Jump to content
FAS Goran
munja100

Koliko para trošite na održavanje automobila?

Recommended Posts

9 minutes ago, marko.jovanovic said:

Zaboravio si da kažeš cifru, zamisli, 2010 godište, pa još benzinac, pa još u srbalja ozloglašeni 2.0tsi sa lancem. 

Čekam komentare, bajo, mogao si za te pare da kupiš 2-3 Bravo 2.0mjet 2010 ili mlađe. 

Pa napisao sam GTI, zna se šta je ... Promena lanca i španera košta ko 1.5 veliki servis za TDI, JTD itd... toliko i traje otprilike... mada se kontroliše dijagnostikom jer se lanac vremenom isteže i zna se dokle može da se istegne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drfedja

Najbolje da ces ti da mi kazes kakav sam auto prodavao i da na svakom ima ulaganja.

NIJE BILO ulaganja jer sam taj auto ja vozio i odrzavao, menjao sta god da je trebalo. Prvo ulaganje je bio mali servis za 5 ili 6k kilometara. To ne racunam u ulaganje to je obaveza.

Auto je prodat za 4100e sa 2 seta tockova, 1.6 120, 2008 godiste. Zato je ova prica od 6500 sprcanih u Golfa 2005 ili koje vec godiste smesna. 

Tako nesto je tesko naci jer samo budala prodaje komplet sredjen auto bez ulaganja da bi uzeo nesto sto zeli, znaci licni hir. 

 

Dellas je lepo rekao da treba naci auto od poznanika sa servisnom istorijom. Moj auto je kod Gorana bio odrzavan, vodila se evidencija, na kraju krajeva ima i tema ovde.

 

Nemojte me shvatiti pogresno apsolutno me bole ona stvar ko sta vozi koliko para ulaze itd. Samo... Cena tog Golfa ( bez tih 2000e ulaganja ) je bila cena mog auta sa sve prenosom i ostane ti za pecenje, belo i kurave. :D

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, dekirs said:

@drfedja

Najbolje da ces ti da mi kazes kakav sam auto prodavao i da na svakom ima ulaganja.

NIJE BILO ulaganja jer sam taj auto ja vozio i odrzavao, menjao sta god da je trebalo. Prvo ulaganje je bio mali servis za 5 ili 6k kilometara. To ne racunam u ulaganje to je obaveza.

Auto je prodat za 4100e sa 2 seta tockova, 1.6 120, 2008 godiste. Zato je ova prica od 6500 sprcanih u Golfa 2005 ili koje vec godiste smesna. 

Tako nesto je tesko naci jer samo budala prodaje komplet sredjen auto bez ulaganja da bi uzeo nesto sto zeli, znaci licni hir. 

 

Dellas je lepo rekao da treba naci auto od poznanika sa servisnom istorijom. Moj auto je kod Gorana bio odrzavan, vodila se evidencija, na kraju krajeva ima i tema ovde.

 

Nemojte me shvatiti pogresno apsolutno me bole ona stvar ko sta vozi koliko para ulaze itd. Samo... Cena tog Golfa ( bez tih 2000e ulaganja ) je bila cena mog auta sa sve prenosom i ostane ti za pecenje, belo i kurave. :D

 

Ja neću tebi ništa da kažem, ali svakako ima ulaganja u svaki auto.

Gume moraš kupiti, servis moraš da uradiš, ne vidim šta je tu ulagano vanredno ... Stvar je izbora da li ćeš da kupiš samo gume ili ćeš da kupiš gume (i to polovne "ali dobre" )i felne od bar 500 eur. Čak i da ti stoji samo na ulici, moraš da ga registruješ, a to će da te košta 200-250 eur, osim ako nije preko 2000ccm. 

 

Nema ulaganja samo u tuđ auto. :lol:

16 minutes ago, marko.jovanovic said:

Mislio sam  na nabavnu cenu GTi-ja.... 

Šta sa nabavnom cenom ? Jel ima ulaganja... NEMA... 10k km prošao bez kvara. A i ti si budala što ovde "pravdaš" svoje troškove. 

Edited by drfedja

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ne pravdam ništa, bole me...nego me zanima koliko su ljudi nerealni i skloni laganju, a ovo je idealna tema, pošto sam kupio pravo dobro njemačko auto na Fiat Lancia forumu (kao i još mnogi članovi). 

Bravo ne bih vozio pa da mi ga da za džabe, ne mogu da svarim položaj za volanom.... 

 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su se ljudi trigerovali na tvog Golfa samo zato sto si maltene poceo u svakoj temi da ga "pravdas". U fazonu, evo potrosnja - pa neka kazu da je golf biiip, vozio sam 200 - pa neka kazu da je auto biiip itd.. Nekako mi tako izgleda. Kapiram ja da ima tu i dosta sprdnje al eto biiip li ga, to je neko moje misljenje.

Meni ovaj forum ne deluje kao grupa zagrizenih ludaka koji vole Fiat ili Lanciu i kao sad mrze ljudi sve ostalo. Dosta ljudi i ne vozi kola iz te grupacije...

