Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Horner: Ferarijevo gorivo miriše na grejpfrut

 

190036-test-barcellona.jpg

 

Šef ekipe Red Bul, Kristijan Horner smatra da je uzrok prednosti Ferarija u snazi motora posebno gorivo! Prema Horneru, benzin koji koriste automobili italijanskog tima emituje neki čudan miris. ''Gorivo iz Ferarijevih garaža miriše na sok od grejpfruta!'', izjavio je Horner. Ogromna prednost Ferarija prvi put je zabeležena tokom predsezonskih testiranja u Barseloni. Nakon Velike nagrade Bahreina, eksperti su na osnovu GPS podataka izračunali da je motor bolida italijanskog tima jači od ostalih za oko 40 konjskih snaga. U isto vreme FIA je pre početka sezone uvela nova pravila i ograničenja, koja su trebala izjednačiti rad motora. U ovom trenutku samo fabrički tim Ferarija, koji gorivo dobija od kompanije Shell, ima tako veliku prednost. Ostali Ferarijevi partneri, koji rade na sličnim motorima (Alfa Romeo i Haas), nemaju takvu prednost.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Nema potrebe da menjamo išta zbog Bahreina

 

184964-fetel ferari.jpg

 

Ferari je i pored odličnog nastupa u treninzima i kvalifikacijama u Bahreinu prepustio duplu pobedu Mercedesu. Šarl Lekler je završio na trećem mestu, a Sebastijan Fetel je bio tek peti. Nemac međutim posle te trke misli da nikakve promene nisu neophodne. Pored odlične pripreme trka i bolida Ferarijevi vozači i ove sezone prave slične greške na stazi kakve su pravili i 2018. godine. Pred Veliku nagradu Kine Sebastijan Fetel misli da nikakve bitnije promene nisu potrebne.

 

''Uvek se trudiš da učiš. Bio sam u Bahreinu mnogo puta i znam kako treba tamo. Mnogo puta sam tamo dobro vozio i mislim da ništa bitno nije bilo za učenje ili razumevanje. Svake godine su izazovi drugačiji, mislim da je potrebno malo više vremena da razumeš bolid i da radiš na podešavanjima. Normalan pristup je da ne menjaš način kako voziš, niti treba da praviš fundamentalne promene preko noći'', kazao je Fetel o trci u Bahreinu. ''U Bahreinu je bilo bolje nego u Australiji, ali auto nije bio pouzdan. Mislim da je tim shvatio šta se desilo na Šarlovom bolidu'', dodaje Sebastijan koji se nada dobrom vikendu u Kini. Akcija na stazi u Kini počinje u noći između četvrtka i petka u 4 ujutru uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lekler o ignorisanju naređenja: Imao sam bolji ritam

 

ferrari f1 lecl.png

 

Na Velikoj nagradi Bahreina vozač Ferarija Šarl Lekler je ignorisao timsko naređenje da ostane iza Sebastijana Fetela posle lošeg starta trke. Momak iz Monaka je u šestom krugu vodio borbu za prvu poziciju sa timskim kolegom. Lekler je na kraju završio trku na boljoj poziciji od Fetela, a slične instrukcije on je dobio i u Melburnu. Tada je Monačanin ostao iza Sebastijana koji je završio četvrtopolasirani.

 

''Pokazao sam u Australiji da je interes tima veoma važan. U ovoj sitauciji sam imao mnogo bolji ritam od Sebastijana i u tom momentu trke sam imao priliku da ga preteknem na pravcima. Nisam video sebe da budem iza njega i onda sam iskoristio priliku. Bio je bezbedan trenutak da ga preteknem i probao sam. Imao sam dobar ritam celi vikend i imao sam poverenje u bolid. Sebastijan je bio nešto lošiji. Fokusirao sam se na svoju igru, i iskoristio sam svoju šansu'', rekao je Šarl Lekler pred treću trku koja je za vikend u Kini.

