Jump to content
FAS Goran
nsx

MicroLink CD Changer emulator

Recommended Posts

Ok hvala na odgovoru i savetu...mada me bas privlaci da ga stavim tu ali ipak odustajem....jel nije problem da slikas to gde si ti stavio pa da bacim pogled... :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odradio sam bas kao kolega kicerica :

 

 

Evo da se ne razmisljate da li moze, moze.

Ona mala kasetica ispod instrument table, koja inace nicemu ne sluzi, sada je dobila funkciju.

Lako se izvlaci, samo je povucite ka sebi uz blago pomeranje gore dole.

 

 

Fotografija0339.jpg

 

 

Fotografija0340.jpg

 

obelezite

 

Fotografija0341.jpg

 

i isecite rupu za emulator

 

Fotografija0342.jpg

 

napravio sam drzac od aluminijuma i prisrafio za kuciste

 

Fotografija0355.jpg

 

Fotografija0356.jpg

 

zalio plastikom i fiksirao vezicom

 

Fotografija0360.jpg

 

Provukao kabal, povezao emulator sa fabrickim uredjajem i sve vratio na mesto.

To sada ovako izgleda.

 

Fotografija0361.jpg

 

Fotografija0362.jpg

 

mangupacija

 

Fotografija0365.jpg

 

 

Slikano je telefonom, izvinjavam se za kvalitet slika.

 

Ja sam chak i kabal skratio pa prekrimpovao, jer ti on ostavi duze ta bi ga stavio u kasetu ili u friz ako je stilo u putanju !

Skracenjem kabla se dobija za nijansu jos bolji zvuk !

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bas ovde na slici oznaceno ubacio i taman mali usb i ne smeta a i lako se cupa i vadi

Fotografija0339.jpg?noCache=1396000890

al je nesto mala slika ne vidi se bas najbolje

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni to lose al sam ja naerno dublje da se ne vidi toliko, niti sam hteo da strci. Malo negodno kad treba da se bocne flesic nazad, zato treba duzi flesh !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pazario pomenuti uredjaj i mogu reci da sam odusevljen..stvarno je vrhunska stvar... Samo me zanima da li neko zna kako da ga sprovedem na slobodno dugmence kod ASR moda...?? Mislim da bi se tu uklopilo odlicno, skoro pa bi izgledalo kao fabricki.. ;)

 

Možeš da ga staviš gde hoćeš, samo uzmi dovoljno dugačak usb produžni kabl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako odokativno bih rekao da će ti faliti nekih 20-30cm kabla. Moraćeš od radia da provučeš iza klime, pa iza piksle i ispod centralne konzole. Sve u svemu ništa teško za izvesti, čak i centralnu konzolu ne moraš celu da skidaš već možeš samo da odvrneš 4 šrafa napred i malo je nategneš da prođe kablić i izađe jedno dugme, a posle je sve lako.

Pazi samo da ne pokupaš kablić za city servo i asr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je sad cena ove spravice?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima....

 

Miske, ja sam ga platio 35 evra..cenim da su te cene i dalje aktivne kod svih..jedino sto se pominje neki popust za clanove na prvoj stranici ove teme pa kontaktiraj i raspitaj se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bih se slozio sa tim da pored ASR dugmeta nije bas prakticno resenje. Em ce da strci i postoji mogucnost da se zakaci i polomi, em se cimas sa provlacenjem kablova.

Po meni je najelegantnije ili u kasetu ili u ovaj prostor za (kod nas uglavnom nepostojece) Start/Stop dugme, kao na gornjim slikama. Em ne smeta, em ti je zadnji kraj radija odmah tu na dohvat ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje a ipak u vezi ovog nazovi "chuda" jer ne postizavam da upratim elektroniku i tehnologiju kao pre... :laughing: 

Da li se moze prikaciti i na fabricki radio na Bravi iako nemam CD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na alfi pored asr dugmeta je odlicno mesto. Jer mi je asr izmedju rucne i sedista. Nista ne bih zakacio. Al pitanje je kako to pricrstiti. Ne znam kakav je taj deo za kacenje, vrh

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje a ipak u vezi ovog nazovi "chuda" jer ne postizavam da upratim elektroniku i tehnologiju kao pre... :laughing:

Da li se moze prikaciti i na fabricki radio na Bravi iako nemam CD?

Jel koristi neko Mikrolink u Fiat Bravu (starijem, 1999godiste)?

Fiat Bravo/Brava (stariji model), Marea, Lancia Lybra (bez navigacije), SMART koriste Grundig MBUS protokol koji je nije isti kao kod ostalih fiata (Blaupunkt DMS).

Postoji poseban model MicroLink-a za MBUS protokol

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzz...

Evo pratim malo ovaj forum, i da podsetim nsx -a :smoke:  pa da pitam kako izgleda uredjaj (mislim na MicroLink) za lybru sa navi (to je da lije već na vidjelu ili je još u daljini)

Moja Lybrica ima unilink konektor za CD "punjač" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja postah vasnik microlinka. Sve radi u fullu jedino mi nesto slab zvuk. Radio ili cd pojacam do 40 max i to mi bas bude jako dok je preko microlinka zvukk znatno slabiji. U pitanju je punto sa blaupunkt uredjajem. Kakva su iskustava sto se tice jacine zvuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da,bude slabiji zvuk.

svakako mi je bolji zvuk sa cd i to kad je rezan audio nego microlink,al ok stvarcica je dobra ponasa se kao da je imao fabricki usb citac i ne moze da se desi da secka pesmu preko rupa itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije meni nesto ovde jasno,kako kod nekih radi extra,a kod nekih ne.Sada sam u nedoumici,da li kupovati ili ne :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

radi on extra samo sto se slabije cuje zvuk nego sa cd,ali ga zato jace pojacas i sve je ok,a u ostalom covek daje sedam dana probnih ako ti se ne svidi vratice ti pare 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja baš gledam večeras. Vozila se keva pozadi i upaljen Microlink. Na volume 7 poneka pesma već smeta u leru. U vožnji je to 8 ili 9 jačina i preko toga retko odvrćem. Po meni sasvim zadovoljvajuće

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...