Jump to content
FAS Goran
gogi1101

Fiat Stilo 1.6 16v - koliko ulja u motor?

Recommended Posts

Danas sam zamenio ulje u motoru zbog belicastog taloga na meracu (nastao zimus zbog termostata).ocistili smo i crevo od iberlaufa i sito (cega je tu sve bilo :o

Pre zamene ulja sipali smo neki wurthov ispirac,istocili ulje pa nasuli novo ulje4 L. Na meracu je bilo 1cm iznad maximuma :huh: istocili malo ulja pa nasuli po malo ulja dok na meracu nije doslo do max.
Stalo je nesto manje od 3L . Kako je to moguce?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno i novi filter.:rolleyes:

Ali ne stade vise od 3.2 l( po mojoj proceni)

Majstor,inace moj prijatelj,sumnja da je sipka meraca ili cev sipke kriva,jer mu je pri dnu nesto sumnjiva a i sipka kao da zapne pri dnu cevi.

Sutra otvaramo karter,jedino da ima nekih naslaga na dnu kartera pa da zbog toga ne moze da stane vise:huh:.

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to sipaš do maximuma, a kad se slegne fali ?

Stavi koji motor je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo 1.6 16v,

pa verovatno ga je razbacala pumpa ?

uglavnom nakon predjenih 20-ak km ostavio sam ga da se ohladi na ravnom,i nakon 1 sata na meracu je ulje sislo za oko 5mm.

nasuli smo na tako hladan motor jos oko pola litre ulja do max.

opet vozen par km i ostavljen da se ohladi i tu je na max.

problem je sto je stalo jedva 3,1 -3,2 litra ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas skidan karter,cist kao suza.Moj karter na 1.6 je metalan,da li treba takav da bude?
U stilo 1.4 staje 2,8 litara ulja.Da nije kod mene na 1.6 zasrafljen karter od 1.4?
Jesu li oni isti odn. da li mogu da se nasrafe?
Ili je to ili sipka meraca nije original od 1.6 jer u moj motor 1.6 ne stane vise od 3 l ulja i vec je na max na meracu.
Da li su sipke meraca iste kod 1.6 i1.4 ili 1.8 ?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da zna

Stilo 1.6 16v

1. da li je karter metalan ?

2. da li se karter od 1.4 moze usrafiti na motor od 1.6?

3 da li su sipke meraca ulja na 1.4, 1.6 i 1.8 iste?

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo progooglao sam:
1. Karter jeste metalan za 1.6
2 karteri od 1.6 i 1.4 uopste nisu isti-dakle ne mogu se zameniti
3.ne znam da li su sipke iste ,ali duzina na 1.6 je 535mm metalnog dela( toliko je i moja -premerio)
Mozda jos nekog bude zanimalo;)
Poceo sam sam sebi da odgovaram na pitanja:p
E sad,ako je sve od navedenog original na mom autu i karter je cist ko suza zasto staje samo 3l ulja ???
Jedino sam primetio da je moj filter ulja dugacak 2-3 cm a originalan je bogami 10_ak cm ako ne i vise.
Ima li ko od pametnijih ,iskusnijih da zna?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nikada ne može da ispusti sve, ali i sa tom tolerancijom litar je premnogo da ostane starog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ostalo nista ulja u motoru kad smo skinuli karter.

 

Ali taj litar manjka mi ne da da spavam vec par dana.

Bar znam da mi je karter cist  :laughing:

Mozda su u fabrici u kanticu od 5l natocili 6l  :smoke:

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene staje u 1.6 naravno sa novim filterom 3.9 litara kad se dobro iscedi staro ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Vlasnik sam Fiat Stila 1.6 16v  2002. od pre godinu dana . Pre par dana sam radio mali i veliki servis . Odneo sam majstoru 4l ulja" selenia" jer u knjizi pise da u ovaj motor treba sipati 3,9 l. U auto je stalo 3 l ulja i merac pokazuje maximum . Da li mi neko moze odgovoriti kako da proverim da nije nekada neko zamenio merac ulja ili bilo sta drugo? Ne bih voleo da mi auto radi sa litre ulja manje ...

Unapred hvala na odgovorima !

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji neki Stilo sa motorom kao tvoj pa im uporedi merace,to je bar lako,mada ne verujem da staje 3l u njega,ja vozim Mareu sa takvim motorom,u nju ide 3,5l,sipaj ti jos pola litre slobodno!Ili ti nije filter povukao dovoljno ulja ili se nije sve iscedilo iz kartera...mislim da imas temu sa tvojim problemom pa pogledaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po knjizici u njega ide ukupno 3,9l sa filterom, a bez filtera 3.6l. Je l u tih sipanih 3l racunas i ono u filteru?

Vrlo verovatno da nije sve iscedjeno, a stvar ne mora da bude samo u sipci za merenje. Moguce i da je kuciste meraca predihtovano/menjano pa nije ista nivelacija, vidjao sam i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista novo na 1.6 .

Ja sam cak skidao karter misleci da ima naslaga,ali nema.

Merio sipku,merac, da li je od 1.6 ...

Prosto filter je kraci,ne ispusti se svo staro ulje i stane 3-3,3 l.

Tako je i kod mene vec 5 mala servisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ...u tih 3 l racunam i ono u filteru ... a merac pokazuje MAX ..pa i malo vise od toga kad je motor hladan ... ne znam da li da sipam jos .. ?majstora sam zvao i kaze da je iscedio dobro karter ..

Hvala na odgovorima ..  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije izvlačeno vakumom,onda nema šanse da izađe svo staro ulje.Ali to su male kolčine,meni kad sam prvi put menajo na puntu stalo 4l,a u specifikaciji piše 4,3l,sledeći put izvučeno na vakum,stalo tačno 4,3l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...