Mladi vozač Ferarija je rekao da posle trke u Bahreinu njegov odnos sa Sebastijanom Fetelom nije promenjen. ''Od početka smo hteli da se takmičimo i mislim da je tako u svakom timu i to je normalno da hoćeš da budeš bolji od timskog kolege koji ima isti bolid kao tvoj. Našli smo jako dobar kompromis da se takmičimo jedan protiv drugog, radimo zajadno na bolidu što je voema važno u razvoju automobila. Našli smo pravi kompromis. Posle prve trke niko me nije video kao konkurenta za titulu, ali sada je posle druge trke to drugačije. Stvari se mogu brzo promeniti u Formuli 1 i moramo da održimo fokus'', dodao je Lekler.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko god obožavao Ferrari kao brend, tradiciju i sve ono što su dali automobilskoj industriji, toliko ovu F1 ekipu u najmanju ruku ne shvatam. 

Evidentno je da posle tri trke Vettel kao vozač nema nikakvu prednost u odnosu na Leclerka.

Uništili su malome trku, a tim nije dobio apsolutno ništa, već su ponovo izgubili poziciju do Red Bulla samo da bi se propustio Vettel... 

Jasno je da mladi vozači moraju biti strpljivi, da jačaju i uče, ali ovde je pitanje interesa samog tima, a meni se čini da je itekako u interesu tima da Leclerk dobije podršku, jer mali je veliki talenat.

Mnogo bi mi bilo žao da ubiju plam u njemu i želju da pobeđuje, i toga se jako bojim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volf upozorava: Timske naredbe kao ''crvljiva konzerva''

 

184837-volf.jpg

 

Navikli smo da godinama slušamo priče o timskim naredbama u Mercedesu, a nakon treće trke u ovogodišnjem šampionatu imamo situaciju da Mercedes upozorava Ferari da će svojim timskim naredbama napraviti presedan u Formuli 1. Luis Hamilton slavio je na Velikoj nagradi Kine, drugi je bio njegov timski kolega Valteri Botas je Ferari je morao da se zadovolji trećim mestom na podijumu, a i to zahvaljujući timskoj naredbi kojom je Šarlu Lekleru naloženo da propusti Fetela. U Ferariju su se verovatno nadali da će Fetel imati više šanse da se bori sa dve Mercedesa na liderskim pozicijama pa je Lekleru naloženo da propusti svog kolegu. Već smo sličnu situaciju videli u prvoj trci kada je Lekler realno mogao da pretekne Fetela, ali mu je rečeno da to ne radi. Viđali smo to godinama - da se Hamiltonu po timskoj naredbi klupske kolege sklanjale, a sada Toto Volf upozorava da će Ferari ''otvoriti crvljivu konzervu'' i dovesti do presedana u sportu.

 

''To je nezahvalna situacija. Jasno je da želite da vaš brži automobil juri rivale. Fetel je ocenio da je on brži i odluka je pala da on ide u borbu. Donekle to mogu i da razumem. Ali, kada počnete da radite ovakve stvari, postaje komplikovano jer postavljate presedan za budućnost i onda može da dođe do toga da to radite u svakoj trci jer će vozač koji je ispred svog kolege uvek moći da kaže ja mogu da budem brži'', rekao je Volf. Volf svakako govori iz iskustva jer je konstantno u sitiaciji da vodi po dvojicu vrhunskih vozača. Morao je da balansira kada je Hamiltonu kolega bio Niko Rozberg, ali i sada kada je tu Valteri Botas. Sećate se svi prošlogodišnje Velike nagrade Rusije u Sočiju. ''To nije laka situacija. I mi smo je imali sa Nikom i Luisom, imali smo je i sa Vaterijem i Luisom. Imali smo je i sada u Kini jer su njih dvojica jako pritiskali jedan drugog i rizikovali da na kraju oba ostanu bez podijuma. Nije to samo problem Ferarija. Svaki tim ima svoje probleme ako ima dvojicu snažnih vozača'', dodao je Volf.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hakinen: Ferari ne sme da igra igre sa Mercedesom

 

Mika-Häkkinen.jpg

 

Nekadašnji svetski šampion Formule 1 i vozač Meklarena Mika Hakinen smatra da Ferari ne treba da brine brige oko timskih naređenja i da mora da se fokusira na bitku sa Merecedesom, ako uopšte mogu da pariraju ovom timu. Posle tri trke u aktuelnom šampionatu Formule 1 opet dominira Mercedes. Luis Hamilton je posle Bahreina slavio i u Kini dok je u prvoj trci u Australiji pobedio Valteri Botas. Ferari deluje kao da ima bolid koji bi mogao da konkuriše Mercedesu međutim niz grešaka stavlja italijansku ekipu u drugi plan.

