Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Kod kie npr je bela osnovna, ostale se isto doplacuju.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda nije pravo mesto za temu ali veceras u okviru Noć muzeja u Fiat centru bice izlozen Fiat 500K Giardiniera preteca Fiat 500 L, ko zivi u Bg-u ima priliku da ga vidi uzivo,sad videh....

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi buke,

nisam imao prilike da vozim benzinca, ali da sam ovim veoma zadovoljan... Da je manja buka u kabini ne bi mi se svidelo tako je dobra da u pocetku nisam mogao po zvuku da menjam brzine dok nisam nastelovao uho. Izolacija je takva da ako stojim u mestu ne znam da li motor radi ili ne ukoliko su zatvoreni prozori. Kad se ugasi motor na semaforu samo zahvaljujuci obrtomeru znam da ne radi. (start-stop za neupucene, da me ne bi docekali na noz).

Inace, sto se mene tice I crvene boje, ja sam se sa suprugom dogovorio, ja biram motor, ona boju - mislim da je bolji izbor nego obrnuto. :-)

A sto se tice 1.3 mjd: za 750 km kombinovane voznje za sada 4.8 l/100. 4 litre na otvorenom, 5.5 u gradu (od 1 km do 5-6 km kroz NS...) Najbolje vuce oko 1750 - 2000 obrtaja, a najmanje trosi na 1500 - 3.4 litre pri odrzavanju brzine od 90 km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bi bilo - rekla kazala... ako koza laze, eco-drive ne laze. Mogu vam i slikati sliku sa displeja u autu, ako ne verujete, a ako ste u blizini NS mozete i navratiti da procitate sa displeja.

 

Na prvoj slici je ukupna kilometraza, a na drugoj samo gradska voznja (za 11 "Journeys" kako pise 35.8 km, tj. prosecna relacija po kojoj je vozen je 3.25 km, kao i sto sam napisao deonice od 1 km do 5-6 km). Ko vozi po Novom Sadu zna koliko ima razmaka izmedju dva semafora i koliku je prosecnu brzinu moguce postici po gradu.

 

Napominjem da se ne trudim previse, ali ni ne cepam, prosecno vozim kao i svi okolo mene.

 

potrosnja_48.jpg

 

potrosnja_grad.jpg

 

 

p.s.  Fabrika je predvidela 4.2 prosecnu, 3.7 van grada 5.2 po gradu... 

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve više i više viđam Bubamare na ulicama i mogu reći da izgleda sjajno....malo mi je oblik, nekako "kockasto zaobljen", ali opet interesantan.  :unworthy:

Želim ti mnogo bezbrižnih kilometara!!!!  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neko da detaljnije isproba taj "multimedijalni sistem? Odnosno, da li može da reprodukuje mp3 fajlove i video fajlove...? Da li ima CD ili DVD čitač... Pretpostavljam CD? Ima li mogućnost priključenja kamere za rikverc i slično... Ranije je pominjano je i neko povezivanje na Net? Dajte malo više detalja. :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ti link sa uputstvom za upotrebu i tog multimedijalnog sistema, reprodukuje sve osim DVD formata ,to za kameru ne verujem da moze, a i to za net je diskutabilno, tj mozda su mislili na povezivanje na eco drivehttp://aftersales.fiat.com/elum/Model.aspx?brand_code=00&id_language=22&id_model=9f024f77-ff20-4940-824c-9756ea274823&market_code=SR&cat=lib&part_number=#1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, malo da prenesem iskustva posle 2 meseca i 2.000 km, sto bi rekli odlezala i prespavala...

- Potrosnja se ustalila na 5.1 litara u proseku (za svih 2.000 km), 50% grad, 50% van grada, 5.8-6.1 litara grad (zavisno da li je NS ili BG, guzve ili ne), oko 5 litara autoput  - oko 120 km/h, otvoren regionalni put i put kroz naseljena mesta (sela) 3.6-4 litara.

