Jump to content
FAS Goran
Dusco

Osvežavanje izbledele plastike

Recommended Posts

Sad sam se setio kad sam na svom stilu mazao lajsne ispalo za 10-ku posle sam probao na kvakama vrata i nije bilo to nije se lepo razmazalo.Znači zavisi od plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sad nego pre 20 minuta:D

A jebiga žrtvovao si svoju tablu za dobrobit foruma...dobićeš medalju:lol:

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo jedno dodatno pitanje. 

Jel može neka grublja polir pasta da sanira sitnije ogrebotine na plastici (nisu duboke) pa da se onda koristi ova krema za obucu ili sta vec?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel potrebna zastita limarije prilikom koriscenja bumper spreja?

Jel treba pazljivo nanositi kao farbanje sprejom ili nema veze koliko je u kom delu naneto?

Hvala, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora, obavezno. Nece se bumper sprej vezati lepo za limariju ali u svakom slucaju dovoljno cvrsto da ne mozes da ga skines tek tako. Priprema je najveci deo posla tako da krep traku u ruke i polako sve zastiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam bumper sprej kako bi ofarbao trouglastu plastiku, tj nosace retrovizora. Sad me zanima da li bi njime mogao i da ofarbam i siroku lajsnu koja pokriva stub prednjih vrata? 933234639f1651ab5f6c153bd57f72d1.jpg

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasima!

 

Imam fiat 500L sa kojim smo upsesno otisli i vratili se iz Grcke.

Ali, u gepeku su mi se, sa leve strane, onako, bas vecim delom pojavile na crnoj plastici belicaste fleke.

I to jako ruzno izgleda.

 

Ne znam od cega bi moglo biti?

Da li od nekih krema na peskirima ili od soli...

Ili od neceg treceg...

 

Ima li neko ideju kako to da sredim?

Da li se uopste moze srediti?

 

Probao sam sa vlaznim maramicama nekoliko puta i apsolutno nista se ne desava!

 

Hvala!

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hadrijan

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom. Mozes da pogledas i dosadasnja iskustva u ovoj temi.

Mogao si i da fotkas fotkao da pogledamo, umesto onoliko opisa ;) .

Ne treba ocekivati cuda ako je plastika urnisana, ali imam odlicno iskustvo sa "Turtle Wax", "Black in a Flash":

i-turtle-wax-black-in-a-flash-zel-do-renowacji-plastikow.thumb.jpg.e0a4440703d762454de45e02dd62aa45.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima. zna li neko gde ima da se kupi taj automagic black vinyl coat ? Takodje da pitam da li je neko mozda koristio K2 bono black isto  je za tu namenu ali dosta jeftin tj povoljan , a generalno K2 proizvodi su odlicni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 https://youtu.be/R9tDq1oRy9U

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam  jedno pitanje. Kupio sam danas casablanca kremu za obuicu, jednu crnu i jednu neutralnu. Neutralnom sam, cisto radi probe, premazao lajsnu na vratima i mogu da vam kazem da se boja vratila i da sam zadovoljan kako izgleda. 

Sada se dvoumim... Da li da isprobam crnu, posto mi se cini da ce tamnija boja plastike lepse izgledati u kombinaciji sa metalik plavom? Napominjem da je plastika poprilicno izbledela, ne znam da li ce se pojaviti sare...

Inace planiram da kremom premazem sve plasticne povrsine.

 

Edited by NeptunZuti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, koliko znam crna je zeznuta ako se negde po ne-plasticnim povrsinama povuce i osusi, malo je teze skinuti. U principu probaj na nekom manjem delu pa vidi, da ne bude kuku lele nemam vise auto no cipelu. Ja svu plastiku sam radio sa Black in a Flash od Turtle-a, a ponekad i sa obicnim glicerinom jer ne zadrzava vodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 16.10.2019. at 6:44 PM, ISV_01 said:

Mmm, koliko znam crna je zeznuta ako se negde po ne-plasticnim povrsinama povuce i osusi, malo je teze skinuti. U principu probaj na nekom manjem delu pa vidi, da ne bude kuku lele nemam vise auto no cipelu. Ja svu plastiku sam radio sa Black in a Flash od Turtle-a, a ponekad i sa obicnim glicerinom jer ne zadrzava vodu. 

Sta podrazumevas pod "jer ne zadrzava vodu"?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije porozan.

Kakva bre krema za cipele...

Po toj logici, farbu će mo mazati jestivim uljem, sija se .

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas to, odbija vodu jer nije porozan.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko mozda zna, kako bih mogao da osvezim gume/plastike, koje stoje na ivicima vrata, preko kojih staklo klizi kada ide gore/dole?

 

image.thumb.png.279ce9150507792815d30023731cb5af.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...