Jump to content
FAS Goran
neshaoct

F1: Red Bull

Recommended Posts

a gledao danas trku formule E ima slika,nema zvuk:lol:al dobro idu,a i fino izgledaju,a BMW tim je imao duplu pobedu,al u stilu force india,sjebali se,pa je pobedio tim Mahindra,Jerome D Ambrosio

A imao je tezak posao,bas trebali su ga poslati u Ivanjicu da cisti sneg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamilton: Bilo bi epski ako bi Red Bul ušao u borbu

 

186045-hamilton brazil.jpg

 

Luis Hamilton je govorio za sajt Formule 1 o tome kako bi izgledala borba dve ekipe za šampionsku titulu. Aktuelni šampion i prvi vozač Mercedesa kaže da priželjkuje da ima čak dva izazivača u 2019. godini. Godinama unazad u Formuli 1 postoji borba između dva vozača za titulu svetskog šampiona. Luis Hamilton je u 2018. godini savladao Sebastijana Fetela iako je u nekim momentima delovalo da je bolid Ferarija zaista brži. Ipak borbu u troje skoro nismo videli, a britanac Luis Hamilton kaže da bi voleo da Red Bul opet bude tim koji se bori za titulu.

 

''Verujem da će Sebastijan biti glavni rival, ali Red Bul...oni imaju sjajan bolid i bili su veoma dobri na kraju godine. Imaće novi motor sledeće godine i nadam se da će moći da se nadmeću sa nama jer bi bilo epski ako bi Red Bul mogao malo da se umeša'', kaže Hamilton koji se nada da austrijska ekipa može još da napreduje. ''Morali bi očigledno da unaprede svoju pouzdanost što im je bila velika mana prošle godine. Ima mnogo segmenata ali želim im sve najbolje, mi smo spremni za nadmetanje sigurno'', kaže Luis koji poručuje i da je 2018. godina bila veoma uspešna za Mercedes. ''Ne mislim da smo naučili jednu posebnu stvar. Kako sam napredovao razumeo sam sebe sve više. Mogao sam da se fokusiram i da primetim stvari kako bih bolje balansirao, što dobijaš sa iskustvom i učiš na greškama. Uspevao sam da napredujem cele godine i to se nikada nije zaustavilo. I dalje ću raditi i biću posvećen''.

Nova sezona Formule 1 počinje sredinom marta u Australiji, a Mercedesovi izazivači Ferari i Red Bul imaju dvojcu novih vozača. U Ferariju je Šarl Lekler zamenio Kimija Raikonena, a u Red Bulu je Pjer Gasli zamenio Danijela Rikarda.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen odslužio kaznu zbog incidenta sa Okonom

 

Maks-Ferstapen.jpg

 

Vozač Red Bull-a u Maks Ferstapen okončao je kaznu u vidu društveno korisnog rada, koja mu je izrečena zbog incidenta u kojem je bio akter na Velikoj nagradi Brazila prošle godine.

Okon je tokom trke u Brazilu bio u vođstvu, kada je naišao na Okona, koji je zaostajao. Došlo je do kontakta, Holanđanin je izgubio prvo mesto, a posle trke je hteo i fizički da se obračuna sa francuskim vozačem. Ferstapen je zbog svog neprimerenog postupka kažnjen sa dva dana društveno korisnog rada, a prvi je odslužio u januaru u Marakešu, kada je pomagao sudijama tokom trke Formule E i pratio kako se donose odluke. Drugi dan kazne holandski vozač je obavio u Ženevi, gde je prisustvovao međunarodnom seminaru stjuarda. Ferstapen je prema saopštenju Svetske automobilske federacije učestovovao u sastancima sudija, tokom kojih su organizovane interaktivne studije slučaja. ''Ovo je bila dobra lekcija za mene, naučio sam mnogo. To se odnosi i na dan u Marakešu, gde sam dobro upoznao rad stjuarda'', rekao je Ferstapen.   