- Navikao sam se na njega kao da od prvog dana vozim, ne trebaju mi vise ni parking senzori niti bilo sta drugo od asistencija za parkiranje. Vrlo je pregledan u svim pravcima, jednom mi je samo supruga pomagala oko parkiranja, kad sam imao oko 30 cm i napred i nazad.

- Menjac se izgleda razradio (ili sam ja razradio ruku za njega), pa ne pravi vise nikakvih problema oko ubacivanja u rikverc. Jedino mu ponekad treba malo veca sila da se ubaci u prvu brzinu i kada se vraca iz cetvrte u trecu, ali ne prevelika, samo toliko da se razlikuje od one sile iz 3. u 4. ...

- Jos uvek mi smeta slabo svetlo za hod u nazad... skoro nista ne osvetljava.

- Sedista su dosta kratka ali su ergonomska, teraju me da sedim pravo, i primetio sam da iako nisu (naj)udobnija ledja me vise uopste ne bole... (bas kao kosmodisk...;) Mislio sam da ce biti neudobna na duzim putevima, ali zacudo nisu.

- Snaga motora je zadivljujuca, nisam verovao da 1.3 motor moze tako dobro da vuce uzbrdo 1.300 kg teska kola.

- Gas ima prvo koleno - na oko 2/3 ili 3/4 gasa, sto mi se jako svidja - blago me ogranicava da prilikom normalne voznje dam pun gas (mada realno nema neke ni potrebe), sto je korisno prilikom razradjivanja.

- Brzinome laze (makar kod mene), pokazuje bar 5 km/h vecu brzinu, uz to je neprecizan pa je nezgodno odrzavati brzinu 50 km/h na gradu. Namestio sam speed limit na 50 km/h, sto mnogo pomaze. - zvucni signal koji samo upozorava, ali ne ogranicava brzinu.

- tek posle 2.000 km hteo sam da razvijem punu brzinu na autoputu, ali nisam uspeo zbog nekih kamiona, koji su me usporili... stigao sam do 170 km/h (makar po brzinomeru), tj. punu deklarisanu brzinu... mozda je mogao jos brze jer nisam stigao do punog gasa, bilo je jos... (ravan put, bez vetra)... lepo je videti da tu ne lazu.

 

Pri kupovini sam razmisljao da li cu paket 1 ili ne, i nisam se prevario. Jeste skuplji, ali vredi sve pare. Jedino mi zao sto nema GPS ugradjen za nase trziste, ali se to lako resava eksternim iz telefona. U vezi toga - najbolje mesto za telefon je izmedju volana i instrumenta table, tako da pokrije delom mali putni racunar, tu je ravni deo sa kog nece skliznuti ni u brzim krivinama (imam silikonsku futrolu, mozda zvog toga)... ako se montira na staklo ne mozete ga dohvatiti.

 

Prostora unutra koliko hocete, od prvog dana su me odusevile pregrade na sve strane, jos im svima nisam odredio namenu...

 

Za kraj, anegdota: Imam prijatelja koji se solidno razume u automobile, ali iako ga je video, nikad nije seo u 500l... kojem sam se pohvalio da sam kupio 500l, i koji mi je kad je to cuo namrstio se i rekao "To je kao da si '44 otisao u cetnike", na sta sam ga odveo do kola... posle 2 min promenio je misljenje... i rekao - bolji auto nisi mogao da kupis za te pare... ogroman je, nisam se nadao da je toliki... spolja izgleda mnogo manji.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

5km/h je nista sto laze , obicno je i vise.

