Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Verstappen o Ferrariju: Eto to vam se desi kada prestanete da varate

 

ver_o ferrariju.jpg

 

Vozač Red Bull optužio je italijanski tim da je imao nelegalna podešavanja motora. Posle žalbe Red Bulla vladajućem telu da se ponovo preispita samo merenje i dotok goriva u Ferrarijevom motoru, dan kasnije tim iz Maranela nije uspeo da pokaže dobre performanse na VN SAD pošto se ni jedan njihov vozač nije našao na podijumu. Iako za sada nema potvrde da je zvanične istrage bilo a Ferrari je u Ostinu izgubio brzinu na pravcu. ''Eto to vam se desi kada prestanete da varate'', kazao je Verstappen za Ziggo Sport. ''Izgleda da je stvar dobro pregledana ovog puta, ali moramo da nastavimo da to pratimo.''

 

preuzeto sa - pole-position.rs

 

Leclerc uzvratio na Verstappenove komentare: On nema pojma o čemu se radi

 

ferrari americas 2019.jpg

 

Ferrarijeva mlada zvezda odgovorila je vozaču Red Bulla o njegovim navodima i objašnjenju kako je italijanski tim izgubio brzinu u SAD. Charles Leclerc je trku u Ostinu startovao i završio na četvrtom mestu, ali vozač iz Monaka nije imao nikakav tempo u odnosu na vodeću trojku. Ferrari za razliku od predhodnih trka nije imao tempo za pobedu, a Max Verstappen je ovo loše izdanje tima iz Maranela povezao sa protetsom njegovog tima o neleganim podešavanjima motora, odnosno protoka goriva.

''Da budem iskren, mislim da je to šala'', kazao je Leclerc. ''On nema predstavu o čemu se radi. On nije u našem timu. Mi znamo o čemu se radi pa zbog toga nam nije jasno o čemu on priča jer on ništa ne zna o nama.''

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada znamo ko nikada nece voziti za Ferrari :D Mali debilko sa seljackim rumenilom i onom odvratnom facom daje sebi za pravo da optuzuje nekoga da vara. 

Vidim da je Binotto napao i Hornera i bukvalno mu se na fin nacin nacestitao majke, u nekim tekstovima spominju da je pretio i tuzbama. 

Jedno je da sumnjas da neko radi nesto nelegalno a drugo je da pacov mali dodje i na zvanicnoj konferenciji izjavi kako neko vara. 

 

U svakom slucaju bice zanimljivo u naredne dve trke da vidimo odnose izmedju Ferrarija i RB-a. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Lekler neće biti tim lider u 2020. godini

 

ferrari f1 lecl.png

 

Sebastijan Fetel je pre par dana izjavio da konačan plasman u prvenstvu u 2019. godini neće odrediti ulogu prvog vozača u Ferariju u 2020. godini. To bi otprilike značilo da će Nemac ostati prvi pilot svog tima, iako Šarl Lekler u konačnom zbiru bude uspešniji od njega. A u ovom trenutku mladi Monegašanin ima 19 bodova prednosti u odnosu na slavnijeg klupskog kolegu i četverostrukog svetskog prvaka.

 

U Ferariju pokušavaju da skrenu priču na ovu temu, pa ističu kako je jedini cilj u poslednje dve trke osvojiti treće mesto u generalnom plasmanu i dobiti bitku sa Maksom Ferštapenom. ''Prvi i drugi ne možemo da budemo, pa je logično da želimo da osvojimo bar to treće mesto'', dodao je Fetel, kome baš i nije do priče u završnici sezone. Kada se upoređuju Fetelova i Leklerova sezona, u brojkama to izgleda ovako. Kvalifikacije su pripale Lekleru - 10:7, a od Francuske, Šarl je devet puta zaredom bio uspešniji od svog klupskog druga. ''Lekler radi dobar posao u kvalifikacijama, to je red da se kaže. Ja nisam imao dobre sesije ove godine, stvari nisu išle po mom ukusu. Izgubio sam neke stvari iz raznih razloga. Do kraja godine cilj je da se predstavim u dobrom svetlu i u subotu, a ne samo u nedelju'', rekao je Fetel.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno razmisljanje, verujem da su poprilicno premasena (da ne kazem promasena :lol:) i ocekivanja navijaca:

 

Binotto: Ferrarijev razvoj u ovog godini premašio je sva očekivanja

 

binoto_o_2019.jpg

 

Šef italijanskog tima kazao je da je zadovoljan ovom sezonom.

