Jump to content
FAS Goran
Nikolatj

Stilo - automatsko zatvaranje prozora nakon zaključavanja

Recommended Posts

Pozdrav! 

Imam stila 3v, u pocetku je uvek zatvorio prozore par sekundi nakon sto zakljucam, vise to ne radi. Da li postoji neko podesavanje za to (mozda sam slucajno iskljucio pa da vratim)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad drzis zakljucavanje ja kljucu on treba da dize prozore sve dok drzis dugme na kljucu. Nego, koji vam je domet sa kljucem?


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice fabrickog kljuca...kada se drzi zakljucavanje, on zatvara prozore, kada se drzi otkljucavanje, on otvara prozore...a sto se tice daljinskog od alarma, posto ja na njemu zakljucavam auto i istovremeno palim alarm, meni se automatski dizu prozori...Tako da je vrlo moguce ako je u pitanju alarm...moguce da se nesto pokarabasalo...pa ako imas upustvo alarma, pogledaj, mozda ima u podesavanjima. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, uz auto sam dobio samo kljuc bez dugmica za daljinsko zakljucavanje, alarm nemam (ne blinkaju mi zmigavci kad zakljucam\otkljucam) i nemam nikakav taster pored kljuca. 

Kada sam ga kupio redovno je zatvarao prozore par sekundi nakon sto zakljucam, (u onom periodu dok lampica na vratima trepce, ako se ne varam). Sto se tice zatvaranja ili otvaranja prozora, u zavisnosti na koju stranu okrenem kljuc, to radi.

Problem je sledeci: kako da povratim tu funkciju, da mi sam zatvori prozore nakon sto zakljucam.

 

Auto sam kupio pre 10-ak dana tako da jos ucim cake. Ali to mi je definitivno radilo u pocetku, pomagajte ako sta znate! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo iz fabrike to ne radi. Ja sam doplaćivao 20e uz ugradnju alarma tu opciju, tako da je i kod tebe neka budževina, koja je očigledno prestala da radi.

Ne znam kako da ti pomognemo...

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

sigurno te zeza ta brava sa vozaceve strane kad zakljucavas, stilo nema tu opciju, to je neka greska sa bravom, sa kljucem daljincem kad zadrzis za otkljucavanje spusta prozore, za zakljucavanje zatvara prozore, isto kada preko brave zakljcavas na jednu stranu zakljucava i zatvara prozore a na drugu otkljucava i otvara prozore ali samo kada kljuc zadrzis okrenut levo ili desno, i meni se to desilo jedanput samo, zakljucao sam preko brave i izvadio kljuc i prozor se zatvorio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da proverim da li imam alarm? Prva dva-tri dana je sigurno radilo, bas sam pokazivao ljudima, nije da je samo jednom. I da, oba prozora je zatvarao. Idem sad da pokusam sve nacine, pa se javim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za tu opciju...na alarmu da...ali na fabrickom kljucu kada zakljucam auto, nije mi nikada zatvarao prozore, vec samo ako drzim dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ima da se kupi modul samo za prozore pa eventualno da ti neki dobar elektricar to poveze pa da to radi...Siguran sam da ima da se kupi to i u Subotici.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nikolatj 

Brati i ja sam imao tu opciju i izgubio je ,nemam alarm,nemam nikakve kerefeke ali zasigurno sam imao zatvaranje posle zaključavanja. Mislim da su se prozori zatvarali posle 3 ili 4 sec. ali u ovo nisam siguran mislim da su se sami otvarali pošto otključam vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

desavalo se to i meni vise puta,ali sam skontao caku  :smoke:

 

kada zakljucam auto (kljuc u bravu) pocnu se podizati prozori,ali cim izvadim kljuc stane zatvaranje prozora  :smoke:

 

tako da je ocito do brave pravi kontakt pa onda ispadne kao da drzis kljuc u polozaju zatvaranja (ako me razumijete)  :turned:

 

a meni se desava kada otkljucam auto i udjem unutra jos mi gori lampica na vratima 

 

i onda ne mogu da otvorim prozore nit ista od komandi na vratima,onda moram izaci iz auta ponovo zakljucati i otkljucati i to je to  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, radilo mi prvih par dana i to je to, od navedenih problema nisam imao ni jedan. A zatvarao je i kad izvadim kljuc sigurno. :question:



Nikolatj 

Brati i ja sam imao tu opciju i izgubio je ,nemam alarm,nemam nikakve kerefeke ali zasigurno sam imao zatvaranje posle zaključavanja. Mislim da su se prozori zatvarali posle 3 ili 4 sec. ali u ovo nisam siguran mislim da su se sami otvarali pošto otključam vrata.

 

A koliko dugo si imao to? Ja kupio auto i nakon 2-3 dana ode, nece vise..  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nešto petljao i ima nekakve veze sa spuštenim prozorima i otključanim vratima. Kada se ključ okrene na otključavanje i malo zadrži, vrata se zaključaju i prozori se podignu sami,vrata zaključaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo imam problem u pitanju je Fiat stilo coupe 1.6 16v cng 2002 god kada ga odkljucavam on otvara u isto vreme i prednje prozore? Da li znate u cemu je tu problem, napominjem da on ima samo rezervni kljuc fiat skakavac dakle daljinsko otkljucavanje mu ne radi mora samo rucno i tom prilikom otvara i prozore?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko dugo držiš dugme za otključavanje?

Moguće je da ga predugo zadržiš ili da glavi negde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo, pa problem je sto dugme ili daljinsko ne radi, dakle kad ubacim kljuc u bravu i okrenem on u isto vreme otvara i prozore?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Edit: u isto vreme smo napisali. Ja bih rekao samo da ga nešto zbunjuje, valjda će se javiti neko sa sličnim iskustvom.

Inače, trebao bi tako da radi, ali smo u slučaju ako duže zadržiš ključ u tom položaju, a ako ga odmah vratiš u neutralni ne bi trebalo ništa da se desi.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na odgovoru, inace probam ja to kad odkljucavam da ne drzim predugo itd probao sam vise metoda odkljucavanja ali ne pomaze , poceo sam da sumnjam da je to zato sto je rezervni kljuc u najgorem slucaju moze biti kompjuter.


ne znam burazeru danas je bilo kisno i vlazno vreme mozda bude bolje radio u boljim atmosferskim prilikama, inace pre se desavalo jednom od tri otkljucavanja ...... strasno sad svako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si probao da otkljucas samo suvozaceva vrata da vidis sta ce se desiti? Sigurno je neki kontakt u pitanju koji salje pogresne informacije centralnoj bravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma kejd suvozaceva brava mi ne radi ne moze se otkljucati, mozda zato jer je rezervan kljuc. Malo pazljivije odkljucavam pa otvara prozore jednom od tri otkljucavanja he he samo dok  ide nekako , sitnice i razne lampice me neinteresuju vise :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...