Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Cistio sam ja i EGR (doduse preventivno), ali to nije uticalo na pomenuti zvuk.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na forumu je bilo price o nekakvom "ftftft" zvuku kod pustanja gasa na 1.6MJT motorima - ako se ne varam problem je bio do egr. Potrazi temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko, ti si mi i rekao da je možda do EGR-a, poslušao sam i očistio, tako da imam poverenja :-)
Ma ovaj auto je do j..j zapušten, trebalo bi to neko dobro da ispregleda šta mu sve fali, ali nemam nikog od poverenja, a u neki nepoznati servis mi se ne ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, nismo se razumeli - ja sam za egr rekao da je potencijalno odgovoran za cudan zvuk prilikom pustanja gasa i to je karakteristicno za 1.6MJT. 

 

Imas ovde na Forumu temu o servisima, pa pogledaj. Inace, vidim da su iz BGa - po komentarima sa teme, u BGu ima bar 3 servisa koja znaju znanje...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i kod mene se cuje ovakav zvuk kao na zadnjem snimku, ali malo manje i ne cuje se uvek .A cuje se najcesce kad je auto hladan znaci na prvom paljenju .Takodje jednom se nije cuo i kad je auto bio na suncu znaci zagrejan na spoljnoj temperaturi.Prilikom pritiskanja i pustanja kvacila nista se ne menja , cuje se potpuna isto .

I da cuje se i kad dodam gas i kad pustim malo vise kada se pusti naglo pedala gasa , a kada malo vise dodam gas i tako drzim ravnomerno ne cuje se nista.

Kao sto rekoh ne cuje se puno i ne cuje se uvek pa se nisam ni isao kod majstora sto ne znaci da necu ako se pocne cuti cesce i jace.

Evo procitah dosta o ovome a niko ne spominje turbinu.

Jedan od majstora mi je rekao da tako moze da se cuje turbina ( tipa neki propeleri u turbini ili sta vec ) .

Sta mislite o tome ? 

A opet je cudno kako to da se nekad cuje a nekad ne.Videcu da usnimim pa da postavim ovde da uporedimo ali to je to siguran sam da je zvuk identican.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Brava 1.9 MJT se ovaj zvuk zvonjenja cuje na leru i prati dodavanje gasa - naravno, pri malo jacem gasu se ne cuje, pokrije ga zvuk motora...

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko, da li to govoriš za ovaj moj prvi video i da li govoriš generalno ili za ovaj moj slučaj. Ja sam ovde učestvovao u priči za dva zvuka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorim za ovaj zvuk kuckanja\zvonjenja koji se cuje na leru, tj. zvuk koji se stavljen na 9toj strani ove teme.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem da je normalan - kazem da ja nisam uspeo da ga se resim i da se za 50000km koliko je Bravo bio kod mene taj zvuk nije pojacavao, cak je povremeno i nestajao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod čudnih zvukova, primetio sam da imam i ovaj kao na ovom videu:

Kada dam gas i pustim ga, čuje se ovo krljanje...

Na ovom snimku kad se pogleda na you tub-u ima nekih komentara .

E sad jel moze neko da provali na kom su jeziku kako bi mogao da prevedem , mozda ima nesto zanimljivo u komentarima u vezi ovog zvuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na komentarima kažu da je to OK (ovaj prvi odozgo). I meni je moj kolega rekao da je to OK takođe.

Ovaj 1.9 16V se više čuje kao građevinska mašina nego kao auto, kada se skupe svi ovi zvukovi koje čujemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cuje samo ovo na kraju kad doda i pusti gas ali mnogo manje ( negde na 0.50s ) i to ne uvek.

A u naslovu ove teme se spominje interkuler ali nemogu da prevedem ovo ostalo da vidim kontekst u kome se spominje i zasto.

Uglavnom necu nista dirati dok ne pocne jace i cesce da se cuje a i ne cuje se uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, primetio sam da mi se nakon velikog servisa auto stisao, i dosta mirnije radi. Tako da bi teoriju o vodnoj pumpi ostavio u igri. Elem ne znam ko od vas prati i zbivanja na drugim mestima na netu...

 

http://mojagaraza.rs/youtu-be-jjgpsje2csm-da-li-neko-mo%C5%BEe-da-pretpostavi-za%C5%A1to-se-motor-ovako-%C4%8Duje-mo%C5%BEda-je-jasnije-kada-se-stave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...