Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Ležaj točka treba proveriti. Podigni auto na dizalicu i zavrti točak rukom, čućeš ako je ležaj stradao. Probaj oba prednja točka.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su nove kupljene zimske i izbalansirane tako da nisu ni one u pitanju, razmisljao sam da je i lezaj u pitanju ali on bi se cuo i pri malim brzinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da znači da bi se čuo. Ima previše buke da bi pri maloj brzini čuo ležaj. Nije teško da proveriš sam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj u krivinama da li se na jednu od strana gubi zvuk (ili se bitno smanji). Ona strana koja je rasterećena, a na toj strani ako se izgubi zvuk, taj ležaj je propao. Mada, meni je otišao prednji desni ležaj ali se nije uopšte čuo. Samo je imao mali luft kada se podigne ta strana auta. 

Edited by vladag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da sam za ovaj moj zadnji sto sam menjao dao oko 4-5 hiljada i zamena oko 1.500 do 2.000 tako da nije bas toliko strasno ako je samo jedan otisao ;-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko košta zbog abs-a. Ja sam moj skf platio u jednoj manjoj radnjici (doduše drži je moj prijatelj iz detinjstva, pa mi je i malo spustio cenu) platio 4500 dinara. Zamena kod trapadžije u komšiluku je stajala okruglo 1000 din. Inače cene ležajeva su tada bile od 5200 do 6800 za isti skf ležaj. Čak sam upoređivao i ležajeve i kat. brojeve. Garantovano su isti ležaji. Sada, ko tu koga ...... , ko će ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvo, mala pomoć ako može.

 

Od pre dva dana počelo neko zveckanje pri radu motora. Desava se da se to zveckanje i izgubi, tj prestane. Po zvuku mi se čini da zvuk potiče iz dela gde je motor, pa me to malo zabrinjava. :ermm:

Radjen veliki servis pre mesec dana i menjan nosac motora.

 

Jel imao mozda neko sličan problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo u leru kao zveckanje, ili lagano skriputanje, a kad polazim, na niskim obrtajima se bas culo skriputanje, i to je strasno iritiralo.

Kada sam radio veliki servis, majstor je rekao da je kompresor klime los, i da mora na remont. Posle te zamene, vozim nekih 5, 6 dana i za sad mislim da je ok.

Culo se isto iz motornog prostora, tj. vise sa desne strane gde je PK kais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx na brzom odgovoru.

 

Odveo sam auto kod majstora da pogledaju sta moze biti.

Jel se kompresor klime menja ili reparira? Koliko ta zadovoljstva kostaju?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene zveči ali se nadam da je remenica alternatora... Košta 3900 (INA).

 

Kako ste ustanovili šta je tačno u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si u medjuvremenu ustanovio problem, al' evo da odgovorim. Mozda nekome zatreba

 

Ja sam remont starog kompresora sa ugradnjom platio 100e.

Cuo sam da je nov par stotina evra, ali nisam se raspitivao pa ne mogu tacno da ti kazem. Video sam samo po oglasima da su kupovali ljudi polovan za 140, 150e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze bas dobar polovan kompresor da se nadje i za 80 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...