Nova sezone Formule 1 počinje u Australiji 17. marta, dok će Ferstapen u svom bolidu biti već 18. februara, kada su zakazana testiranja u Barseloni.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve fotografije novog Red Bulovog RB15

 

189088-red bull 1.jpg

 

Austrijska ekipa Formule 1 objavila je prve fotografije svog novog bolida RB15, koji će u 2019. godini koristiti Hondin motor. Dizajn automobila je značajno promenjen u odnosu na prošlogodišnji, boje su crvene i plave, ali po tradiciji koju neguje ekipa to ne mora da bude konačno rešenje za sezonu koja je pred nama. Pravi izgled RB15 verovatno će biti otkriven u ponedeljak u Barseloni, na prvim predsezonskim testiranjima.

 

189089-red bull 11.jpg

 

Četvorostruki šampioni među konstruktorima završili su svoje dugogodišnje partnerstvo sa Renoom, pa se smatra da će ponovo biti sposobni da se bore za titulu, sa favorizovanim Mercedesom i Ferarijem. Hrabro su ušli u saradnju sa Hondom, iako su Japanci u 2018. godini zauzeli poslednje mesto među proizvođačima motora. Uprkos prekidu saradnje sa Renoom, Red Bul je zdržao jednog od svojih sponzorsa - ''Tag Hojer''. Logo proizvođača satova sada se nalazi ispred glave pilota, umesto na nosu i do motora. Logo Aston Martina je i dalje na ''špicu'' automobila, bočno do vozača i na zadnjem krilu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Red Bullom se nikad ne zna,više puta su menjali boje pred sam početak sezone,mada ovo neizgleda loše. Samo da Honda bude konkurentna 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferstapen provozao novi Red Bul nasmejan

 

Red-Bull ferstapen.jpg

 

Maks Ferstapen imao je priliku da po prvi put u Silverstonu provoza novi bolid Red Bula koji će ići na Hondin pogon u 2019. godini. Holandski vozač je veoma zadovoljan kako izgleda novi RB15. Red Bul će u sezoni 2019. po prvi put imati Hondine agregate, a prvi posle prvih nekoliko kilometara u novom bolidu prvi vozač austrijskog tima Maks Ferstapen je zadovoljan.

 

''Dan je završen, prvi kilometri u novom bolidu. Posle prve vožnje sam bio nasmejan i veoma srećan zbog toga kako se novi auto ponaša, a takođe sam veoma pozitivan zbog agregata. Veoma je dobra i grupa ljudi sa kojima radim i jedva čekam Barselonu i da počnemo da radimo za trku u Melburnu. Ovaj dan je bio veoma pozitivan i srećan sam'', kaže Maks Ferstapen. Red Bul je inače završio dugogodišnju saradnju sa Renoom, a Ferstapen očekuje mnogo od saradnje sa Hondom koja će davati svoje motore dok Red Bul standardno ima veoma dobru šasiju. ''Svi smo veoma pozitivni ali takođe je potrebno vreme. Nije kao da će sve od prve trke biti sve perfektno'', kaže Holanđanin.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull i Honda se polako pripremaju za eventualne kazne zbog zamene motora

 

rb_honda_kazne.jpg

 

Prvi čovek japanskog proizvođača kazao je da se oni spremaju za veću potrošnju komponenata u 2019. Masashi Yamamoto izjavio je da Honda i Red Bull imaju plan za eventualne kazne koju mogu da dobiju zbog zamene određenih delova na agregatu, koje prelaze limit od dozvoljnih. Naime, Helmut Marko je izjavio da će oni veći prioritet stavljati na brzinu nego na pouzdanost, pa tako Honda očekuje da će umesto dozvoljenih tri potrošiti pet agregata po vozaču u narednoj godini. Prošle godine Toro Rosso je za svoja oba bolida upotrebio 16 motora, odnosno po 8 za svakog vozača, dok su Vettel i Hamilton ostali u dozvoljenom limitu od 3 agregata. Ruku na srce, Red Bull nije imao pouzdanost ni sa prošlogodišnjim bolidom koga je pokretao Renaultov motor, pa je tako Daniel Ricciardo morao čak 8 puta da odustane sa trke.

