Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Red Bull

Recommended Posts

Ferstapen: Nisam rekao da je Vilnev nekoga ubio, već...

 

verstapen%201.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen i šampion Formule 1 Žak Vilnev započeli su verbalni rat posle Velike nagrade Belgije na kojoj se mladi Holanđanin našao u centru pažnje. Ferstapen je tokom prošlonedeljne trke bio umešan u nekoliko incidenata, posle kojih mu je Vilnev poručio da se smiri ili će ubiti nekoga. Nije dugo prošlo pre nego što je vozač Red Bula odgovorio Kanađaninu, ali njegove reči, kako on kaže, nisu prenete kako treba. Mediji su preneli da je Ferstapen u razgovoru sa holandskim medijima reka ''Vilnev bi trebalo da bude pažljiviji sa svojim izjavama, pošto je već ubio nekoga''. Međutim, prevod reči ''doodgereden'' učinio je da reči mladog Holanđanina budu senzacionalnije nego što je on zapravo hteo, pošto je pojasnio da je generalno mislio na fatalne nesreće, a ne na jednu određenu.

 

Podsetimo, posle udesa između Vilneva i Rafaela Šumahera u bolidu Vilijamsa tokom Velike nagrade Australije, život je izgubio redar Grejem Beveridž, kojeg je pogodio točak. ''Nisam izjavio sve ono što se pojavilo u medijima. Da bude jasno, rekao sam da iz poštovanja prema porodicama nije u redu pričati o smrti. Osvrnuo sam se na incidente koji su se desili 2001. godine, ali nisu pomenuto da sam rekao da je to bez poštovanja prema porodicama. Samo sam rekao da nije pošteno sa njegove strane da priča o tome. I nisam rekao da je on nekoga ubio, nego da je to bila fatalna nesreća'', naglasio je Ferstapen. Ni Vilnev potom nije ostao dužan mladom Holanđaninu, kojeg je takođe optužio za nedostatak poštovanja prema porodici preminulog redara. ''Izneo sam logične komentare o onome što se desilo na stazi i sada je sve prevazišlo te okvire, a pritom je iskazan nedostatak poštovanja. Nemam više ništa da kažem po tom pitanju, ne postoji nikakva svađa, sve je smešno. Jasno je da mu neko govori šta da kaže i kako da razmišlja, a ako mu ista osoba govori kako da se ponaša na stazi, to je veoma zabrinjavajuće'', rekao je Vilnev.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen: Nemam problem sa Fetelom

 

verstapen%201.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Red Bula Maks Ferstapen istakao je da nema problem sa pilotom Ferarija Sebastijanom Fetelom, s kojim se bori za četvrto mesto u generalnom plasmanu. Mladi 19-godišnji Holanđanin i Nemac nisu u najboljim odnosima posle trke u Meksiku, a veliku borbu vodili su i u Brazilu. ''Čuli smo se telefonom posle Meksika i mislim da je naš odnos dobar. Nema pravog problema između nas. Nije bilo ljutnje. Na kraju mi smo takmičari'', rekao je Ferstapen. Fetel trku pre kraja ima 5 bodova više od rivala iz Red Bula. ''Još se borim za četvrtu poziciju i nadam se da ću je osvojiti. Samo pokupavam da postignem što bolji rezultat. Verujem da će staza zadovoljsiti naše vozilo, ali moramo da sačekamo i vidimo kako će sve da ispadne. Ipak, prilično sam uveren u uspeh'', dodao je Ferstapen.

Poslednja trka u šampionatu na programu je 27. novembra u Abu Dabiju, kada ćemo saznati i da li će vozač Mercedesa Luis Hamilton odbraniti titulu ili će ona prvi put otići u ruke njegovog klupskog kolege Nika Rozberga.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nikada nije preticao kao Ferstapen

