Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Red Bull

Recommended Posts

Red Bull će od 2016. godine koristiti Mercedesov motor?

 

red%20bull%202015.jpg

 
Nakon loših rezultata na VN Italije koje je ostvario Red Bull Racing, britanski Autosport objavio je informaciju da će austrijska ekipa od sledeće sezone prestati da koristi Renaultove motore.
Renault već drugu godinu zaredom nije u stanju da isporuči konkurentnu pogonsku jedinicu zbog čega je došlo do velikog broja svađa između Red Bull Racinga i Renaulta. Red Bull Racing sa Renaultom ima ugovor koji traje do kraja 2016. godine, ali prema pisanju Autosporta koji se oslanja na svoje izvore, najverovatnije da će taj ugovor biti prekinut krajem sezone 2015. Glasine koje već duže vreme kruže, da će se Renault u Formulu 1 vratiti sa fabričkom ekipom dobijaju na težini jer je Red Bull do sada imao povlašćeni tretman Renaulta. Takođe, postoji mogućnost da se Renault potpuno povuče i Formule 1.
 
Ako Red Bull prevremeno raskne ugovor sa Renaultom ostaju mu samo dve realne opcije za novog dobavljača motora, a to su Mercedes i Ferrari. Red Bull je početkom sezone 2015. prizivao dolazak Audija u Formulu 1, ali nemački proizvođač to je nije prihvatio, bar za skorije vreme. Verujemo da je Red Bull bliže Mercedesu nego Ferrariju i to iz više razloga. Prvi razlog je što Mercedes u ovom momentu ima veoma dominantnu pogonsku jedinicu, s kojom F1 timovi sa prosečnom šasijom ostvaruju zapažene rezultate. Adrian Newey vratio se u aktivnu ulogu dizajniranja Red Bullovog bolida a on već ima iskustvo u radu sa Mercedesom koje je stekao dok je bio zaposlen u McLarenu iz vremena kada je bolid britanske ekipe pokretao Mercedesov motor. Kao treći razlog može se uzeti da Red Bull želi da nastavi niz pobeđivanja Ferrarija koji nema najjaču pogonsku jedinicu, a kada u obzir uzmemo da bi Ferrari isporučio nešto slabiji paket pogonske jedinice za Red Bull, jasno je da ponovo austrijska ekipa ne bi bila konkurentna za osvajanje titule.
Da li je Mercedes spreman da prihvatiti izazov da proda svoje najjače oružje ekipi koja ima genijalnog Adriana Neweya, ostaje da se vidi, a ako se to dogodi verovatno ćemo imati zanimljivije trke.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes ne da motore Red Bulu

 

mercedes-ne-da-motore-red-bulu.jpg

 
Nemački agregati su se pokazali kao dominantni u poslednjih par sezona u Formuli 1. Svaka ekipa želi da ima njihove motore ali ne može ih svako dobiti, svakako ne doskora najveći rival. Red Bul je odlučio da od naredne sezone prekine saradnju sa Renault-om kao svojim dobavljačem agregata. Ekipa Ditriha Matešića želela je da dobije motore od Mercedesa. Pregovori su vođeni tokom vikenda kada se vozilo u Italiji ali do saradnje nije došlo. Toto Volf je ranije rekao da je ideja o saradnji u razmatranju jer je ''Red Bul brend koji je poznat globalno, pre svega mlađoj publici.'' Luis Hamilton nije bio prezadovoljan tom idejom uz konstataciju da ''ukoliko ozbiljno želimo da osvojimo šampionat naravno da im nećemo dati naše motore''. Kako je nekadašnji šampion Red Bul sada bez Reno ili Mercedes agregata za iduću godinu moraće da se okrenu Ferrari motorima. Veruje se da bi njihov bolid uz italijanski agregat bio brži naredne sezone nego što je to slučaj sa ovogodišnjim automobilom.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvjat i Rikardo ostaju u Red Bulu, ako oni ostanu

 

139795-red%20bull.jpg

 
Kako piše Sport klub, Australijanac Danijel Rikardo i Danil Kvjat iz Rusije voziće naredne sezone za Red Bul, pod uslovom da austrijski tim ostane u Formuli 1.
Odlični Rikardo ima ugovor sa Red Bulom do kraja 2018. godine, ali su postojale sumnje oko toga da li će tim zadržati Kvjata, koji je imao mnogo uspona i padova tokom svoje prve sezone u ekipi. Ali, kada je bilo dobro, bio je to šampionski potencijal. ''Rikardov ugovor je već sređen, a imamo opciju da zadržimo Kvjata. Sjajno mu ide, dok god smo mi u šampionatu, on će biti u bolidu naredne sezone'', rekao je jedan od čelnika tima Kristijan Horner. Hornerovi komentari izvesno znače da su izveštaji da bi vozač ekipe Toro Roso Maks Ferstapen mogao da dobije priliku u Red Bulu samo spekulacije. Međutim, Red Bulovo dalje učešće u šampionatu Formule 1 je i dalje pod znakom pitanja pošto tim još nije potvrdio da li je postigao dogovor oko motora za narednu sezonu.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Samo da je sezona gotova...