Meni je npr upalo u oci u Fiat Tipo temi kada si random coveku okacio svoj klip saltanja :D Bukvalno nit je ko spominjao Golfa nit nista, samo BAM - evo kako moj auto radi :D

 

Mozda Bravo nema dobar polozaj sedenja ali ja npr nikada ne bih dao 6500e za Golfa 5. Neke stvari se moraju istrpeti, svakako podrzavam merak i davanje vise para, ali kada krene to da se kosi sa zdravim razumom tu treba kocnicu povuci.

 

Svakako treba pisati o raznim proizvodjacima, npr nikada ne bih saznao da taj auto ima 3 revizije motora ili glave cega vec. Ne zajebavam se sad, volim takve stvari da znam, onaj tekst sto si pisao pre par meseci meni je bio koristan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si čuo za pojam sprdnja i samoironija? Aj pročitaj ponovo o potrošnji, primetićeš tamo sprdnju sa VW. 

A što se tiče Tipa 1.4 16v, morao sam... Ispada da tipo 1.4 16v od 95ks ide barem kao, lupam, Delta 1.9 twin turbo od 190ks. Uzbrdo kida 6om, pretiče bez pomuke... 

Mene boli biiip za to da li ću me auto izaći xyz para i za koliko ću ga prodati, jer ja sam kupio njega, a ne on mene. Ako tako razmišljam (u prevodu stalno vrtim cifre u glavi, koliko me šta košta i koliko ću izgubiti na vrednosti), imam 2 varijante:

1. GSP uz bromazepam 

2. Krnto 1.2 8v na plin uz bromazepam 

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Mislim da su se ljudi trigerovali na tvog Golfa samo zato sto si maltene poceo u svakoj temi da ga "pravdas". U fazonu, evo potrosnja - pa neka kazu da je golf biiip, vozio sam 200 - pa neka kazu da je auto biiip itd.. Nekako mi tako izgleda. Kapiram ja da ima tu i dosta sprdnje al eto biiip li ga, to je neko moje misljenje.

Meni ovaj forum ne deluje kao grupa zagrizenih ludaka koji vole Fiat ili Lanciu i kao sad mrze ljudi sve ostalo. Dosta ljudi i ne vozi kola iz te grupacije...

Meni je npr upalo u oci u Fiat Tipo temi kada si random coveku okacio svoj klip saltanja :D Bukvalno nit je ko spominjao Golfa nit nista, samo BAM - evo kako moj auto radi :D

 

Mozda Bravo nema dobar polozaj sedenja ali ja npr nikada ne bih dao 6500e za Golfa 5. Neke stvari se moraju istrpeti, svakako podrzavam merak i davanje vise para, ali kada krene to da se kosi sa zdravim razumom tu treba kocnicu povuci.

 

Svakako treba pisati o raznim proizvodjacima, npr nikada ne bih saznao da taj auto ima 3 revizije motora ili glave cega vec. Ne zajebavam se sad, volim takve stvari da znam, onaj tekst sto si pisao pre par meseci meni je bio koristan. 

Pa nije dao 6500 za G5, nego 4500. Ne znam odakle ti cifra od 6500e?

31 minutes ago, marko.jovanovic said:

Da li si čuo za pojam sprdnja i samoironija? Aj pročitaj ponovo o potrošnji, primetićeš tamo sprdnju sa VW. 

A što se tiče Tipa 1.4 16v, morao sam... Ispada da tipo 1.4 16v od 95ks ide barem kao, lupam, Delta 1.9 twin turbo od 190ks. Uzbrdo kida 6om, pretiče bez pomuke... 

Mene boli biiip za to da li ću me auto izaći xyz para i za koliko ću ga prodati, jer ja sam kupio njega, a ne on mene. Ako tako razmišljam (u prevodu stalno vrtim cifre u glavi, koliko me šta košta i koliko ću izgubiti na vrednosti), imam 2 varijante:

1. GSP uz bromazepam 

2. Krnto 1.2 8v na plin uz bromazepam 

Vozi svako ono sto može i za šta želi da da pare. Merak nema cenu. Pa kada stavim na papir koliko kosta 150.000km za pet godina, dodje se do jedne solidne cifre. Uracunaj u to svo odrzavanje, gume, gorivo, kvarove.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, drfedja said:

Pa nije dao 6500 za G5, nego 4500. Ne znam odakle ti cifra od 6500e?

Tako što se valjda sabere i sve ono što je dato odmah nakon kupovine polovnjaka...il' se to ne računa (sabira) tako jedino kod Golfa? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam ti gore da ima i sprdnje naravno. Ali zasto bas ti sa Golfom imas potrebu da banes coveku na temu i kazes "gle kako salta moj auto od 140ks sa 2.0 motorom", sto to nisam ja uradio, ovi sa 1.9 motorima itd.. Mene bole djokson, ja teram na sprdnju sve, ali to je ljudima upalo u oci.