Japanski list ''Sportiva'' prenosi Yamamotove reči koji je izjavio da je Red Bull prihvatio rešenje da preuzme dve zamene motora koje nisu predviđene pravilima, zbog čega će ti bilidi dobiti velike kazne i start sa začelja grida.

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tim iz Milton Kinsa veruje da su oni mnogo dobili prelaskom na japanske agregate.

Posle prva četiri dana testa prema prvim informacijama i nagađanjima Ferrari je ostavio najbolji utisak, ali je Red Bull samouvereno izjavio da su oni najbliži pratioci tima iz Maranela i tako pretekli Merecdes po pitanju performansi. Naime, najveći kredit za tako nešto došao je od njihovih novih partnera.

“Uspeli smo da popravimo pouzdanost kao i da u isto vreme dodamo na performansama.” kazao je prvi čovek Honde Toyoharu Tanabe za SpeedWeek. “Mi uvek imamo pobedničke ciljeve, bilo to u Formuli 1 ili nekoj drugoj seriji. Naš prvi plan je da ostvarimo bolje rezultate nego prošle godine.”

Sa druge strane i ljudi u Red Bullu takođe dele veliki entuzijazam po pitanju novog motora, pa tako je Chritian Horner izjavio da je on sigurno bolji od Renaultovog agregata koga su koristili prošle godine.

“Vidimo da je u ovom trenutku Ferrari ispred nas, ali mi nismo zabrinuti za vremena na stazi.” kazao je Dr Helmut Marko. “Mi smo ispred Merecdesa.”

Tokom prvog testa kružile su informacije da Hondin motor proizvodi negativne vibracije, što je odmah demantovano.

“Mi smo potpuno zadovoljni.” dodao je Marko. “Ovaj paket radi onako kako smo očekivali.”

I Horner se nadovezao na ovu pomenutu situaciju: “Sve stvari smo odradili po predviđenom planu i Hondin motor je prava raketa.”

https://pole-position.rs/red-bull-veruje-da-se-zbog-hondinih-motora-trenutno-nalazi-ispred-merecdesa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo kad počne karavan gde se ko nalazi, Mercedes nije forsirao u Barseloni ali sigurno nisu spori. Bilo bi lepo da Red Bull parira Ferariju i Mercedesu. I prošle godine Honda je imala brzinu samo da motor izdrži,vidimo da se već pripremaju da potroše par motora više nego što je dozvoljeno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jamamoto: Cilj Honde u 2019? Bar jedna pobeda!

 

Masasi-Jamamoto.jpg

 

Masaši Jamamoto, izvršni direktor Honde za Formulu 1, rekao je da je menadžment kompanije postavio cilj da se u 2019. godini zabeleži prva pobeda u svetskom šampionatu. Japanski proizvođač isporučuje motore ''Red Bulu'' i ''Toro Rosu'', a nije teško pogoditi da se prvi trijumf očekuje od holandskog asa Maksa Ferstapena, koji je na premijeri u Melburnu zauzeo treće mesto.

''Ovo je za nas važna godina, počeli smo sezonu sa dve ekipe u eri hibrida. Sada imamo šansu da pobedimo. Nadamo se da će tako i biti. Očekujemo da ćemo prvu pobedu upisati do leta. Bar bismo tako voleli da bude'', rekao je Jamamoto i nastavio: ''Ne želite nekad ni da stavljate preniska očekivanja. U trkama je važan rezultat, jer se sav posao ogleda kroz konačan plasman. Nama je potrebno da usavršimo tehnologiju, kako bi motori radili još bolje. Do sada, priznajem, nismo dostigli nivo Ferarija i Mercedesa'', rekao je na kraju Jamamoto.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozberg: Ferstapen je eksterman narcis

 

Rosberg and Verstappen.jpg

 

