Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Danas prilikom voznje nakon 100 km po otvorenom i malo seoskog puta :/, nakon sto otpustim gas pa dodam cuje se zvuk, ali kao iz prednjeg levog tocka ili tuda negde. Znaci otpustim gas, pa kada dodam kao da udari neki deo u nesto, tiho je bas, ali mi zapada za usi i kao da auto malo vise trzne kada dodam gas. Inace normalno vuce, koci, ponasa se na putu, ali taj zvuk se odjednom pojavio. Ima li neko ideju sta moze biti, da li da vozim tako neko vreme?  :o 

Unapred hvala :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti dosta stvari...moze biti neki nosac motora, ili krst poluosovine da ima lufta...najbolje bi bilo da odes do nekog majstora pa da on natenane pogleda i sa sigurnoscu da utvrdi sta je... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prilicno trese volan kada je u leru, i nameravao sam da promenim nosac motora, onaj kod akumulatora, procitao sam da taj strada. Pa ako je nekim slucajem krst osovine, koliki je rizik voziti auto u takvom stanju? 
Hvala na odgovoru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Ali sto je najcudnije to je pocelo da se oseća i čuje nakon sto sam pregazio zeca na putu... ne znam, da nije zekan nesto pokvario :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav  svima. Vozim stila 1.9 jtd 85kw, 2002 god, presao 220.000km. Vozim ga vise od godinu dana i od prvog dana imam cudan problem. U normalnoj voznji prilikom laganog dodavanja gasa cuje se sitno kliktanje iz motora (kao zvuk dizni). Dizne sam nosio na proveru i rekli su mi da su kao nove. Odradio veleiki servis sa remenicom radilice, servis altenatora kod lakija na vidikovcu i pre par dana sam zamenio set kvacila bez zamajca koji sam nosio na kontrolu kod fice i malinica u ostruznicu i rekli su mi da je odlican.Inace da napomenem da sam sa drugarove alfe 1.9 jtd 85kw koja ne klikce probao sve 4 dizne ,regulator pritiska i egr ventil i opet je stilo kliktao. Proverio sam i bregastu i zazore ventila i to je ok. Vise nemam ideju sta bi mogao da proveravam. Da li je neko imao slican problem?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sto mi pada napamet je da je neki podizac ventila umreo ili je u samrtnom ropcu uzgred koje ulje koristis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino sto mi pada napamet je da je neki podizac ventila umreo ili je u samrtnom ropcu uzgred koje ulje koristis?

Koristim Seleniu WR iz AP Sporta  i menjam j na 9-10.000km. Inace  Stilo 85kw nema hidro podizace nego mu se ventili steluju, kao sto rekoh bregasta je skroz ok , a zazori svih  ventila u dozvoljenim tolerancijama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nesto oko zupcenja? A sam auto, koliko je presao, trosi li ulje mozda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je auto hladan (tj kada je napolju hladno),cuje se veoma neprijatan zvuk,da ga nazovem brujanje,koji se nekad skroz utisa kada se auto zagreje a nekad ne!!. Majstor koji mi odrzava auto rece da je alternator pa sam ga dzabe vozio kod elektronicara,i skidao ga. Rece da ga dovezem opet da skine pk kais da bi otpisao neke stvari.... Svratio sam kod auto mehanicara (treceg majstora) kako bi se konsultovao snjim i na prvu mi je rekao da je turbina??? Kasnije cu snimiti zvuk i ubaciti ga da ako neko zna kaze sta je? Cuje se i u kabini i spolja.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze niko ovako napamet da ti kaze, da barem imas snimak, mada i to ne pomaze puno. Skini pk kais za pocetak, ili se vrati kod tog prvog majstora sto je hteo to da uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam ga snimio i prebacujem snimak na komp,pa cu ga ubaciti. Sad je dosta hladno,pa se sad prvi put culo i pre paljenja,predpostavljam da nije turbina jer ona ne radi dok se auto ne upali,verovatno je neka pumpa. Stize snimak za desetak minuta!!!


Tj culo se pri davanju kontakta!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze imas temu o ovome, problem ti verovatno pravi crevo visokog pritiska koje ide iz filtera goriva u motor!

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/48842-stilo-19-mjet-zujanje-odmah-pri-paljenju-motora/page-3

 

Na 3 strani ces videti sta sam napisao da se ne ponavljam ali potpisujem da je to :thumbup:

 

Kada upalis auto stavi ruku na crevo koje ide iz filtera goriva u motor ako osetis da bruji to je to, moraces da ga menjas jel ce zvuk postajati sve jaci nazalost, otislo ti je to crevo 100 %

 

Javi sta si uradio pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvi put cujem. Ovo je jtd, nije mjtd? Proveri to crevo sto kolega kaze, mada je to problem na multijet-u, ali eto za utehu da ti kazem da ti nije do turbine 100% :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri i elektroventil turbine i on zna tako da svira, mada je ovo najverovatnije to cuveno crevo od filtera goriva do pumpe VP (cuje se kao brodska sirena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno crevo od filtera goriva do pumpe visokog pritiska. I ja imam MJT 2006 godiste i kada cujem taj zvuk muka me uhvati (svako ko ima stilica sa ovim motorom isto reaguje na taj zvuk). Probaj da pritisnes prikljucke creva na filter, zvuk treba da se izgubi ali do prvog dodavanja gasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako update koji svi iscekuju, jutros sam bio u Bogunovicu... stiglo novo crevo visokog pritiska (3.590 rsd) cekao sam isporuku nekih 12 dana :guitar:

Zamenio sam ga sam pre nekih sat vremena (nije komplikovano zameniti bez obzira sto je crevo za gorivo lako se menja i potrebno je posle zamene dati kontakt 4-5 puta da povuce gorivo i da prodje kroz crevo) culo se nekih 2-3 km dok nije malo gorivo proslo kroz sistem i...... OPSTA TISINA i mir za usi :smoke:

Sad mi glupo da ukljucijem radio :rofl:

 

Da sumiram, ko ima problem sa crevom treba ga zameniti i buka ce prestati.

 

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari treba mi pomoc , sta bi moglo biti, kad se upalim auto mjt stilo 140 ks sve radi lepo i u leru i kad krenem ali kada predjem pre 60 km /h i idem na vise cuje mi se neki zvuk kao zujanje nekog lezajs a mislim ds mi se cuje iz motornog dela u pravcu kaiseva i cuje se kada udporavam i izbacim iz brzine da eliminisem menjac i dalje nastavlja da se cuje dok ne uspori ispod 60 km/h zvuk ka zujanja koji jako nervira,

 

da naglasim da je veliki servis radjen pre 20 000 km a tada samo nije menjana remenica alternatora, a mali servis je radjem pre 1000 km. pomagajte. Ne mogu da stignem da odem do gorana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda gume, probaj da ih izbalansiras pa vidi, da li ti se taj zvuk cuje otkad imas zumske, neke se jednostavno cuju na vecim brzinama... A drugo mi pada ma pamet da je mozda nacet neki lager, ne verujem da je nesto drugo ako kazes da si skoro sve remontovao i izmenio.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...