Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Ferrari

Recommended Posts

Fetelov start najbolji za vozača Ferarija od 2004.

 

fetel%202017%20b.jpg

 

Dve pobede i jedno drugo mesto Sebastijana Fetela su najbolji start jednog vozača Ferarija još od Mihaela Šumahera i njegove dve pobede u prve tri trke daleke 2004. godine. Fetel je samo jednom u karijeri počeo sezonu na ovakav način, 2011. kada je osvojio svoju drugu od četiri titule sa Red Bulom. Generalno gledano tim Ferarija ima najbolji start sezone još od 2008, kada su po jednu pobedu u prve tri trke ostvarili Kimi Raikonen i Felipe Masa. Fetel je posle trijumfa na premijeri sezone u Australiji bio najbrži i u Bahreinu, pa predvodi karavan sa 68 bodova, sedam više od glavnog favorita Luisa Hamiltona u Mercedesu. Iako nije stigao do pobedničkog postolja ove sezone, sasvim solidan u prve tri trke bio je i Fetelov timski kolega Raikonen, koji je bio konstantan sa dva četvrta i jednim petim mestom. Finac je četvrtom pozicijom u Bahreinu imao jednu od slabijih trka na stazi ''Sakir'', jer je tek drugi put u poslednjih šest godina ostao bez postolja.

Što se tiče Ferarijevih konkurenata, Hamilton je drugom pozicijom nadmašio Alana Prosta po ukupnom broju podijuma u karijeri sa 107, ali je i dalje 48 od Šumaherovog rekorda. Britanac je osmu trku u nizu stigao do podijuma, njegova serija traje od trke u Japanu prošle godine. Njegov lični rekord je 16, a svih vremena je takođe u rukama Šumahera sa 19 podijuma u nizu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi: Mnogi misle da imamo nešto jedan protiv drugog…

 

Rezultat slika za kimi raikkonen 2017 f1

 

Vozač Ferarija Kimi Raikonen odbacio je sve insinuacije da je u ''tihom sukobu'' sa zemljakom Valterijem Botasom. Botas je u Rusiji zabeležio prvu pobedu u karijeri. Već duže vreme kruže glasine o tome da Kimi Raikonen nije baš ''oduševljen'' mlađim zemljakom, a ulje na vatru dolio je njegov komentar tokom trke da ''ne može da veruje'' da je Botas ispred njega. ''Srećan sam zbog Valterija. Ljudi stalno misle da imam nešto protiv njega zato što smo imali nekoliko bliskih susreta na stazi, ali to nije tačno. Poštujem sve vozače, pogotovo one iz moje zemlje i siguran sam da će biti još bolji.'' Raikonen predviđa i veliku trku za titulu. ''Biće veoma blizu između Ferarija i Mercedesa, ova klakcalica će trajati cele sezone. Na žalost, mnogo toga zavisi od onog što se desi u prvom krugu. Zadovoljniji sam nego posle Bahreina, ali naravno, mislim da mogu još mnogo bolje'', jasan je Kimi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Hoću Red Bul u trci za titulu

 

163514-f1%201.jpg

 

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel vodi trenutno u generalnom plasmanu, ali želi da se i njegov bivši tim vrati u borbu za titulu. ''Biće veoma teška i neizvesna trka između nas i Mercedesa. Nadam se, stvarno se nadam da će Red Bul naći brzinu, jer je uvek dobro imati i trećeg u borbi''. Nemac, koji je sa Red Bulom osvojio svoje četiri titule, veruje da će se austrijski tim brzo vratiti bar blizu vrha F1. ''Siguran sam, jer imaju prave ljude, imaju dobre vozače i ako neko može da napravi brz bolid brzo, onda su to oni. Samo je pitanje da li će to biti ranije ili kasnije'', jasan je Fetel.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zetsche: Jak Ferrari je dobar za Formulu 1

 

164460-fetel.jpg

 