''Maks Ferstapen je ekstreman narcis'', kaže Niko Rozberg, svetski šampion u Formuli 1 iz 2016. godine. Ipak, nekadašnji vozač Mercedesa ne smatra da je egoizam preterano veliki problem za pilota Red Bula. ''Ako uzmemo Maksa za primer, on je tipičan narcis, u punom značenju te reči. Često greši, ali ostaje uveren da je ono što radi najbolje. Biti takav tip, kad imate ogroman talenat, može da bude i moćna sila, možda čak i najjače oružje u vašoj karijeri'', dodao je Niko Rozberg. Direktor Mercedesa Toto Volf takođe veruje da je 21-godišnji Ferstapen previše siguran u sebe, ali smatra da će se i to promeniti sa godinama. ''Mislim da te neke stvari dolaze sa iskustvom, a godine mu donose i kontrolu'', kaže šef srebrnih strela.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferštapen: Možemo da se nosimo sa Ferarijem

 

Max-Verstappen.jpg

 

Veliki broj ljubitelja Formule jedan pred početak sezone bio je ubeđen u jedno - za šampionsku titulu boriće se Ferari i Mercedes, dok je ostatku karavana prognozirana u najboljem slučaju borba za bodove. A onda je došla sezona i u njoj iskorak sa mesta koje je malo ko očekivao - ekipe Red Bula. Mercedes je neprikosnoven, jedno pitanje je da li će uspeti nemoguće i sve trke završiti pobedama ''1-2'', a za mnoge iznenađujuće Maks Ferštapen, vozač Red Bula, od početka sezone na svih pet trka bio je bolji od bar jednog vozača Ferarija.

Poslednja u nizu bila je Barselona i treće mesto: ''Nikada ne možete da budete sto posto sigurni, ali sam bio ubeđen da možemo da uđemo u duel sa Ferarijem. I u kvalifikacijama smo bili blizu, tako da mislim da je mojoj trci doprineo i prvi krug, kad sam obišao Sebastijana Fetela. Posle sam mogao da vozim po svom ritmu.'' Ipak, 21-godišnji Holanđanin ističe da može i bolje: ''Dobro jeste, ali ne kao Mercedes. Moramo, jasno je, da radimo još jače i da poboljšamo bolide. Ipak, dobro je što smo smanjili razliku u odnosu na Ferari, tako da sam srećan zbog toga'', zaključio je Ferštapen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Ferari ima jak motor, ali cilj je da ih prestignemo''

 

rsz_max_verstappen_2017.jpg

 

Vozač Red Bula Maks Ferstapen govorio je za medije o tekućoj sezoni Formule 1 i istakao da je njegov tim u dosadašnjem toku prevazišao očekivanja. Najmlađi vozač u istoriji F1 izjavio je da bolidi Red Bula ''obično ne završavaju trke'' ispred Ferarija. Ferstapen je u prvih pet trka sezone 2019. dvaput stao na podijum kao trećeplasirani vozač, dok je čak tri puta bio na četvrtom mestu. 21-godišnji Holanđanin sada se nalazi na trećem mestu u generalnom plasmanu ispred Sebastijana Fetela, čiji Ferari je imao velikih problema na startu sezone. ''Apsolutno smo zadovoljni dosadašnjim rezutlatima u sezoni, naravno. Ovo je maksimum koji možemo da ostvarimo. Trenutno smo ispred Ferarija, a tu obično kroz istoriju nismo pripadali. Ako se sumiraju sve trke, mi smo treći najbolji tim, a imamo želju da budemo drugi'', rekao je Ferstapen. On veruje da je bolji plasman od Ferarija realan cilj, ali je dodao da će Ferari imati prednost na nekim stazama koje imaju dugačke ravne delove, kao što je npr. Monca jer ''konj koji se propinje'' ima ''veoma jak motor trenutno.'' ''Mislim da se popravljamo - veći su koraci unapred kada ste mladi nego kada imate 30 ili 35 godina'', zaključio je Ferstapen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hulkenberg menja Gaslija, Ferštapen želi titulu

 

hulkenberg.jpg

 

Niko Hulkenberg i Red Bul započeli su pregovore o saradnji za sezonu 2020, prenosi ''PlanetF1'' pisanje italijanskih medija. Red Bul je u međusezoni morao da reaguje nakon što je Danijel Rikardo zamenio ovu ekipu Renoom, a upravo bi njegov trenutni timski kolega mogao da bude druga opcija iza Maksa Ferštapena za narednu sezonu. Trenutno uz Holanđanina stasava još jedan mladi vozač, Pjer Gasli, bivši vozač Toro Rosa, ali je prema priznanju šefa tima Kristijana Hornera Francuz dobio šansu godinu dana pre nego što je bilo planirano, s obzirom na to da za sada nije opravdao očekivanja. Plan o konačnom dogovoru sa Hulkenbergom mogao bi da poremeti upravo Gasli ukoliko nastavi da podiže formu.

