Jump to content
FAS Goran
pejaka

Fiat Marea - problem sa šarkom vrata

Recommended Posts

Pozdrav, imam problem sa donjom šarkom prednjih vozačevih vrata fiat marea. Otkačila se.

To je ona šarka sa tri zuba što drže vrata otvorenim u željenom položaju, potreban mi je savet kako se skida, popravlja.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi i ja imam problem sa tom sarkom (granicnikom)  i meni se otkacila na stubu pa me zanima kako je izvuci i prikaciti...ima li neko ideju?

Edited by goran vukovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pritvoriš vrata toliko da možeš da ubaciš šaku kod graničnika, vežeš žicom, dobro stegneš i otvoriš vrata. Ono će ti iaći napolje i posle treba samo da ubaciš nešto unutra. Ja sam ubacio armaturu i pa sad neka puca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto i ja imam problem sa granicni mehanizmom kod vrata Fiat Brave. Kada otvaram prednja desna vrata javlja se ono skripanje (pucketanje) kada vrata otvara se u onaj prvi i drugi polozaj.

Sledi pitanje: U cemu je problem?
Kako se demontira taj nehanizam sa vrata za da pogledam u cemu je problem?

Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako misilo, zato sam zategao strafove sa 'torks" ili kako se zovu kluceve?! no ponovo se cuje taj "krckavi" (pucketavi) zvuk,...

Znaci nesto drugo je u pitanje, ali sta, jos ne znam,...

Inace trazim pomoc kako da izvucem taj mehanizam sa vrata (nalazi se na donji prednji kraj vrata) i da vidim o cemu se radi?

Ako neko ima iskustva sa ovim uredjajem nek izoli oko pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja od jutros imam taj problem,odnosno pucketanje u tom granicnoku.Dosao sam do njega ali nazalost nisu se popustili safovi vec je u vratima pukao onaj lim sto ga drzi. da lineko zna kako to resiti? hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja imam slican problem. suvozaceva vrata pucaju kad se otvara,tj cuje se granicnik. pregledom granicnika sam ustanovio da je rupa drzaca na vratima u koji ulazi klin , koji drzi granicnik,pojela se od koriscenja pa klin zapne i puca kada se vrata otvaraju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo recite mi da li neko zna gde ima i da li ima to posebno da se kupi onaj konusni deo sto steze i gde leze sama vrata. Ako zna neko da li to ima da se kupi negde?

 

Evo kako to izgleda 

 

originalslika_sarka_donja_FIAT_32861001.

Edited by fiat128s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnesi celu sarku kod strugara da je izbiksnuje, ovo zasebno neverujem da mozes da nadjes, a i pitanje je dal se nije pojelo i telo sarke iznutra. Ja sam to radio na stilu, 800din mi je trazio strugar. Ili pitaj na otpadu posto je cela sarka vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam na marei problem sa vozačevim vratima, ne mogu se normalno otvoriti iznutra nego se mora primiti za polugicu za otvaranje vrata i onda prstom stisnuti pipac za zaključavanje vrata iznutra, izvana se normalno otvaraju i normalno se zatvaraju, ali radi toga ne radi centralno zaključavanje.

 

kako rastaviti tapecirung na vratima? može li postupak hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...