Jump to content
FAS Goran
Dusco

Osvežavanje izbledele plastike

Recommended Posts

Evo i ja... Prao sam ga pre par dana pištoljem na pumpi, voda sleće sa plastike, ništa se ne spira :thumbup:

 

Kad budem išao kući za neki vikend prelazim i prednji branik a kupiću i glicerin da probam za gume :)

 

 

P.S da pitam ovde, nisam našao pogodnu temu... Treba mi Fiat znak što stoji na haubi, fabrički se skroz izgulio. Čuo sam da ima samo nalepnica da se kupi i nalepi pošto je znak prilično skup ceo da se uzme u prodavnici. Ali ne znam gde da nađem to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj u temi "clanske pogodnosti" imas tamo ljude koji prave stikere za sta god hoces.

Glicerin kupi u apoteci i nerazblazuj vodom vise od 1:1, moze i manje. Traje dokle ga ne uhvati prva kap vode, kise i sl. Mnogo dobro sredstvo za gume je Arexonov neki silikon, plava flasica sa prskalicom, kosta oko 350-400din. Duze traje od glicerina, i ispada povoljnije jer u onoj flasi ima za ko zna koliko trljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premazao sam lajsnu od vrata na svom stilu sa nekom pastom za sjaj i osvježavanje crnih cipela, te sam ugodno iznenađen... Hvala forumašima na sjajnoj ideji ;)

 

Lijevi dio sam premazao, desni ostavio da vidite razliku...ostaviti cu ovako dan-dva da vidim hoce li izblijediti ili ne... Slikano nakon nekoliko sati, boja je i dalje postojana...

 

Fotografija_0001.jpg

Edited by drazen2410

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update : nakon 5 dana, 2 pljuska i jednog pranja, boja na lajsnama je i dalje postojana i ne spada...

 

Deichmannov(Njemački) proizvod, preveden je na naš jezik, viđao sam i na Njemačkom jeziku...

 

Fotografija_0002.jpg        Fotografija_0003.jpg         Fotografija_0004.jpg

 

 

Edited by drazen2410

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime mogu da lepouglancam instrument tablu na stilu? Nervira me sva ona prasina koja je upala u nju, a kad uzmem krpom da to oribam i sa onim mlekom za tablu nista ne pomaze samo se krpa raspada i ostajju delovi od nje po tabli? Da li neko ima resenje mozda? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nekako, prvo dobro ciscenje. A za odrzavanje plastike preporucujem Kornjacin "Dry Touch - Trim Care".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si zensko zvao bih te i resio bih to za DZ ovako mogu samo da ti kazem tj.napisem :p

Nemoj bilo koje silikonsko mleko da ne postane lepljiva i jos gore,da se ulepi prasina,po meni ti nije bitno toliko da ima sjaj koliko je bitno da bude cista,za sve ventilacinoe otvre korsti malu krpu i stapice za usi,gde su neke ivice neki mali noz ,pa polako,sve to usisas i krenes da cistis,predji par puta i na kraju obavezno cistom krpom,vidi one krpa tipa magicne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/13/2013 at 2:04 PM, Dusco said:

Evo me opet sa novostima na istu temu! Nasao sam novo sredsvo, em jevtino em odli;no radi posao. neko ce se mozda smejati, al ja probah kod sebe na autu i rezultati su odlicni. U pitanju je Casablanca krema za obucu, crna  :dj:

 

Prvo sam je probao onako na jednoj lajsni na braniku. Uz ovu pastu dobijete sundjercic za nanosenje, tanak sloj preci u par poteza levo-desno, i kad se malo osusi istrljati starom krpom i to je to. Premazao sam sve mat izbledele plastike, kad mi pade na pamet a sta ako padne kisa pa pocne da se sliva crno po autu :crazy:  (!?) Medjutim, nista, kapljice slecu sa tih povrsina, nema fleka nema nicega, neki dan auto vozio na pranje, nit se slivala boja niti je plastika izgubila svezinu. Ovo verovatno treba obnoviti s vremena na vreme, mozda jednom u godinu dana, videcu. Ali se efekat i te kako primeti.

 

I da, jako bitno cena je 120 din  :ice:

 

Da podsetim ljude na vrh ideju nasega kolege po Fiatu :) Ja uradih danas to i odusevljen sam. Ako si jos tu Dusco i ako jos uvek radis isto kazi mi na koliko ponavljas proces?

 

evo mojih primera:

 

prva je sat vremena posle mazanja (desni kraci deo lajsne je mazan a levi na vratima nije)

druga slika je lajsna kakva je bila a treca samo desni deo odmah posle mazanja

 

13579703_10208429673051485_911035917_o.jpg13632694_10208429673331492_441122581_o.jpg13633258_10208429673491496_1002327237_o.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi se fino nasminkao da slucajno pokupis nanetu kremu za cipele u enterijeru :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, Dimitrijus said:

Znaci čabe sam isao da kupim...emoji20.png

Spoljne lajsne kad namazes plastika bukvalno upija mora se par puta naneti.Posle kad se osusi kad prevuces prstom neostaje nista,e sad ti probaj unutra na nekom malom skrivenijem delu pa ces videti kako se ponasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam mazao na Puntu lajsne na vratima,lajsne na braniku ,ručice na vratima....... nije bila Kazablanka imao sam neki LMX evo već 10tak dana kao novo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmazuje se kada se bas stisne ovako ne... daje lep sjaj ali ne moze dobro da se razmaze... znaci ne moze ravnomerno... smatram da je dobro resenje ali ne za kontrolnu tablu na puntu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...