Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Imao sam slican slucaj, na leru se culo jedino, kao da cvrkuce nesto, u pitanju je bila zatezna jedinica pk kaisa, ali kod mene je bilo jos nesto, jedva sam je natego da otkacim kais, zamenim ja nju, stavim polovnu dobru, upalim sve ok, nema vise taj zvuk, prodjem nekih 100 km i pocne opet onaj zvuk, znaci jos nesto ga muci, opet jedva skinem pk kais, zakovala opet zatezna i bacim pogled na remenicu, kad ono remenica obicna, od 1.9d, i dune mi u glavu da zbog toga strada zatezna, kupim drugu remenicu, od jtd, drugu zateznu, polovna oba dela, namestim i nema vise ni tog zvuka ni tog problema vec 1000km
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

promenio sam pre god dana remenicu alternatora. Pre 20-ak dana usija mi se remenica klime i istopi kajis. Promenio sam kompresor klime i stavio novi kais.Juce mi se culo to cvrcanje kod ubrzavavanja, a danas na semaforu lupaju serpe u motoru. Da li je povezano ili ne , pojma nemam. Ako neko moze da pomogne neka se javi, a uskoro cu i da predstavim svoj auto i sve o njemu. u stvari sada cu to i da uradim jer imam vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi nesto lose centrirao, npr nekako kompresor pa da kajs ide malo krivo i da zbog toga cvrci, mada mi to lupanje ne deluje tako..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cvrcanje dolazi sa leve strane. Provericu i kajis koji je sa desne.Ovo lupanje nije vezano za to , samo to mi se desilo danas na semaforu. Lupa kao da si metalnu serpu ubacio, cim sam krenuo prestalo je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo je da se cuje od pre 3 dana odpr. Danas se bas cuje :D

Kada sam ga kupio pre jedno 2 meseca, rece mi covek da nesto lupka sa desne strane, ali zaboravih sta mi je rekao, a i tada se nista slicno nije culo...

Svakako cu da idem u servis, ali reko da pitam ljude mozda neko odpr moze da mi kaze sta moze da bude i koliko para da ocekujem da cu da dam.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, Stilo JTD, danas sam menjao pk kais i skidao sam komp da bih mogao da skinem plastiku od zupcastog da vidim u kakvom je stanju, kada sam sve vrati auto je upalio normalno ali se cuje neko jako lupanje iz motora i upalio je check engine sa greskom p1320. Majstor kaze radilica ali do tog menjanja kaisa nije imao nikakve probleme. Jel zna neko sta moze da bude. I da li moze bas da bude glasno lupanje ako ode senzor?

 

Edited by Ivan
Spojeno, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bole99Bogme, meni se čini da se zubčenje pomerilo...možda i senzor radilice/bregaste.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bole99

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce da zbog senzra radilice/bregaste pravi nenormalnu buku ali da radi lepo na leru? da li neko ima semu ili sliku gde moze da se vide reperi na remenici radilice gde se poklapaju? Hvala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite španere PK kruga, kaiš je nov, zategnut a nisi napisao da li si menjao španer. Može biti i plivajuća remenica, po meni je najmanja mogućnost da je radilica.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima,
Imam fiat bravo 1.9 16v 2008 i kad dodam gas u kabini cuje se neki cudni propratni zvuk sa motora. Kad se gasi motor isto kratko pred da stane sa radom cuje se kratkotrajno zujanje.
Snimio samo dve videa pa ako moze da se cuje dal imate ideja sto bi mogao da bude?

Mislim da poceo da se cuje kad sam imao jak udar u rupu na ulicu.
 

video 1

video 2

 

 

Edited by maksm
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maksm

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Videćeš da je čest razlog takvih zvukova nešto od razvoda pogona motora, tj. kaiševi/španeri/remenice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko imao slične simptome ili zna šta bi to moglo biti (fiat bravo 2008 1.9 16v)?
Prilikom ubrzanja od ~2100rpm do 3000, čuje se neki zvuk(grebanje) u motoru, praćeno neravnomernim radom samog motora (vibracije). Iznad 3000 taj zvuk nestaje i motor radi normalno. Da li je neko imao slične simptome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kada ga turiras u mestu?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam se vratio sa puta, turirao sam ga i mestu i na 3200 obrtaja se čuje to struganje i kad padnu obrtaji  kad se skoro smiri kao da se cuje turbinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor se posumnjao na egr i danas kaze da je egr probijen. Sutra bi trebalo da bude zamenjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...