Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Navijači biraju ime Ferrarijevog bolida za 2014.
 
ferrari%20f138.jpg
 
Milioni navijača širom sveta učestvovaće u izboru imena novog Ferrarijevog bolida u 2014. godini, objavio je slavni tim Formule 1 putem svoje web-stranice. Ime Ferrarijevog bolida za 2013. godinu bilo je F138, kao kombinacija aktuelne godine i posvete motoru V8 u poslednjoj godini njegove upotrebe. Sada će navijači slavnog italijanskog tima moći da daju svoje glasove i predloge putem društvenih mreža. Prošlu F1 sezonu Ferrari je završio na trećem mestu konstruktorskog poretka iza Red Bulla i Mercedesa, dok je u poretku vozača njihov Fernando Alonso završio na drugom mestu iza Sebastiana Vettela.
 
 
--------------------------------

Alonsu i Raikkonenu obećan LaFerrari ako postanu šampioni F1
 
107389-laferrari%2011.jpg
 
Ferrari u F1 nije ništa osvojio još od 2008. godine, tako da situacija u timu iz Maranella po tom pitanju postaje prilično očajna. Sledeće sezone na snagu stupaju neka radikalno nova pravila, pa u Ferrariju vide šansu za svežim početkom.
Šef Ferrarija Luca di Montezemolo ne želi ništa da prepusti slučaju, pa je tako posebnu pažnju posvetio i motivaciji njegovih vozača. Kao da nisu dovoljno motivisani ''debelim'' ugovorima sa kojima zarađuju milione, Fernandu Alonsu i Kimi Raikkonenu je obećano da će onaj koji postane F1 šampion dobiti ključeve LaFerrarija, verovatno najnaprednijeg superautomobila današnjice vrednog preko milion dolara.
 
107388-laferrari%201.jpg
 
Podsećanja radi, da bi neko uopšte bio razmotren za ovaj model, u garaži mora da ima minimalno 5 Ferrarija! Međutim i pored strogih uslova i cene od 1.3 miliona dolara, Ferrari je nedavno objavio da je svih 499 planiranih primeraka već rasprodato. Ukoliko prvak za sledeću sezonu postane Alonso ili Raikkonen, Ferrari će napraviti još jedan primerak.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Di Montecemolo: Alonso ostaje, zabrinut sam da li ću mu obezbediti bolji bolid

 

97792-fernando%20alonso%20ferrari.jpg

 

Predsednik ekipe Ferarija Luka di Montecemolo rekao je u utorak da je uveren da će vozač Fernando Alonso ostati u toj ekipi, uprkos pokušajima rivala u svetskom šampionatu Formule jedan, ekipe Meklarena da ga dovede. Alonsov ugovor sa Ferarijem ističe na kraju 2016. godine, a mediji su spekulisali da bi Španac ranije mogao da napusti ekipu zbog neslaganja sa predsednikom Lukom di Montecemolom.

''To (spekulacije oko Alonsove budućnosti) je nešto dobro za medije, a ponekad i za javnost. Zadovoljan sam Fernandom. On ima ugovor sa Ferarijem do 2016. godine. Jedino sam zabrinut oko toga da li ću mu obezbediti bolje vozilo'', rekao je Di Montecemolo, a prenosi Beta. ''Imam mnogo problema, ali prvi vozač ekipe nije medju njima. Razgovaraćemo o tome za dve godine'', dodao je on.

Di Montecemolo je rekao i da razume Alonsovu nervozu zbog slabog napretka Ferarija ove godine, ali je ponovio da bi trebalo da Ferarijev prvi vozač bliže saradjuje sa ekipom, kako bi se promenila situacija. ''Razumem i isto mislim kao on. Rekao sam Fernandu da je ove godine osvojio drugo mesto u svetskom šampionatu zahvaljujući njegovim sposobnostima, pre nego vozilu. S druge strane, želim da vozač, čak i u teškim trenucima, ostane veoma, veoma blizak sa ekipom'', rekao je on.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Ferrari predstavio bolid F14 T za 2014.

 

ferrari%20f14%20t%2011.jpg

 


 

Force India, Williams, Lotus i McLaren do sada su, u većoj ili manjoj meri, razotkrili svoje adute za predstojeću sezonu, a njima se pridružio i Ferrari.

Italijanski tim nije ponovio ideje koje smo videli na Williamsu (kondom), McLarenu (nosnice), Lotusu (umm, vagina?) ili Force Indiji (ko zna šta, samo jedna bočna fotka). Novi bolid iz Maranella ima jedan otvor na nosu, a isti je (nos, ne otvor) smešten nisko u odnosu na ostatak bolida.

