Jump to content
FAS Goran
djotaferre

Fiat Nuova Bravo / Grande Punto - multimedija / double din / aftermarket (neoriginal) navigacija

Recommended Posts

A Sta si mislio da je Kinezi ne stancaju?

Ima je na Aliju ali je cena ista 60 i vise eura za GP.

Tako da se zbog toga jednako isplati tipska multimedija doduse sa 6'' ekranom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20191219_181406.jpg.6b15df89e6d6a2d36a37f2f317257d40.thumb.jpg.dbd330fbe7f3352c69ea5e724c22dcff.jpg

 

Sistem je Android 9, sa 4 gb RAM-a.. Nisam je jos ukljucio ni probao ali lepo izgleda.. Kvalitetno je izradjena spolja... Videcemo i kakva je unutra kada je povezem, ako uspem da skinem ovaj stari radio.... Pa ona je bila 198$ na crnom petku i uz to jos fiskalnih nameta od 6.000, dindzi... Plus glupom raspalom DHL-u Srbija oko 3.500, dindzi za uslugu carinjenja.... 

Multimedia je iz Kine u Beograd stigla za dva dana DHL-om... Ali zato kada je stigla u Beograd, DHL - u Srbija je bilo potrebno 10 dana da mi izvrsi isporuku takodje u Beogradu i naplatili mi jos 3.500 dinara.... Posta i post express za identicno vreme obave to carinjenje, ali bez neke posebne naplate takve usluge i donesu ti stvar u najblizu postu u kraju, gde je mozes podici ako se ne zateknes kod kuce.. A ovde moram da idem u suprotan kraj grada u Jurija Gagarina da je podignem, gde sam je i pokupio... DHL Srbija-Fujjjjj.. Nema veze sa globalnim DHL-om (da ga tako nazovem).

 

Edited by Ivan
Dodata slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrase te poprilicno vise nego da si isto to uzeo ovde, jbg :( ...

Sad ce Danilo da ti izreklamira svoju, za 220 EUR kod njegovog ortaka :P . Salu na stranu, video sam i uzivo, ta kod njega stvarno odlicno izgleda, veci ekran celom povrsinom, jedino sto mora da se odradi plasticna maskica okolo (mislim da negde videh da je to tipska za VW). Ova koju si uzeo je stariji model koji se vrti godinama, jedino menjaju OS i performanse. Prve su bile identicne izgledom, ali sa WIN CE OS, naravno manje RAM itd... Prednost joj je sto je Plug&Play sto se tice estetike.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa video sam razne i ne svidjaju mi se one sto su nekako previse napadne i koje odudaraju od modela automobila i njegovog godista... Postoje univerzalne multimedie sa mnogo vecim ekranom i izgledaju mnogoo modernije, ali za moj ukus se ne uklapaju u Bravo.. Nemam pojma..! Stvar ukusa..! Koliko je meni poznato, za ovakve multimedie ovde traze 300€ i to mislim sa starijim sistemom, a za windows operativni traze 260€...mozda ima i jeftinije ali ja nisam nasao.... Zato sam i isao na Ali... 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako, ovi kao tvoj, sa Androidom, od 280 evrica pa navise (zavisno od verzije i RAM)...

Pitanje za obojicu - da li su uredjaji Plug&Play sa Canbus? Tj. imaju li uredjaji vezu sa BodyCompom (rade li komande sa volana, indikacija otvorenih vrata i sl...)? Ili moraju da se dokupljuju CAN adapteri?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daa... Komande sa volana rade na multimediji... Imas mogucnost da podesis koju ce funkciju odredjeni taster na volanu da ima na multimediji.. Nista se ne dokupljuje, sve je u paketu i sve je Plug&play... Samo se onaj glavni konektor iz automobila, koji ide na radio, konektuje u takav dzek na multimediji i to je sve...povezes antenu i zvucnike po principu dzek na dzek i to je to.. I naravno zakcis gps antenu.. Lako je za montazu... Ja nisam majstor, niti petljam tako, ali i ja to mogu da uradim bez muke... Samo ne mogu da skinem ovaj stari radio... 

Slikacu kasnije sve to kad budem bio kuci, pa cu okaciti ovde ako te zanima.. 

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice - nema potrebe, odavno sam u prici sa tim. Sve jasno, interesovalo me je samo da li je uredjaj koji si konkretno uzeo Canbus kompatibilan u startu, bez dodatnih CAN adaptera.

Ako ti hoces, slobodno okaci slike i malo opisi uredjaj i funkcionalnosti zbog ostalih potencijalno zainteresovanih.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta da mu reklamiram ako je covek uzeo vec :)
Pitao sam jer do sada nikoga nisam sreo da je narucio direkt sa AliExpressa pa me je zanimalo kakva je procedura i koliko to na kraju izadje.. Odlicno je sto si uhvatio popust za black friday pa i ne izadje puno na kraju.. Ja sam bar godinu dana jurio da nadjem najjeftiniju a dobru opciju i nisam nasao ispod 270e..