 

f1%20rb%20ferrari.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Danijel Rikardo priznao je osećaj olakšanja zato što je završena ova F1 sezona. Prošle sezone, Australijanac je bio pravi hit, ali ove ni njemu ni Red Bulu nije išlo baš najbolje i završio je čak iza Danila Kvjata. ''Srećan sam što je sezona gotova. Bilo je teško, ali ponekad mora da bude teško da biste naučili nešto. Ubeđen sam da će sledeće sezone biti bolje i da smo svi sada bolji i jači za ovo iskustvo'', rekao je Rikardo. On je dodao i to da zna isto koliko i svi mi o snabdevaču motora za naredne sezone, ali da je siguran da će Kristijan Horner načiniti pravi izbor.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Infiniti i Red Bull prekinuli saradnju

 

red%20bull%202015.jpg

 
Kako pišu Vrele Gume, partnerstvo Infinitija i Red Bull-a je ipak završeno. Tim je objavio da RBR bolidi neće na sebi više nositi oznaku luksuzne japanske marke. Ovo odluka stupa na snagu na kraju ove godine. Infiniti je potpisao sponzorski ugovor sa Red Bullom 2011. godine, kada je ovaj tim bio na vrhuncu dominacije, na putu ka drugoj uzastopnoj tituli u Formuli 1. Dve sezone kasnije, Infiniti je ušao u naziv tima, koji je nazvan Infiniti Red Bull Racing, mada nije bio direktno umešan u F1 operacije, što je bio mali paradoks.
Red Bull će nastaviti da koristi Renaultove pogonske jedinice i sledeće godine, ali pod oznakom TAG Heuer.
Sestrinski tim, Toro Rosso, prebacuje se sa Renaultovih na Ferrarijeve motore sledeće sezone, dok se Lotus vraća u Renaultovo okrilje, ne samo što se tiče motora, već se francuski proizvođač vraća u Formulu 1 kao konstruktor. Renault je takođe otkazao podršku nižerazrednoj Formula 3.5 seriji. Infiniti je bio sponzor i Sebastijanu Fetelu, pre nego što se ovaj preselio u Ferrari. Kompanija je takođe snabdevala IndyCar motorima krajem devedesetih, a zatim je sponzorisala Light seriju nekoliko godina. Nedavno je takođe pomogla privatnom timu da pripremi Q50 za BTCC šampionat.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Rikardo je sve sjajno podneo

 

139795-red%20bull.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, nakon teške sezone, prvi čovek Red Bula Kristijan Horner imao je samo reči hvale za Danijela Rikarda. ''Sve je sjajno podneo, i to što nije imao dobar bolid i što je Danil (Kvjat) bio ispred njega u generalnom plasmanu. Mislim da je ovo najbolji mogući znak da se razvija kako treba i da tek treba očekivati velike stvari od njega''. Horner je ubeđen da će biti bolje 2016. ''Mislim da je predvidivo da će 2016. biti bolja od 2015. Ponekad, morate da padnete da biste se ponovo uzdigli. Važno je da ćemo imati kontinuitet sa Renoom i sa vozačima i ubeđen sam da će sve biti bolje'', rekao je Kvjat.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Mercedes će opet dominirati

 

horner.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, šef Red Bula Kristijan Horner smatra da je dominacija Mercedesa i sledeće sezone neizbežna u F1 karavanu. ''Mislim da je neminovno da će dominirati i sledeće godine. Nema mnogo promena u pravilima, a nema ni dovoljno vremena da ih bilo ko stigne''. Horner je priznao i to da ne očekuje previše od svog tima naredne sezone. ''Iskreno, ne verujem da možemo da preokrenemo zemlju i da napravimo bilo šta. Razlike su ogromne, a mi ćemo dati sve od sebe, raditi ono što znamo, pa ćemo videti šta će se dešavati'', rekao je Horner.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Sve pohvale za Kvjata

