Jump to content
FAS Goran
Ivan

Opel Zafira 2.0 DTI - iskustva

Recommended Posts

Drustvo, ako neko ima licno ili iskustvo iz okruzenja za pomenuti model i motor, neka slobodno napise.

Drugar razmatra neke varijante posto je na putu, Bogu hvala, i trece dete. A Zafira mu odgovara i zbog velicine i zbog varijante 5+2 sedista, ako pored svoje porodice eventualno treba da poveze jos nekog.

Budzet je tu oko 3 soma, i iz tog razloga se pikira upravo ovaj DTI motor, godiste oko 2001 +/- . Vec nama bliza CDTI varijanta je i novija i skuplja.

Tako da su sva iskustva dobrodosla, pre svega za Zafiru, a dobrodosli su i predlozi za neke eventualne druge diesel modele za koje smatrate da zadovoljavaju gore pomenute zahteve.

Unapred hvala u njegovo i moje ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kum astru sa tim 2.0 motorom. Šta znam, motor je ako mene pitaš totalno bez veze. Auto ne ide kao da ima 100ks, a i ne znam koji će mu k 16 ventila. Svakom crkne elektronika na pumpi visokog pritiska, i njemu je naravno. Njegova Astra konkretno troši nešto ulja, za razliku od JTD-ova koji u principu ne troše. Recimo da svuče 1l za 4000km, možda i za manje. I ne vuče nešto sa malih obrtaja. E sada, majstori kažu da su ti motori izdržljivi, mogu dosta da sabiju, izuzimajući poznati problem sa pumpom visokog pritiska. Lično to ne bi uzeo ni u ludačkom bunilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedam sedišta samo za lokal, jer ostaje smešno mali gepek. Za pumpe, mislim da su svi imali peh sa njima (naravno sada je puno jeftinije). Ortak je imao veliki peh sa takvim motorom, prvo roknula turbina, pa lanac, muke sa strujom i crevima. Potrošnja u gradu oko 9-10 l i u principu veća u odnosu na Stila MW 2-3 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja ona iz 2004,restayling.Drugar ima takvu,žali se na potrošnju goriva

Telenor Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astra sa tim motorom 2.0DTi dosta manje troši, po gradu 7.5 - 8 ako vlasnici ne lažu.

Neka kupi multiplu, jeste da je završna obrada malo lošija, ali zato ima mnogo bolji motor i manje srče, i može lepo da se čipuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre multuple sam imao zafiru,i za sve vreme koriscenja sam promenio samo jedan grejac motora i sijalicu kratkog svetla,ulje i filtere ne racunam.Prodao sam je samo zbog cene dizela u srbiji,i posle kupio ovo sto sada vozim i zadovoljan sam.Potrosnja joj je 5.5L na otvorenom i 7.5 litara u gradu.U skorije vreme bih trebao da dodjem do nekih para i planiram malo da podmladim vozni park ili ce biti nova multipla ili zafira B,treci auto ne postoji!

Edited by IlijaGM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno na svim tim opelima dti i sl. su problematicne pumpe i elektronika. Motori su bolji nego sto su bili, na taj 2.0 se hvale da moze dosta da predje ali po meni to nije dobar izbor. Zna se za Opel vozila, samo benzinci. Bolje da trazi 1,6 benzinca ako bas hoce Zafiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče opel zafire samo traži sa motorom to jes kodom motora Y20DTH taj motor je neka vrsta restajlinga u osnovi je isti kao i Y20DTL ali je druga pumpa visokog pritiska i druga je usisna grana sa integrisanim egr ventilom. Time je problem pumpe visokog pritiska rešen i ta pumpa necrkava tako lako. Taj motor se može naći u zafiri i astri u drugoj polovini 2002 godine. Ja u porodici imam astru iz 2003 god sa tim motorom i ja nemam drugu reči osim reči hfaljenja. Benzinac 1.6 16v troši ulje u fabričkim knjigama piše da za 1hk potroši 0,5l ulja i da je to ok. znam ljudi kojima taj motor troši i ceo litar. Ako juri benzinac bolja je opcija 1.8 16v sa svojih 116ks sasvim pristojno ide, a nije baš ni veliki potrošač za tu kubikažu i snagu. 

 

Da nebudem opelovac, kada bih kupovao takav auto razmislio bih i o Fiat Doblo, a bogami nebih bežao ni od Zafire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem. Lično ne preferiram opela, smatram da su im motori baš teška konfekcija, osim naravno JTD motora koje ugrađuju u svoja vozila. Po meni 1.6 je slab za težinu Zafire i srče ulje. Da ne bude da samo kudim, znam čoveka koji vozi Zafiru sa 1.8 benzicem na TNG. Samo on je sabio preko 300.000km sa njom, koristi je za posao, čovek je serviser za potapajuće i druge pumpe i non stop šparta po Srbiji. Znači auto mu je uvek pun alata i pumpi. Ne znam koja je težina u pitanju, ali cenim da vuče često 200kg sa sobom. Prezadovoljan je i ne žali se.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na dosadasnjim odgovorima, prosledio sam drugaru link pa neka pogleda komentare.