 

verstapen%201.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen upisao je najveći broj preticanja tokom jedne sezone otkako se počelo sa vođenjem statistike 1983. godine, objavio je Pireli. Proizvođač pneumatika je objavio statističke podatke iz tek završene sezone tokom koje je mladi Holanđanin imao 78 preticanja na 21 trci. Na taj način, Ferstapen je nadmašio rekord koji je sam postavio prošle godine, kada je upisao 49 preticanja na 19 trka. Pireli je pojasnio da se preticanjem smatraju samo potezi koje vozači izvedu tokom kompletnih brzih krugova, pa se samim tim ne računa prvi krug, a poziciju uspeju da zadrže do kraja tog kruga. Takođe, navedeno je da se promene pozicija zbog mehaničkih problema ili preticanja za ceo krug ne računaju. Ferstapen je prethodno drugu godinu zaredom dobio nagradu za najbolji akcioni potez godine zahvaljujući preticanju Nika Rozberga tokom Velike nagrade Brazila. Mladi Holanđanin je prošle godine priznao da mu je vežbanje preticanja na kompjuterskim igrama pomoglo u napadima na stazi. Tokom ovogodišnjeg šampionata, Ferstapen je došao do svoje prve pobede u karijeri, i to na svojoj prvoj trci sa Red Bulom. Još šest puta se našao na podijumu i sezonu je završio na petom mestu u poretku sa 204 boda.

Pireli je objavio i da je vozač Mercedesa Luis Hamilton imao najveći broj preticanja tokom jedne trke - 18 tokom Velike nagrade Kine, na kojoj je startovao sa začelja. Četvorostruki svetski šampion Sebastijan Fetel je vozač kojeg su najmanje preticali, i to samo jednom, kada ga je Ferstapen pretekao na stazi ''Interlagos''. Vozač Meklarena Fernando Alonso je nadoknadio najviše pozicija u prvim krugovima - 41 na 21 trci. Ukupno, Pireli je zabeležio 866 preticanja tokom sezone, a prosek po trci je 41.2.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull i Ferštapen ponovo na Kicbilu

 

red%201111.jpg

 

Po Eurosportu, Red Bull nije dobio dozvolu za ovu egzibiciju od lokalnih vlasti, tako da bi mogao da se suoči sa kaznom od 30.000 evra. Naime, Red Bull po običaju voli da izvodi neke stvari koje drugima ne padaju na pamet, a to su uradili i ovoga puta. Maks Ferštapen je doduše bio na visini zadatka kada se spustio F1 bolidom niz poznatu Štrajf stazu u Kicbilu, u Austriji.

 

red%2011.jpg

 

Automobil je u ovu svrhu malo podignut i opremljen gumama sa klinovima i lancima. Promenjen je i softver motora da bi Ferštapen imao više kontrole nad vozilom. Ipak, i dalje je ovo mašina za asfalt, ne za sneg.

 

red%201.jpg

 

''Imamo 800 ks na zadnjim točkovima'', rekao je neimenovani član Red Bull tima. ''To je očigledno veoma izazovno za vozača na snegu.''

 

red%20111.jpg

 

Suvišno je reći da su prisutni gledaoci bili oduševljeni, baš kao i Ferštapen, koji je izjavio da nije bilo lako održati automobil na stazi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Pobedio bih Hamiltona da imamo identičan bolid

 

Daniel_Ricciardo_khtugf.gif

 

Vozač Red Bula Danijel Rikardo smatra da bi mogao da bude bolji i brži od trostrukog šampiona sveta Luisa Hamiltona iz Mercedesa, ali pod uslovom da imaju identične bolide. m''Da li mogu da pobedim Hamiltona u jednakim mašinama? Apsolutno mogu. Mnogo puta su me pitali koga bih voleo da imam za partnera. Luis je bio jedan od tih koje sam uvek isticao. Bila bi velika borba, ali siguran sam da bi mogao da pobedim'', istakao je Rikardo. Osvrnuo se Rikardo i na nekadašnjeg vozača Red Bula Sebastijana Fetela, koji se muči u Ferariju. ''Proveo je u Red Bulu jedan od najboljih perioda u sitroji, osvojio četiri titule. U Ferariju mu ne ide onako kaže je želeo. To je frustrirajuće, ali on je super talenat. Ponekad mislim da je sam sebi najgori neprijatelj zbog frustracija'', dodao je Rikardo.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Hrabri vozači će biti nagrađeni

 

horner.jpg

 

