Jump to content
FAS Goran
neshaoct

10 najgorih navika u vožnji

Recommended Posts

50%i vise nece da izadju ispred zgrade,kuce.Ali ima slucajeva ,zovu te,dobar dan,paket da mi bude u to vreme.Kao da su jedini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto da iziđu ispred zgrade? Jeftinije je onda? 

Mislim nije mi jasna logika da je dužan da izađe ispred zgrade,  a platio je da mu se paket donese do vrata. I ti se onda prema njima bahato ponašaš i nema popuštanja? 

Problemi parkiranja,  velika količina paketa koje treba da isporučiš .... nije problem onog kome treba da se dostavi paket.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije duzan da izadje.Nisam ja to rekao.Ponasam se bahato prema onome koji me zovne i kaze ovde ima da budes i 12h jel ti jasno,taj paket dobija zadnji ili sutra tek.Desavaju se slucajevi,da covek kaze ne znan kako da ti objasnim gde zivim kas je selo u pitanju ili odem na adresu muz otisao u sumu odneo pare.Pa cekaj njega.Da si kurir razumeo bi.I ja sam u pocetku mislio lako je njima.Al kad treba da se penjes u zgrdu,a vodis računana kombi dal ce neko da ga obije u njemu otkupi u vrednisti od preko100 hiljada dinara.Ne znam u cemu je problem da neko izadje ispred zgrade?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti zaključaš kombi, nije valjda da ćeš ti da odgovaras za robu u njemu? Jest’ Offtopic ali me zanima. Takođe ni ne izlazim, paketi mi stižu u lokal i ja sad treba da izlazim a možda imam mušterije, možda nemam, nema veze, plaćena je cena dostave. Jbg, takav je posao. Ima i lakših ali ima i težih...
@all, problem sa ponašanjem kod mladih, to bahacenje ili da kažem bezobrazluk je samo nedostatak služenja obaveznog vojnog roka gde se nauci svašta a ponajviše da ima uvek neko ko je iznad i da se neke stvari moraju izvršiti samo zato sto je neko to rekao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nek ulože u sisteme obezbeđenja... i da se desi, nijedan sud neće presuditi da si ti njima dužan ako je vozilo obijeno...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo voodoons, misli mi čitaš :)

Treba ponovo uvesti obavezno služenje vojske, godinu dana minimum. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divoljno je zapeti, pasti i doziveti fizicku traumu od koje oporavak traje mesec dva.
Da su se ikada pitale mudre glave, a ne profit, ne verujem da bi bilo licnih vozila.
Jednostavno suvise su opasna, sa toliko varjabli mogucih otkaza samog vozila, a da ne spominjem vozace, raznih doba, zdravstvenih problema svih vrsta, emocionalnih stanja i svesti, ili bolje reci ne svesti (svi ponekada budemo i u toj grupi).
Najbolji savet kojeg svakoga dana cujemo, je prilagoditi brzinu uslovima na putu, pa ne vredi opet se svakoga dana desava na desetine nesreca. Da je u pitanju terorizam, bio bi opsti rat, ovako u pitanju je profit, pa ginite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih deset stvari nemojte raditi dok vozite

 

176049-mobilni.jpg

 

Za volanom treba biti fokusiran na put i druge učesnike. Ne znamo šta je od ova primarnije na našim drumovima - kolovozi puni (novih) rupa, kolotraga i sličnih ''problema'' ili vozači čiji su maniri za volanom, skoro pa, nepostojeći. Ometanja u vožnji možemo podeliti u tri glavna oblika: kognitivna (skretanje pažnje), manuelna (korišćenje ruku ili nogu za ''nevozačke'' stvari), i vizuelna (skretanja pogleda s puta).

 

Kralj ometanja

Poslednjih godina najveći ometač u toku vožnje je mobilni telefon. Čak i ako ga koristite po pravilima, on će vam odvući pažnju. Prema nekim istraživanjima, zbog razgovora telefonom pažnja opada za čak 50 odsto, a ako je u pitanju razgovor koji zahteva razmišljanje ili je u pitanju rasprava, koncentracija na vožnju može opasti za celih 65 odsto. Situacija postaje kritična ako za vreme vožnje birate broj, kuckate poruke ili čitate neki tekst bilo koje dužine na telefonu, pa vam te stvari stvarno ne preporučujemo (pošto ne možemo da ih zabranimo) u toku vožnje.

 

Slušanje glasne muzike

Glasna muzika u automobilu nije baš pametna stvar. Sprečiće vas da čujete druge zvuke iz saobraćaja, a i svakako će vas preokupirati u toku vožnje.

 

Korišćenje žičnih slušalica

Nikad nemojte slušati muziku preko slušalica za vreme vožnje. Ako koristite slušalice za telefoniranje, onda neka vam samo jedna bude u uhu. Da, to znači da će vam drugi visiti i smetati vam, ali to je svakako manji problem, nego da su vam obe slušalice u ušima.

 

Skidanje/presvlačenje

Čak kad i ima nekog da vam pomogne, oblačenje, a posebno presvlačenje nije bezbedno. Prilikom skidanja jakni, telo vam zauzima neprirodan položaj u kome ne možete pravilno reagovati. Skidanje odeće preko glave je još gore jer u jednom trenutku blokirate vidno polje, što je stvarno opasno.