Posle veoma dobrih zimskih testiranje ove sezone, Ferrari je u ovaj šampionat bio svrstan kao jedan od favorita ali je sve to nestalo u prvom delu šampionata jer je Mercedes pobedio na prvih osam trka u sezoni. Zbog toga je tim iz Maranela morao da promeni svoj aero koncept, pa je posle donošenja novog poda na VN Francuske rezulati su počeli da se poboljšavaju.

“Sve ovo pokazatelj je kako mnogo prijanjanja na bolidu može da pomogne ili odmogne u pogledu performansi.” kazao je Binotto za Motorsport.com. “Nivo osetljivosti na prijanjanje na ovoj vrsti pneumatika je veoma visok ali uspeli smo da se poboljšamo i da dobijemo ono što smo i želeli. To je i do samopouzdanja, jer kada vozači imaju prijanjanja onda lakše prave dobre rezultate.”

“Mi smo u Singapuru doneli novi paket, to nije bio jedini ali je bio baš značajan. Ako pogledate vremena koja ćemo postaviti na narednim trkama, videće da je smo možda prebacili i naša očekivanja.”

Cahrles Lecelec pobedio je na trkama u Belgiji i Italiji koje su došle odmah posle letnje pauze gde je Ferrari doneo veliki paket sa poboljšanjima. Zbog toga Binotto je veoma zadovoljan time što su oni uspeli da zadrže svoju brzinu na pravcu ali da poboljašju performanse u krivinama.

“Uspeli smo da poboljašmo bolid u krivinama i time smo se približili našim konkurentima.” dodao je šef Ferrarija. “Idalje imamo prednost na pravcu, pa tako sav naš peket je dao poboljašnja pre svega u kvalifikacijama. U trci mi smo konkuentni.”

 

Preuzeto sa: pole-position.rs

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Pokušavao sam da ne vidim istinu

 

vettel f1 2019.jpg

 

Sebastijan Fetel kaže da su još na početku sezone rezultati Ferarija, koji je bitno zaostajao za Mercedesom bili veoma zabrinjavajući. Ipak Nemac poručuje da je tada pokušavao da se na to ne obazire. Iako je Ferari imao dobre rezultate na testiranjima, na prvim trkama je bio veoma loš i Mercedes je otvorio sezonu sa nekoliko duplih pobeda. Nemački tim je radio maltene šta je hteo u početku sezone i već se tada videlo da Ferarijevi vozači nemaju šanse za titulu.

 

''U tom trenutku ne odustaješ, ali shvataš da nisi u poziciji u kojoj želiš da budeš. Boriš se prvo sa sobom jer si previše daleko da se boriš sa ostalima, sa Mercedesom koji je sve jači iz trke u trku. Pokušavali smo da nađemo svoju formu najpre i onda kada smo uspeli shvatili smo da smo daleko. Sa evropskim trkama smo shvatili da ne možemo stvari da preokrenemo preko noći i da će biti veoma teško'', rekao je Sebastijan Fetel. ''Kada zaređaš sa neuspesima, nekako vidiš istinu ali pokušavaš da je ne vidiš. Nije lep osećaj. Na kraju moraš da spoznaš istinu. Činjenica da to potiskuješ nekoliko trka pre nego što kažeš 'U redu tako je kako je' ti pomaže takođe. Nekako pokušavaš, pokušavaš ali u nekom trenutku shvatiš. Malo je manje surovo ali i dalje je bez veze'', poručuje vozač Ferarija.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Ferarija tvrde: Situacija razjašnjena, nema sukoba