 

183203-gasli.jpg

 

Istovremeno, italijanska verzija ''Motosporta'' piše da je razlog želja da Ferštapen dobije vozača koji bi bio kvalitetna podrška u napadu na šampionsku titulu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba vec i ove godine da Kjat uskoci u RdB,a Gasly u Toro Roso,nije pokazao potencijal,kao sto je vozio kad je bio u ToroRoso,a Kjat ove godine odlicno vozi,kao i Albon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull potvrdio navode da Ferrari juri njihove inženjere

 

red bull 2019 002.jpg

Liam Gant from Pexels

 

Prvi čovek tima iz Milton Kinsa kazao je da je njihovo osoblje konkatirao od strane ekipe iz Maranela. Još pre nekoliko nedelja šef Ferrarija Mattia Binotto potvrdio je da se razmišlja da u tim vrati Somonea Restu, koji je trenutno pozajmljen ekipi Alfa Romea i tamo radi na poziciji tehničkog direktora. Tim iz Maranela na loš način je započeo sezonu, pa posle šet trka nema i jednu pobedu i uveliko zaostaje za glavnim konkurentom Merecdesom. Sa druge strane dr Helmut Marko potvrdio je informaciju da je italijanski tim već konkatirao Red Bullovog inženjera za simulaciju trke i podataka Marca Adurnoa, koji se vrlo verovatno može preseliti u Italiju.

''To je tačno i normalno'', kazao je Marko za Auto Bild. ''Uvek postoji konstantna roticija inženjera između nas. To nije novost za mene.''

 

Autor: Nikola Nedeljković

 

preuzeto sa - pole-position.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull ne zna zašto je bio brz u Austriji

 

christian-horner.jpg

 

Šef ekipe ''Red Bul''-a Kristijan Horner izjavio je da ne može da objasni kako je Maks Ferstapen bio toliko brz na putu do trijumfa na Velikoj nagradi Austrije. Mladi Holanđanin je svom timu doneo prvu pobedu ove sezone, a Hondi prvu još od 2006. godine. Ferstapen je loše startovao na ''Red Bul ringu'', ali je brzo našao pravi ritam, pa je počeo da se probija kroz poredak i u finišu uz kontakt pretekao Šarla Leklera, koji je u Ferariju vodio tokom većeg dela trke. Iako Horner kaže da je sam ritam koji je Maks imao u Špilbergu impresivan, ali da ga zbunjuje to što je parirao Mercedesu i Ferariju.

 

''U drugoj polovini trke smo bili maestralni. Bolid je bio neverovatn brz, ali je realnost takva da ne razumemo u potpunosti zašto. Unapređenja koja smo odradili za poslednjih nekoliko trka su se poklopila i sve radi veoma dobro, ali smo do pobede na ovoj trci došli na teži način. Morali smo da preteknemo trojicu od četvorice glavnih rivala, a Maks je uradio baš to'', rekao je Horner, a prenosi Motorsport.com. Među unapređenjima koje je austrijski tim spremio za svoju domaću trku je bilo novo prednje krilo, za koje je Ferstapen rekao da mu je popravio osećaj u bolidu.