Prvi čovek Mercedesa kazao je da njihova borba sa italijanskim timom jako dobra za ceo šampionat. Prva četvrtina ovogodišnjega šampionata je upravo završena, posle koje na čelu karavana imamo vozača Sebastiana Vettela koji je ima trenutno šest bodova viška od drugoplisiranog Lewisa Hamiltona. Upravo ovaj period obeležio je veliku borbu između Merecdesa i Ferraria, što je donekle ponovo vratilo Formulu 1 na stari kolosek. ''Za ceo sport, ovakva borba za titulu je veoma dobra'', kazao je Dieter Zetsche. ''Naravno da se moji živci ne slažu sa mojim mišljenjem, ali mi je drago što je Ferrari napravio ovakav napredak. Ja sam uvek govorio da je najslađa pobeda kada trijumfujete u poslednjoj trci sa ukupnom razlikom od jednog poena.''

 

Ross Brawn: Vettel je ključ Ferrarijevog uspeha

 

Jedan od vodećih ljudi Formule 1 kazao je da je nemački vozač značajno doprineo ovogodišnjoj uzbudljivoj sezoni. Ross Brawn bio je ključni čovek Ferrarija u uspšenoj Todtovoj i Schumacherovoj eri, kada je tim osvojio nekoliko titula, a sada radi na funkciji sportskog direktora od strane novog vlasnika Liberty Media grupe. ''Šta sve Sebastijan radi u crvenom bolidu je dobro za šampionat i za sve gledaoce. Većina fanova želi da vidi uspešan Ferrari a Sebastian je ključ toga uspeha. Sa druge strane Mercedes je došao na samoj granici limita a Vettel veoma lako dolazi do podijuma. Ferrari je mnogo bolji na polju kontinuiteta'', kazao je Brawn.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arrivabene: Oba naša vozača prikazala su šampionske performanse

 

Rezultat slika za arrivabene

 

Ferrari je na trci za VN Monaka zabeležio duplu pobedu. Sebastian Vettel je posle 16 godina zabeležio prvu pobedu za Ferrari u Monaku, dok se na drugom mestu našao Kimi Raikkonen. Prve dve pozicije značile su da će italijanski tim odneti sav plan iz kneževine, što je jako zadovoljilo Maurizia Arrivabenea. ''Ovaj rezultat je sjajan za ceo tim, jer je ova staza izvukla maksimum kvaliteta iz našeg bolida i oba vozača. Oba vozača su prikazala šampionske performanse. Kimi je startovao sa pol pozicije i vodio do zamene pneumatika, ali je Sebastian ostao duže kako bi pokrio Ricciarda. Tada je Vettel napravio odlična vremena pa je zbog toga završio ispred Kimija. Najbitnije je to da smo mi celog vikenda fukcionisali kao tim.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Prerano je za priče o tituli

 

Image result for sebastian vettel pics

 

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel uživa u dobrom početku sezone, ali kaže da je još prerano za priču o petoj tituli.

''Tek smo došli u Evropu, tek je završen Monte Karlo. Sve negde do Mađarske, ne želim da razmišljam o tituli, razmišljam samo o sledećoj trci''. Fetel ima drugi najbolji start sezone u karijeri. Više bodova posle šest trka imao je samo 2011. kada je u bolidu Red Bula imao 143 boda. ''Ne volim brojke, ne volim da pravim računice i da upoređujem godine. Uživam u trenutnom uspehu, ali to ne znači da ću biti uspešan na sledećoj trci. Moram da budem čvrsto na zemlji'', jasan je Fetel. Evo i njegovih početaka sezone od 2010. godine.

 

2017: 129 points (Ferrari)
2016: 60 (Ferrari)
2015: 98 (Ferrari)
2014: 45 (Red Bull)
2013: 107 (Red Bull)
2012: 73 (Red Bull)
2011: 143 (Red Bull)
2010: 78 (Red Bull)

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kimi: Niko mi nije rekao da sam drugi vozač...

