Jump to content
FAS Goran
nsx

MicroLink CD Changer emulator

Recommended Posts

Da li je i dalje aktuelna cena iz prvog posta?
Ako nije, koja je trenutna za clanove foruma sa vazecom clanskom kartom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@majkicbane

Cena iz prvog posta se odnosi na model Microlink1 koji se vise ne proizvodi. Sada je u prodaji samo model Microlink2 za Fiat vozila, cija je redovna cena 40€. Popust sa clanskom karticom je 5€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da li ovaj moj radio podrzava cd sarzer, a kako procitah microlink radi na tom principu, pa ako moze neko da mi da odgovor, model je LG LAC2800R

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@blaxican

Izvini, sad sam skontao da imaš pitanje za mene, vidi ovde:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66221-fiat-nuova-bravo-skidanje-fabričkog-radija-cd-plejera/&page=3#comment-1350787

 

Tu ćeš videti moju muku da izvadim muziku da bi priključio kabl od Microlinka pozadi (nije tako kod svih Brava, već se kod mene zalomio jezičak), a posle je bilo lako provuči kabl do pregrade za rukavice gde sam dvostranim selotejpom zalepio kutijicu Microlinka i ”ubo” USB sa muzikom u njega.

Nema tu šta posebno da se vidi.

Kod Fiata Microlink podržava 10x99=990 pesama.

Kad menjaš/prebacuješ izvor muzike, pa sa radija pređeš na CD, on par sekundi iščitava USB i onda krene muzika.

Ja sam zadovoljan kvalitetom i radom Microlinka. Što bi rekli ”topla preporuka”.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko kako da na stilu pustim foldere 6, 7, 8 i 9? Na CN+ imam samo prvih 5 da biram

Sent from my SM-A310F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj CD plejer (standardni, nije CN+) takođe čita svih 10 diskova bez problema sa starom verzijom Microlika :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nekih problema sa microlink-om, Neša nsx mi je dao drugi da ga isprobam, ali problemi su i dalje tu. Zakačio sam ga za Visteon sa CD plejerom (bez mp3) u Stilu, i imam sledeće probleme:

-kada ukjlučim radio (sa već uključenim motorom), na ekranu se ispiše "NO CDC" iako na microlink-u svetli dioda i ubačena je kartica :right: par puta isključim/uključim radio, ili pritiskam SRC (da obrnem par ciklusa Tuner-CD-CDC), i onda prepozna; ovo se ne dešava kada je je radio već bio uključen, već samo nakon što je dugo bio isključen (npr. dok sam na poslu);

-zapamti gde je stao (CD, pesma, i proteklo vreme) ali ne i da je bio uključen random :right: nakon isključivanja i ponovnog uključivanja (u kraćem vremenskom roku) zapamti i da je random uključen;

 

Probao sam nekoliko fleševa od 4GB, i dve microSD kartice od 1GB i 8GB, svi na FAT32 sa folderima CD01 do CD10. Nijedan fajl nema č ć ž š đ u nazivu.

 

Ne znam da li je do uređaja, do radija, ili do povezivanja. Da li je neko od vas imao slične probleme?

Edited by profa_chb
lapsus calami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam... Upalim radio (bez kontakta), tek onda zasvetli lampica na microlink-u, piše "NO DISCS"...  Malo kasnije tokom vožnje prebacim na CDC, i tada prikaže ime pesme koju je poslednju svirao, ali ne krene muzika već posle par sekundi pusti petu pesmu iz foldera (i svaki put kada se to dešava bude ta pesma), takođe ne zapamti da je RANDOM bio uključen. Takođe, nakon vožnje od desetak minuta i slišanja FM radija, microlik je bio malo topliji.

 

P.S. Čitajući iskustva drugih članova, pomislio sam da ga možda zbunjuje više od 5 foldera (jer changer ima 5 CD-ova), te sam probao sa samo 5 foldera na flešu. Međutim nema razlike, svi problemi su tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko probao ili je u saznanju

Imam fabricku navigaciju koja čita mape sa CD-a, da li će, ako snimim mape na usb flash u neki od foldera, raditi navigacija t.j. čitati mape sa usb flash-a?

 

U pitanju je Bravo 2008g

Share this post


Link to post
Share on other sites

@profa_chb

Ja ne koristim random, i nisam proveravao kolko je topao microlink, mada ne ostane skroz hladan posle slusanja muzike.

 

Jedini problem kod mene je taj da krene sam da premotava pesmu, ali stisnem dugme za sledecu/predhodnu pesmu i on se unormali. To se desilo 2 puta za nekih 5/6 meseci

I na displeju na komandnoj tabli mi ne pise ime pesme kako treba od pocetka koriscenja.

 

Drugih problema nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezuje se na CDC port (Mini ISO), a poslednja verzija ima podrsku za BT (prihvatanje poziva i slusanje muzike):

http://www.microlink.rs/index_sr.php

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2013 at 3:09 PM, Ivan said:

Koliko vidim, ovo je funkcionalno nesto kao XcarLink ili Yatour?

Novo ili polovno (eventualna garancija), je li kompatibilan sa Stilovim fabrickim Visteon CD-om uz komande na volanu, gde moze da se proba?

Pozdrav.

zdravo imam problem so mikrolink kada ga pustim normalno raboti I onda prekine pa Po nekoj sekund radi pa opet ne radi na USB 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mogu samo da zamolim nekoga da mi uslika i posalje slike oba konektora kabla za onaj mircolink 1 gdje se vidi raspored zica (sa jedne strane mini iso sa druge Rj45 kao na mreznom kablu). Brat je uspio da pokida konektor pa da iskrimpuje novi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo čudo može da pušta muziku direktno sa Iphone-a preko USB-a? Ne treba mi da puštam muziku sa USB-a, na mojoj Delti iz 2009 ima već Blue&me pa preko njegovog USB-a puštam muziku. Problem je što ne prepoznaje iPhone pa ne mogu da puštam zvuk sa navigacije na telefonu. Ujedno mi treba i da punim telefon jer ovaj Blue&me to ne podržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari

Javljam se posle duze (opravdane) pauze. Interesuje me microlink, poslao sam mail koji je na sajtu ntt-a ali niko jije odgovorio, a posto sam trenutno van zemlje ne mogu da pozovem telefonom.Interesuje me jer postoji period cekanja na uredjaj ili ih ima na lageru?

Edited by uros86

Share this post


Link to post
Share on other sites

@uros86

 

Pošalji mi privatnom porukom (ili napiši ovde) koji uređaj te zanima, pa ću okrenuti u ponedeljak i napisati šta mi je rečeno. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...