Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Ima ih. A i oni se naucili i da rasturaju i da namestaju sve :D hahahaha :D valjda ce ustanove, mislim da je Maksa ili Miksa glavni i odgovorni u Servis :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je Maksa. Sa malo kovrdzavom kosom?
Za sad su mi bili ok. Trojica rade, svi su mladji momci.

Za remenicu alternatora odma na prvom paljenju, kao iz topa je pogodi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma fiat je cudo,ima jos dosta dobrih majstora,da nereklamiramo sad.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja mislim da je bas fora da ovde na forumu preporucis nekog dobrog majstora, nije to reklama :)

 

(okupile se Nislije, i bliza okolina - Juzna pruga) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad ovi prokupcani nemaju majstori mora begaju u nis...:-P

Moja licna preporuka Darko u D.Vis extra majstor za sve vrste vozila,tu je i Loren na Stari Matejevacku Put isto dobar servis i odpad,kao i Ica Dr.Fiat....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi rekli beogradjanima da su ruke za v.servis 2500di kod njih.. :)

ako cemo realno i to je puno  jer ja nenaplacujem moj rad ali gledam kod mene u kraju veliki servis 3000 din ruka  a zamena seta kvacila isto 3000din ruka  prema tom  poredjenju  veliki servis po meni  za ruku nebi trebao da kosta vise od 1000din  jer to je ko zna da radi 20min posao ja za toliko  radim na moje aute  znaci da onaj ko stavno radi moze i pre. :) ja set kvacila nebi nikom radio bez 5000 ruka minimum .

Edited by dejica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u Euro018 kod Makse. Skidao kais, gledao remenice i spanere, kaze ovde ti je sve novo. Jedino kad rukom zavrti jednu rolnu cuje se pomalo, kaze mozda je ona dok je hladna, pa se onda kasnije umiri.

 

Generalno, kaze "ja da vozim, ja to jos ne bi' dirao. Ako hoces zbog sebe i zbog psihe, da budes miran, ona kosta 1800 dinara".

Al rece mi da ga vozim jos tako, da vidim da l' ce jos nesto da pokaze, da l' ce taj zvuk da se promeni, pa pre nego sto podjem na put da je onda zamenim.

 

E sad....je**m li ga :D

 

Sa te strane vise nema sta da se cuje. Tu oko kaisa. Jedino ako nije nesto drugo, al je**m li ga sta bi jos moglo sa te strane da bude.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ušli djavoli ispod haube :) pa ih ti probudis na prvo paljenje... A iskreno tesko da moze roler da se onako cuje pa da se umiri... Moje misljenje!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'bes li ga... Videcemo

Al' u poslednja 2 dana kao da se krace cuje...Ranije se na leru culo sigurno 30ak sekundi, mozda i jace... Juce i danas dosta, dosta krace... Ili sam vec naviko na taj zvuk, ili se stvarno skratio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo sta ce biti. Ako se ne resi ni menjanjem te rolne, auto ce da prenoci kod njih...

 

Ostaje mi da verujem Maksi :D Do sad je stvarno bio i vise nego OK majstor. I kao majstor i kao covek.

 

Na kraju mi jos i rek'o "kad bi znao kakvi se sve voze i kakvi dolaze u servis, ovaj tvoj je nov" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao iskustva sa ovakvim problemom, naime od jutros primetim da dok mi je auto u leru (recimo dok stojim na semaforu) zvuk motora varira. Variranje izgleda ka da variraju obrtaji,kao da padaju pa se vracaju, ali kazaljka obrtaja ne mrda.... Sta bi to moglo biti?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvori haubu i slušaj sa koje strane dolazi zvuk. Vidi da li zvuk nestane kad pritisneš kvačilo, ili to nema uticaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulator pritiska goriva da se vidi,prikaci ga na dijagnostiku da se vidi koji je pritisak goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulator je promenjen bas skoro, i tad su mi rekli da je pumpa losa i da bi je trebalo menjati, to je prvo na sta sam pomislio, ali cudi me da obrtaji stoje, a i kad se oslusne motor ok radi. A zvuk mi inace dopire negde iz dela gde je termostat(naravno ne mislim da se cuje termostat )....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jedino da je od turbinu....a koji zakljucak je da je losa pumpa da liauto lose ubrzava da liima neki simptom....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam nesto ja tamo prckao, i naidjem na neko crevce koje visi po duzini i polozaju gde se nalazi otprilike skontam da bi moglo da bude odavde

 

cxcb80252.jpg

 

...sa ovog malog crnog cuda, i pronadjem odozdo neku rupu i tu dzeknem to crevce... E sad to nije promenilo cudan zvuk, ali me bacilo u rebus sta je sad to... I jel to tako treba...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...