Jump to content
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Evo ponovo sam snimio, da ne bude da umišljam :) Možda je to i normalno, ali po meni ne zvuči dobro.

Prvi snimak je moj koji sam danas snimio...Ja primećujem to čukanje i zvonjavu (kao da čekić udara u metal - slabije se čuje).

Ostali snimci su od drugih, ali i kod njih se to čukanje isto tako čuje...

Moj snimak: 

Isti taj metalni zvuk (kao da se u pozadini lagano udara cekicem o metal) mozes cuti na snimku kod mene - zvuk se cuje samo na leru. Moj Bravo je bio "klasicni" 1.9MJT, 120KS tako da nije imao tu usisnu granu sa krilcima...Ponovicu ja sam auto tako vozio skoro 50000km, zvuk se gubio i vracao, nekad jaci, nekada slabiji-sve u svemu da je neki problem, za tih 50000km bi se pokazalo. Ako nemas drugih problema - moj predlog ti je da se vise ne mucis i da vozis tako. Na egleskom forumu sam pronasao da su coveku zbog istog problema komplet menjali bregastu i ventile i da se nista nije promenilo.

PS: Sada tek vidim da ponavljam isto vec 3 put na ovoj temi, tako da se izvinjavam zbog smaranja, ali stvarno mi zao kolege, znam kakve su to muke. :)

Edited by Mirko_NS

Posted (edited)

Pozdrav, pojavilo se neko krcanje u motoru, pa cu probati redom da objasnim ste se sve "novo" desilo danas.

- Nesto teze upalio jutros (5 sec verglanja, odustao i na drugom pokusaju upalio odma) i izbacio beli dim. Dim je izasao samo pri paljenju, nakon toga u leru a i u voznji nije dimio uopste kao i inace do sada.

- Stigao dokle sam hteo bez problema.

Na drugoj relaciji negde usput pocelo da krci u motoru. Motor je jos uvek bio zagrejan. Mozda najbolji opis zvuka je kao da recimo nema ulja u motoru uopste. (jelte provereno, ima koliko treba)

U toku te voznje sam primetio sledece:

- krcanje se javlja kada drzim ili dodajem gas

- dok je stisnuto kvacilo sve je tiho

- u brzini dok idem bez gasa sve tiho

- ne stuca, ne trza, ne vibrira, ne dimi

Na leru posle voznje testirao, krcanje konstantno dok radi, pri stiskanju kvacila prestaje

Posle nekih 5 sati mirovanja resim da se vratim kuci i napravim kratku relaciju od mozda 3-4km

- Isti simptomi ali je jacina kracnja znatno manja.

Neko neku ideju sta bi moglo da bude?

I da, vec su me plasili da je zamajac tako da slobodno :wallbash:

Stilo, 2006, Mjet 120ks.

Edited by Ivan
Spojeno

Ako je tiho kad je stisnuto kvacilo a "krca" kad ga pustis onda ne krca motor.

Skontah u medjuvremenu da je negde u kvacilu, kontam da mi ne gine ceo set.

Samo i dalje ne znam koji deo pravi problem, mada verovatno necu ni znati dok se ne otvori

@Marko Stilo

Pitanje je prebaceno u postojecu temu sa identicnim naslovom.

Kada budes sredio kvar, slobodno dopisi u cemu je tacno bio problem, pa mozemo da spojimo i sa nekom "usmerenijom" tehnickom temom.

@Ivan
A ja jos kao pokusao da nadjem nesto slicno :whistle:

Hocu, mada to ce biti tek krajem meseca posto putujem danas, vozom jelte kad vec Stilic nije hteo da me vodi :(

Kad vec ciljam na set kvacila, ako pretpostavimo da je to, ima li neko neku preporuku za set?

Nesto citam da ljudi beze od Valea, jel stvarno toliko los?