 

ferrari%20f14%20t%201.jpg

 

Kimi Raikkonen i Fernando Alonso će ove sezone braniti boje Scuderije, a sa kakvim uspehom ne zavisi samo od izgleda bolida već i od njegovih ostalih karakteristika, kao i o pouzdanosti novog V6 turbo motora. Zanimljivo je da su Ferrarijevom bolidu ime dodelili na bazi rezultata javne ankete. Tako je ovogodišnji bolid iz Maranella nazvan F14 T. 

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Di Montecemolo: vreme je za pobede

 

luca.jpg

 

F1 ide u novu eru sa novim pravilima, povratkom Kimija Raikonena, Ferari ide u novu eru i Luka Di Montecemolo smatra da je vreme za pobede. ''Imam ogromno poštovanje i poverenje u naše tehničare i vozače. Mnogo smo radili da bi se uskladili sa novim pravilima, a vreme je da nam F14-T donese pobede. Vreme je za pobede'' Di Montecemolo smatra da je vreme da se prekine dominacija Red Bula.

''Jasno nam je svima šta je zadatak. Oni su odradili neverovatan posao u prethodne četiri godine, ali niko ostalim timovima nije kriv što nisu radili kao oni. Verujem da će 2014. sve funkcionisati od mehaničara do vozača i finansija'', rekao je Di Montecemolo.

 

Raikonen: U svakoj trci na pobedu

 

Kimi Raikonen se vratio na mesto uspeha - u tim Ferarija sa kojim je 2007. godine postao prvak sveta. Finac veruje da bi u novoj sezoni proverena kombinacija mogla ponovo da pobeđuje. ''Naša želja je uvek da budemo najbolji i trudićemo se da u svakoj trci pobeđujemo jer to je neophodno ukoliko želimo do titule. Verujem da smo sposobni da krenemo u borbu za sam vrh, ali postoji mnogo faktora koji utiču na rezultate'' - rekao je Raikonen. Finac je prethodne dve sezone proveo u Lotusu sa kojim je osvojio treće i peto mesto u šampionatu, a od ove sezone je ponovo u Skuderiji gde će zajedno sa Fernandom Alonsom jurišati na nove pobede za slavni italijanski tim.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Hakinen: ''Raikonen ispred Alonsa''

 

hakinen.jpg

 

Bivši svetski šampion formule 1 veruje da će u sezoni koju svi željno isčekujemo novi vozač Ferarija postizati bolje rezultate u odnosu na svog kolegu iz Španije.

Ferari ove sezone možda ima i najjači tandem vozača u celom karavanu. Uz dva bivša svetska šampiona šanse ekipe iz Maranela da tokom sezone beleži mesta na podijumu su zaista velike. Ali ko će dobiti borbu unutar ekipe? Ako je verovati Miki Hakinenu, prednost ima njegov zemljak Kimi Raikonen.

''Mislim da je stil vožnje koji Kimi ima savršen za ove nove turbo motore. Alonso je previše zahtevan prema svom bolidu, i zato mislim da će Raikonen biti bolji od njega'' rekao je Hakinen. ''Ferari će napredovati tokom sezone, u to nema sumnje. Oni raspolažu ogromnim novčanim sredstvima i njihov napredak se ne zaustavlja kad počne sezona'' dodao je finski vozač. Prednost je svakako na strani Fernanda Alonsa u smislu da mu je ovo već peta sezona u ekipi Ferarija, ali Raikonen nije neiskusan vozač, sigurno će se przo prilagoditi promenama.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ferarijev motor bez varnica štedi gorivo

 

ferrari%20f14%20t%201.jpg

 

 

Ferari sprema ozbiljno dobar motor za sezonu 2014. u Formuli 1, i toga polako svi postaju svesni. Poslednja inovacija o kojoj se govori, jeste revolucionarni način uštede goriva, koji će u velikoj meri pomoći vozačima ovog tima. Naime, pomenuti motor će se praktično isključivati automatski kada oseti da je to potrebno, time će se hladiti, štedeti gorivo, dotok će se prekidati i neće biti varnica u komori za sagorevanje što će ukupno gledano u velikoj meri štedeti gorivo. Osim toga, već je poznato da će zbog novog sistema hlađenja Ferarijev motor biti uži nego kod konkurencije, a italijanski tim će pomenuti motor tek predstaviti u javnosti.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Domenikali: Mercedes i Vilijams favoriti, mi smo nadam se odmah iza njih

 

ferrari%20f14%20t%201.jpg

 

Šef tima Ferarija, Stefano Domenikali, rekao je pred početak Svetskog šampionata u Formuli 1 da su favoriti za osvajanje titule Mercedes i Vilijams, a da je njegova ekipa odmah iza pomenutog dvojca. ''Promene pravila su bile radikalne, ima još gomila stvari na kojima naši inženjeri moraju da rade. Mene u ovom trenutku interesuje lista prioriteta i da se svi držimo te liste. Moramo da pogledamo kakav je odnos izmešu turbo motora i sistema za povratak energije i tu nas čeka dosta posla u preostalom periodu do prve trke'', rekao je Domenikali, a preneo B92.