 

ferrari brazil2019 002.jpg

 

Sebastijan Fetel i Šarl Lekler bili su na odvojenim sastancima sa šefom tima Matijom Binotom u Italiji. Na samo pet krugova do kraja trke za Veliku nagradu Brazila prošlog vikenda, Fetel je pokušao da pretekne Leklera. Tom prilikom došlo je do kontakta između dva bolida Ferarija, pa su oba vozača završila bez plasmana.

 

''Od prošle nedelje, Matija i vozači su se čuli svaki dan, što je i inače slučaj. Nije bilo zvaničnog okupljanja ili video konferencije. Situacija je razjašnjena i mi smo sada fokusiani na Abu Dabi'', saopštili su iz italijanskog tima. Nije otkriveno o čemu se pričalo sa vozačima niti da li će obojica ostati u Ferariju naredne sezone. ''Pustili smo ih da se trkaju jer smo već obezbedili drugo mesto u konkurenciji konstruktora. Međutim, to nije podrazumevalo ishitrene postipke, pogotovo kada je reč o međusobnom nadmetanju'', rekao je Binoto.

 

Poslednja trka u sezoni na programu je 1. decembra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel zabrinut zbog odnosa prema planeti i tempa života

 

Sebastijan-Fetel 1.jpg

 

Sebastijan Fetel isključio je mogućnost skorog završetka karijere, a istakao je i da ga brine trend koji je dominantan u današnje vreme.

''Ne planiram da se povučem u skorijoj budućnosti, trkanje mi pričinjava veliko zadovoljstvo'', istakao je Fetel u intervjuu za ''DPA'' i dodao da razmišlja o tome čime će se baviti jednog dana. ''Ne mislim da je dobro čovek nema plan šta će raditi pošto prestane da se bavi nečim što mu je činilo život. Trenutno imam mnogo ideja, od kojih neke imaju veze sa trkama. To bi bio lakši put. Ali, na umu su mi i stvari koje nemaju veze sa sportom. Nešto što sam pratio, a za šta bih imao više vremena pošto završim karijeru''.

 

Četvorostruki šampion sveta je istakao važnost slobodnog vremena. ''Mislim da svi vremenom upadnu u istu klopku, a to je da imaju sve manje vremena za sebe, iako se stvari generalno jednostavnije i efikasnije završavaju. Zbog toga je važno da se svako bori za svoje slobodno vreme'', naglasio je Fetel. 32-godišnjaka zabrinjavaju stil života koji nameće današnjica. ''Verujem da smo dosegli tačku gde današnji sistem života nije zdrav za sve i ne odgovara našem biću. Ne smatram ga zdravim i vrednim i poželjnim. Konstantno smo preplavljeni najrazličitijim sadržajima, a to ne može nikoga da učini srećnim. Životni tempo je esktremno visok, verujem da za to nismo skrojeni'', otkriva četvorostruki svetski šampion.

 

Kao i njegov kolega Luis Hamilton, i Fetel se brine za budućnost planete. ''Imamo samo jednu planetu, a to znači određenu količinu resursa koji su nam na raspolaganju. Jednom će tome doći kraj. U budućnosti će umetnost biti razviti se i očuvati životni standard, a popraviti neke stvari ne samo za sebe, već za sve. Svako treba da se zapita kako bi sâm mogao da doprinese. Kada bi svako pomenio po malo, to bi na globalnom nivou bila velika promena'', zaključio je Nemac.

 

Pred Fetelom je poslednja trka ove sezone - Velika nagrada Abu Dabija, a akciju sa staze ''Jas Marina'' možete da pratite na Sport Klubu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje mu je da se usresredi na ovu zadnju trku i iducu sezonu, da ga opet klinci ne bi istresali iz gaca kao cele ove godine.