Covek se , naravno, raspituje i na drugim odgovarajucim mestima, a ja postavih pitanje i ovde kod nas posto ima dosta kompetentnih forumasa.

Pa ako ima jos ljudi koji znaju nesto o ovom modelu, slobodno se raspisite, svaki savet je dobrodosao.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Opela samo benzinci. Džaba što su Fiatovi motori, kad sve oko motora nije Fiatovo. Konkretno, set kvačila sa plivajućim za neke motore zna da košta i 90.000 din  :o

 

Inače, slažem se sa Markom, 1.8 benzinac je prava mera  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Fiatovo ni na nekim Fiatima i Alfama, pa nije problem. Ne generalizovati, jer je sve više saradnje između proizvođača. Npr, u 159 dizele ide Opelov manuelni i japanski automatski menjač.

Mora se proveriti za konkretan model kakva je situacija u eksploataciji.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Khm, khm. Mislim da je Martini napisao da Croma ima problema sa menjačima, kako sa manuelnim tako i sa automatskim. Croma je takođe mutantn opela i fiata.

Evo ga: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=57874&p=876308

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za automatski ne bi trebalo jer ide u desetine modela svih mogućih proizvođača. Opelov manuelni jeste kilav, ali se i sređuje za sitne pare, tako da ako nekog zalomi problem preživeće.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta Croma je sa taksija... Ne mogu da verujem da čovek nije barem zagitovao i prefarbao one 4 rupe na zadnjem braniku :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ja sam drugar koji hoce da kupi Zafiru :). Vozio sam je jedno vreme, tamo neke 2002 i za mene je to bio avion od auta. Pre neki dan sam opet vozio i imao sam slican osecaj. Auto je visi od drugih za bar 20 cm, ima prostora za sve putnike, srednja klupa se pomera, kada se obore dva poslednja sedista ima ogroman gepek.

Rece mi par ljudi da motor i mehanika pasu od astre( odrzavanje nije skupo).

Ako neko od vas ima mehanicara(Nbgd ili Zemun) koji je voljan da sa mnom ode na par auta koje ja odaberem, nek mi javi(naravno platicu coveku) i nastavicu kod njega da radim kola.

Razmisljao sam ja o Xsara Picasso koji ima 5 sedista, udobnih, i ok gepek.

Multiplu sam takodje gledao ali mi je neprakticna, nema gepek za 5-clanu porodicu( dvoje sitne dece), gde se nose krevetci i gomila stvari.....

Kum ima Ulysse koji je extra auto, sa 2.0 HDI motorom, 7 sedista i ok gepekom, ali je on preskup za odrzavanje.

Fiat doblo, peugeot partner i citroen berlingo su ok ali su to "dostavna" vozila sa siromasnom opremom.

Meni auto treba za potrebe porodice iskljucivo, i to ne stalno(imam sluzbeni auto). Znaci jednom godisnje na godishnji, 2 puta Banja Luka i par puta NS. Na svaki od tih puteva mogu da povedem recimo kevu i caleta....

Sve ovo sto sam naveo je pod uslovom da nadjem ok auto, bez nekih mana i nedostataka.

Pitanje za Vas: da li je bolje kupiti auto sa placa ili od nekog sa Bg tablama ?

Ako neko ima neku Zafiru koja mu je zapala za oko neka baci link.

P.S. ne mogu i dalje da verujem da mi je na fijatovom forumu vise ljudi odgovorilo na post nego na opelovom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam bolja iskustva sa registrovanim automobilima. Vozili su se neko vreme kod nas, stekli su neku servisnu istoriju, mozes da ih valjano isprobas, proveris gde hoces, i obicno vise dobijes za svoje pare nego sa placa, u smislu da obicno bude recimo nov akumulator, barem 2gume nove, itd...a i lakse se cenkas sa covekom. Naravno da trebas da pratis ponudu i sa placva i registrovanih automobila.

I da, Xsara sa 2.0hdi 90ks dobija moj glas. Pouzdan, hdi odlican motor, lep enterijer, dobra oprema..

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

reci cu ti samo jednu mozda utesnu stvar- tih 2001-02-03-04 nije bilo boljeg opela do zafire!

jedina ne truli i traje, ali je problem naci ne akan primerak.

to sto nije bilo boljeg opela, nisam rekao i da je zafira nesto ultra dobra, ali verujem iako ne podnosim opel, da ako nadjes dobar primerak da ces se fino navozati.

e sad odoh da dovrsim pivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ja sam drugar koji hoce da kupi Zafiru :).

E, dobro je da si se javio, ja sam bio Thread starter, a ti nastavi dalje...

Nego ja ti lepo kazem - razvedi se, evo ti moj Stilo za 3 soma i svi zadovoljni :stuart: ...

 

I da, Xsara sa 2.0hdi 90ks dobija moj glas. Pouzdan, hdi odlican motor, lep enterijer, dobra oprema..

+1, evo je bas ta u avataru. Pisao vec par puta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...