Pobeda holandskog automobiliste je opravdala saradnju Red Bula sa Hondom, a iako Helmut Marko i dalje veruje da tim može do pet pobeda ove sezone, Horner je nešto oprezniji. ''Idemo trku po trku. Došli smo do prve pobede sa Hondom, što je sjajan trenutak za njih. Mislim da su imali jedan trijumf u poslednjih 27 godina, tako da ćemo sada pokušati da nastavimo u istom ritmu, ali je naš prvi cilj ostvaren'', istakao je Horner.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Britanije 14. jula.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Red Bull Racing postavio novi rekord za najbrži pit stop

 

red bull pit stop.jpg

 

Red Bull Racing kaska za Mercedesom u Formula 1 šampionatu. Međutim, taj tim i dalje ima jednu od najboljih ''pit'' ekipa u boksu, piše portal Vrele Gume. Naime, tokom trke za VN Britanije proteklog vikenda, Red Bull Racing je pozvao vozača Pijera Gaslija u boks, kako bi mu zamenili sve četiri gume. Samo 1.91 sekudnu nakon što se zaustavio, francuz je mogao da nastavi dalje sa novim pneumaticima. Takođe, oboren je i rekord, te je to bio najbrži pit stop ikada. Prethodni rekord je bio 0.01 sekundu sporiji, a držali su ga Red Bull Racing i Williams. Ovaj tim je promenio i pneumatike na bolidu Maksa Verstrapena za samo 1.96 sekundi. Zahvaljujući tome, tim je zaradio 43 poena u trci za nagradu za najbrži pit stop. Red Bull trenutno vodi, i ima 78 poena više od tima Williams. Snimak ovog pit stopa jednostavno oduzima dah. Mehaničar sa pneumatskim pištoljem počinje da skida točak i pre nego što se bolid potpuno zaustavio i pre nego što je podignt sa asflata. Drugi mehaničar uklanja taj točak, a treći čeka i odmah zatim stavlja novi. Nakon toga Gasli dobija zeleno svetlo i nastavlja trku. U sportu gde je svaka sekunda dragocena, dobro uigrane ekipe u boksu su jedan od ključnih elemenata za uspeh čitavog F1 tima.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

 

Edited by neshaoct
popravljen video

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekord Red Bull-a na drugoj trci zaredom - 1.88s

 

Maks-Ferstapen red bull.jpg

 

Ekipa Red Bull-a ponovo je postavila rekord u brzini obavljene zamene pneumatika na jednoj trci. Kako prenosi Sport Klub, vozač austrijskog tima Pjer Gasli je na Velikoj nagradi Britanije stajanje obavio za sekundu i 91 stotinku, što je za stoti deo sekundi bilo bolje od rekorda koji je do tada bio na snazi. Međutim, taj rekord je potrajao samo dve nedelje, pošto je u ponedeljak ujutro objavljeno da je Red Bull na nedeljnoj trci u Nemačkoj popravio svoj rekord. Mehaničari Red Bull-a su na stazi Hokenhajm zamenu pneumatika za pobednika Velike nagrade Nemačke Maksa Ferstapena u 46. krugu obavili za sekundu i 88 stotinki. Mladi Holanđanin je, inače, pet puta morao u boks tokom 11. trke sezone, a ukupno 78 ih je viđeno u Nemačkoj u nedelju. Još dva Ferstapenova stajanja bila među najbržima na trci, a obavljena su za 2.05 i 2.11 sekunde. Bržu zamenu pneumatika od ta dva obavio je samo Vilijams, koji je Roberta Kubicu zadržao samo sekundu i 99 stotinki u boksu. Zanimljivo je da su između sebe mehaničari Red Bull-a i Vilijamsa obavili deset najbržih stajanja u boksu ove sezone.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horner: Gasli škodi Red Bulu

 

Kristijan-Horner-Pjer-Gasli.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, šef ekipe Red Bula Kristijan Horner izjavio je da rezultati Pjera Gaslija počinju da utiču na ambicije tima i nagovestio da bi mogao da razmisli o tome da nađe zamenu za njega. Francuski automobilista je od početka ove sezone osvojio 63 boda, a najbolji rezultat mu je četvrto mesto sa Velike nagrade Britanije. Sa druge strane, njegov timski kolega Maks Ferstapen je ostvario dva trijumfa, a još tri puta se našao na podijumu i proteklog vikenda je na Hungaroringu upisao prvu pol poziciju u karijeri. Gasli je poslednju trku pred letnju pauzu završio na šestom mestu. Poslednjih nedelja se mnogo spekuliše o tome da bi Gasli mogao da bude poslat u Toro Roso, čiji vozači Danil Kvjat i Aleksander Albon vrebaju šansu. Rus već ima iskustva u Red Bulu, a na Velikoj nagradi Nemačke je čak stigao do podijuma, zbog čega je favorit za povratak u austrijski tim.