A ne da se kao manekenka brine za buducnost planete i mir u svetu :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više ništa neće biti isto: Na pomolu spektakularni transfer Luisa Hamiltona?

 

Luis-Hamilton-Sebastijan-Fetel 1.jpg

 

Pred poslednju trku šampionata Formule 1 u nedelju u Abu Dabiju pojavila se spektakularna priča o velikom transferu koji bi mogao iz korena da promeni stanje stvari u ''najbržem cirkusu na svetu''.

Naime, Ferari želi da dovede najboljeg vozača današnjice Luisa Hamiltona! Ovo je otkrio niko drugi do direktor Ferarija Matija Binoto, koji je izjavio da su u ''italijanskoj ekipi presrećni što mogu da dovedu Hamiltona 2021. godine''.

 

''Luis je izvanredan, fantastičan vozač. Učinila nas je srećnom vest da će biti dostupan 2021. godine, ali još je rano za bilo kakvu odluku. Zadovoljni smo vozačima koje sada imamo i sigurno je da ćemo u nekom trenutku sledeće sezone početi razgovore i videti šta treba da uradimo'' - rekao je Binoto.

 

Hamilton je ove sezone osvojio šestu šampionsku titulu, a posle trke u Brazilu pre dve nedelje, rekao je da je spreman za početak pregovora o nastavku saradnje sa Mercedesom.

''Zajedno smo počeli ovo putovanje 2013. godine i poverenje među nama je veliko. To je mnogo više nego poslovni odnos. U toj grupi nismo samo Luis i ja već mnogi ljudi koje smatram glavnim delom tima i važno je da svi razumemo šta ćemo raditi u budućnosti. Važno mi je da znam šta Luis misli o budućnosti i neki momci koje smatram veoma važnim. To su razgovori koje trenutno vodimo'' - izjavio je direktor Mercedesa Toto Volf.

 

Hamiltonov ugovor sa Mercedesom ističe 2020. godine, sezonu pre nego što u Formuli 1 stupe na snagu nova pravila. U isto vreme ugovori će isteći vozaču Ferarija Sebastijanu Fetelu, odnosno Maksu Ferštapenu iz Red Bula, zbog čega će biti mnogo posla za čelnike ekipa da pokušaju da zadrže ili angažuju najbolje vozače.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf: U redu je da Hamilton pregovara sa Ferarijem

 

Valteri-Botas-Toto-Volf-Luis-Hamilton.jpg

 

Šef ekipe Mercedesa Toto Volf rekao je da nema ništa protiv toga što je Luis Hamilton imao dva sastanka sa prvim čovekom kompanije FCA Elkanom, u čijem vlasništvu je Ferrari. Hamiltonu ugovor sa nemačkim timom ističe na kraju naredne sezone, kao i većini vozača, a ''Gazeta delo Sport'' prenosi da se dva puta ove sezone video sa Elkanom. I dok je 34-godišnji istakao da ne vidi šansu da vozi za bilo koji tim osim Mercedesa u budućnosti, Volf je priznao da je mesto u Ferariju privlačno svakom vozaču i da je ta tema iskrsla prilikom pregovora oko Hamiltonovog poslednjeg ugovora.

 

''Meni je to u redu. Smatram da je ovo slobodan svetu, svi moraju da ispitaju opcije u svojoj karijeri i donesu najbolju odluku za sebe. To uključuje vozače i sve ostale. Nemam problem, vozači uvek pokušavaju da budu u najbržem mogućem bolidu, a taj najbrži bolid će želeti najboljeg vozača koji postoji. Postoji dobar konsenzus oko toga šta pokušavamo da postignemo'', rekao je Volf. Sa druge strane, prvi čovek Ferarijevog tima u Formuli 1 Matija Binoto istakao je da može samo da bude srećan jer Hamilton ima ugovor sa Mercedesom samo za još jednu sezonu.