Jedan od čelnika Red Bula Kristijan Horner smatra da će sledeće godine hrabri vozači biti više nagrađeni zbog novih pravila. Naravno, tu je uglavnom mislio na svog vozača Maksa Ferstapena, koji je u 2016. imao više obilaženja nego iko ikada u Formuli 1. ''Mislim da će novi bolidi biti sjajan prizor sa svim promenama koje nas očekuju. Takođe, mislim da će hrabri vozači biti nagrađeni, jer sada svi imaju mogućnost da krenu od nule. Imamo jak tim i velika očekivanja, nadam se da ćemo se približiti Meredesu'', rekao je Horner. Pored njega, u timu Red Bula će biti Danijel Rikardo i 2017. će biti njihova prva kompletna sezona kao tim.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Možemo da se borimo sa Mercedesom

 

149724-rikardo.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Red Bula Danijel Rikardo smatra da njegova ekipa ove sezone može da se bori sa Mercedesom i za šampionsku titulu u Formuli 1. Red Bul je prošle godine bio drugi najbolji tim u Formuli 1, iza šampiona Mercedesa. ''Mislim da možemo da se borimo sa njima, da. Ako napredujemo kao što smo prošle sezone, mislim da Hamilton ništa neće dobiti lako'', rekao je Rikardo. Aktuelni šampion Niko Rozberg završio je karijeru posle osvajanja titule, a Rikardo razume odluku nemačkog vozača. ''Prvo sam se iznenadio, ali kada sam razmislio i stavio se u njegovu poziciju, bolje sam razumeo tu odluku. On ima porodicu, dugo je u sportu i pre nego što je počeo da se takmiči. Imao je dugu karijeru. Umoriš se od svih putovanja i obaveza, a on je ostvario šta je želeo, pa je vreme da se odmori. Sve shvatam'', naveo je Rikardo.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Rozbegovim odlaskom, mi imamo najjači tim

 

1481043343633.jpg

 

Australijski vozač Danijel Rikardo ubeđen je da odlaskom Nika Rozberga iz Mercedesa, njegov Red Bul ima najjaču postavu. Rikardo je priznao da je bio malo ''u iskušenju'' da on zauzme Rozbergovo mesto, ali ipak je odlučio da ostane tu gde jeste. ''Mislim da sada mi imamo najbolji tim. Nisam siguran ko je drugi, nisam baš siguran ni da me zanima. Naravno, to ne znači da su ostali loši i da mi ne treba da napredujemo u odnosu na prošlu godinu, jer nikome ništa neće biti lako, verujte mi'', rekao je Rikardo. Zanimljivo je da samo Red Bul i Ferari imaju u timovima za 2017. po dva vozača koji su do sada pobeđivali na F1 trkama.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull prikazao novi RB13

 

162209-red%20bull%201.jpg

 

Austrijski tim je danas preko društvenih mreža prezentovao novi automobil. Tim iz Milton Kinsa je prošlu godinu završio na drugom mestu u šampionatu konstruktora a od ove sezone Red Bull ima velika očekivanja. Sa druge strane veruje se da će ova ekipa možda i najviše profitirati zbog promene tehničkih pravila, kao i da je njihov partner Renault izjavio da je totalno redizajnirao svoju pogonsku jedinicu, koja u prošlim sezonama njie bila na visini zadatka. Daniel Riccirdo sutra će prvi imati priliku da testira novi bolid na stazi Katalunja.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maks: Nisam previše zabrinut

 

2017_driverlead_mv382753.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je da nije previše zabrinut time što njegov tim zaostaje za Ferarijem i Mercedesom na predsezonskim testiranjima. ''Nisam zabrinut. Koristimo ovo testiranje baš za to, da testiramo razne delove i deliće i ne obaziremo se previše na vreme i na rezultate. Ništa ozbiljno nije problematično, sve što se dešava, možemo da rešimo do Melburna''. Holanđanin je ubeđen da rezultati na testiranjima nikako ne određuju poredak u sezoni. ''U testovima nikada ne pokažete sve što imate. Siguran sam da i Meklaren i Vilijams imaju još mnogo toga u arsenalu i da će to pokazati tek u Melburnu. Samo se Melburn računa'', jasan je Ferstapen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Svi su skrivali karte tokom testiranja

 

Christian-Horner-593030.jpg

 

