Jump to content
FAS Goran
Dusco

Osvežavanje izbledele plastike

Recommended Posts

Vec dugo mi bodu oci lajsne na vratima, branicima, pa i kvake koje su od sunca vremenom malo izbledele i matirale. To je narocito upadljivo kod crnih automobila. Elem, trazio sam neko sredstvo kojim moze da se vrati i osvezi ta boja na plastici. Uzeo sam Turtle Wax - Black Trim Wax da probam sta ce ispasti. Rezultati - onako. Nije da nema efekta, ali sam ocekivao vise. Evo par fotki, na ovoj gde je retrovizor sam premazao i ispolirao pola, a pola ostavio kako je bilo, da se bolje vidi ucinak.

 

20130519_222436.jpg

 

image.jpg  image.jpg

 

image.jpg  image.jpg

 

image.jpg  image.jpg

 

20130520_105150.jpg  20130520_110128.jpg

 

20130520_110141.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, nadji mi takav od Stila pa cemo se dogovoriti  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da otkrijem jednu malu tajnu :secret:

Sve te plastike se osvežavaju i vraća im se boja i sjaj blagim zagrevanjem industrijskim fenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je ispalo.

 

Ja za te stvari koristim automagic balck vinyl coat, posle godinu i par meseci još uvek je postojan. 

 

 

kk225.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dusco

Ja sam koristio takodje Kornjacin "Black in a flash", ne treba ocekivati cuda. Mislim, osvezi on malo plastiku, vidi se efekat, ali je samo pitanje koliko dugo.

Nema sanse da potraje kao ovaj koji je slobodank naveo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da otkrijem jednu malu tajnu :secret:

Sve te plastike se osvežavaju i vraća im se boja i sjaj blagim zagrevanjem industrijskim fenom.

Ovo potvrdjujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black vinyl coat traje duže, pošto je to ipak kvalitetniji proizvod, npr kornjačin black trim wax košta 580 dinara dok black vinyl coat 2800 dinara (ali kad se jednom uzme ima se koliko i automobil). 

Edited by slobodank

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo hoću crne branike da osvežim malo na Seicentu. Malo su izbeledeli od sunca.

Čime da probam, našao sam neke sprejeve u AP sportu.

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=33014

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42062

 

Bio je pre neki francuski sprej na kome je baš pisalo da je za crne branike ali ne mogu da ga nađem.

Šta preporučujete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto mi se cini da ovi sprejevi nisu bas za to sto tebi treba. Zasto ne probas neki od ovih koje su kolege vec isprobale, npr. ovaj sto je probao kolega @Slobodank?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ako košta 2800 to mi je mnogo.

Više mi se onda isplati da kupim plastik prajmer i crnu farbu u spreju i da prefarbam branike. Ako već ovi sprejevi ne rade posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kosta 2800din onda sigurno ne, nisam znao. Probaj kornjacu onda, ili na kraju bilo koje koje potamnjuje branike, jer su u principu manje vise svi isti, sve sem farbanja je privremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Bumper sprej.

 

I sa njim pređem branike? Jel treba neka posebna priprema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me opet sa novostima na istu temu! Nasao sam novo sredsvo, em jevtino em odli;no radi posao. neko ce se mozda smejati, al ja probah kod sebe na autu i rezultati su odlicni. U pitanju je Casablanca krema za obucu, crna  :dj:

 

Prvo sam je probao onako na jednoj lajsni na braniku. Uz ovu pastu dobijete sundjercic za nanosenje, tanak sloj preci u par poteza levo-desno, i kad se malo osusi istrljati starom krpom i to je to. Premazao sam sve mat izbledele plastike, kad mi pade na pamet a sta ako padne kisa pa pocne da se sliva crno po autu :crazy:  (!?) Medjutim, nista, kapljice slecu sa tih povrsina, nema fleka nema nicega, neki dan auto vozio na pranje, nit se slivala boja niti je plastika izgubila svezinu. Ovo verovatno treba obnoviti s vremena na vreme, mozda jednom u godinu dana, videcu. Ali se efekat i te kako primeti.

 

I da, jako bitno cena je 120 din  :ice:

 

 

K1-02-PAST-C12_273px.JPG

Edited by Dusco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo kaze da jeste, iako joj namena nije za plastiku. Onaj Turtle kad naneses i kako se susi on kao da bledi polako, jednostavno ja sam od njega ocekivao efekat kao sto slobodank prikaza na svojoj slici.

Probaj slobodno ovu casablancu za obucu, cena je smesna, onaj turtle wax kosta nesto preko 500 din, a ova krema stotinak dinara.



@ totti

 

gledao sam na youtube da ljudi rade fenom, al tu treba opreza da se ne pretera sa temperaturom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premazao sam plastike na mom autu sa kremom za obucu.Nisam nasao Casablancu vec sam koristio neku drugu.Efekat je ok.Plastika je crnja,boja se povratila ali sjaj nije,nekako je mat.To mi ne smeta toliko ali eto primetio sam.Videcu kako ce biti posle pranja i koliko je to postojano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste mat, jer je i plastika nova mat, ali nije izbledela. Ovo i jeste da osvezis malo, nema tog sredstva osim farbanja ili nekog lakiranja koje ce da je ucini da bude glazirana  :)

Edited by Dusco

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupim juče Casablanca kremu u nameri da probam na retrovizorima, bravama itd :D

Mazao sam samo onim sunđerom jer krpa mi mnogo upija i neće da se razmazuje.

Retrovizori su mi od neke čudne plastike, mnogo upija kremu pa sam prešao 2-3 puta i ostali su crni, zadovoljan sam.

Na bravama i lajsnama je efekat mnogo bolji, brzo se osušilo, ne spada u kontaktu sa rukama, super izgleda.

 

Posle sam uzeo i prešao ceo zadnji branik sa tim :D Mislio sam neće mi biti dovoljno a u stvari nisam ni 10% kreme potrošio. Tako da ako se ni skine sa zadnjeg preći ću uskoro i prednji.

 

:thumbup: za onog ko se setio ovoga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, hvala,..  :D  Nece se skinuti, kazem ti moj je prosao kroz perionicu i postojan je skroz, ne spira se  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i jeste mat, jer je i plastika nova mat, ali nije izbledela. Ovo i jeste da osvezis malo, nema tog sredstva osim farbanja ili nekog lakiranja koje ce da je ucini da bude glazirana  :)

Ok. :thumbup:

@Dukadin

Brave se nisam usudio da mazem plaseci se da ne budu ruke crne kad otvaram vrata :D ali ako ti nisi imao problema premazacu i njih.

I ja sam vrlo malo kreme potrosio,a nisam imao sundjer i mazao sam krpom...

 

Nesto sam razmisljao da li bi ovom kremom mogle i gume da se mazu?Ili postoji isto tako neko alternativno a korektno resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za gume ti je jeftiniji medicinski glicerin razblazen sa vodom, kupis vece pakovanje ima da ti traje duze nego gume. To koriste ovi po praonicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...