 

166775-kimi.jpg

 

Kimi Raikonen odbacio je spekulacije da u Ferariju postoje prvi i drugi vozač i timske naredbe. Mnogi su mislili da je tim odredio strategije kako bi Sebastijan Fetel pobedio u Monaku i povećao svoje vođstvo u generalnom plasmanu. ''Ja sam bio drugi, a Seb je pobedio. To je bilo sjajno za tim jer smo želeli da pobedimo. Ne postoji prvi i drugi vozač, postoji samo onaj koji bude brži na trci. Bar meni niko nije rekao da postoje prvi i drugi vozač'', rekao je Kimi. Ledeni Finac je dodao i to da ako se ne smeje ne znači da nije zadovoljan i da se nada da će u Kanadi na stazi ''Žil Vilnev'' imati još jedan dobar trkački vikend.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arivabene: Ništa ne uzimamo zdravo za gotovo

 

Arrivabene-Ferrari-570199.jpg

 

Šef Ferarija Mauricio Arivabene rekao je da u Ferariju nema previše slavlja zbog dobrog početka sezone, jer im predstoji još mnogo posla. Italijanski tim se bori za prvu titulu od 2008. a da neće biti lako, pokazao im je Mercedes duplom pobedom u Kanadi. ''Nije bilo velikih proslava, nema neke prevelike ekstaze jer sezona još nije ni na pola. Naravno da smo svi zadovoljni, ali ne smemo da se zadovoljavamo onim što imamo, moramo uvek da stremimo napretku i da se ne osvrćemo na prošlost, nego na budućnost'', objasnio je Arivabene.

Sledeća trka je u Azerbejdžanu narednog vikenda.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Ne razumem potrebu za društvenim mrežama

 

Image result for vettel f1 ferrari 2017

 

Vozač Ferarija Sebastijan Fetel jedna je od retkih zvezda automobilizma i sporta uopšte koja nije aktivna na društvenim mrežama. Poslednjih godina vozači i sportisti maksimalno koriste Tviter, Fejsbuk i Instagram kako bi direktno komunicirali sa navijačima na dnevnom nivou. ''Ja ne razumem zašto ljudi imaju potrebu da konstantno pokazuju drugima gde su, šta rade, s kim su. Ja nemam tu potrebu, ali ni ne krivim ljude što žele da konstantno pričaju o sebi. Mislim da sam odrastao u generaciji koja je bila generalno stidljiva što se tiče fotografisanja i gledanja u sebe'', rekao je Fetel. Nemac je dodao i da ne razume fenomen selfija i da više voli da se rukuje sa drugim ljudima. ''Ljudi priđu i kažu: Možemo li se slikati?, a onda iznenada nestanu. Ponekad ih pitam šta će uraditi s tom slikom, a odgovor je uglavnom: Nemamo ideju. Nekad kažu da žele dokaz za prijatelje da su me zaista upoznali, a ja im kažem da onda oni nisu pravi prijatelji ako im ne veruju'', dodao je Fetel. Fetel je lider ovogodišnjeg šampionata F1, ima 12 bodova više uoči Velike nagrade Azerbejdžana koja je na programu predstojećeg vikenda u Bakuu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrarri i Vetel testirali zastitu za glavu Shield,kako su je nazvali,lepo izgleda,al ipak je Formula prava bez toga. Naravno testirali su u Silverstonu gde je u nedelju trka

 

Ferrari-Shield-GP-England-Silverstone-Sebastian-Vettel-2017-fotoshowBig-1e3a1911-1105761.jpgFerrari-Shield-GP-England-Silverstone-Sebastian-Vettel-2017-fotoshowBig-5f4c8eea-1105751.jpgFerrari-Shield-GP-England-Silverstone-Sebastian-Vettel-2017-fotoshowBig-8b342bc-1105754.jpgFerrari-Shield-GP-England-Silverstone-Sebastian-Vettel-2017-fotoshowBig-74a359e4-1105735.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferari potvrđuje Fetela i Raikonena u Monci

