Jump to content
FAS Goran
diskusija

Grande Punto - problem sa kazaljkom nivoa goriva

Recommended Posts

Dobro je znaci skoro isto kao i kod svih!

Pre zamene prvo probaj sklop plovka rastaviti ili oprati benzinom, za zamenu uvek ima vremena!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazano za petak u 8h kod Gorana, javljam sta sam uradio

 

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je kod Gorana trenutno... cekam detaljan izvestaj :unworthy:  napomenuo sam curenje goriva kojeg trenutno vise nema :blushing:  i rekao sam za pokazivac goriva .... videcemo... javljam sta i kako :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo auto.. gorivo mi nije curelo i nema vise tragova curenja..to je reseno, ali mi rekose da je za kazaljku goriva normalno da varira malo...mada mi se cini da se smirilo...pratim pa javljam,a i oni su mi rekli da se javim ako krene da divlja... presao sam 200 km od punog rezervoara i na prvoj mi je crti od punog.... usput smo zamenili zadnje amortizere,diskove,plocice,jedan grejac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

USPUT zamenili zadnje amortizere, diskove, plocice??? opet ponavljam USPUT!!! pa to je pre vise nego golema intervencija na autu pogotovo ako odes kod majstora zbog radi neke sitne stvarcice tipa pokazivaca goriva.. koliko je tebi presao GP???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro isao sam i da ga pregledaju :) presao je navodno pravih 74.000 km... barem tako pise i u kompu kod bogunovica...

A da i stabilizator su menjali :)

Ali nemoj mene da meris sa ostalima, ja sam bokestan kada je u pitanju auto...i ako je pri kraju ja menjam...ne cekam :)

Lik me zove svaki dan da se zahvali sto sam mu prodao cromu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao je on daaaleko vise od 74 hiljade.

Da je celo vreme vozen po makadamu pa da kazes stabilizator, amortizeri... ajde plocice jos nekako ako je stalno u gradu ali diskovi tesko.

Jedino ako je to neki grad pun rupa ili bez asfalta a auto vozio netko tko misli da je relijas.

Perfekcionizam kod automobila postujem jer sam i ja takav ali zna se sta moze i pod kojim uslovima koliko da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao samo jedan procureo... a koliko sam video diskovi se menjaju na 60.000km ili?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi moji sto voze nove honde su na 50.000 svi menjali diskove po planu servisa....4 accorda svima su na 50.000 menjali sva 4 diska...a gp ima damo napred sada citam na fiatforum.com da se preporucuje na svakih 10.000 km pregled diskova i kocnica a prva zamena diskova na 60.000

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajd diskovi i nekako mozda je neko stvarno malo zustrije kocio i vise djurao po gradu ali amortizeri to mi bas nesto cudno. evo moj gp ima sada 97000 ne navodno pravih nego bash pravih i ne da ne razmisljam o amortizerima nego ni odprilike.. ali dobro desava se.. svakako nadamo se da si sada poduze miran i da neces posecivati servise u skorije vreme  :)

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, mada znam šta je problem.

 

Nakon servisa i čišćenja rezervoara, pokazivač goriva više ne radi, uopšte...Đavo mi nije dao mira i sam sam izvadio pumpu za gorivo iz rezervoara sa plovkom. Odmah sam video da nešto koči, da plovak teško ide gore/dole, zatim ga rastavio, kad ono štampana pločica po kojoj klizi "kazaljka" plovka napukla.

 

E sad, odem ja do radnje i tamo mi kažu da se plovak ne prodaje zasebno. Da moram kupiti celu pumpu, što staje nekih 22.000 rsd  :crazy:

 

Zvao sve otpade u gradu (niko nije rasturao ovaj, samo starije puntiće), gledao oglase na netu, ali ništa.

 

Pitanje: da li možda neko zna da li je moguće uzeti plovak sa drugog tipa pumpe (sa Stila ili nekog drugog modela), nakačiti ga, nekako ga učvrstiti ako su drugačije dimenzije (mislim samo na deo sa pločicom, poligicu bih stavio svoju, zbog visine rezervoara) i da to na kraju ok radi? Viđao sam dosta pumpi po oglasu, plovci su na oko jako slični, ali su verovatno dimenzije nešto drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ovde ne kaze,sta vam u tim trenucima pokazuje bord kompjuter sto se tice ostatka koliko jos kilometara moze da predje,prosecne i trenutne potrosnje?

Ima li uopste plovak veze sa bord kompjuterom sto se tice merenja kilometraze,tj ostatka goriva?...kod mene izgleda da ima:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je na zalost ta skala danas ostavila na putu, stajala malo ispod polovine rezervoara, stade auto na sred puta.
'Sreca' pa sam do pumpe imao samo 1.5km, sta da radim.
Pumpa zamenjena i stavljena nova pre mesec dana, tada pokazivac ipak nerealno prikazivao a danas eto i zakucao na toj poziciji...sta dalje?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mene je na zalost ta skala danas ostavila na putu, stajala malo ispod polovine rezervoara, stade auto na sred puta.
'Sreca' pa sam do pumpe imao samo 1.5km, sta da radim.
Pumpa zamenjena i stavljena nova pre mesec dana, tada pokazivac ipak nerealno prikazivao a danas eto i zakucao na toj poziciji...sta dalje?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Mislim da ti je sledeca adresa plovak. Ocitavanje na skali nisam siguran da li i je digitalno ili (koliko sam procitao na forumu) ima i sajlicu koja se moze opustiti. Licno bi krenuo od plovka i njegove konekcije pa na dalje.

Jbg, ti si u boljoj poziciji, stoji ti zakucana imas neograniceno goriva, a mene hebe i non stop opada kad god negde idem, mora da je neki problem u motoru i pumpi

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto je zakucana juce mi se obi o glavu
Mada skala je opadala kada je bila iznad polovine, a ispod polovine je prestala da opada.
Kako god, teram kod majstora pa neka pogleda.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...