Jump to content
FAS Goran
Timke

Fiat Stilo JTD / Nuova Bravo MJet - čudan zvuk iz motornog prostora

Recommended Posts

Evo ponovo sam snimio, da ne bude da umišljam :) Možda je to i normalno, ali po meni ne zvuči dobro.

Prvi snimak je moj koji sam danas snimio...Ja primećujem to čukanje i zvonjavu (kao da čekić udara u metal - slabije se čuje).

Ostali snimci su od drugih, ali i kod njih se to čukanje isto tako čuje...

 

Moj snimak: 

 

 

Isti taj metalni zvuk (kao da se u pozadini lagano udara cekicem o metal) mozes cuti na snimku kod mene - zvuk se cuje samo na leru. Moj Bravo je bio "klasicni" 1.9MJT, 120KS tako da nije imao tu usisnu granu sa krilcima...Ponovicu ja sam auto tako vozio skoro 50000km, zvuk se gubio i vracao, nekad jaci, nekada slabiji-sve u svemu da je neki problem, za tih 50000km bi se pokazalo. Ako nemas drugih problema - moj predlog ti je da se vise ne mucis i da vozis tako. Na egleskom forumu sam pronasao da su coveku zbog istog problema komplet menjali bregastu i ventile i da se nista nije promenilo.

 

PS: Sada tek vidim da ponavljam isto vec 3 put na ovoj temi, tako da se izvinjavam zbog smaranja, ali stvarno mi zao kolege, znam kakve su to muke. :)

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, pojavilo se neko krcanje u motoru, pa cu probati redom da objasnim ste se sve "novo" desilo danas.

 

- Nesto teze upalio jutros (5 sec verglanja, odustao i na drugom pokusaju upalio odma) i izbacio beli dim. Dim je izasao samo pri paljenju, nakon toga u leru a i u voznji nije dimio uopste kao i inace do sada.

- Stigao dokle sam hteo bez problema.

 

Na drugoj relaciji negde usput pocelo da krci u motoru. Motor je jos uvek bio zagrejan. Mozda najbolji opis zvuka je kao da recimo nema ulja u motoru uopste. (jelte provereno, ima koliko treba)

U toku te voznje sam primetio sledece:

- krcanje se javlja kada drzim ili dodajem gas

- dok je stisnuto kvacilo sve je tiho

- u brzini dok idem bez gasa sve tiho

- ne stuca, ne trza, ne vibrira, ne dimi

Na leru posle voznje testirao, krcanje konstantno dok radi, pri stiskanju kvacila prestaje

 

Posle nekih 5 sati mirovanja resim da se vratim kuci i napravim kratku relaciju od mozda 3-4km

- Isti simptomi ali je jacina kracnja znatno manja.

 

Neko neku ideju sta bi moglo da bude?

I da, vec su me plasili da je zamajac tako da slobodno :wallbash:

 

Stilo, 2006, Mjet 120ks.

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skontah u medjuvremenu da je negde u kvacilu, kontam da mi ne gine ceo set.

 

Samo i dalje ne znam koji deo pravi problem, mada verovatno necu ni znati dok se ne otvori

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko Stilo

Pitanje je prebaceno u postojecu temu sa identicnim naslovom.

Kada budes sredio kvar, slobodno dopisi u cemu je tacno bio problem, pa mozemo da spojimo i sa nekom "usmerenijom" tehnickom temom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan
A ja jos kao pokusao da nadjem nesto slicno :whistle:

 

Hocu, mada to ce biti tek krajem meseca posto putujem danas, vozom jelte kad vec Stilic nije hteo da me vodi :(

 

Kad vec ciljam na set kvacila, ako pretpostavimo da je to, ima li neko neku preporuku za set?

Nesto citam da ljudi beze od Valea, jel stvarno toliko los?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumasi, potrebna mi je pomoc, upalio stila normalno, dosao do posla i ugasio normalno. Posle dva sata upalim ga da odem do prodavnice dok sam na pauzi, upali normalno i sve super. Krenem ka prodavnice i pred prodavnicu stisnem kvacilo i kocnicu da stanem i on odjednom promeni zvuk i poce kao jako da kucka. Ugasim i upalim, normalno pali kao i uvek ali isto kao da nesto vrzdi po motoru. Provozam ga, cini mi se da ide malko slabije i malko izbaci crni dim ali nista ozbiljno. Vise nisam smeo da ga palim jer je bas pocelo da lupa i vrzdi pa me interesuje sta to moze da bude. 