 

ferrari-sf70h%201.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, prvi čovek Ferarija Serđo Markjone dao je veliki nagoveštaj da će italijanski tim zadržati Sebastijana Fetela i Kimija Raikonena naredne sezone. Očekuje se da će do zvanične potvrde doći na Velikoj nagradi Italije prvog vikenda septembra. Obojici vozača Ferarija ugovori ističu na kraju godine, ali je poslednjih meseci bilo spekulacija posebno što se tiče Raikonena, pošto ga je ranije ovog meseca Markjone optužio da je lenj. Međutim, na stazi Hungaroring predsednik italijanske kompanije istakao je da Finac ima više od 50 odsto šansi da zadrži svoje mesto. ''Mislim da sam veoma javno pričao o Sebastijanu, ako želi da ostane, slobodno neka ostane. Što se tiče Kimijevog slučaja, sigurni smo, tačnije, znamo da želi da ostane. Nadam se da ćemo to potvrditi uskoro'', istakao je Markjone. Upitan kolike su Raikonenove šanse da obezbedi novi ugovor, Markjone je rekao: ''Verovatno veće od 50 odsto, ali videćemo''.

Markjone je takođe potvrdio da je Ferari blizu toga da vozačku postavu za sledeću godinu predstavi na svojoj domaćoj trci, na Monci. ''Tako sam čuo, čuo sam da će Mauricio Arivabene učiniti to. Nemamo ništa u planu, pošto je rano. Ovo je 11. od 20 trka, mnogo nam je još ostalo'', naglasio je Markjone. Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Belgije 27. avgusta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel: Hamilton je nadaren, ali nije nepobediv

 

163516-f1%20111.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, Nemac Sebastijan Fetel, vodeći u generalnom plasmanu Formule 1, pohvalio je Luisa Hamiltona, glavnog rivala u borbi za titulu istovremeno naglašavajući da Britanac nije nepobedniv. ''Sećam se Luisa iz 1999. godine. On je bio treći na Evropskom prvenstvu u kartingu, a zatim su mi predstavnici mog tima rekli da on ima veliku budućnost'', rekao je Fetel. ''Naš prvi veliki dvoboj na stazi dogodilo se u Formuli 3. Ja sam bio novajlija, a Hamilton u drugoj sezoni. Nisam imao toliko šansi, ali nekoliko puta pridružio sam mu se na podijumu''. Fetel u generalnom plasmanu posle 11 trka imao 202 boda, 14 više od Hamiltona. ''Luis je vrlo brz i vrlo nadaren vozač. Nikad mu nije problem da se prilagodi brzini ili uslovima na stazi. On je uvek na vrhu, ali nije nepobediv'', naveo je Fetel.

Sledeća trka na programu je 27. avgusta za Veliku nagradu Belgije.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raikonen ostaje u Ferariju

 

raikonen%202017.jpg

 

Finski vozač Kimi Raikonen i Ferari obnovili su ugovor, pa će sarađivati i tokom naredne sezone. Iz gradića Maranelo stigla je potvrda da će nekadašnji svetski šampion i u 2018. godini voziti crveni bolid. ''Skuderia Ferari je obnovila tehnički i trkčki ugovor sa Kimije Raikonenom,. Finac će se takmičiti za tim iz Maranela i tokom Formule 1 u 2018'', navodi se u saopštenju. Posle Velike nagrade Mađarske prvi čovek Ferarija Serđo Markjone dao je nagoveštaj da će italijanski tim zadržati i Sebastijana Fetela i Kimija Raikonena, pošto su obojica imala ugovore do kraja sezone. Ferari je trenutno drugi u konkurenciji konstruktora, dok je Raikonen peti u plasmanu vozača.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fetel jaše ''Crnog konjića''' do 2020.

 

 

Image result for vettel f1 2017

 

Lider u generalnom plasmanu i četvorostruki svetski šampion Sebastijan Fetel potpisao je novi ugovor sa Ferarijem, koji će ga u Skuderiji držati do 2020. Nemac je u Ferariju od 2015. i prvi put ima šansu da donese ''Crnom konjiću'' vozačku titulu još od 2007. Pre Fetela Ferari je imao sličnu situaciju poslednji put 2012. kada se Fernando Alonso borio za titulu upravo protiv Fetela. Ekipa je ranije produžila ugovor i sa Kimijem Raikonenom, koji je trenutno četvrti u generalnom plasmanu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrari obnovio ugovor sa Marlborom

 

Image result for ferrari marlboro 2017

 