 

Nova sezona u Formuli 1 počinje Velikom nagradom Australije u Melburnu 16. marta. ''Realno je očekivati promene od prve do druge, odnosno od druge do treće trke, jer će mnogo ekipa raditi na svojim bolidima. Pouzdanost će biti ključna. Po onome što smo videli do sada, na vrhu bi trebalo da budu Mercedes i Vilijams, mi smo nadam se odmah iza'', zaključio je šef tima Ferarija.

Podsetimo, branioci titule su Sebastijan Fetel i ekipa Red Bula koja je imala mnogo problema tokom celokupnog testiranja u Bahreinu.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Raikonen: platio sam za greške drugoga

 

111485-f1%20ferrari.jpg

 

Vozač Ferarija Kimi Raikonen nije bio previše nezadovoljan nakon trke u Maleziji, iako je završio na 12. mestu. On se sudario sa Kevinom Magnusenom, zbog čega mu je pukla guma, onda je morao u boks i tako zaostao ceo krug i nije mogao da se vrati u trku bolje nego što je to uradio.

''Šta da se radi, ovakve stvari se dešavaju. Ponekad u ovom sportu plaćate za greške drugih ljudi. On je mlad i naučiće. Nismo mnogo toga loše uradili na trci.'' Raikonen ide u Bahrein sa velikim nadama. ''Mislim da smo odradili veliki posao, odradili smo odličan posao u petak i subotu i mislim da svakako možemo da budemo zadovoljni i puni optimizma pred Bahrein'', jasan je ledeni Finac.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta znam, nekako premalo i prekasno...teško da će moći da se uradi nešto mnogo za ovu sezonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vrate Brona... Ili još bolje, Žana Toda....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Montecemolo: Daćemo sve od sebe da se vratimo u vrh

 

monte.jpg

 

Oba vozača Ferarija osvojila su bodove u Bahreinu ali deveto i deseto mesto nije baš nešto zbog čega će otvarati šampanjac u Maranelu. Zato se u fabrici radi dan i noć, Kimi Raikonen i Fernando Alonso takođe rade prekovremeno u nadi da će već u Kini biti bolje. Luka Di Montecemolo se obratio novinarima u Italiji.

''Već znam ša ćete me pitati, pa ću vam zato odgovoriti odmah. Naravno da nismo zadovoljni sadašnjim stanjem i prevrnućemo bolid od prvog do poslednjeg šrafa kako bi poboljšali stvari pred Kinu. Radićemo dan i noć ako treba jer deveto i deseto mesto nisu renome Ferarija'', jasan je Luka. Trka u Kini je 20. aprila, a ceo vikend ćete moći da pratite dešavanja iz Šangaja na prvom kanalu SK.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Alonso uveren u dobru sezonu

 

f1%202014%2032.jpg

 

Fernando Alonso je rekao da veruje da Fereri može da poboljša rezultate u nastavku sezone u Formuli 1.

''Mislim da moramo da pružimo šansu novom šefu tima Marku Matijaćiju. Treba da vidimo kakva rešenja on nudi. Svi u timu se radujemo novoj saradnji i nadamo se da će on dobro voditi ekipu'', rekao je Alonso. Dosadašnji direktor italijanske ekipe Stefano Domenikali podneo je ove nedelje ostavku na tu poziciju, zbog lošeg starta sezone.

''Domenikali verovatno nije mogao više da nosi toliki teret na svojim leđima. On je postupio veoma odgovorno, jer nije lako povući se sa takve pozicije u Formuli 1, i reći otvoreno da je možda vreme za smenu'', rekao je španski vozač.

Alonso je rekao da je pritisak zbog loših rezultata Ferarija poslednjih godina bio preveliki, i da je to možda razlog ostavke Domenikalija. ''Rezulatati u sportu su veoma važni, a pritisak u Ferariju je bio visok. Tri puta smo bili na domak titule. Felipe Masa 2008. godine, a ja 2010. i 2012. godine. Da smo to osvojili Domenikali bi imao tri osvojene titule'', rekao je Alonso.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna reč: Sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alonso prelazi u Mercedes?