Šef ekipe Red Bula Kristijan Horner rekao je da su svi timovi namerno skrivali svoj pravi potencijal tokom predsezonskih testiranja Formule 1. Horner je na taj način pokušao da umanji značaj lošijih vremena vozača austrijskog tima Danijela Rikarda i Maksa Ferstapena. Ferari je impresionirao tokom testiranja na stazi Katalunja, a Kimi Raikonen je imao najbrže vreme posle osam dana akcije. Mercedes, koji je jasan favorit pred početak sezone, upisao je 1.096 krugova, dok je Red Bul kompletirao 684. ''Bilo je mnogo skrivanja karata tokom testiranje. Niko ne zna kakve su specifikacije bolida drugih timova. Nikada nismo osvojili Svetski šampionat u testiranju, ali smo uvereni da smo imali dobru predsezonu'', naglasio je Horner. Ovogodišnji šampionat Formule 1 startuje Velikom nagradom Australije 26. marta. Red Bul je prethodne dve sezone završio na drugom mestu u generalnom plasmanu, iza dominantnog Mercedesa. Iako Horner naglašava da će nemački tim biti ponovo onaj koji svi treba da pobede, nada se da će njegova ekipa moći više da ga izazove ove godine. ''Mercedes je i dalje favorit. Ferari je imao pozitivna testrianja, izgleda da imaju dobar bolid, ali mi imamo osnovu da verujemo da imamo isto. Sve će se svoditi na razvoj tokom sezone i nadam se da ćemo moći da smanjimo zaostatak u odnosu na Mercedes'', istakao je Horner.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen: Mogućnosti su ogromne

 

max-verstappen-toro-rosso_3370085.jpg?20

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen smatra da će njegov tim biti konkurentan Mercedesu u novoj sezoni Formule 1. Ferstapen je bio peti na prvoj trci u Melburnu, dok njegov timski kolega Danijel Rikardo nije završio nastup na Velikoj nagradi Australije. Ispred su bila oba Mercedesa, ali i oba Ferarija. ''Nije dramatično. Cilj je naravno bio nešto bolji plasman, ali smo osvojili bodove. Napredovaćemo, sigurno. Mogućnosti su ogromne. Novi automobili su zabavniji. Kada smo u kvalifikacijama imali manje gorova, bili smo stabilniji u krivinama. Zbog širih guma, mnogo je teže sustići bolid ako izgubiš kontrolu. Ali ako si na pravom mestu, vožnja je užitak'', rekao je Ferstapen.

Sledeća trka na programu je u Šangaju 7-9. aprila, za Veliku nagradu Kine.

 

Ferstapen za ''bučniju'' Formulu 1

Vozač Red Bula Maks Ferstapen predložio je organizatorima Formule 1, na kraju trenutnog regulacijskog ciklusa, vraćanje ranijih ''bučnijih'' motora generacije V10. Formula 1 je 2014. godine uvela turbo-hibridne V6 motore, koji su često kritikovani zbog odsustva buke, što je bila odlika ranijih generacija i serija V8, V10 i V12. 19-godišnji Holanđanin kaže da nema ništa protiv sadašnjih motora, ali da navijači propuštaju kompletan doživljaj. ''Mislim da bi bilo veoma lepo kada bi se vratili motori V10, sa njihovim divnim zvukom. Trenutni motori su u redu za mene u bolidu, ali mislim da ne impresioniraju publiku u toj meri kao motori generacije V10 ili V12'', rekao je Ferstapen. Motori generacije V10 su poslednji put korišćeni 2005. godine, kada ih je zamenila serija V8, što je period dok je u Formuli 1 nasutupao Maksov otac Jos Ferstapen (1994-2003). Maks Ferstapen je na prvoj trci sezone u Australiji ostvario peto mesto, dok je pobedu odneo Nemac Sebastijan Fetel u Ferariju.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Moramo da ''izmislimo'' pola sekunde

 

29F691D900000578-4264780-image-a-18_1488

 

Šef Red Bula Kristijan Horner smatra da njegov tim u Kini mora da pronađe kako zna i ume pola sekunde u odnosu na konkurente, Ferari i Mercedes. ''Ne mislim da smo toliko iza, negde oko pola sekunde. Ferari je bio veoma impresivan, bili su veoma brzi u Australiji''. Horner kaže i da je previše rano davati ocene o novim pravilima i novim bolidima o kojima se toliko pričalo. ''Prerano je, sve je tako nezrelo ako mogu tako da se izrazim. Bilo bi suludo davati ocene. Možda za dve ili tri trke možemo ozbiljno da popričamo o tome, ali ne još. Recimo, ne znamo kako će se novi bolidi ponašati po zagađenom vazduhu u Kini'', objasnio je Horner.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helmut Marko: Rikardo i Ferštapen ne idu nigde

