Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aleksandarkokanovic

Punto mk.2b - krilca ventilacije ispod radija

Recommended Posts

Postovani,

nesto su mi se zeznula krilca na ventilaciji. Kad pomeram onaj klizac levo-desno krilca ne prate, tj. kao da svaki ide na svoju stranu.

Kako se otvara taj deo da vidim o cemu se radi. Pretpostavljam da treba kasetofon iznad prvo da se izvadi. Imam originalan blaupunkt.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam kako se popravlja ali ako operacija ne uspe ima da se nađe po otpadima, kapiram da ne može da bude skupo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora kas napolje, a takodje i prekidaci za city, podizace, migavce... Gore 2 srafa i ispod takodje 2, mislim da je potreban imbus 5.

 

cxca16150.jpg
 
ovako izgleda poledjina.Gledaj onaj prvi, takav je u novim punticima. Losija slika, ali mozda vidis kako stoje krilca.

 

cxca16151.jpg

 

A, za skidanje centralne konzole i prekidaca mozda pomogne ova tema

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=35283&st=0&p=615813&hl=+o%C4%8Distite%20+prekida%C4%8De&fromsearch=1entry615813

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da covek okaci sliku sta pravi problem.

Ako je kao kod mene na bivsem 2b, ne mora sve da se skida. Meni je falilo jedno peraje na toj ventilaciji, pa sam celu levu tu plastiku sa perajima izvukao. Zaglavio sam srafciger izmedju centralnog plasticnog dela i pokretnog dela (mrzi me da kacim slike iskreno), cisto da se malo rasiri 2-3 milimetra i izvukao ceo deo. Zamenio sam ga drugim delom koji sam dobio za dz, thanks to Podvarak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na slikama, probacu to sve da skinem, samo da nadjem kako cu kasetofon jer nemam one zice za skidanje.

Meni na levoj ventilaciji ne radi onaj klizac, mislim da su tu sva krilca, a na desnoj mi fali jedno peraje. Ne znam kako nestane to peraje, gde se nalazi, mozda je unutra negde u toj kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mI bas jasno da li moram da skidam celu centralnu konzolu da bih skinuo onaj deo sa prekidacima(city servo, grejac stakla,podizaci, svetla za maglu) ispod ventilacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod prekidaca za city itd... se nalaze 2 srafa tako da bi morao i to da skines. Probaj varijantu koju je predlozio Coo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da popravim krilca, a kasetofon sam izvadio pomocu dva mala imbusa. Problem je bio u tome sto su krilca ispala iz svojih lezista. Morao sam da skinem i plastiku oko rucne i centralnu konzolu, gomila srafova. Hvala na savetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super što si našao krilca i popravio to :thumbsup:

 

Sa drugog foruma kako to može elegantnije, bez rasturanja. Tako sam i ja uradio na prethodnom autu.

 

http://www.vrelegume.rs/forum/viewtopic.php?f=45&t=18500&sid=0f3b7bbd1f69fe0a980ecbc9cee4fdc7&start=15

http://www.dodaj.rs/?44/WY/4xaTNqgi/06032010028.jpg

http://www.dodaj.rs/?1c/xe/7ZxBA5T/06032010029.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspeo da pronadjem nista vezano za Stila na ovu temu, pa cu postaviti ovde, videce valjda neko.

 

Danas sam resio da posvetim vise vremena svom ljubimcu i da se bacim na usisavanje, pranje, ciscenje... Kada sam sredjivao enterijer, primetim da su ova leva "vratanca" za usmeravanje vazduha podignuta i spustim ih. Medjutim, ona se opet sama vrate. Ja ih spustim, ona se vrate :D

 

Zagledjivao sam unutra kroz one otvore, nista nije polomljeno, sve je na svom mestu. Desna vratanca kad pomeram gole dole, oseti se da pruzaju mali otpor, dok se ova lagano pomeraju.

 

Da li je sunce uticalo na to, ne znam. Znam samo da nisu "drndana" jer ga bas mazim i pazim od kad sam ga uzeo :)

Evo i video kako to izgleda:

https://vimeo.com/97919139

 

Verovatno ce trebati da se rastura, a nesto mi se ne skida radio :/

Ako slucajno postoji slicna tema za Stila, zamolio bih aministratore/moderatore da prebace ovaj post :)
Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite sto opet otvaram temu, ali evo ja sam imao taj problem i rjesio ga lagano

Sve sto treba da uradite je

1.Uzmete JAKU spagu, al bas jaku a sto tanju, nemojte samo silk, otice vam prsti(moze al sa rukavicama) , sarafciger(moja preporuka neki veci)

2.Udjite u auto, kod ventilacije (ovako je kod mene

 

WP_000036.jpg


3.Imamo lijevi i desni element sa krilcima.Kod lijevog, vrh sarafcigera ugurajte na skroz lijevu stranu i gurnite dok vam taj dio ne upadne unutra.
Kod desnog gurate na skroz desnoj strani.Znaci lijevi ljevo, desni desno.
Skontacete, fazon je da otkacite taj element, on je zakacen za nesto, nece se polomiti ne brinite samo odvojite sarafcigerom da ispadne
(Dodacu slike ako neko ne konta)

Dalje znate, samo pazite ima tu neki dio(tj njh dva ista su) koji se nalazi u sredini, dio koji dozvoljava elementu da se pomjera/rotira gore-dole.Nalazi se gdje je taj stubic izmedju dva elementa i taj dio postoji i za lijevi i desni element, oba su na istom mjestu, odma kod stubica .

4.Nakon sto namjestite krilca na mjesto, ali dobro provjerite da ste ih namjestili i vratili u mjesto, sledeci korak je da spagu zavezete oko elementa, zavezite spagu na fazon "ruksak/tobra", znaci sa lijeve i desne strane i ostavite sebi malo spage za koju cete uhvatiti rukama i vuci i dobro na cvor svezite da se ne odveze ili isklizne kad budete vukli.

5.Fazon kako vratiti element na mjesto je da ga vratite suprotno od kako ste ga vadili.
Mora se vratiti sa unutrasnje strane, znaci kad ste ga vadili upao vam je element unutra.
E pa sad ga gurnite nazad, unutra, i onda uhvatite obe spage i vucite nazad.
Prvo nakacite stranu do stubica gdje ima onaj mali dio za rotaciju, taj dio vam prvi treba upasti tj leci na mjesto i onda vracate ovu drugu stranu pomoc sarafcigera.
Znaci kao sto vidite, sve se radi suprotno od skidanja.
To je jedini nacin da se vrati na mjesto i to je to, nakon sto vratite, odsjecite spagu i izvucite je vani.

Posao rjesen u 5-10 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...