Italijanski tim je objavio da je potpisao novi višegodišnji ugovor sa kompanijom Philip Morris. Marlboro je pre dvadesetak godina završio svoju saradnju sa McLarenom sa kojim su bili zajedno od početka 70-ih. Nakon toga su udružili snage sa Ferrarijem koji je nakon toga u šampionatu nastupao pod imenom Scuderia Ferrari Marlboro. Međutim, reklamiranje cigareta je potpuno zabranjeno u Formuli 1 2007. godine, a italijanski tim je na mesta na kojima se pojavljivao logo Marlbora počeo da stavlja njihov bar kod sa paklica cigareta. Ovakav dizajn je uklonjen sa bolida 2010. ali je zato logo Ferrarijevog F1 tima prepravljen i sada po dizajnu podseća na onaj koji maju pakovanja Marlboro cigareta. Postojeći ugovor je isticao na kraju ove godine, ali je potpisivanje novog bilo neminovno, pogotovo sada kada je na čelu tima Maurizio Arrivabene koji je bio bivši direktor marketinga za Marlboro.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markione: Ne sme svećica od 59 evra da nas košta toliko

 

171433-ferrari%20f1.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, predsednik Ferarija Serđo Markjone rekao je da je njegov tim platio cenu toga što je ignorisao kontrolu kvaliteta, ali je dodao i da veruje da nije sve gotovo što se tiče ovogodišnjeg šampionata Formule 1.

Nade Sebastijana Fetela za osvajanje pete titule svetskog šampiona, prve kao vozača Ferarija, gotovo su potpuno raspršene na poslednje tri trke. Sve je započeto incidentom na startu Velike nagrade Singapura, a potom su usledili problemi sa motorom u Maleziji i Japanu. Tako je Luis Hamilton povećao svoju prednost na 59 bodova četiri trke pre kraja sezone. Iako je Markjone priznao da je frustriran činjenicom da je svećica koja košta 59 evra imala toliko velike posledice po Ferari proteklog vikenda, istakao je da veruje u svoj tim. ''To je bila tehnička glupost koja je imala velike posledice po bolid koji košta nekoliko miliona evra. Moramo da promenimo nešto po pitanju komponenata koje koristimo u Formuli 1. To je problem koji smo verovatno ignorisali tokom vremena, pošto nam nikada nije bio toliko važan. Ali, sada smo imali barem tri primera kada smo videli drastičan uticaj na naše rezultate'', istakao je Markjone.

 

Uprkos razočaranju u poslednjih mesec dana, Markjone veruje da Ferari ima ritam kojim bi mogao da izvrši pritisak na Mercedes. ''Ne želim da zvučim arogantno, ali mislim da je naš bolid na istom nivou, ako ne i bolji od Mercedesa u ovom trenutku. Da nismo imali nikakve probleme na poslednje tri trke, siguran sam da bismo sada vodili drugačiji razgovor'', naglasio je Markjone. Markjone je takođe istakao da njegov tim nikako ne sme da izgubi veru u sebe. ''Sezona još nije izgubljena, možemo još mnogo toga da uradimo. Neću pričati o sreći, ne verujem u to. Najvažnije je da ne izgubimo samopouzdanje koje nas je već doveliko daleko. Zadovoljan sam radom tima i imam uverenje da ćemo na naredne četiri trke smanjiti zaostatak u odnosu na Mercedes'', rekao je prvi čovek Ferarija.

Naredna trka sezone Formule 1 vozi se za Veliku nagradu Sjedinjenih Država 22. oktobra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

toliko imaju para,vrhunski tim,a sjebala ih obicna svecica,pa sta je sledece da im probije razvodna kapa il bobina da strada

imaju brzinu i tempo,al stalno imaju neku zajebanciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponadao sam se da Arivabene neće više biti na čelu Ferarija, ali sad kad vidim da je on izgleda bio glavna karika da se potpiše ponovo ugovor sa Marlboro, moje nade su srušene. Nije svećica koštala ferari odustajanja nego ne sposobnost Mauricia. Loša kontrola pripreme bolida, loše taktike sa pit stopovima itd. A sve to izaziva frustracije kod vozača, navijača... Ferari može da parira mercedesu, ali ne na svim poljima, ne još uvek, ali im je bolid sve bolji. I još jedna bitna stvar je Kimi. Koliko god da ga gotovim, vreme je za smenu. Vetel je daleko spremniji I treba uz njega neko ko će da grize. Ali Maurizio je odlučio zajedno sa Vetelom da imaju drugog vozača koji će izvršavati timske naredbe i čuvati leđa Vetelu. Eto na šta je ferari I F1 spala. Tuga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markjone: Kriviti pojedince je idiotski