 

Image result for helmut marko red bull

 

Čelnik Red Bula Helmut Marko odbacio je mogućnost da bi sledeće sezone vedete tima Danijel Rikardo i Maks Ferštapen mogli da napuste ekipu. ''Slušajte, Rikardo i Verstapen imaju fiksne i čvrste ugovorene obaveze. Danijel Rikardo i u 2018, a Maks Verstapen i mnogo duže. Mi smo na takve ideje i računali, pa smo se obezbedili jer ne želimo da ih puštamo. Ista stvar vam je i sa Karlosom Sajncem. On je vezan na duge staze sve do 2019. godine. Kod svih njih je isto, pa samo mi i isključivo mi možemo da menjamo ugovore. Vozači tu ne mogu ništa'' - rekao je Marko. Rikardo je u Red Bulu od 2014. a od tada je ostvario četiri pobede, dok je Ferštapen u toku prošle sezone seo za volan ''Crvenog bika'' i ostvario pobedu na prvoj trci za taj tim.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen: Ne uzimam Fetela za ozbiljno

 

100662.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je da je posle kontroverznih poteza Sebastijana Fetela promenio mišljenje o onome što priča nemački automobilista. Četvorostruki svetski šampion se tokom Velike nagrade Britanije preko radija žalio da se mladi Holanđanin pomera pri kočenju dok su se borili za treće mesto u ranoj fazi trke na Silverstonu. Posle trke, vozač Ferarija je za Ferstapena rekao da mora mnogo bolje da se ponaša kada su u pitanju odbrane pozicija. ''Svi znamo da je pomalo nervozan po tom pitanju. Želi da se odbrani što bolje može, ali u nekom trenutku morate da se držite svoje linije'', istakao je Fetel.

 

Ferstapen je, međutim, rekao da ga ne zanimaju Fetelove kritike, posebno zbog njegovog ponašanja koje je kulminiralo na Velikoj nagradi Azerbejdžana. Tada je vozač Ferarija kažnjen jer je namerno udario vozača Mercedesa Luisa Hamiltona pre nego što je bezbednosno vozilo napustilo stazu, pošto je prethodno rekao da Britanac namerno kočio, a ispostavilo se da nije. ''Ne uzimam Fetela za ozbiljno. Posebno posle svega što je uradio. Ako pogledate koliko je kaznenih poena dobio… Borba sa Sebastijanom je bila dobra, oštra, ali fer, smatram. Možda je došlo do malog kontakta, ali je sve ostalo bilo u redu'', istakao je Ferstapen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Ferstapena neće odvući Mercedes ili Ferari

 

Image result for horner red bull f1 2017

 

Šef ekipe Red Bula Kristijan Horner veruje da Maks Ferstapen nema ambiciju da napusti austrijski tim i pređe u redove nekog rivala. Horner tu misli isključivo na Mercedes i Ferari. Mladom Holanđaninu sadašnji ugovor sa Red Bulom traje do 2019. godine, ali su uprkos tome i ''Srebrna strela'' i italijanski tim pokazali interesovanje za njega. Ferstapen od početka sezone ima mnogo uspona i padova, delom zbog svoje vožnje, delom zbog nepouzdanosti bolida RB13. Red Bul nikako uspeva da priđe ritmu koji imaju Mercedes i Ferari na svakoj trci, a upitan da li veruje da bi mladi Holanđanin mogao da bude zainteresovan da pređe u neki rivalski tim, Horner je rekao: ''Mislim da ne. Smatram da može da vidi šta se dešava. Nestrpljiv je, kao svi mladi, ali je dovoljno objektivan da shvati da nas mnogo dobrih stvari tek čeka. Tako smo započeli sezonu, sada smo u drugačijoj poziciji, pošto smo sredili probleme koje smo imali početkom godine. Imamo veliki napredak''.