 

''Dosadašnji deo šampionata pokazuje koliko Ferari još mora da radi. Mora da razvija brz automobil koji će dominirati na kvalifikacijama, da imaju jasno definisanu strategiju za trku i da eliminišu svaki konflikt među vozačima. Šarl Lekler je imao mnogo bolji start od Fetela i trebalo je da se bori sa Botasom. Umesto toga je propustio Fetela kao što mu je naređeno i to je delovalo kao greška'', poručio je Mika Hakinen. Fetel ima zaostatak od 31 boda za aktuelnim šampionom Luisom Hamiltonom i samo je jedan bod ispred timskog kolege Leklera. ''Kada imate tako jak Mercedes, ne možete da igrate igre. Ferari mora da prestane da se fokusira na sebe i treba da se fokusira na to kako da bude bolji od konkurencije. Ako se borite protiv Mercedesa niko ne treba da brine da li trku dobija Lekler ili Fetel. Lekler ima pravo da bude uzrujan jer ga je strategija tima stavila na petu poziciju iza Maksa Ferstapena u Kini. Oni mogu da budu konkurencija Mercedesu svakog vikenda, ali moraju da podrže vozače i da budu fleksibilniji. Moraju da zaborave na timske naredbe i da se koncentrišu na timsku pobedu'', kaže Hakinen.

 

Legendarni finski vozač smatra da Ferari ima najjači motor i da greškama pomaže Mercedesu da dominira.  

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gerhard Berger: Ferari greši sa Leklerom

 

berger.jpg

 

Gerhard Berger je u bolidu Ferarija proveo dve godine, za to vreme je zabeležio deset pobeda. Ujedno, Berger je bio i prvi čovek Toro Rosa, ekipe u kojoj je Sebastijan Fetel zabeležio prvu pobedu u Formuli 1, pa je njegovo mišljenje povodom dešavanja u ''Skuderiji'' izuzetno interesantno. A Berger, 59-godišnji Austrijanac i jedan od najboljih prijatelja Ajrtona Sene, ističe da Ferari greši:

 

''Koliko god voleo Sebastijana i koliko ga cenio, tu je momak (Lekler) koji je sposoban da osvoji titulu.'' Ferari je na sve tri trke od Leklera tražio da popusti u borbi sa Fetelom jer čelni ljudi italijanskog giganta veruju da je realnije da Fetel osvoji petu nego Lekler prvu titulu ove sezone. Ipak, Berger ističe da iskustvo nije dovoljno: ''Reći 'On ima više iskustva, on manje, hajde da idemo putem iskustva' je pogrešno. Trebalo bi da ih puste da se trkaju.'' Nakon tri trke Lekler za Fetelom, uprkos svemu, zaostaje samo jedan bod.

Veliku pažnju privukla je odluka Ferarija da od samog početka stane uz Fetela, pa su od Leklera već nekoliko puta tražili da svoje mesto ustupi Nemcu, uprkos tome što je sezona tek počela. ''Pitanje je kada je to prihvatljivo, a kada je zapravo oduzimanje nekome prilike da se bori za titulu. Ukoliko uradite to u prvoj ili drugoj trci, ne slažem se.'' Mnogi veruju da je Lekler previše mlad stigao u Ferari, sa samo 21 godinom: ''Ne, nikako... Ferari uvek želi najbrže vozače u bolidima. Ovo je ispravan način. Pravo vreme, prava odluka.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jeste,mora da bude brzi,pa ogroman novac po ugovoru daju Vetelu,al sta ako na pola sezone nebude nista uradio i popusio i Mercedes ih oduvao,sta ce onda da urade u Ferariju,a 3 trke a im beze

pa bas da vidimo kakva su to unapredjenja za trku u Azerbejdzanu

https://pole-position.rs/ferrari-donosi-prva-unapredenja-na-vn-azerbejdzana/

 

fer_o_aze.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, silenci said:

pa bas da vidimo kakva su to unapredjenja za trku u Azerbejdzanu

Za pocetak, od tehnickih unapredjenja odose brkovi :lol: :

 

Untitled.thumb.png.a99ee26d7811484bf0dd78b30a46c5f6.png

 

Za ostalo cemo da vidimo vec na stazi u Bakuu...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Saosećam se sa Leklerom

 

Sarl-Lekler-Luis-Hamilton.jpg

 

Petostruki svetski šampion Luis Hamilton rekao je da timske naredbe i te kako utiču na vozače i da mogu da im uguše strast, pa zato razume Šarla Leklera iz Ferarija. Na sve tri trke ove sezone, italijanski tim je koristio naredbe u Leklerovom slučaju, bilo da mu poruči da ostane iza timskog kolege Sebastijana Fetela ili da ga propusti, što je jedna od glavnih tema poslednjih nedelja. Ferari su neke od odluka mnogo koštale, a delimično je to omogućilo Mercedesu i Hamiltonu da se odvoje u generalnom plasmanu.