 

''Sedeo sam pored Matije kada je to rekao, upitan je šta misli o Luisu i rekao je da ga neverovatno poštuje. Takođe možete da se kladite da ako se njegov predsednik sastane sa njim, neće ništa loše reći o Luisu. Opušten sam po pitanju ove situacije, mi moramo da damo sve od sebe da vozačima pružimo najbrži mogući bolid. Ako u tome uspemo, 100 odsto sam uveren da ćemo imati najbolju moguću vozačku postavu'', istakao je Volf. ''Sve ukazuje na to da će se naša saradnja sa Luisom nastaviti, ali se u životu nikad ne zna. Razumem da svi imaju svoje ciljeve i moraju da imaju najbolje moguće opcije za svoje karijere. U tom pogledu, otvoren sam za to da svi ispitaju opcije. Moj lični prioritet je da tim nastavi uspešnu saradnju sa Hamiltonom''.

Hamilton je ove godine osvojio svoju šestu titulu, petu sa Mercedesom, a na nedeljnoj Velikoj nagradi Abu Dabija, kojom se završava sezona, startovaće sa pol pozicije. Trku možete da pratite od 14.10 na Sport Klubu 1.

 

Ferrari je najvredniji tim u Formuli 1

 

ferrari najvredniji tim.jpg

 

Forbes je objavio listu na kojoj su po vrednosti rangirani timovi u Formuli 1. Poznata je činjenica da Formula 1 pripada grupi najskupljih sportova sveta, a tome u prilog govori podatak da je prosečni F1 tim vredniji od 500 miliona dolara.

 

Ukupno deset timova se takmiči u najbržem cirkusu na svetu, a najvredniji tim ove godine je Ferrari, čija vrednost iznosi milijardu i 350 miliona dolara, a prihodi u ovoj godini iznose 426 miliona dolara. Drugi je Mercedes koji vredi 1.015 milijardi dolara, a imao je nešto veći prihod od Ferrarija, ukupno 451 milion dolara. Daleko na trećoj poziciji je Red Bull Racing vredan 640 miliona dolara, čiji je ovogodišnji prihod iznosio 327 miliona dolara. Na poslednjem mestu je tim Alfa Romeo sa vrednošću procenjenom na 105 miliona evra i ovogodišnjim prihodom od 84 miliona evra.

Formula 1 pred sobom ima izazov, a to je da uveri Ferrari, Mercedes i Red Bull ''da uspore'' kada je reč o potrošnji te tako daju šansu ostalim timovima da nadoknade zaostatak. Međutim, ovi timovi nisu spremni da izgube trenutnu prednost.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel posle najgore sezone od 2014. godine: Znam da vozim

 

Sebastijan-Fetel 0001.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, posle razočaravajuće sezone, vozač Ferarija Sebastijan Fetel kaže da može i mora da bude bolji u 2020. godini. Četvorostruki šampion priznao je da je napravio previše grešaka, a u svakom aspektu bolji od njega bio je i novi timski kolega Šarl Lekler. Na kraju je Nemac završio kao peti u generalnom plasmanu, najniže od 2014. godine.

 

''Napravio sam nekoliko grešaka koje nije trebalo da napravim. Nije to nuklearna fizika, uvek je stvar u detaljima i malim prilagođavanjima. Ne moram da menjam to kako vozim, znamo da vozim. Mislim da nije bilo toliko loše kao što izgleda jer je mnogo sitnica dovelo do ne tako dobre šire slike'', kaže 32-godišnji Fetel i dodaje: ''Na kraju krajeva, ja sam prvi taj koji će se pogledati u ogledalo, znam da mogu bolje. To je cilj za sledeću godinu, da napravim korak napred, a nadam se da ćemo kao tim dobiti dobar paket da se borio sa Mercedesom. Bila je ovo duga godina, u sledeću ulazim sa novom energijom''. Fetel u karijeri ima 53 pobede, a na podijumu se ukupno našao 120 puta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekler bi rado video Hamiltona u Ferariju