 

Ferstapen je u nekoliko navrata iskazao svoju frustraciju zbog toga kako se sezona odvoja za njega, a isto tako je i otkrio da je pomalo zabrinut za budućnost. Mladi Holanđanin je posebno mislio na to da li će Reno pružiti Red Bulu bolji motor naredne sezone, a istakao je i da gubi samopouzdanje zbog problema sa kvačilom, koji su ga zadesili u Austriji. Horner je priznao da Red Bul mora da pruži Ferstapenu bolid u kojem može da pobedi da bi imao šansu da ga zadrži kada sadašnji ugovor ističe. ''Ono što se vidi na papiru mora da bude želja oba strane. Nema poenta pričati o produženju ugovora u ovom trenutku, pošto moramo da mu pružimo bolid u kojem može da se takmiči i pobedi. Siguran sam da to možemo da uradimo, pošto ne postoji neki drugi tim u kojem bi Maks radije bio'', naglasio je Horner.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull neće sprečiti dogovor između McLarena i Renaulta

 

Image result for red bull renault

 

Red Bull ima pravo da uloži veto na eventualno snabdevanje McLarena Renaultovim motorima, ali Christian Horner kaže da njegov tim neće praviti problem. Sve je više glasina da će McLaren uskoro ipak objaviti da se rastaje sa Hondom i da će sledeće godine umesto njihovih koristiti Renaultove agregate. Ova promena zavisi i od odluke Toro Rossa koji bi trebalo da pređe na Hondine motore. Ipak, nisu samo potezi Toro Rossa ti koji bi mogli da poremete McLarenove planove. ''Mi imamo pravo veta na odluku Renaulta koga će snabdevati motorima. Međutim, ako imamo situaciju gde se pravi klasična razmena snabdevačima motora, onda je sve jasno. To je nešto što je u našem ugovoru već deset godina kada Ron Dennis nije hteo da nam da Mercedesove motore. Teoretski, mi bi smo mogli da uložimo veto. Ali mi ne bi smo imali ništa protiv da McLaren dobije Renaultove agregate. Mislim da bi svi bili zadovoljni onim što bi potencijalno moglo da ispadne iz svega toga. Još jedan jak tim svakako ne bi bio loša stvar za sport'', izjavio je Horner.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ricciardo: U 2018. performanse su važnije od novca

 

f1-italian-gp-2017-daniel-ricciardo-red-bull-racing-5529892.jpg

 

Mladi Australijanac izjavio je da će performanse bolida odlučiti o tome gde će voziti u daljoj budućnosti. Daniel Ricciardo ima veliku želju da u bliskoj budućnosti vozi šampionski automobil a ovaj parametar biće presudan u odabiru novog ugovora i nastavka saradnje sa Red Bulolom. Australijanac se u Formuli 1 našao još od 2011. godine u kao deo Red Bullovog programa mladih vozača a već naredne sezone njegov ugovor sa ovim timom ističe, kao i da se on već neko vreme dovodi u vezu sa Mercedesom i Red Bullom. Momak iz Perta još uvek nije produžio ugovor sa timom iz Milton Kinsa a naredna sezona biće jedna od ključnih u karijeri.

''Sledeća godina je velika za mene. Biće tu još drugih stvari bitnijih od vožnje. Znam šta želim, a performanse su mi bitnije od novca. Neću da žurim sa ovom odlukom i stvari mogu da traju sve koliko je potrebno. Ne želim da uradim nešto kako bi samo kazao da sam rešio problem. To će biti velika odluka za mene'', napisao je Ricciardo u svom blogu. On je kao primer naveo Lewisa Hamiltona i njegov prlazak u Merecdes. ''Pogledajte Lewisa kada je potpisao ugovor sa Mercedesom, bio je u istim godinama kao i ja sada. On je i tada imao dobru karijeru ali od tada sve je krenulo na bolje. I ja planiram da ostanem u ovom sportu još dugo, pa tako moram da budem siguran gde želim svoj novi trogodišnji ugovor.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Ako krenemo dobro, bićemo favoriti