 

148648-marchionne.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, predsednik Ferarija Serđo Markjone prokomentarisao je kritike na račun šefa ekipe Mauricija Arivabenea i tehničkog direktora Matija Binota posle loših rezultata otkako je Formula 1 napustila Evropu. ''Matija i Mauricio su umešani u ceo proces. Okriviti jednog ili drugog je idiotski. Obojica su prisutni kada se sve dešavalo, a tehnički sam i ja bio umešan kao predsednik. Ali, to neće rešiti problem. Moramo da pobedimo, a to je najvažnije. Ne smatram da je sve do pojedinca. Proces možda nije pomogao, ali se bavimo time'', rekao je Markjone. Arivabene i Binota našli su se na meti kritičara usled velikih propusta na trkama u Aziji. Sve je krenulo od sudara u prvom krugu Velike nagrade Singpura, kada je došlo do kontakta između Kimija Raikonena i Sebastijana Fetela, na koje su se nadovezale poteškoće rada motora u Maleziji i Japanu. Zbog toga su se Fetelove šanse za osvajanje titule svele na minimum, dok je Ferari ostao bez trofeja među konstruktorima, pošto ga je obezbedio Mercedes.

 

raikonen%202017.jpg

 

''Poslednje tri situacije koje su se dešavale u Aziji su splet nesrećnih okolnosti. Verovatnoća da nam se ponove te greške je vrlo mala'', dodao je predsednik Ferarija. Ferari je poslednji put bio šampion među konstruktorima 2008. godine, dok je im je među vozačima Raikonen doneo titulu godinu dana ranije. Uprkos neuspesima, Markjone ostaje dosledan po pitanju promena u štabu. ''Doveli smo u svoju organizaciju iskusne pojedince koji će nas ojačati. Ne mislim da treba da obnovimo tim''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma bice bolje sledece godine,samo da su im svecice kako treba,neka kupe superbosna i da verstapena oteraju iz formule 1,bas je koban za ferari ove godine,prgav agresivan 

imaju brzinu al stalno imaju neke pehove i gluposti u trci,a i vetel i kimi su odlicni vozaci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tako jednostavno, njima je svećica i brizgaljka, komplikovana spravica. Kao i svaka druga novotarija nosi neke rizike.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Santander napušta Formulu 1

 

hamilton%20fetel.jpg

 

Formula 1 ostaje bez najvećeg sponzora, pošto je Santander banka obajvila da je prekinula sponzorstvo sa Ferarijem posle osam godina. Ne samo da se banka povukla iz dogovora sa Ferarijem, već u potpunosti napušta najbrži karavan na svetu i prelazi u UEFA Ligu šampiona. Ozbiljna saradnja Santandera i Ferarija počinje 2010. dolaskom Fernanda Alonsa u italijansku ekipu. Pre toga, Santander sponzoriše Meklaren u vreme kada se Alonso prvi put pridružio ekipi, ali se poslednjih godina njihova saradnja svela samo na finansiranje bez reklame na bolidu. Potvrda da se tako veliko ime kao što je Santander banka povlači iz takmičenja šokiralo je vlasnike Formule 1 ''Liberti Mediju'', a došlo je isti dan kad je objavljeno da Alfa Romeo od male reklame na Ferariju dolazi u karavan kao partner Zauberu. U saopštenju o odlasku iz Santandera naglašavaju da do kraja godine završavaju osmogodišnje uspešno sponzorstvo Ferarija i da je učešće u Formuli 1 pomoglo da brend postane prepoznatljiv u svetu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...