Jump to content
FAS Goran
djotaferre

Fiat Nuova Bravo / Grande Punto - multimedija / double din / aftermarket (neoriginal) navigacija

Recommended Posts

Ne znam šta imaš sada, ali fabrički koji izgleda kao na slici dole

 

 

image.jpg  ili  fiat_bravo_autoradio.jpg  ili  fiat_bravo_multimedia.jpg

 

... upada bez problema. Ako hoćeš neki aftermarket model jedini problem je maska koju moraš sam da napraviš zbog uklapanja sa ostatkom enterijera. Fizički upada i Fiat koristi konektor kao na slici dole pa ni to ne bi trebalo da bude nerešivo, postoje adapteri za konektore japanskih uređaja na Fiat instalaciju. Inače u ovom slučaju NIJE ISO konektor.

 

Fiat_Bravo_Brava_Car_DVD_GPS_Multimedia_  7_car_dvd_player_for_fiat_bravo_2007_wit

 

Vidiš kako izgleda po dubini i tip konektora. Prilikom kupovine fabričkog modela proveri na licu mesta da ne traži CANCHECK. Fiat voli da se igra sa time.

Aftermarket modele (imaš i sa navigacijom) samo poveži, ubaci i stavi lepu masku (koju ćeš morati sam da napraviš) i to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ugradjujes OEM ConnectNav+ uredjaj, od koristi ce ti biti ove 2 nase teme:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=32233

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42500

 

Tema o ugradnji u Bravo na fiatforum.com:

http://www.fiatforum.com/bravo/253546-connect-nav-bravo.html

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege da li neko zna da li u Srbiji ima da se nadje navigacija tj. multimedijalni sistem originalni za Fiat Brava novog ili koj bi mu od poznatih proizvodjaca pasovao i koliko se krecu cene. Pozdrav svima :)

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas malo posla oko naknadne ugradnje fabrickog uredjaja, ako auto nije bio sa njom. I verovatno znas da za njih nema detaljnih mapa za Srbiju, sto prilicno obezvredjuje pricu.

Sa aftermarket je dosta laksa prica.

ConnectNav+ za Bravo mozes da nadjes po otpadima, prati i oglase, pojave se s vremena na vreme. Cena zavisi od toga u kakvom su stanju i sta sve uzimas jos od opreme, za Bravo nisam vidjao ispod 250 EUR. A najjeftinija 2 DIN aftermarket multimedija sa navigacijom koju sam video kod nas je bila neka "Orion", cini mi se da je slabiji model bio oko 19 000 din, pa sledeci malo jaci od 29 000 din. Brendirani su otprilike duplo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala na odgovoru malo sam laik pa ako mozes malo da mi objasnis sta znaci ovo ConnectNav+  jel to ona prica za navigaciju koja se skida(lepi na staklo-eksterna) ili bas da se ugradi na mesto sadašnjeg CD player-a. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad sam proguglao na netu i video o cemu si mi pricao, pas za tako nesto se i interesujem da li bi mogao da mi preporucis neki otpad ili neku prodavnicu da vidi za taj ORION sto si spomenuo gde si video. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, ja sam tu "Orion" 2DIN multimediju video u Neptunu, u Idei na Bezanijskoj kosi. Ali nemam nikakva iskustva sa njom, niti znam da je neko koristio, mada ima neku pristojnu garanciju. Interesovao se moj prijatelj i nas kolega forumas za nju, pa sam gledao, pokusacu da ti nadjem link gde smo o tome pisali.

 

A za Bravo originalnu fabricku multimediju (koja nosi naziv ConnectNav+) mozes da pratis oglase (pojave se, mada istina retko, npr. na "polovniautomobili.com") ili vidi po otpadima (imas i ovde na forumu temu sa njihovim telefonima).

Najmanji je problem ako negde natrcim na Bravo ConnectNav+ da ti javim, ako si zainteresovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se malo nadovezem na pricu. Ja sam svojevremeno malo guglao i koliko sam ja ukapirao za novog brava bi trebao aftermarket uredjaj koji podrzava canbus tako da mislim da kupovina ovih jeftinih Oriona ne pije vodu. Ima kod kineza original za novog brava sa canbusom, mislim da izadje oko 500€ da stigne kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, zanima me da li neko u Srbiji može ovako nešto da uradi:

 

cxca98620.jpg

http://www.soundfolies.com/home/index.php?option=com_content&view=article&id=84:grande-punto-doppio-din&catid=13&Itemid=184

 

Zainteresovan sam samo za prvu modifikaciju, bez ugradnje novih zvučnika.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ćeš sada videti nakon spajanja tema u ranije napisanim postovima (odgovorima), treba ti tzv. double din uređaj. Ima toga da se kupi kod nas, ali možeš i da naručiš od preko. Ne moraš se ograničavati na ono što se fizički već nalazi po našim prodavnicama... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala na pomoći. Da li imaš preporuku za dobrog majstora u Novom Sadu i okolini, koji bi ovo fino odradio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sve saberes bolje ti je da uzmes  1 DIN multimediju od 6,2 ili 7' za GP.

Taj adapter kod Kineza ili na ebuy kosta 70e a univerzalna multimedija sa androidom od 200e pa racunaj.

Inace nije nikakav problem da se ubaci ako pasu dimenzije multimedije i adaptera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod nas na kp-u od 200€ se krece. Pitap ja coveka ne zeli da proda posebno "blendu". Pokusaj da pronadjes ako ne uspes potrazicu ja kad se vratim sa mora. :)

 

Assmo blendu ja kad sam trazio nasao sam za oko 190€ ja mislim, kod kineza naravno

Edited by Miki.Zvrk

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je na tebi. Ja sam imao istu dilemu ali sam lako prelomio.

Sve ovisi šta želiš od multimedije. Ova ti je hardverski osakaćena i na njoj je win ce zbog toga. Inače ta multimedija košta oko 100 i malo eura na ebuy ili sl ostalo je maska i državni nameti koje ćeš teško izbeći pri uvozu tako da je ta cena 100 posto OK.

 

1 din ti je za sve GPove samo je razlika u izgledu fabričkog radija a to se iz aviona vidi prema tome nema greške. Od Punta evo pa nadalje je drugačija tabla i radio...Moj savet je dodati para i uzeti dobar i brz android ali onda u slučaju univerzalne multimedije dolaziš jako blizu 300e zbog maske... Prema tome daaaleeeko je bolje uzeti tipsku multimediju naravno sa androidom jer su tipske sa win CE samo malo jeftinije.

Ovo je kod mene.

I druga sa rikverc kamerom...

 

IMG_20180502_162838.jpg

IMG-c3693ed4a9c86d1bec6649097169a001-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...