 

Sarl-Lekler-Luis-Hamilton.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, Šarl Lekler rekao je da je naučio mnogo od svog timskog kolege Sebastijana Fetela ove godine, a da nema ništa protiv da mu se u italijanskoj ekipi pridruži Luis Hamilton. Između Leklera i Fetela je bilo mnogo varnica ove godine, a kulminacija je usledila njihovim sudarom na Velikoj nagradi Brazila posle kojeg su obojica odustali. Mladi Monegašanin je bio bolji od dvojice vozača Ferarija tokom ovogodišnjeg šampionata pošto ga je završio sa 24 boda više od četvorostrukog svetskog šampiona.

 

Poslednjih dana Hamilton se dovodi u vezu sa Ferarijem, čiji čelnici ne kriju želju da ga dovedu u svoje redove uprkos tome što Britanac tvrdi da je njegova budućnost u Mercedesu. A upitan da li bi rado video šestostrukog svetskog šampiona kao svog timskog kolegu, Lekler je rekao: ''Naravno. U Formuli 1 smo i želimo da se borimo sa najboljima. Imao sam veliku priliku da imam Sebastijana uz sebe ove godine, on je četvorostruki svetski šampion i mnogo sam naučio od njega. Uvek možete da naučite nešto od takvog šampiona, tako da je moj odgovor da''. Hamilton je ove sezone nastavio dominaciju Mercedesa u Formuli 1 i osvojio je svoju šestu titulu, petu u nemačkom timu. Njemu na kraju naredne godine ističe ugovor sa Mercedesom, a isti slučaj je i sa Leklerom i Fetelom u Ferariju.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel nije zabrinut zbog navoda da će ga u Ferariju zameniti Hamilton

 

189522-fetel hamilton.jpg

 

Sebastijan Fetel nije zabrinut zbog brojnih navoda da će ga svetski šampion Luis Hamilton zameniti u italijanskoj ekipi 2021. godine. Fetelov ugovor sa Ferarijem ističe na kraju 2020. godine, kada i Hamiltonov ugovor sa Mercedesom, a brojni mediji spekulišu kako bi šestostruki svetski šampion mogao da predje u italijansku ekipu 2021. godine. Hamilton bi tada u Ferariju zamenio Fetela, pošto Šarl Lekler ima godinu dana duži ugovor od Fetela.

 

Kako je preneo Sky TV, Fetel se našalio kada su ga novinari pitali o tome, nije želeo da posmatra stvar iz ugla Formule 1, već je podsetio na to da Hamilton ima nekoliko Ferarijevih automobila.

''Ja mislim da je on već vozač Ferarija, zar ne? Pa tako, nema promene. On je dobar kupac, ima više od jednog automobila (Ferarija)'', naveo je Fetel. Četvorostruki svetski prvak odbacio je navode da bi sledeće sezone mogao da se penzioniše. Posle brojnih grešaka u trkama ove godine, pojavile su se priče da bi Fetel mogao da napusti Ferari godinu dana pre isteka ugovora, ili da napusti Formulu 1.

 

Upitan o planovima za 2021. godinu, Fetel je rekao: ''Odmor''.

''Mislim da sam već sad na odmoru za sledeću godinu. Čuo sam da prestajem da se bavim sportom, pa čini se da neko zna više od mene. Pošto pretpostavljam da ste vi novinari uvek u pravu, sve to će me pogoditi, sve ću shvatiti u narednih nekoliko nedelja'', rekao je Fetel. On je poslednju trku u šampionatu, za Veliku nagradu Abu Dabija, završio na petom mestu. Fetel je šampionat ukupno završio kao peti vozač sveta, iza dvojca Mercedesa Luisa Hamiltona i Valterija Botasa, vozača Red Bula Maksa Verstapena i timskog kolege Šarla Leklera.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Binotto: Šampionat smo izgubili u onom momentu kada smo dizajnirali bolid
 

ferrari_grupna.jpg

 

Šef Ferrarijevog tima veruje da je dizajn bolida bio prekretnica u ovoj sezoni. Mercedes je i ove sezone pokazao svoju dominaciju u šampionatu kada su titulu konstruktora osvojili sa 235 poena razlike u odnosu na drugoplasirani Ferrari. Italijanski tim je pokazao bolju formu posle letnje pauze kada je njihov bolid bio veoma dominantan, kao što se to činilo i na predsezonskim testiranjima, ali je sve forma tima pala u vodu na VN Australije.

