Jump to content
FAS Goran
bravo_rej

Bravo 2.0 20v HGT - plavi dim

Recommended Posts

Krenem danas sa Zlatibora, lagano 5.brzinom,kotrljam nizbrdo...vozim tako, vratim u 4.pa nagazim 30%gasa i samo sto se nisam slogirao...pogledam u retrovizor i kroz zadnje staklo vidim OBLAK PLAVOG DIMA!!!!
Malo probam i vidim da pri jacem gasu se pojavljuje dim. PLAVI!!!!!!
Ulje mozda je malo palo od servisa, inace je na sredini max-min. Od servisa prosao oko 3500km....
Inace auto radi super mirno, vuce odlicno, izasao na Zlatibor uz one uspone sa 120-130 sa gasom pritisnutim max 20%....sa lakocom,bez mucenja i gazenja....opusteno....
Molim za komentar ljude KOJI SE BAVE MEHANIKOM, jel mogu tako do Beograda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si proveravao rashladnu tecnost, da nema mozda ulja u njoj?

Da li ti je temperatura motora normalna?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tecnost ok,ne mrda,ne trosi, nisam razmisljao o tome! Otvorim cep, pa treba da je masno, zar ne?



Kontaktirao sam jednog majstora, idem sutra da cujem komentar.... vidim na netu da mogu biti gumice ventila ili karike.....nego do sad nisam imao nikakav simptom?!!!!!

Ali valjda tako ide...Jednom mora da krene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

JBG....ureko sam ga.....jutros ide ja u cudu vuce 5.brzinom,uspon,ma sve super.....uffffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako u posudi za vodu nema pene ili ulja i ako ti je temperatura normalna u voznji, vozi lagano i prati sta se desava.

Tako bi ja uradio da mi se tako nesto desi.

Skini cep za ulje i proveri da li na njemu ima neke belicaste skrame.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kicerica

Hvala na brzom odgovoru :welcome: 

....nemam drugog izbora...inace temp ok. Nikakvih drugih simptoma!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim relativno si u mom kraju... ako se nesto ne daj Boze desi, javi se, da pomognem ili ti dam broj dobrog majstora. :o:)
Nadam se da ce sve biti ok!! :))  Srecno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Timke

Da,pa zemljaci smo,ovih dana sam u Uzicu,hvala puno za preporuku,javljam se ako nesto zapne... :welcome:

Ili mi reci ako imas nekog u Ue, pa da se pozivam na tebe!?!?

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam familije, al od najblize sestru i zeta, kod stadiona zive.
U Ue si, imas neku familiju, ili? Mogli bi se dogovorimo da se provozam u hgt :). Hehehehe :D:))
Ako sta zatreba tu sam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roditelji mi zive tu pa malo skoknuo do njih......mogli bi samo da vidim jel HGT ranjen il na samrti.... :crazy:


 

I koliko kosta,bojim se da ce pare,umesto u tuning otici u odrzavanje u zivotu...jbg!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam poverenja u Brava, kako bih rekao ''Italiano Forza'' verovatno da je nesto banalno, tipa gumica ili sl, citajuci tvoje postove, kilometrazu i stanje auta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Timke

Hvala na lepim recima ohrabrenja i utehe. :laughing:

Al ce sutra,nadam se,majstor reci sta je...pa da se odvucem na 1500rpm do Bg...pa nadam se da su gumice ventila...kako forumi kazu...to je mala muka a ako je "ono" drugo,tj. Karike....e onda...joj  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu :D
Samo malo mi je cudno da se BAS odjednom tako pojavi sve to. Zbog toga nekako nemam sumnju da je nesto ozbiljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ako je uzicko gorivo sipano, svasta se moze ocekivati xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahah.....e i ja bi sad ukljucio uzicki humor al pao mi mrak na oci...ma ustvari...upravu ste....nije mu nista...hahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na hgt-u su bile karike u pitanju, auto uopste nije dimio i samo je poceo na intervale da izbacuje oblake dima koji smrdi na ulje. Nadam se da kod tebe nije isti slucaj, nego da su gumice ili nesto slicno. Mada kod njega je i to problem resiti, hgt je takav da za svaku sitnicu motor ide napolje a to svakako kosta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas

Pa i kod mene se oseca miris ulja...reci mi, jel znas koliko karike kostaju? Gumice? Zajebancijaa ziva....

Ako i za to motor ide napolje,a ja citah nesto da za gumice ne mora onda treba pogledati i ostalo,pa izmenjati...a koliko ce to da kosta....

Dobro je da nisam uzeo opruge i felne...inace stajao bi lepo usminkan na parkingu  :no .....

 

E a sad mozda mastam, a u slucaju da natrci motor za njega jel zna neko,da li noviji motor od 155ks(cini mi se oznaka VIS) moze da uleti umesto ovog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da nemas turbinu koja je slaba karika na istom ali jacem motoru, a opet citajuci u kakvom stanju ti je automobil tipujem i nadam se da su u pitanju gumice ventila koje su takodje cesta mana tog motora. Pozdrav, srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda su ti usli strumfovi u motor ? :smoke:  ajmo malo ozbiljnije, kada je hladan motor i kada upalis jel izbacuje dim pa pa posle par minuta nestane dim ili ti je i dalje u voznji dim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DejanDr

Hej druze,jesam li ja se video sa tobom,kad sam probao tvog coupe-a, crveni koji je na prodaju? Ako sam u pravu, pozdrav i hvala na zeljama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da taj sam  :)

i jesi ga prodao? E  drago mi je, pozzz jos jednom!  :thumbup:

Mozda su ti usli strumfovi u motor ? :smoke:  ajmo malo ozbiljnije, kada je hladan motor i kada upalis jel izbacuje dim pa pa posle par minuta nestane dim ili ti je i dalje u voznji dim?

 

Ne znam da li su strumfovi usli al vidim da ce lova da izleti !!!!    :w00t: hahahahahah.....

A sad ozb....da u voznji 0d 30ak minuta je bilo dima pri svakom jacem dodavanju gasa......par sati pre toga uz opterecenje (uspon na Zlatibor) apsolutno nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izbaci malo plavog dima posle prvog paljenja a posle 10,15 sekundi nestane.Nije bio vozen 5,6 mesece pa se vozi verovatno do toga je. A sto se tice tvog brava nadam se da nije dihtung glave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...