 

rikardo%20kvjat.jpg

 
Kako prenosi Sport klub, Danijel Rikardo je pohvalio klupskog druga Danila Kvjata i smatra da je Red Bul napravio dobar izbor sa ruskim vozačem. ''On je pokazao brzinu i hrabrost i mislim da je Red Bul napravio dobar izbor. Liči mi na mladog Sebastijana Fetela''. Australijanac se nada da će sledeća sezona biti bolja za ceo Red Bull: ''Postoje sezone tranzicije, to je za nas bila prošla. Skupili smo podatke, sve to zajedno spakovali u kofer zaborava i nadam se mnogo boljim rezultatima 2016'', zaključio je Australijanac.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull predstavio bolid za 2016. godinu

 

144908-red%20bull%201.jpg

 

 
Nakon što su poslednjih par dana Ferrari, Honda i Mercedes na svojim Twitter nalozima objavljivali kratke snimke na kojima se čuo njihov novi agregat, prvi je nov izgled bolida predstavio Red Bull. Na novom RB12 bolidu za 2016. godinu nema njihovog, sada već bivšeg, dugogodišnjeg sponzora - Infinitija. To je značilo da Red Bull više neće niti u prepoznatljivoj ljubičastoj boji. Njihovo mesto na stranicama bolida sada je zauzeo Red Bull.
 

144909-red%20bull%2011.jpg

 
Vozači: Daniel Ricciardo i Daniil Kvyat prestavili su i opremu koju će koristiti u predstojećoj sezoni od novog sponzora - Pume. Red Bull će ovu sezonu završiti sa Renaultovim motorom, ali pod imenom takođe novog sponzora - TAG Heuer.
 
preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull predstavio svog aduta

 

red%20bull%20rb12.jpg

 

Red Bul je predstavio novi bolid za 2016. godinu koji će se zvati RB 12. Zbog problema sa snabdevačem i sponzorima, četvorostruki šampioni malo kasne sa sastavljanjem bolida, ali veruju da će biti sve u redu. ''Naravno, imali smo velike izazove, kasnimo sa nekim rokovima, ali verujemo da će sve biti u redu. Mnogo smo napredovali u drugom delu 2015. i nameravamo da nastavimo'', rekao je Kristijan Horner. U sedištu će ponovo biti Danijel Rikardo i Danil Kvjat.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Ostajem u Red Bulu

 

146987-rikardo.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, australijski vozač Danijel Rikardo rekao je da nema ništa od toga da će napustiti Red Bul 2017. godine. ''Čuo sam neke komentare povodom toga, ali to jednostavno nije tačno. Imam ugovor i želim da nastavim ono što sam započeo u Red Bulu''. I šef austrijskog tima Kristijan Horner rekao je da svi žele da Rkardo ostane u timu: ''Mi ne pravimo jednogodišnje projekte. Na koliko godina imamo projekat sa njim? To je poverljivo, ali sigurno nije na jednu godinu. Čuli ste i od njega, tako da ako imate neka druga pitanja, slobodno pitajte'', izjavio je Horner.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemogu da verujem,al koja rokada u RedBulu:lol:Max Verstapen od velike nagrade spanije,vozi za RedBul,a Dani Kjat prelazi u Toro Roso,odnosno menjaju mesta,zbog slabih rezultata za Kjata i sto je poceo malo nesmotreno da vozi,

A Max Verstapen zbog svojih odlicnih trka,njegove zelje za dokazivanjem i njegove mladosti,napravioje put ka uspehu u odlicnoj ekipi Red Bul,svaka cast

Al zao Mi Kjata jer je i on mlad i talentovan i zasluzuje mesto u nekoj odlicnoj ekipi,al samo mora malo vise da se koncentrise na trci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ovako prevremenim prekomandovanjem Verštapena u prvi tim (Red Bull) čim im se ukazala prilika za to, ustvari žele samo da ga ''sačuvaju'' da ne ode dalje...npr. u Ferrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baton o Kvjatu: U Red Bulu imaju kratko pamćenje

 

baton%20i%20kvjat.jpg

 

Šampion Formule 1 iz 2009. godine Dženson Baton istakao je da je iznenađen posle odluke Red Bula da Danila Kvjata pošalje u Toro Roso. Austrijski tim je u četvrtak objavio da će Maks Ferstapen zameniti Kvjata u Red Bulu, a da će ruski automobilista do kraja sezone braniti boje ekipe Toro Roso. Neočekivani transfer se desio samo nekoliko dana pošto je Kvjat dva puta za samo nekoliko krivina na startu Velike nagrade Rusije u Sočiju udario četvorostrukog svetskog šampiona Sebastijana Fetela. Ta odluka je doneta iako je Kvjat vozio poprilično dobro, a samo dve nedelje pre trke u Sočiju je došao do podijuma u Kini. Velika nagrada Rusije bila je četvrta u ovogodišnjem šampionatu Formule 1, a Rus je do sada vozio samo na 23 trke za Red Bul.