 

rikardo

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Red Bula Danijel Rikardo veruje da bi njegov tim mogao da bude favorit za titulu naredne sezone, ali samo ukoliko izbegne loš start. Očekivalo se da će novi tehnički propisi koji su uvedeni ove godine odgovarati austrijskom timu, ali su problemi sa pouzdanošću na početku sezone izbacili Red Bul iz borbe za titulu. Kako je sezona odmicala, tako je Red Bul sve više napredovao, a u prilog tome idu dve pobede Maksa Ferstapena u završnici i tvrdnje čelnika da tim ima najbolju šasiju u celom šampionatu. ''Loše smo ušli u sezonu, ali je napredak bio neverovatan. Zato se nadam da ako započnemo sezonu kako treba, onda bismo mogli da budemo i favoriti. Ako budemo na istom nivou sa Mercedesom i Ferarijem, naš napredak je fantastičan. Ove godine smo bili u zaostatku, pravac za koji smo mislili da je pravi nije to bio. Sve smo usmerili ka aerodinamičkoj konfiguraciji, a nije trebalo. Tokom testiranja smo uvideli da je naš bolid imao praktično osnovni izgled, jeste da to nije sve, ali je pokazao da nešto nije u redu. Nismo dobro ušli u sezonu, to se prenelo na prvih nekoliko trka, ali smo potom uspeli da uradimo šta smo hteli'', istakao je Rikardo.

 

Australijski automobilista ističe da je Red Bul mogao da bude vrlo blizu osvajanju titule da je vrlo brzo ustanovio u čemu je bio problem. ''Bili bismo u konkurenciji i borili bismo se do kraja. Na samom startu sezone, nismo imali šasiju kakva nam je bila potrebna. Imali smo probleme i sa šasijom i sa motorom. Šasiju smo unapredili, tako da se vraćamo na scenario gde nam je dobar motor potreban, šasiju imamo. I dalje nam je potrebno mnogo vremena da je pokrenemo, ali kada u tome uspemo, jaki smo'', naglasio je Rikardo. Naredna sezona Formule 1 startuje trkom za Veliku nagradu Australije 25. marta.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

RedBul za 2018 u bojama za novi dizajn i novu sezonu,a tek ce sledece nedelje biti prestavljene prave boje,a novina je sto nema vise ajkulinog repa i novi Halo oklop,bezbednosni kavez za glavu vozaca,najveca tehnicka novina u novoj sezoni,meni se barem ovo nikako nesvidja,,al ako je zbog bezbednosti onda ok,al mislim da za dve tri godine to ce da izbace

 

Red-Bull-RB14-F1-Auto-2018-fotoshowBig-2994c1f7-1147302.jpgRed-Bull-RB14-F1-Auto-2018-fotoshowBig-b928ecc4-1147486.jpgRed-Bull-RB14-F1-Auto-2018-fotoshowBig-c1caf2ba-1147487.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko: Red Bull ove godine neće moći da se bori za titulu

 

Red-Bull-future-to-be-cleared-on-Sunday-Marko1.jpg

 

Prvi čovek Red Bulla odbacio je mogućnost da će se njegov tim ove godine boriti za šampionat. Još jednom u vazduhu visila je mogućnost da bi se Red Bull u 2018. mogao uključiti u borbu za titulu, jer je tim dosta ranije od svih krenuo sa razvojem bolida sa oznakom RB14. Plus u ovu računicu ulazila je i veoma dobra postava koju čine Max Verstappen i Daniel Ricciardo, ali Helmut Marko trenutno ne deli ovakav optimizam. ''Mislim da trenutno nismo u situaciji gde možemo reći da smo spremi za pohod na šampionat. Renaultov motor trebalo bi da bude mnogo više pouzdaniji i jači u 2018. ali sa druge strane i naša šasija mora da bude konkurenta. Ali, Mercedes pravi tako dobre motore pa je bolje pitanje da li će oni imati još veću prednost. Ako naš agregat bude onakav kakav su obećali, onda možemo da pričamo o tome da i smanjimao naš zaostatak za vodećima. Mi smo u poslednjih nekoliko godina imali slabiji start sezone, ali smo pokazali da je naša završnica dosta jača'', kazao Helmut Marko.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aston Martin Red Bull Racing RB14

 

Aston Martin Red Bull Racing RB14

 

Danas je predstavljen prvi od favorita u predstojećoj F1 sezoni – bolid ekipe Red Bull, koja od ove sezone ulazi u ozbiljnu saradnju sa britanskim Aston Martinom. Predstavljanja novih bolida za sezonu 2018. već su počela, a danas je, nedelju dana pre početka predsezonskih testiranja, predstavljen i jedan od favorita – Aston Martin Red Bull Racing RB14.

