Jump to content
FAS Goran
diskusija

Grande Punto - problem sa kazaljkom nivoa goriva

Recommended Posts

Evo i mene sa jednim pitanjem, kod Grande Punta, pokazivac za gorivo ne pokazuje tacno tj ne svaki put, odnosno kada dva puta za redom ponovis kontakt on dva puta pokaze razlicito stanje goriva u rezervoaru ili u toku voznje miruje skazaljka, a cim ga ugasis i upalis on pokaze onoliko koliko je u stvari i potosio? pozz i HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se recimo bas bas retko podizala kazaljka kad je vec na rezervi a ja sipam za 500 onda uvek ostane kako je i bilo prva 2 puta sam pomislio brate ko je ovde lud,JA PUMPA ILI FIAT....medjutim u toku voznje kazaljka lagano krene da se dize tako sam navikao na to...kazem to samo kad je do 3 ,4 litre preko 5 litara je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da to sam i ocekivao da mozda nereaguje na tako male kolicine ali npr vozim 300km skazaljka miruje i onda ugasim auto i ponovo upalim on skine onoliko koliko treba za tih 300 km ali evo u poslednje  vreme se sam nesto izgleda popravio tj ne brljavi,a za dalje ce vidimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i mene ovde :) naime imam isti problem, napunim pun rezervoar predjem 50km kazaljka padne za crtu. Parkiram auto posle 2min ga upalim pokaze pun rezervoar... varira nivo goriva tokom voznje kao da trosi 10l na 100 km ali kada se ugasi i upali pokaze normalno stanje goriva...sta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

identican problem imam i ja.. znaci samo pobrljavi odjednom.. to im je izgleda generalno neka mana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze da se resi....

Problem je u pokazivacu nivoa goriva u rezervoaru. Zaista ne znam kako je kod GPa ali uglavnom dodje do zaglavljivanja plovka  usled nekih necistoca. Dovoljno je samo rastaviti i obrisati krpom a redje dolazi do problema sa kliznim kontaktima.

Kosta pa ti si menjao gumicu na rezervoaru? Vadio si pumpu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam brate i verovatno su nesto sjebali, radio lik od koga sam uzeo auto! ocu da poludim, te imam goriva te nemam te imam pola te malo iznad pola a rezervoar pun do vrha....

 

iskreno mislim da GP nema plovak, barem mi se tako cini

Edited by Kosta.dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno ne znam kako je ali verovatno je slicno kao na benzincu Mk1. Ima plovak koji klizi u cevi te pored njega jos jedan koji sluzi kao "amortizer-prigusivac" (kada se auto ljulja da se i kazaljka ne ljulja)i upravo tu zna biti problem. Dovoljno je zrnce peska da zapadne izmedju i vise ne klizi :rofl: glatko .... Uostalom kao i u drugim stvarima.... ;)

Ako ti je pre toga bilo OK velika je verovatnoca kada je menjana guma da je upalo malo prasine sa vrha rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se nivo goriva menja u mirovanju :smoke:  upalim auto pun rezervoar...ugasim upalim = pola rezervoara... upalim opet imam cetvrtinu i tako... jbg mozda trosi 10l u mirovanju :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

veruj nema to nikakve veze sa skidanjem tj namestanjem gumice jer ja imam identican problem a nikad nista dirano... a kako resiti??? stvarno ne znam!!! nazalost.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se samo plasim da nisu gremlini i elektronika.... i neko zezanje  :hope: mnogo me nervira kada svaki put upalim imam drugaciji nivo goriva.... mada mozda mi neko vozi auto pa sipa gorivo svaki drugi put :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja navikao skroz maltene pomirio sam se da ga i nema. vec uveliko vozim na kilometrazu tako da nek on brljavi koliko hoce.. ko zna sta ce se tu jos pojaviti kroz kojiu god :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskusija si bio kod majstora?


sa hrvatskog sajta:

 

xx.gif
Odg: GP 1.4 8V - pokazivač razine goriva neispravan
« Reply #12 : 07 Studeni 2012, 19:35:26 »

Pozdrav svima,

nakon cca 2-3 mjeseca rijesio sam problem sa pokazivacem goriva. Updateali su software instrumentalne ploce (ne znam kako jer dok sam ja tamo bio uredjaj je pokazivao da nema updatea) i to nije pomoglo. Zatim su odlucili pregledati plovak (ne ga zamjeniti) i to nije pomoglo. I tek onda su odlucili zamjeniti plovak sto je rijesilo stvar (iako njima nije nikako jasno kako se plovak mogao pokvariti).

Jedino mi nije jasno koliko bi trajao popravak da je neki veci kvar u pitanju.

Nadam se da ostali nece imati takvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok samo znam da na dijagnostici nije prijavio aman bas nikakvu gresku!!! a sada da dam nekom da ga kupusa a da pritom mozda i ne nadje nista i nije mi neko najsjajnije resenje.. 

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

diskusija si bio kod majstora?

sa hrvatskog sajta:

 

xx.gif
Odg: GP 1.4 8V - pokazivač razine goriva neispravan
« Reply #12 : 07 Studeni 2012, 19:35:26 »

Pozdrav svima,

nakon cca 2-3 mjeseca rijesio sam problem sa pokazivacem goriva. Updateali su software instrumentalne ploce (ne znam kako jer dok sam ja tamo bio uredjaj je pokazivao da nema updatea) i to nije pomoglo. Zatim su odlucili pregledati plovak (ne ga zamjeniti) i to nije pomoglo. I tek onda su odlucili zamjeniti plovak sto je rijesilo stvar (iako njima nije nikako jasno kako se plovak mogao pokvariti).

Jedino mi nije jasno koliko bi trajao popravak da je neki veci kvar u pitanju.

Nadam se da ostali nece imati takvih problema.

 BOGAMI JA MENJAM ODMAH PLOVAK AKO RESAVA PROBLEM!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavljam ne znam kako je kod GPa ali mislim da je to sve integrisano sa pumpom goriva i da se ne moze zasebno menjati..... :question:  :question:  :question:

Moram ovih dana skenirati i okaciti Fiatove probleme i resenja po autodati. Interesantno je da se uglavnom sve resava updateom softvera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mislim da moze... ne verujem da ima neke razlike u pumpi za gorivo u odnosu na punto pre njega.... ma mora da su sjebali kada su menjali gumicu zakacili ili sta vec...debili....

 

barem po slici sa neta

Edited by Kosta.dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Untitled.jpg

 

 

moze da se menja, ima da se naruci (pod brojem 10)... i moja greska ipak ima plovak a ne neke cudesne senzore

Edited by Kosta.dz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...