Kako mislis da te speed limit samo zvucno obavestava? ja namestim na 60 i dajem gas a on na 60km/h odrzava i kao da ne dodajem gas, nikakav zvucni efekat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kolima provodimo veliki deo vremena, pa je bitno kvalitetno provoditi to vreme, za to su udobna (I bezbedna) kola meni dosta vazna. Prosecan moj dan, a verovatno i mnogih drugih izgleda ovako:
- Dete u vrtic 1 km,
- zenu na posao 2 km
- ja na posao 6 km
- ja sa posla 6 km, pokupim zenu,
- u vrtic po dete 2 km
- kuci 1 km
ukupno oko 18 km, oko 1h voznje...
I tako svaki radni dan... 18 x 23 = 414, plus malo do prodavnica I slicno = 500 km

bar jednom u dve nedelje nedeljno ili sluzbeno negde (npr Beograd - 200 km autoput), cesto i cesce... ili privatno do rodbine (regionalni put) ... I eto 1000 km mesecno... nista posebno, sasvim obicne potrebe.

Ako dodam jos 2 puta na Zlatibor godisnje + 1000 km,
Jednom u Grcku +2000 km

sum=15.000 godisnje, minimum

posle ovakve racunice bolje razumete zasto 1.3 dizel.. min 2 litre razlike na potrosnji x 10 god x 15.000 = 1500 x 2 = 3.000 litara

3000 lit po sadasnoj ceni goriva je oko 3.800 eura, a bice jos skuplje... to vam je najmanja moguca racunica... ako racunam malo vecu razdaljinu, pa jos jeftiniju registraciju... dodje I na 5.000 eura razlike za 10 god u odnosu na benzin, snazniji motor... malo li je :-)



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 10god.ko ziv ko mrtav. :-) Pre cu ti 5000e da potrosim na putovanja nego na dizel. Ali svi smo razliciti. Prihvatam i postujem tvoje misljenje, ali ako si uzeo auto dizel da bi ustedeo nisi dobro razmisljao. Pare ces spucati svakako. A ako si uzeo iz nekog drugog razloga onda je to ok. Postujem. Ja znam da zbog ustede na gorivu nikada ne bi cekao 10god.da otplatim, ej 10godina. Pa promenices ga za 6-7ako bog da uzeti novi. Ako si bas hteo da ustedis onda si trebao uzeti taj benzinac i ugraditi plin kao sto neki rade. E tu je usteda osetna. Ja to nikad ne bi uradio ali kazem, svi smo razliciti.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plin sam imao na proslim kolima I nikad vise. Cela voznja mi se svela na razmisljanje o pumpama, servisima I sl... ali glavni razlog je veca snaga motora I lagana I udobna voznja koji nudi dizel - nema visokih obrtaja, nervoze... nekako smiruje... sto mi sada vise I prilici. Proziveo sam svasta, gomilu puta bio u situacijama opasnim po zivot (i u kolima, I na drugim mestima). Ne treba mi vise adrenalina I stresa za ceo zivot... Sto nazalost ne mogu izbeci, ali makar mogu se truditi da smanjim. Eto zbog tog sam uzeo dizel, ne da bi ustedeo prvenstveno. Al treba stedeti. Ljudi u nasoj zemlji spadaju medju najvece rasipnike na svetu. Odoh u off, al svugde u svetu koriste stedjive sijalice, pogotovo oni koji imaju najvise para. Ja nista u zivotu ne menjam cesto... eto, svi smo razliciti, slazem se.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i štedljive sijalice ne daju onakvo svetlo kakvo bi trebalo da bude  :) . Evo ja sam posle tri dizela odlučio da promenim. Još uvek ne mogu da ti kažem da li sam pogrešio ili ne, ali sam pre kupovine izračunao da je plin isplativiji, a automobil brži. Nego da li si merio potrošnju na čep ili govoriš o podacima sa bord-a. Moje iskustvo kaže da bord UVEK laže na štetu vozača. Na Aurisu od minimalih 0,3 litara do 0,8 litara. Recimo pokaže mi u januaru potrošnju od 7,3 a ja izračunam 8,1 (ubeđen sam da gorivo potrošeno u Webasto ne računa i slično).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...