 

Aston Martin Red Bull Racing RB14

 

Od ove godine, ne samo da je glavni sponzor Aston Martin (pored očiglednog Red Bulla), već je i sam naziv ekipe promenjen tako da sadrži ime prestižnog britanskog proizvođača automobila. Za ovu sezonu, pogonska jedinica i dalje ostaje TAG Heuer, odnosno „rebrendirani“ Renault, ali se početkom saradnje sa Aston Martinom, špekuliše da bi Red Bull u dogledno vreme mogao da dobije i njihov motor. Vozačka postava ostala je takođe nepromenjena – Australijanac Daniel Ricciardo i Holanđanin Max Verstappen i ove godine će braniti boje Red Bull ekipe, koje su na predstavljenom bolidu crno-plavo-bele (specijalna edicija), ali samo dok traju predsezonski testovi, kada će RB14 dobiti uobičajenu Red Bull „livreju“.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull odredio leto kao krajnji rok za moguć prelazak na Hodnine motore

 

1514762875081.jpg

 

Austrijski tim postavio je krajnji rok za konačnu odluku o mogućoj saradnji sa japanskom kompanijom. Tim iz Milton Kinsa želi da u narednih šest meseci detaljno prati performanse svog juniorskog tima kako bi na što bolji način doneo odluku da li će u 2019. preći na Hondine agregate. Govoreći za ''AMuS'', Helmut Marko izjavio je da je pozitivno iznenađen Hondinim učinkom i da je začuđen tako lošim performansama koje je McLaren prikazivao u protekle tri sezone: ''Za sada, pozitivno smo iznenađeni Hondinim učinkom, kao i željom i zalaganjem. Mislim da su oni naučili od svojih grešaka u prošlosti. Za sada, prema podacima koji smo dobili sa raznih testova, motor je dosta pouzdan. Mislim da bi on bio u mogućnosti da sustigne Renaultove performanse do kraja prvog dela sezone.'' Ako se ovaj scenario desi, onda bi se Red Bullu tako stvorili svi uslovi da sa Renaultovih agregata pređe na Hondine. ''Pravila su se promenila, pa tako sada do leta morate da najavite sa kojim motorom želite da vozite u narednoj godini. Mi želimo da sve detaljno analiziramo i da do tada donesemo odluku'', dodao je Marko.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Red Bul, Mercedes i Ferari u pola sekunde

 

177896-rikardo.jpg

 

Vozač Red Bula Danijel Rikardo smatra da će se u novoj sezoni tri ekipe boriti za šampionsku titulu u Formuli 1. Australijanac veruje da je mala razlika između Mercedesa, Ferarija i njegove ekipe i da će detalji odlučivati u konačnom plasmanu. ''Verujem da će razlika između ova tri tima biti pola sekunde. Šest automobila je u ovom dometu. Mislim da je to realno. Ne znam gde smo trenutno u odnosu na Ferari, ali rekao bih da je razlika mala. Teško je reći da li smo ispred ili iza Ferarija. Verujem da je Mercedes ispred nas i Italijana'', rekao je Rikardo. Red Bul je prošle sezone slavio u dve trke i mnogi veruju da austrijski tim ima bolid koji će biti uz rame Mercedesu i Ferariju. ''Imamo više samopouzdanja. Svake godine se trudimo da imamo brži bolid. Ove zime imamo nešto više i predstojeći vikend mora da bude jak. Želimo da najavimo da su naše namere da se borimo za titulu.'' Dvadesetosmogodišnjem Australijancu na kraju ove sezone ističe ugovor, a spekulisalo se da su za njega zainteresovani Mercedes i Ferari. U pomenutim ekipama Valteri Botas i Kimi Raikonen ulaze u poslednju godinu ugovora. ''Verujem da će mesto u timu dobiti vozač koji bude najbolji na stazi, a ne onaj koji najbolje pregovara. Rezultati će pričati za nas. Želim da se u što boljem izdanju predstavim u Melburnu'', dodao je Rikardo.

Prva trka je u nedelju u 07:10 uz prenos na SK1.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...