 

Jos smesnije je sto drfedja pokusava da opravda to sve jer se znate ako sam dobro skapirao :D

 

Poenta zasto sam se ukljucio u pricu, dao si za 6500e za auto star 14 godina, ne sporim u ocuvanom stanju itd.. Spomenuo sam svoj auto za koji nije bilo ulaganja trenutno i koji je placen od strane drugog forumasa 4100e. Okej, neces Brava zbog losih sedista, hoces da se osecas kao u formuli ili sta god, naravno postujem i razumem. Ali meni se kosi sa zdravim razumom davanje i 4500e za auto iz 2005te godine a ne sve ostalo.. Uvek ima i to merak nema cenu itd... al to je kada imas desetine hiljade eura na racunu pa da te ( nas ) boli djoka koliko ce se para na sta potrositi.

 

Meni nekako ne ide u glavu da je taj Bravo 2008 bio tooooooooliko losiji da nisi mogao da sacuvas preko 2500e u dzepu i da kupis mladji auto. Ne mora moj auto biti, cak je moj Bravo i bio medju najskupljima u oglasima za to godiste. Moglo se naci za par stotina nize par dobrih primeraka.

 

Ako se ne varam Ivan je svog sporta benzinca platio nesto oko 5k, sa smesnom cenom velikog i malog, ne znam dal je imao jos neko ulaganje. I da jeste nije sve preko 6k izaslo a auto je 2011o godiste i izgleda kao nevreme. Poenta price, moglo se i takvo nesto naci..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, dellas said:

+1 za belo i kurave :D

+2 druye još ako su 2 grama i 2 kurave onda je sve lakše u paru

6 hours ago, dekirs said:

Jos smesnije je sto drfedja pokusava da opravda to sve jer se znate ako sam dobro skapirao :D

Čuj znate, to je Markov alter ego

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko znas sta je kod tebe problem --- samo to sto otvoreno pises o svemu sa cenama (bauk kod srbalja) a svemoguci fiat tj. italijan njemu nista ne treba , to vozis dok delovi ne pocnu da otpadaju otprilike .............. ajde bre svako ko hoce da ima utegnut i ispravan auto mora da i ulozi u njega neke pare.

ajde posteno na koliko stilica ne valja plivajuci , menjaci , elektronika , turbo itd ,itd pa se voze tako -- i da biste to popravili kostalo bi kao celi auto , e tu je problem najveci kod nas jer nam je standard veliki ............. :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshaoct said:

Tako što se valjda sabere i sve ono što je dato odmah nakon kupovine polovnjaka...il' se to ne računa (sabira) tako jedino kod Golfa? :D 

Pa tako možeš da sabiraš i za 10 godina koliko si potrošio na vožnju kola, uračunaj u to i potrošeno gorivo, pa ćeš da dođeš do cifre od 30 - 40k eur... :D

5 hours ago, dekirs said:

Jos smesnije je sto drfedja pokusava da opravda to sve jer se znate ako sam dobro skapirao :D

 

Poenta zasto sam se ukljucio u pricu, dao si za 6500e za auto star 14 godina, ne sporim u ocuvanom stanju itd.. Spomenuo sam svoj auto za koji nije bilo ulaganja trenutno i koji je placen od strane drugog forumasa 4100e. Okej, neces Brava zbog losih sedista, hoces da se osecas kao u formuli ili sta god, naravno postujem i razumem. Ali meni se kosi sa zdravim razumom davanje i 4500e za auto iz 2005te godine a ne sve ostalo.. Uvek ima i to merak nema cenu itd... al to je kada imas desetine hiljade eura na racunu pa da te ( nas ) boli djoka koliko ce se para na sta potrositi.

Nemam ja šta da opravdavam, mogu samo da primetim da se ti potresaš previše i komentarišeš to na šta neko drugi troši svoje pare... Pa jel tvoj novac izvadio sa računa, pa platio Golfa 5 4500e i sve ostalo još 2000 ? Nije... Komentar je bezobrazan...

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, drfedja said:

Pa tako možeš da sabiraš i za 10 godina koliko si potrošio na vožnju kola...

Ne može, jer sam napisao ''ono što je dato odmah nakon kupovine polovnjaka''...a, ne ko zna koliko vremena kasnije.

Ako nešto crkne posle 6 meseci ili godinu dana, to nema šta da se sabira...to se dešava, a naročito se dešava jer je polovna stvar u pitanju.

Ali, ono što se moralo platiti u prvih par nedelja ili mesec dana posle kupovine, to od kad je sveta i veka se sabira u trošak kupovine polovnjaka...jedino ako se sad izmišljaju neka nova opšta pravila oko toga...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sasvim je normalno kad kupiš polovan auto da uradiš mali i veliki servis, osim ako nisi 1000% siguran da je to već urađeno, što je retka situacija. Pre ili kasnije moraš platiti ono što je neophodno da bi vozio... potrošni materijal, gume, kočnice, ulje, filtere, zupčasti... itd...

 

 

Edited by neshaoct
skinut citat posta koji je ionako odmah iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, dekirs said:

Odjavljujem se.. Kad sam video da se i bole-stilo ukljucio sve mi je jasno bilo :D

 

 

Takodje. Skupila se "opasna" ekipa...

 

Ne vredi...poceo da pisem, obrisao. Ne vredi

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...