Jump to content
FAS Goran
nsx

MicroLink CD Changer emulator

Recommended Posts

Pa nema ni novi uredjaj vec je poseban modul ali verovatno u novi uredjaj imas gde da prikacis BT modul, u stari ja ne znam kako bih ga povezao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ni bitno tako,ako moze,moze ako ne u svakom slucaju cu ga kupiti. Jer muziku slusam a i blutut je dobra stvar za pricanje telefona,naravno kada smo sami u kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju momci su napravili ozbiljnu pricu, i sa prvim uredjajem a o ovom tek da ne pricam extra stvar za kola nema price !

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde vlasnici prve verzije, kupujem polovan za 1000 din. :D

Salu na stranu, merkam ga odavno, a nova verzija je svakako bogatija. Nadam se da ima i flat EQ preset, tj. da moze da se zaobidje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ajde vlasnici prve verzije, kupujem polovan za 1000 din. :D

Salu na stranu, merkam ga odavno, a nova verzija je svakako bogatija. Nadam se da ima i flat EQ preset, tj. da moze da se zaobidje. :)

Pa kada covek kaze:  "interni "equalizer" sa predefinisanim vrednostima (pop, rock...)  kao i mugucnost "custom" podesavanja."  to znaci da mozes da stavis i na flat kao tvoj izabrani preset.

Edited by Gedza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam juce novi model (bez BT) i mogu reci da je sasvim korektan proizvod (ovo je pohvala, jer sam vrlo kritican). Dobar kvalitet zvuka, brzo radi, sve kontrole funkcionisu kako treba, sve u svemu ja zadovoljan.

Primetio sam da malo brze radi sa SD karticom nego sa USB fleshom. Radi zadnji uredjaj koji je konektovan od ova dva. Sto se tice ekvivalajzera za sada nije u funkciji, a po recima proizvodjaca radice na taj nacin da mu se iz roota ucita konfiguracija na kojoj ce raditi i svaka sledeca promena se radi na isti nacim. Bice nekih predefinisanih modova, a moci ce i sam korisnik da napravi neki po svojoj zelji. Kada dodje vreme za to okacice uputsvo ovde. Realno nema neke potrebe za ovime, jer imate kontrole na HU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gedza, u zavisnosti kako je izveden EQ, čak i flat podešavanje može da izoblici zvuk ali ovo je vec nesto sto moze biti od znacaja na nekom high-end ozvucenju i u kontrolisanim uslovima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa rekao sam da ovako bez EQ (flat) nema nekih izoblicenja i da radi sasvim korektno, pa zato i smatram da nije potrebno. Nekome sa manjkom basa ili sl moze da regulise zvuk na HU. Na dobrom ozvucenju od bilo kog izvora zvuka se samo trazi da posalje izvorni oblik sa sto manje izoblicenja, a korekcije se vrse na pojacalu ili EQ, mada dobro ozvucenje po pravilu nema potrebe za EQ, vec su posesavanja na HU i pojacalu i vise nego dovoljna. U vecini slucajeva mi je na setupu bilo sve "ravno".

Edited by Gedza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra navi jos nista?

Zvao ih raspitivao se nesto pa sam dobio i sl idgovor...za bez navigacije treba da rese software kroz koju nedelju(2-3) a za navi nemaju jos resenje niti znaju kad ce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam juce novi model (bez BT) i mogu reci da je sasvim korektan proizvod (ovo je pohvala, jer sam vrlo kritican). Dobar kvalitet zvuka, brzo radi, sve kontrole funkcionisu kako treba, sve u svemu ja zadovoljan.

Primetio sam da malo brze radi sa SD karticom nego sa USB fleshom. Radi zadnji uredjaj koji je konektovan od ova dva. Sto se tice ekvivalajzera za sada nije u funkciji, a po recima proizvodjaca radice na taj nacin da mu se iz roota ucita konfiguracija na kojoj ce raditi i svaka sledeca promena se radi na isti nacim. Bice nekih predefinisanih modova, a moci ce i sam korisnik da napravi neki po svojoj zelji. Kada dodje vreme za to okacice uputsvo ovde. Realno nema neke potrebe za ovime, jer imate kontrole na HU.

Gedzo samo jedno pitanje ti si to napakovao na cromu pošto i ja isto imam takvu, samo mi reci gde se pozadi konektuja?da liu plavi mini iso?.Hvala u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

CD mi je fabricki i bio je u kaseti ispred suvozaca. Kada njega izvuces, ima plavi konektor koji se raskaci i na njega ide Mikrolink. Prakticno sam iskoristio "produzni" od HU do kasete, a konektori su adekvatni. Nije bilo potrebno ni skidati HU. U rupi od CD plejera sam zalepio sa onom dvostranom lepljivom trakom ML i ima prostora jos za cvikere ikoje sta drugo. :)

Da, plavi je za CD player, a zuti i zeleni su za druge namene.

Edited by Gedza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Nešu nsx-a,

 

da li je moguće i na prethodim modelima Microlinka povećati izlazni nivo (što kažeš da je urađeno na novom) jer je kod mene niži u odnosu na tuner za 20-30%

i onda je malo nezgodno jer kad uključujem muziku obično se pali na tuner modu i ako sam prethodno slušao sa Microlinka bude preglasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voziš Stilo, uključi compression ili tako neku opciju, izregulisaće jačinu (ne postoji na tuneru, postoji samo na CD i CD Changer). Ne mogu tačno da se setim, priključivali smo MicroLink pre 6-7 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno, predstavljamo

Microlink2! Poseduje USB, microSD i AUX prikljucke, nivo signala pojacan na 1.2Vrms, interni "equalizer" sa predefinisanim vrednostima (pop, rock...) kao i mugucnost "custom" podesavanja.

Verzija sa bluetooth modulom poseduje i ulaz za mikrofon. Moze da se korsti za slusanje muzike, a moze i da radi kao "hands free". Kontrole su preko fabrickog radia ili komandi sa volana.

cxcb84002.jpg cxcb84003.jpg

Ima li za Ulysse-a 2003. god?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li malo više detalja o funkcionisanju uređaja kao hands free? Da li u verziji sa bluetooth modulom dolaze i mikrofon i dugme za javljanje na poziv (a koji su obično sastavni delovi sličnih uređaja)? Da li je moguće samo javljanje na poziv ili i pozivanje brojeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li malo više detalja o funkcionisanju uređaja kao hands free? Da li u verziji sa bluetooth modulom dolaze i mikrofon i dugme za javljanje na poziv (a koji su obično sastavni delovi sličnih uređaja)? Da li je moguće samo javljanje na poziv ili i pozivanje brojeva?

U bluetooth verziji ne dolaze mikrofon i dugme za javljanje na poziv. Dugme za javljanje je nepotrebno jer se koriste komande na volanu ili komande na radio-uredjaju. Moguce je samo primanje i odbijanje poziva, kao i prekidanje veze. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dugme o.k, ali mikrofon je ipak neophodan da bi se moglo razgovarati. Kako ste zamislili da to funkcioniše bez njega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...