''Zaista? Jedna loša trka i odriču se Kvjata, šta je bilo sa podijumom na prethodnoj trci? Kratko pamćenje'', napisao je Baton na Tviteru. Vozač Meklarena je nešto kasnije istakao da poštuje Ferstapenov talenat, ali da 18-godišnjeg Holanđanina ne bi trebalo požurivati. ''Slažem se i poštujem njegov talenat, ali je vreme na njegovoj strani'', istakao je Baton. Slanjem Kvjata u Toro Roso Red Bul je prvi put napravio takav korak, odnosno poslao vozača nazad u svoj juniorski tim. Rus je jednu sezonu branio boje italijanskog tima, pre nego što je prošle sezone zamenio Fetela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkriveno: Sainc i Festapen bili u svađi

 

148823-red%20bull.jpg

 

Kako prenose mnogi mediji, glavni faktor rokade vozača između Red Bula i Toro Rosa bila je svađa Karlosa Sainca i Maksa Ferstapena. Iako je Danil Kvjat svakako pogrešio na trci u Rusiji, većina stručnjaka smatra da nije baš zaslužio ovako drastičnu kaznu, da bude vraćen u Toro Roso iz glavnog tima Red Bula, a sada je stvar malo jasnija. ''Bilo je internih sukoba u Toro Rosu. Moglo je da pređe granicu prijatnog i hteli smo da skinemo pritisak sa Maksa i Karlosa. Takođe, hteli smo da skinemo pritisak sa Danila i stojimo iza svog poteza i smatramo da je on bio jedini ispravan u ovom trenutku'', rekao je Helmut Marko. Kako se nezvanično saznaje, sukob Ferstapena i Sajnca dogodio se u Australiji, kada je Holanđanin smatrao da ga je Španac opstruirao u pokušaju da ga pretekne.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sainc: Nije bilo svađe sa Ferstapenom

 

red%20bull%20toro.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Toro Rosa Karlos Sainc demantovao je priče da je jedan od razloga ''rokade'' Maksa Ferstapena i Danila Kvjata bila njegova svađa sa Holanđaninom. Navodno, Ferstapen je bio ljut jer ga je Španac obstruirao na trci u Australiji. ''Nije bilo svađe, nije bilo ničega što je išlo van timskih odnosa. Uvek smo imali poštovanje jedan za drugog i van staze i na njoj. I dalje imam veliko poštovanje prema njemu'', rekao je Sainc. Sainc je rekao i to da misli da u ovom trenutku nije važno ko vozi za Red Bul a ko za Toro Roso jer su razlike minimalne.

 

Rikardo: Nije važno ko mi je klupski drug

Vozač Red Bula Danijel Rikardo istakao je da mu nije toliko bitno ko je u drugom bolidu austrijskog tima. Podsetimo, Maks Ferstapen je zamenio Danila Kvjata nakon što je Rus pravio teško dopustive greške. ''Osećam se dobro i mislim da vozim dobro u ovom trenutku. Srećan sam u Red Bulu i nije toliko bitno ko mi je klupski drug, svi su dobrodošli. Nije kao da ću gledati iza leđa i pokušavati da sabotiram nekoga'', rekao je uvek nasmejani Australijanac. On je dodao i to da zna šta se dešavalo između Kvjata i Fetela, ali da ne želi da se meša u to da li je ovo ispravna odluka.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen: Mogu da nastavim ovako

 

max-verstappen-red-bull-racing.jpg

 

Pobedom u Barseloni, Maks Ferstapen je vratio veru pristalicama F1 karavana i najavio novu eru ovog sporta. Mladi Holanđanin, koji je tek ''promovisan'' iz Toro Rosa u Red Bul, veruje da može da nastavi sa dobrim vožnjama. ''Mislim da nam Monako odgovara čak više od Katalunje. Radimo na Bolidu, mislim da će biti još bolji i mislim da mogu da nastavim tamo gde sam stao u Španiji'', rekao je Ferstapen. On je priznao i to da se i dalje navikava na bolid Red Bula i nailazi na sitne probleme kao što su, na primer, to gde da stavi flašu sa vodom.