Inace plivajuci mi je bio losnjikav ali necuje se u tom delu, vise negde u delu turbine ali na dodavanje gasa se odvaja zvuk turbine od ovog zvuka. 

Hvala unapred

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicno mi se desavalo , remenica se bila otkacila s alternatora, tj onaj saraf otpustio i ona klepetala dok nije skroz pukla i zdrobila one kao lezajeve unutar sebe, al sve u svemu nije skupa, cca 40-50 eur mene izaslo sa rukama, opet ti ne garantujem, ali me na to podsjetilo
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sam skinuo pk kais i nije nista iz pk kruga, bas jako cekica kao da udara metal u metal. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam sam skinuo pk kais i nije nista iz pk kruga, bas jako cekica kao da udara metal u metal. 
Izvan okruga mog razmisljanja, cekat cemo nekog strucnijeg...

Poslano sa mog 5086D koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Na fiatu Bravo 1.65 MJet 105 konja 2008. godiste se u poslednje vreme cuje se zvuk lupakanja koji dolazi iz motora i nekako je ritmican, kao neko tupo udaranje.

Mislio sam da je neki deo od delova velikog servisa, pumpa isl. jer odatle dolazi zvuk a i veliki sevis je bio na redu.

Medjutim i dalje se nastavilo, promenjena je i remenica radilice.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@choka

 

Hidropodizac mozda?

Da li se stalno cuje ili ima neke intervale kad se to cuje a kada ne?

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moguce da hidropodizac. Mislim da se jasnije cuje kad se zagreje. Nista drugo specificno nisam primetio.

 

@vicent

 

Zaboravih da napisem, promenej je alternator, e sad nisam siguran da li je remenica menjana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam u 5 brzini na 1500rpm i potopim gas (što inače nikad ne radim) i čujem cvrčanje iz motornog prostora sa leve, vozačke strane. Pokušam isto to u 4 i u trećoj brzini i isto se čuje cvrčanje, kao odprilike kada kajiš proklizava. Počne da cvrči na 1500rpm i prestane na 1800-1900. Ako je neko imao sličan problem, javljajte! 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko crevo od turbine, od vakuma, pletenica na auspuhu ili dihtung neki a mozda i remenica neka :D
Ja skoro primetio moj tako u cetvrtoj i petoj da se cuje neko sustanje kada pritiskam gas ali ne ono klasicno kao kada pukne crevo. Rasturao sam celo popodne i gledao sva creva, Ic, skidao kuciste fiptera za vazduh i nista. Tek na kraju kada sam vec spustao auto sa dizalice primetim da mi he pletenica kao naceta pri kraju ali nisam mogao da je proverim. Ovih dana ce kod majstora nesto da se radi pa da vidimo i nju.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dole je ogroman obrtni moment. Po meni je definitivno nesto oko kvacila.

Meni je problem tog klepetanja na potapanje gasa na niskim obrtajima prouzrokovao los zamajac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zvuk klepetanja nego cvrčenja. Naj sličnije je zvuku kada škripi i cvrči kaiš. Inače letos promenio komplet kvačilo i zamajac i lamelu i druk ležajeve. Zacvrči samo kada se potopi gas ispod 1500 rpm i škripanje se čuje do 1800-1900rpm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatak na ovo prethodno. Pre sat vremena krenem od kuce i na semaforu koji je oko 400 metara voznje od kuce stanem na crveno i cujem neko lupanje sa desne strane motornog prostora. Kao da neko lupa serpe. Upali se zeleno, ja krenem i nema posle tog lupanja. Da li je ovaj auto pun gremlina ili sta je nemam pojma. Pomagajte ljudi sta da trazim, gledam jer nemam nameru da ga prodajem posle toliko para ubacenih u auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brt proveri remenice i taj pk krug, tu mi je sumnjivo
 

Moguce da ce brzo da ti ispadne remenica od alternatora :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...