 

''Mislim da samo šampionat izgubili u samom dizajnu bolida'', kazao je Binotto. ''Nismo bili konkurentni na samom startu sezone. Za to postoji i razlog. Naš dizajn nije bio dobar kao što su to učinili naši konkurenti. Bila je teška godina, uradili smo puno toga. Uvek smo pokušavali da poboljšamo bolid kao što je to bio slučaj posle letnje pauze. Sada, ova sezona je gotova i već smo krenuli u novu.''

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari priznao pregovore sa Hamiltonom

 

Luis-Hamilton-i-Sarl-Lekler.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, izvršni direktor Ferarija Luj Keri Kamiljeri rekao je da je italijanski tim imao razgovore sa svetskim šampionom Luisom Hamiltonom o mogućnosti da dođe u njegove redove u budućnosti. Kamiljeri je tako potvrdio glasine da je Britanac pričao o tome sa prvim čovekom kompanije Džonom Elkanom. Takođe je istakao da su u Ferariju počastvovani što posebno Hamilton, ali i drugi vozači, žele da se nađu u bolidu italijanskog tima.

 

''Previše je rano, razmatramo opcije u pravo vreme i videćemo šta nam najviše odgovara'', rekao je Kamiljeri. Jedan od čelnika Ferarija je istakao da su se šestostruki svetski šampion i Elkan susreli na jednom društvenom događaju, ali da je cela situacija preuveličana pošto njih dvojica imaju zajedničke prijatelje. Hamilton ima ugovor sa Mercedesom do kraja naredne sezone, tokom koje će juriti rekordnu sedmu titulu kojom bi se izjednačio sa Mihaelom Šumaherom. Sa druge strane, ugovori sa Ferarijem ističu i Sebastijanu Fetelu i Šarlu Lejkeru. Na poslednjoj trci ovogodišnjeg šampionata, Velikoj nagradi Abu Dabija, britanski automobilista je istakao da će biti pametno i mudro da dobro razmisli o sledećem potezu u karijeri. Tom prilikom nije želeo da komentariše da li je razgovarao sa Elkanom, ali je istakao da čeka da vidi da li će Toto Volf ostati u nemačkom timu pre nego što donese odluku o svojoj budućnosti.

 

Volf se u poslednje vreme pominje kao potencijalni naslednik Čejsa Kerija na mestu izvršnog direktora Formule 1 od 2021. godine. Međutim, Kamiljeri je istakao da bi Ferari mogao da iskoristi svoje pravo na veto i onemogući Volfa da vodi Formulu 1. ''Ukoliko bi bilo ko je imao aktivnu i važnu ulogu u određenom timu poslednjih godina preuzeo vodeću poziciju u Formuli 1, to bi vodelo do sukoba interesa. Ne bi bila dobra stvar da Volf vodi Formulu 1. Naš stav je da šef Ferarija Matija Binoto bude kandidat da zameni Čejsa, ostali timovi ne bi bili zadovoljni zbog toga. Naš veto je poslednja opcija, ali ukoliko bude potrebno objasnićemo kakvo je naše mišljenje'', istakao je Kamiljeri.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari prvi objavio kada će pokazati bolid za 2020. godinu

 

Sebastijan-Fetel-Sarl-Lekler.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, italijanski gigant Ferrari je za 11. februar zakazao prezentaciju bolida za narednu sezonu Formule 1 kog će koristiti Sebastijan Fetel i Šarl Lekler. Šef tima Matija Binoto je potvrdio da će novi Ferarijev bolid biti otkriven 11. februara 2020. godine. Ferari je svoj bolid za 2019. pokazao četiri dana kasnije, a interesantno je da je Ferari prvi objavio kada će biti prezentacija novog bolida. Binoto je dodao da će slediti veoma jak program testiranja u fabrici pre prvog izlaska bolida na stazu.