Al kad sam i uzivo video mediju na jednom skupu odustao sam zbog male velicine ekrana i prebacio se na ubacivanje tipske iz Gnjolfa 5 


@Ivan Sto se tice can magistrale, rade mi komande na volanu i rikverc kamera :lol:

odradjena je i blenda:
79964302_752777578557652_699499392537513

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Danilo1 said:

ma sta da mu reklamiram ako je covek uzeo vec

Sta znam, mozda se covek predomisli kada vidi ovu :) .

 

@Jhony2503

@Danilo1

Sredio sam postove i prebacio ih u odgovarajucu temu o aftermarket multimediji za Bravo. Pa slobodno mozemo da nastavimo ovde ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Danilo1 said:

ma sta da mu reklamiram ako je covek uzeo vec :)
Pitao sam jer do sada nikoga nisam sreo da je narucio direkt sa AliExpressa pa me je zanimalo kakva je procedura i koliko to na kraju izadje.. Odlicno je sto si uhvatio popust za black friday pa i ne izadje puno na kraju.. Ja sam bar godinu dana jurio da nadjem najjeftiniju a dobru opciju i nisam nasao ispod 270e..

Al kad sam i uzivo video mediju na jednom skupu odustao sam zbog male velicine ekrana i prebacio se na ubacivanje tipske iz Gnjolfa 5 


@Ivan Sto se tice can magistrale, rade mi komande na volanu i rikverc kamera :lol:

odradjena je i blenda:
79964302_752777578557652_699499392537513

Moglo je izaci i jetinije da Kinez nije deklarisao vrednost robe na 20$, zbog cega sam carini onda morao da podnosim dokumentaciju o ceni multimedije, posto su je naravno osporili... Da je deklarisao vrednost na 80$ ili 100 $ ili nesto tako priblizno, verovatno bi proslo carinu po toj ceni, pa bi carina i pdv bili nizi... A on odvalio na 20$

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledas free shipping da bude (ja sam nasao svega 2 multimedije sa free shipping-om - znaci ne DHL varijanta) ali nisam narucio jer mi CD radi jos odlicno. Tako je i meni iz engleske stigao nosac za bajk.. Ofc pojma nisam imao cime je slao (a jelte pisalo free... Al free za GB a ne za Balkan) i tako ja DHLu jedno 4-5 crvenih pa nauk. Inace multimedije su vam boles' dobre :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zna a i vidi se sa slika :lol:

2 minutes ago, Mijailović P. said:

Samo da ne preraste u "Čiji je veći" emoji6.png

sa TT
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo povezao sam sve konektore koji dolaze iz auta sa multimedijom, dam kontakt i nista.... Ja ne kapiram zasto je ovaj deo konektora prazan i sta se tu kaci.... Ja nemam nijedan drugi dzek iz auta osim ovog sto sam zakacio.... Da li neko zna o cemu se radi...? 

20191221_084854.jpg 20191221_084826.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

U stvari vidim... Odatle idu neke zice koje su oznacene kao aux l i aux r.. Znaci to nije potrebno konektovati da bi se multimedija pokrenula... Ali nece... Izgleda da je nispravna..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj semu koju si dobio uz uredjaj. Za pocetak, koliko vidim fabricki ISO A konektor - fali ti napon sa kontakta, koji ide na pin 4. Vrlo moguce da je potreban za pobudu navigacije. Tako je i na fabrickoj ConnectNav+, tako je i na prilicno aftermarketa koje sam vidjao. To ti je ovaj sivi fabricki konektor. Na A1 i A3 su trenutno CAN magistrale, crveni kabl na A7 je stalni napon sa accu, A8 masa.

Takodje sam na nekim uredjajima vidjao da traze i napon sa accu i napon sa kontakta, ali su im mesta zamenjena - A4 treba da bude stalni napon, a A7 napon sa kontakta. Najbolje proveri semu.

Konektor ispod njega, ISO B, sa punih 8 linija je za zvucnike.

A donji, najveci, je Mini ISO konektor koji se koristi za dodatnu opremu (tipa CD sarzera, telefon/radio mute koje koristi Blue&Me)...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cu slikati ponovo pa saljem.... Ne vredi... Moracu kod nekog auto-elektricara, nije to za mene....Znate li nekog kod koga mogu otici sada...? 

Al sam baksuz... Probacu samo da stavim drugi osigurac, ako je do njega... Toliko jos mogu da ucinim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si preskocio u ovom chatu :lol:, pogledaj moj post, 4 iznad.

Ti uredjaji su boza za povezivanje, pogledaj semu koju si dobio. Najverovatnije da ti samo fali linija napona sa kontakta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...