 

Horner: Ferstapen me neverovatno podseća na Fetela

Šef ekipe Red Bula Kristijan Horner rekao je da su sličnosti između najmlađeg pobednika u istoriji Formule 1 Maksa Ferstapena i četvorostrukog svetskog šampiona Sebastijana Fetela. Mladi Holanđanin je proteklog vikenda na Velikoj nagradi Španije ispisao nove stranice istorije, pošto je u nedelju imao 18 godina i 228 dana, čime je za dve i po godine nadmašio Fetelov rekord. Nemac je taj rekord držao od trke u Monci 2008. godine, kada je vozio za Toro Roso, pre transfera u Red Bul, sa kojim je potom osvojio sve četiri titule. Sa Ferstapenom je drugačiji slučaj, pošto je prvu pobedu upisao na svojoj prvoj trci u austrijskom timu, pošto je nešto više od jedne sezone bio u Toro Rosu. 

''Sve je čudno jer postoje neverovatne ličnosti sa Sebastijanom, kada je stigao u tim. Mehaničari su mi rekli da je čak način na koji ulazi u bolid sličan, pošto podiže koleno da bi ušao u šasiju i to je samo jedan detalj. Postoje neke sličnosti, ali je on sam svoj čovek. Veoma je pribran mladić, nikada ne biste pomislili da ima 18 godina. Maks je prvi vozač koji je u našem timu kojem bih mogao da budem otac. Sve što je do sada pokazao je impresivno'', istakao je Horner. Na pitanje kakva su sada očekivanja posle Ferstapenove pobede na stazi ''Katalunja'', Horner je rekao: ''Kada u kvalifikacijama stignete do drugog reda i pobedite na prvoj trci u novom timu, sve samo može da bude gore. Verujem da će biti sve jači kako bude iskusniji, kako bude upoznavao bolid, a njegovo samopouzdanje će samo rasti''.

Horner je istakao da je impresioniran načinom na koji se mladi Holanđanin izborio sa napadima Kimija Raikonena u Ferariju u finišu trke. ''Najvažniji aspekt njegove vožnje je bila ta mirnoća koju je pokazao. Neverovatno je šta sve može kada je u bolidu. Svi smo bili nervozni pet krugova pre kraja pošto su mu pneumatici bili praktično gotovi. Kimi mu je disao za vratom, a on nam je mirno samo preko radija poruči Možete li da poručite Čarliju Vajtingu da se plave zastavice pokazuju kako treba. Nije bilo nikakve zabrinutosti u njegovom glasu, ni panike, ni tenzije. Imao je kontrolu nas svim što de dešavalo, a takav je slučaj od prvog trenutka kada je seo u bolid'', naglasio je Horner. Ovogodišnji šampionat Formule 1 se nastavlja Velikom nagradom Monaka 29. maja, uz direktne prenose na Sport klubu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Ne znam šta sada

 

daniel-rikardo-iz-infiniti-red-bull-raci

 

Danijel Rikardo je bio drugi u Monaku, ali ostao mu je gorak ukus u ustima nakon trke. Da nije bilo greške u pit stopu, vozač Red Bula bi verovatno dobio čuvenu trku i bila bi to posle trijumfa Ferstapena u Katalunji druga uzastopna pobeda za ovaj tim. ''Mislim da je ovo jak udarac u bradu i sada sam u onom stanju kada stojite i ne znate šta dalje. Naravno da neću nikoga da krivim, takve stvari se dešavaju, ali ne možete ni da ostanete ravnodušni'', rekao je Rikardo. On je dodao i to da uopšte ne razmišlja o eventualnoj borbi za titulu, već da samo ide iz trke u trku, a sledeća je u Kanadi 12. juna, naravno, uz prenos na Sport Klubu.