Ferrari je imao velikih problema u 2019. godini. Od početka je zaostajao za Mercedesom, prvi vozač Sebastijan Fetel nije opravdao očekivanja dok je mladi Šarl Lekler konstantno tražio veću podršku tima, a rezultatima je to ponekad i zasluživao. Ferarijeva agonija je dostigla vrhunac u Brazilu kada su se Lekler i Fetel sudarili. Poslednja Ferarijeva pobeda je bila u Singapuru kada je slavio Fetel, a velike prilke propustili su u Bahreinu, Rusiji, Kanadi i Japanu. Ferrari je u konkurenciji konstruktora završio drugoplasirani sa 235 poena iza Mercedesa, a Red Bul je bio treći sa samo 87 poena manje od italijanskog tima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edi Džordan: ''Uveren sam da će Hamilton i Volf preći u Ferrari''

 

volf hamilton.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, nekadašnji šef ekipe Formule 1 Edi Džordan veruje da će se sadašnji prvi čovek Mercedesa Toto Volf i aktuelni svetski prvak Luis Hamilton 2021. godine preseliti u Ferari. Prema njegovim rečima, Britanac će odvesti Volfa sa sobom u Skuderiju kako bi ga zaštitio od Šarla Leklera i mogućeg gubitka statusa prvog vozača tima.

 

''Hamiltonova karijera se bliži kraju, ali on i dalje želi da osvoji sedam ili više titula. Smatram da će 2021. biti pravo vreme da se preseli u Ferari. Osim toga, ugovor Volfa sa Mercedesom ističe krajem sledeće godine i budućnost tima u Formuli 1 još nije sasvim jasna. U isto vreme, Lusi neprestano priča o Volfovom ugovoru što je neuobičajeno za Formulu 1'', izjavio je Džordan i dodao: ''Hamilton će preći u Ferari samo da neko može da ga zaštiti od mogućeg gubitka statusa broja jedan i liderstva Leklera. Uveren sam da će Luis 2021. postati pilot Ferarija, a Volf će doći sa njim. Da li će Ferari da pusti Leklera? Nisu im potrebna dva prva broja, ali neće ga pustiti.''

Tridesetčetvorogodišnji Britanac je šest puta bio prvak sveta - 2008, 2014, 2015, 2017, 2018. i 2019. Ferari na titulu čeka od 2007. kada je na tronu bio Finac Kimi Raikonen.

 

 

Fetel u Meklarenu?

 

vettel f1 2019.jpg

 

Sebastijan Fetel mogao bi uskoro da napusti bolid italijanske ekipe, a naredna sezona trebalo bi da bude poslednja za Nemca u redovima Ferarija. Fetelu nije ponuđen novi ugovor, usled slabih rezultata minule sezone, a kako Ferari u svoje redove želi da dovede Luisa Hamiltona, jasno je da će Fetel morati da potraži novu sredinu, navodi španska ''Marka''. Četvorostruki šampion Formule 1 ne gubi vreme, već je načinio prve korake ka pronalaženju novog angažmana, a to bi po svemu sudeći trebalo da bude Meklaren. Nemački vozač je navodno već kontaktirao Andreasa Sajdla sportskog direktora Meklarena. Njih dvojica su već zajedno sarađivali kada je Fetel bio u BMW Sauberu. Meklaren konstantno beleži rast u performansama, Mercedes će ih snabdevati motorima i 2021. godine, pa se ta ekipa čini kao prihvatljiva opcija za Sebastijana Fetela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...