 

''Bio je ovo frustrirajući vikend za Pjera. Start nije bio sjajan, isto kao ni prvi krug, ne bi trebalo da se trkamo sa vozačima Saubera i Meklarena. On bi trebalo da se bori sa Ferarijima i Mercedesima, a sve što mi možemo jeste da mu pomognemo da to učini, što ćemo i uraditi'', istakao je Horner. Horner je priznao da je i to što Gasli nije bio bliži vrhu dovelo do toga da branilac titule Luis Hamilton može po drugi put da ode u boks i vrati se na praznu stazu, što mu je i omogućilo da sustigne Ferstapena i pobedi ga u borbi za pobedu.

 

''Problem je što uopšte nije u konkjurenciji. Ne mislim da bi Luis mogao da se vrati na stazu iza njega. I Mercedes i Red Bul su imali takvu trku, da su drugi vozači brzo ispali iz konkurencije. To što nemamo dvojicu vozača u vrhu nam škodi, posebno u poretku konstruktora. Osvojili smo isti broj bodova kao Ferari na stazi na kojoj je trebalo da uzmemo više'', naglasio je Horner. Šef austrijskog tima je naglasio i da se nada da će Gasli iskoristiti letnju pauzu da bi shvatio u čemu je pogrešio ove godine: ''Stvarno mislim da mu je potrebno vreme tokom pauze da se osvrne na prvi deo sezone i nauči lekcije koje će mu pomoći u drugom. Biće to od ključne važnosti ako uopšte mislimo da sustignemo Ferari da bude bolji'', rekao je Horner.

 

Na pitanje šta će Red Bul uraditi ukoliko se Gasli ne popravi, Horner je rekao: ''Naša namera je da ostane u bolidu do kraja godine. Ali, očajnički nam je potrebno da on izvuče više iz bolida''.

Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Belgije 1. septembra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albon umesto Gaslija u Red Bulu od Belgije

 

195216-Aleksander-Albon.jpg

 

Kako prenosi Sport Klub, ekipa Red Bula objavila je da će Aleksander Albon biti drugi vozač tima od Velike nagrade Belgije, dok će se Pjer Gasli vratiti u Toro Roso. Mladi Tajlanđanin je impresionirao od početka svoje debitantske sezone, dok se Gasli mučio od dolaska u austrijski tim. Zbog toga se nekoliko nedelja spekulisalo o tome da će francuski automobilista biti vraćen u sestrinski tim Red Bula, ali se postavljalo pitanje da li će priliku dobiti Albon ili Danil Kvjat. Prvi vozač Red Bula Maks Ferstapen je u dosadašnjem delu sezone ostvario dve pobede i još tri puta se našao na podijumu i trenutno drži treće mesto u generalnom plasmanu, iza dvojca Mercedesa Luisa Hamiltona i Valterija Botasa. Sa druge strane, Gaslijev najbolji rezultat je četvrto mesto na Velikoj nagradi Britanije.

 

Iz austrijskog tima su nedavno poručili da Gaslijevi rezultati škode Red Bulu, pa je promena bila samo pitanje vremena, a bilo je jasno da će do nje doći pre nastavka sezone. Albon je na prvih 12 trka ovogodišnjeg šampionata Formule 1 osvojio 16 bodova, a najbolji plasman mu je šesto mesto u Nemačkoj. Kvjat je na Hokenhajmu doneo Toro Rosu drugi podijum u istoriji tima, ali je poznato da od ranije ima komplikovan odnos sa čelnicima Red Bula. ''Red Bul je u jedinstvenoj poziciji da ima četvoricu talentovanih vozača pod ugovorom i oni mogu da se rotiraju između našeg tima i Toro Rosa. Tim će iskoristiti narednih devet trka da proceni Aleksove mogućnosti da bi doneo odluku ko će biti Maksov timski kolega naredne sezone'', stoji u saopštenju Red Bula. Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Belgije 1. septembra.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...