 

97792-fernando%20alonso%20ferrari.jpg

 

Španski vozač Formule 1 Fernando Alonso na leto će napustiti Ferari i preći u Mercedes, prenose španski mediji. Alonso sa italijanskim timom ima ugovor do 2016. godine, ali je nezadovoljan performansama Ferarijevog bolida, jer nije konkurentan u borbi za titulu. Španci navode da Alonso ima loše odnose sa predsednikom tima Lukom di Montecemolo, pa želi da napusti Maranelo. Navodno bi trebalo da pređe u Mercedes, koji dominira ove sezone F1, a u tom slučaju nemački tim bi napustio Niko Rozberg. Alonso je bio šampion sveta 2005. i 2006. godine, a eventualnim prelaskom u Mercedes bi ponovo vozio uz Luisa Hamiltona, kao u Meklarenu 2007. godine.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Ferari ne pita za cenu - želi Red Bulovog genija u timu

 

njui.jpg

 

Edrijen Njui u Ferariju? Za usluge tehničkog direktora Red Bula i po mnogima najzaslužnijeg za višegogodišnju dominaciju ''bikova'' navodno je zainteresovan Ferari. Njui je bio ''krivac'' i za rad na šampionskim bolidima Meklarena i Vilijamsa, pa u Skuderiji smatraju da bi angažovanje ''dizajnerskog gurua'' povećalo šanse za osvajanje titule. Poslednju titulu u konkurenciji pilota Ferari je osvojio 2007. godine, kada je za njih vozio Kimi Raikonen. Navodno, Njui je već odbio ponudu iz Maranela, pošto mu se deca školuju u Engleskoj, ali je sada stigla nova ponuda. Samo treba da upiše koliku platu želi.

Po završetku trke za Veliku nagradu Španije, Njuia su upitali za komentar spekulacija. Jasan odgovor međutim nisu dobili. 

- Ne znam. Moram da razmislim. Sezona još traje i tek smo počeli da radimo - kazao je Njui, prenosi Skaj Sports. Nije poznato do kada važi Njuiev ugovor, a šef tima iz Milton Kinsa Kristijan Horner je vešto izbegao da odgovori na to pitanje. - To je kao da damu pitate za godine. Našim zaposlenima ponude često stižu, ali oni uživaju u našem okruženju. Edrijan želi da završi karijeru u Red Bulu - rekao je Horner.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Ništa od transfera u Ferari - Njui ostaje u Red Bulu

 

njui.jpg

 

Edrijen Njui će ipak ostati u timu Red Bula. Spekulisalo se da će tehnički direktor napustiti šampionski tim u Formuli 1 i preći uFerari, ali je on to demantovao.

- Ostaću u Red Bulu u narednim godinama - rekao je 55-godišnji Njui koga mnogi smatraju najzaslužnijim za četiri uzastopne titule bikova u najbržem cirkusu. Zvanično nije poznato do koje godine važi Njuiev ugovor, ali se spekuliše da je to 2017. godina. Pretpostavlja se da do iste godine ugovor važi i šefu tima Kristijanu Horneru.

- Obojica smo posvećeni Red Bulu 100 odsto. Ferari je razočarao u prethodnim godinama i normalno je da traže pojačanje - kazao je Horner, prenosi BBC. Pre Red Bula, Njui je radio u timovima Has-Lole, Lejtona, Vilijamsa i Meklarena.

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Raikonen: Vratićemo se

 

ferrari%20f14%20t%201.jpg

 

Nakon onoga što mu se dešava u Ferariju početkom ove sezone, mnogi kažu da je Kimi Raikonen možda i trebalo da ostane u Lotusu. Ali, Finac se ne predaje i siguran je da će se uskoro sa crvenim bolidom naći negde na čelu kolone.

''Teško je boriti se sa Mercedesom u ovom trenutku, ali to ne znači da ćemo sesti i prekrstiti ruke. Ferari je veliki tim, radimo svaki dan na bolidu, u celoj karijeri nisam video da se ovoliko radi.'' Raikonen je uveren da će rezultati doći do kraja sezone. ''Sve se to na kraju nekako balansira, što vas neće u jednom delu sezone, u drugom delu sezone vas hoće. I ja sam sada iskusniji i mirniji i siguran sam da ćemo se vratiti na staze uspeha'', zaključio je ledeni Finac.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites
Ferrari planira da otpusti Raikkonena?

 

kimi%20raikkonen%20ferrari.jpg

 

Nakon neočekivano loših rezultata Kimi Raikkonena u prvom delu sezone, pojavila se glasina da Ferrari planira da otpusti Raikkonena. Kao razlog za to je činjenica da Raikkonen nije uspeo da ozbiljnije parira Fernandu Alonsu u prvoj trećini tekuće sezone. Raikkonen i Ferrari imaju ugovor koji ih vezuje za sezone 2014. i 2015., a ako se Ferrari odluči na raskid ugovora moraće ponovo Raikkonenu da isplati višemilionsku sumu kao što je to bio slučaj za sezonu 2009. Ipak, radi se samo o špekulaciji, pa se veruje da Ferrari ipak neće otpustiti Raikkonena po drugi put upravo zbog velikog obeštećenja. S druge strane, Ferrari se i ne može pohvaliti sa ovosezonskim bolidom, pa za loše rezultate nije samo kriv Raikkonen.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...