 

''Staromodno'' otvaranje suvozačevog prozora

Ako se prozori u vašim kolima spuštaju i poduži ručno, onda je manipulacija suvozačevim staklom za vreme vožnje veoma opasna stvar. Još ako ručica ne radi kako treba…

 

Zadnje sedište

Zaboravite na zadnje sedište u toku vožnje - bilo da treba nešto da dohvatite ili da iz nekog razloga pomognete putniku, najčešće detetu. Lepo stanite negde sa strane i uradite željenu operaciju na miru.

 

Hrana u kolima

Slane i slatke grickalice i ne predstavljaju toliki problem, pod uslovom da je reč o stvarno sitnim komadima hrane i da ne morate da skrećete pogled kako ih tražili po kolima. Sasvim je druga priča kada je reč o ''konkretnoj'' hrani. Jedenje običnog sendviča može da izazove sva tri pomenuta tipa ometanja. Zauzeta vam je ruka, gledate u hranu i razmišljate kako je pojesti a da vam pola obroka ne završi u krilu ili po kolima.

 

Razgovor sa putnicima

Običan, neobavezan razgovor je sasvim u redu. Ometaće vas ali minimalno. Međutim, žučna rasprava u kojoj morate i da skrećete pogled s puta svakako nije za automobil. Trudite se da je izbegavate za volanom, a nemojte se raspravljati i ako ste putnici, jer time ometate vozača.

 

Šminkanje

Da vidimo šta je sve potrebno da biste se našminkali. Prvo treba da spremite ruž, maskaru ili nešto treće, onda da odaberete pogodno ogledalo i na kraju trenutak kada krenuti s akcijom. Sve ovo zvuči kao ''recept za nezgodu''.

 

Gledajte svoja posla

Kada se saobraćajna nezgoda, posebno, na autoputu, obično se zakrče oba smera. Jedan jer je u njemu došlo do nezgode, a drugi jer svi hoće da vide šta se to desilo. Ako ste u suprotnom smeru i ne možete da pomognete unesrećenima, a najčešće je takav slučaj, samo produžite jer kočenjem možete prouzrokovati još jedan (lančani) udes.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

 

Korišćenje žičnih slušalica

Nikad nemojte slušati muziku preko slušalica za vreme vožnje. Ako koristite slušalice za telefoniranje, onda neka vam samo jedna bude u uhu. Da, to znači da će vam drugi visiti i smetati vam, ali to je svakako manji problem, nego da su vam obe slušalice u ušima

 

 

Ovo je za zatvor! I primecujem da to uglavnom mladji vozaci i zene praktikuju...uzas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I neki ljudi ocigledno ne gledaju u levi retrovizor.Juce i danas bio do Pz.Preticem kad ispred mene izlete senik Bg table,u povratku  kad se izvuce c5 ja odmah prikocih,ali se vrati covek,pa sam nastavio.Posle ce meni neko da kaze problem je u brzoj voznji.Jeste ,ali malo sutra.

I jos jedan situacija,prelazim most preko Z.Morave,dupla puna linija,ide neki natovaren tamic 30,megan iza mene blica,ja mu pokazem ,ja mu dam desni da prodje niko ne ide iz susreta,kad on nece opet blica u prevodu ti idi prvi pa nek tebe pecnu,da ja prodjem.Onda sam podigao ruke i malo okrenuo glavu ka nazad da mi vidi izraz lica kad sam se prodrao na njega.Tamic skrenu levo,ja namerno idem 40 megan ni da blicne jos ide 15m od mene.A bas sam bio zagrejan za raspravu sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bio sokiran i mogu reci popriclicno iznerviran.Vracao se iz grada,nista pio nisam od alkohola.Idem magistralom 100,nikoga na putu,pravina.Kad vidim da u dalnini kao da se vide neka svetla ali slaba ispred mene na mojoj strani,ja usporim i upalim duga,vidik da sustizem vozilo bez ikakve signalizacije pozadi,napred radi pozicija samo.U pitanju je bilo taxi vozilo.Iskreno nemam reci,ni za firmu a ni za vozaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/16/2018 at 3:26 PM, danijel55 said:
I neki ljudi ocigledno ne gledaju u levi retrovizor.Juce i danas bio do Pz.Preticem kad ispred mene izlete senik Bg table,u povratku  kad se izvuce c5 ja odmah prikocih,ali se vrati covek,pa sam nastavio.Posle ce meni neko da kaze problem je u brzoj voznji.Jeste ,ali malo sutra.
I jos jedan situacija,prelazim most preko Z.Morave,dupla puna linija,ide neki natovaren tamic 30,megan iza mene blica,ja mu pokazem ,ja mu dam desni da prodje niko ne ide iz susreta,kad on nece opet blica u prevodu ti idi prvi pa nek tebe pecnu,da ja prodjem.Onda sam podigao ruke i malo okrenuo glavu ka nazad da mi vidi izraz lica kad sam se prodrao na njega.Tamic skrenu levo,ja namerno idem 40 megan ni da blicne jos ide 15m od mene.A bas sam bio zagrejan za raspravu sa njim.

Hteo si reci prilikom preticanja kolone vozila? Ma oni to zabranili eto da bude zanimljivije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, danijel55 said:

Zakocim naglo i na kuku ga nabacim.Pa nek blica ponovo.

Izvadis utoku i pitas ga "ima neki problem?".. da vidim dal bi blico opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha.Zasto bih to radio?Na osnovu mog odgovora on mi zakonski nista ne moze,a ni ovako.Plus nanosi samo sebi štetu.

Ja kuku sa auta nisam skinuo od kako sam je ugradio.Niti imam nameru,spasila me je u dve situacije od farbanja branika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...