 

''Bilo je nekoliko scenarija u kojima smo imali višestruke svetske šampione koji su broj jedan u timu, pa onda vi postajete broj dva i imate sporednu ulogu. Iako je to privilegovana pozicija, to je protiv svega onoga u šta verujete, pošto ste trkač u srcu. Zbog toga razumem kako se Šarl oseća. On u svom srcu veruje da najbolji ili da ima potencijal da to bude, pa sve to izgleda kao da vam guše strast'', rekao je Hamilton, prenosi ''Sky Sports''. Britanac je uporedio Leklerovu situaciju sa onom u kojoj je on sam bio u svojoj prvoj sezoni u Formuli 1, kada mu je timski kolega u Meklarenu bio Fernando Alonso. ''On je malo mlađi nego što sam ja bio, ali sećam se kad sam bio mlad želeo sam što pre da stignem do Formule 1, kad sam to uspeo, želeo sam pobedu i da budem bolji od šampiona protiv kojih sam se borio. Tako da je situacija slična. Vidim sebe u Šarlu i mogu da kažem da za sada radi odličan posao. Uz velika očekivanja u timu kakav je Ferari, on vozi veoma dobro. Mora samo da nastavi tako i sve će doći na svoje mesto'', naglasio je Hamilton.

 

Međutim, kada je upitan da li je Ferari doneo pravu odluku time što je dao prednost Fetelu na početku sezone, Hamilton je rekao: ''To nije moja odluka. Ne znam kako se vozi tim. Ne znam kako se takve odluke donose, tako da za mene nema razlike. Borim se sa obojicom''. Vozač Mercedesa je takođe Lekleru, koji je ignorisao određene naredbe na trkama u Bahreinu i Kini, da se drži svog puta. ''Kao trkač i takmičar na neki način se bunite. Oni vam kažu da uradite jedno, ali vam vaš unutrašnji osećaj kaže da učinite nešto drugo. Iskusio sam to, a srećom po mene tim nam je obojici davao istu količinu goriva, pošto tada nije sve bilo jednako u kvalifikacijama, pa sam na sledećoj trci došao do prve pobede. Za mene je to opravdalo moju buntovnu stranu i od tada sam imao veće šanse da se pokažem svakog vikenda'', istakao je Britanac.

 

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se predstojećeg vikenda Velikom nagradom Azerbejdžana, uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Timska naređenja? Razumemo se

 

Sebastijan-Fetel f1.jpg

 

Ferari ima užasan start sezone. Timska naređenja su napravila pravi haos u ekipi, Šarl Lekler je nezadovoljan zbog toga što mora da ustupa pozicije Sebastijanu Fetelu, a Nemac poručuje da se u Ferariju svi slažu po pitanju timskih naređenja.

U prvoj trci u Australiji Ferari je bio potpuno inferioran u odnosu na Mercedes, u Bahreinu je Šarl Lekler ignorisao timska naređenja ali mu je pobeda izmakla zbog problema na bolidu, dok je u Kini Monačanin ustupio mesto Fetelu iako je imao bolji ritam, pa ga je na kraju i Maks Ferstapen pretekao i uzeo mu četvrtu poziciju. Timska naređenja su tako napravila veliku zbrku u ''Skuderiji Ferari'', ali prvi vozač Sebastijan Fetel tvrdi da nema nesporazuma oko tog segmenta.