 

Horner: Držaćemo se Renoa

Šef Red Bula Kristijan Horner rekao je da će ovaj tim najverovatnije i posle ove sezone imati Renoove motore. Tokom prošle godine, verovalo se da će Red Bul prekinuti saradnju sa francuskim proizvođačem, spekulisalo se da će postati drugi tim koji Honda snabdeva motorima, u opticaju su bili i Mercedes i Ferari, ali očigledno neće biti ništa od toga. ''Ne vidim zašto ne bismo nastavili saradnju sa Renoom, vidi se uzlazna putanja, pogotovo u prethodnih nekoliko nedelja. Postojali su problemi, ali u kojem braku nema problema'', zapitao se Horner. Pre dve trke, Maks Ferstapen je trijumfovao na Katalunji, dok je u Monte Karlu samo zbog loše izvedenog pit stopa Danijel Rikardo ispustio pobedu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Znam da sam na Ferarijevom radaru

 

149724-rikardo.jpg

 

Kako prenosi Sport klub, vozač Red Bula Danijel Rikardo rekao je da zna da je na listi potencijalnih vozača koji bi mogli da zamene Kimija Raikonena ukoliko Ferari odluči da ne produži saradnju sa njim. Italijanski tim trenutno razmatra da li da zadrži Kimija Raikonena četvrtu sezonu zaredom ili nađe novog timskog kolegu Sebastijanu Fetelu. Rikardo, koji ima ugovor sa Red Bulom za narednu sezonu, jedan je od vozača koji se dovode u vezu sa Ferarijem. ''Situacija je kao prošle godine, shvatam da ako žele da nešto promene, ja sam vozač na njihovoj listi. Da li sam ja jedini na njoj? Verovatno nisam. Da li sam im prvi pik? Ne znam. Ništa mi nije jasno rečeno'', istakao je Rikardo. ''Niko mi nije rekao otarasićemo se Kimija, želimo te, da li možeš da se izvučeš iz ugovora? Svestan sam da interesovanje postoji, ne mogu da ih krivim. Ali, osim toga šta pročitam u medijima, ne postoji ništa drugo, iskreno''. Kada bi se pridružio Fetelu u Ferariju, njih dvojica bi ponovo bili timske kolege posle 2014. godine, kada je Rikardo potpuno bacio u senku tadašnjeg branioca titule. Na pitanje šta misli o mogućnosti da ponovo bude sa Rikardom u istom timu, Fetel je rekao: ''Nemam ništa protiv, sviđa mi se, on je odličan vozač''.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se predstojećeg vikenda Velikom nagradom Austrije na stazi ''Red Bul ring'', uz direktne prenose na kanalima Sport kluba.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikardo: Atmosfera u Red Bulu se promenila

 

red-bull-racing-drivers-daniel-ricciardo

 

Danijel Rikardo kaže da se atmosfera u Red Bulovoj ekipi dosta promenila od dolaska mladog Maksa Ferštapena, ali da im rivalstvo koje su razvili za kratko vreme pomaže da budu bolji. Ferštapen je sjajno iskoristio pruženu priliku na Velikoj nagradi Španije kada je zamenio Danila Kvjata i stigao do prve pobede u karijeri. Nakon toga našao se na podijumu u Austriji i proteklog vikenda u Britaniji. Na Silverstonu je prvi put bio bolji od Rikarda i u kvalifikacijama, a Rikardo kaže da ga jeste iznerviralo to što je prvi put neko od njegovih kolega bio bolji od njega u kvalifikacijama, ali da ga inspiriše novonastala situacija u timu. ''Mnogo toga se promenilo. Čini mi se da se mnogo prašine podiglo oko trke u Barseloni, a on je jednostavno izašao na stazu i pobedio. Nakon toga je usledio Monako i sve što se izdešavalo nakon toga. Čini mi se da se mnogo stvari dešava i u Formuli 1 i u Red Bulu od kada je Maks tu. Da ne bude zabune, bolja je atmosfera. Milsim da radi sjajan posao, a ja želim da odgovorim na taj izazov. Mislim da to izvlači najbolje iz nas. Milsim da je on još uvek u pubertetu i ne znam šta će to za njega značiti - da li će postajati sve bolji i bolji ili će početi da gubi formu.''

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen: Nedostaje nam brzina

 

toro%20rosso%20verstappen.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je da njegovom timu nedostaje sirova brzina da bi se borili sa Mercedesom. ''Nedostaje nam brzina, sirova brzina, to je to, šta drugo da vam kažem''. Iako je Red Bul najbliži Mercedesima, Holanđanin ne veruje da će ih uhvatiti u skorije vreme: ''Ne, trenutno ne, prejaki su. Imali smo svoje šanse u Mađarskoj i u nekim trenucima u Mađarskoj, ali ih nismo iskoristili. Malo nismo imali ni sreće, ali šta da se radi'', rekao je Ferstapen. Maks je ove sezone zabeležio i prvu pobedu u karijeri herojskom vožnjom na Katalunji.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...