 

''Pokušavamo da osvojimo što više poena i to nam je prvi prioritet. Normalno je da pokušavamo sve da nastupimo kako treba i svi se slažemo oko toga. Razumem da ljudi pričaju o odlukama koje smo donosili, ali nemoguće je znati gde ćemo biti za nekoliko meseci ili za pola godine. Odgovor ćemo znati kada prođe vreme. Osećao sam da sam bio brži u Kini na početku, nismo mogli da stignemo Mercedese i uzeli su prvo i drugo mesto'', rekao je Fetel pred četvrtu trku u sezoni koja se vozi u Azerbejdžanu. On smatra da je bila dobra odluka Ferarija da dopusti njemu i Šarlu Lekleru da se u Kini trkaju slobodno, do momenta dok se Mercedesi nisu odvojili.

 

''To pokušavamo da radimo svaku trku. U nekom trenutku sam osetio da sam brži i ne treba sada ići u detalje jer nismo sada u Kini, u Bakuu smo i treba da nastavimo. Uvek je lakše pričati posle trke. Posle trke bio ceo padok mogao da donosi odluke, ali ne vidim toliko hrabrosti kada treba odluka zaista da se napravi'', dodao je Fetel. Inače posle trke u Šangaju Šarl Lekler je bio prilično ljut zbog timskih naredbi, a poručio je tada da će tražiti neka objašnjenja.

Četvrta trka u šampionatu Formule 1 je u Bakuu uz direktne prenose kvalifikacija i trke na Sport Klubu 1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Daleko smo iza Mercedesa

 

192880-Sebastijan-Fetel.jpg

 

Sebastijan Fetel zadovoljan je osvojenim drugim mesto na Velikoj nagradi Monte Karla. Nemac je u Kneževini ostvario najbolji rezultat ove sezone i na pobedničkom postolju pridružio se Mercedesovim asovima, pobedniku Luisu Hamiltonu i trećeplasiranom Valteriju Botasu.

 

''Trka je bila veoma teška. U Monaku se može nešto dogoditi i danas se dogodilo. Mislio sam da smo imali veoma dobru promenu guma, ali Ferštapen je očigledno imao fenomenalnu i video sam da se dodirnuo sa Valterijem. Shvatio sam da mogu da profitiram. Šteta za Botasa, a mi smo se od tog trenutka fokusirali da stvaramo pritisak. Još je i Maks imao kazni i pokušavali smo da ostanemo unutar tih pet sekundi'', rekao je Fetel. Kao i većina vozača i Nemac je u finišu trke imao problem sa gumama. Fetel je istakao da su pneumatici bili prilično pregrejani i nisu mu dozvoljavali da napadne. ''Mučio sam se kako se kraj bližio. Pokušavao sam da stvaram pritisak, ali su zadnje gume bile veoma loše. Verujem da su Luis i Maks bili u još težoj situaciji. Postigli smo odličan rezultat, ali i dalje imamo mnogo posla jer smo daleko iza Mercedesa.''

Vozač Ferarija je iskoristio priliku da oda počast Nikiju Laudi, koji je nedavno preminuo. ''Siguran sam da bi bio ponosan danas. Mnogo će nam nedostajati. Bio je ikona u prošlosti i biće u budućnosti. Moje misli su sa njegovom porodicom'', istakao je Fetel. 

 

Lekler: Prvo je bilo zabavno, a onda užasno

Šarl Lekler je zbog greške u kvalifikacijama počeo Veliku nagradu Monte Karla tek sa 15. pozicije, a posle pucanja pneumatika je morao da se povuče sa trke u Kneževini koja je za ovog vozača Ferarija domaći teren. Zbog greške tima i zbog loše procene oko toga kada Šarla Leklera treba poslati na stazu u Q1 delu kvalifikacija Monegašanin nije uspeo da napravi bolji plasman od 15. pozicije u kvalifikacijama. To je u Monte Karlu za vozača Ferarija ravno katastrofi zbog veoma ograničenog prostora za manevrisanje i obilaženje, pa je Lekler uspeo sa 12. da dođe na 15. poziciju. U pokušaju da obiđe Nika Hulkenberga Lekler je udario u barijeru što je uzrokovalo pucanje pneumatika. Oštećen bolid je Lekler vratio u garažu.

 

''Bilo je veoma teško, kao što sam i rekao pre trke morao sam mnogo da rizikujem. Bilo je zabavno na početku i nažalost završilo se katastrofom. To je problem sa Monakom kada počinješ kao 15, što nije u skladu sa našom realnom pozicijom koju zaslužujemo'', kazao je Lekler. ''Maltene smo izgubili donji deo bolida zbog pucanja gume. Inženjeri to nisu videli jer je bilo oštećenja na desnoj strani, a oni su gledali levu. Ta strana i nije bila oštećena, ali desna je skroz otišla. Ne želim da odustajem ali ovoga puta nije bilo realno. Jednostavno auto nije bio u stanju da može da se vozi'', dodao je mladi vozač Ferarija.

 

Formula 1 se sada seli u Kanadu gde će se voziti trka na stazi Žil Vilnev. Ta trka je 9. juna uz direktne prenose na Sport Klubu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, neshaoct said:

''Maltene smo izgubili donji deo bolida zbog pucanja gume. Inženjeri to nisu videli jer je bilo oštećenja na desnoj strani, a oni su gledali levu.

Zelim da verujem da je ovo neka greska u prevodu i da ovo nije realno :blink: ? Ne znam da li ima neko (sem njih u ovom slucaju) ko nije video da su ostaci zadnje desne gume bukvalno razvalili desni deo poda bolida...

 

racefansdotnet-20190526-215557-10-1.thumb.jpg.a17b90319416643f58d74f22329cd3ca.jpg racefansdotnet-20190526-174249-28.thumb.jpg.942173dc8b95de0f962cc943b3551f47.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2019 at 2:04 PM, neshaoct said:

Šef ekipe Red Bul, Kristijan Horner smatra da je uzrok prednosti Ferarija u snazi motora posebno gorivo! Prema Horneru, benzin koji koriste automobili italijanskog tima emituje neki čudan miris. ''Gorivo iz Ferarijevih garaža miriše na sok od grejpfruta!'', izjavio je Horner.

 

Izgleda da vise ne koriste grejp vec mleko...0.5% :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel se povlači, Botas u Ferariju?

 

Sebastijan-Fetel 2018.jpg

 

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel mogao bi da završi karijeru na kraju tekuće sezone, prenosi ''GPblog'' pozivajući se na informacije poznatog novinara Džoa Sejvorda. Glasine o povlačenju četvorostrukog šampiona sveta pojačale su protekle nedelje, tokom Velike nagrade Monte Karla. Fetel je nezadovoljan situacijom i italijanskom timu koji ni na startu ove sezone nije konkurentan Mercedesu u borbi za titulu, koju u Skuderiji čekaju još od 2007. godine. Nemac je sa Red Bulom osvojio četiri titule i želeo je da sa uspesima nastavi i u Ferarijevom bolidu, ali napravio je nekoliko grešaka i sada, nakon što Šarl Lekler pridružio ekipi, pod velikim je pritiskom. Mediji navode da je veliko pitanje ko bi zamenio Fetela, a spekuliše se sa imenima Serhija Pereza, Kevina Magnusena, Romaeina Grožana i Valterija Botasa.

Vozač Ferarija je posle šest trka treći u generalnom plasmanu sa 55 bodova manje od vodećeg aktuelnog šampiona Luisa Hamiltona.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Borba sa Leklerom je dobra za Ferari

 

Sebastijan-Fetel f1.jpg

 

Sebastijan Fetel i Šarl Lekler u nekoliko navrata navijače u Formuli jedan počastili su svojim duelima, a Nemac ističe da je to zapravo dobra stvar za Ferari. Iako su Fetel i Lekler pokazali da predstavljaju jedan od najdinamičnijih tandema u Formuli, čelnici Ferarija su odlučili da njihovo takmičenje prekinu timskim naređenjima, najčešće na štetu Leklera. To je navodno proizvelo mnoge trzavice, pa je Fetel ozbiljno razmotrio povlačenje, dok je odnos ''skuderije'' i mladića iz Monaka ''pred pucanjem''. Ipak, gledajući samo reči Fetela, od sve je to preterivanje:

''To je pozitivno, guramo jedan drugog. Mislim da nisam imao ''lake'' timske kolege u prošlosti. Kimi i Lekler su drugačiji, pre svega kao ljudi, a potom i kao vozači, imaju drugačiji stil.'' Situaciju sa Leklerom opisao je kao dobru: ''Mislim da je Šarl veoma brz, talentovan, i mislim da je dobra stvar imati dva vozača koji guraju auto do granice i istražuju je, pokušavaju da shvate gde se ona nalazi i kako da je pomere'', zaključio je Fetel. Da li će se nešto promeniti saznaćemo 9. juna na trci za Veliku nagradu Kanade.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...