Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

F1: Bahrein 2013.

Recommended Posts

Pobeda Fetela
 
fetel.jpg
 
Sebastijan Fetel pobednik je trke za Veliku Nagradu Bahreina koja je vožena danas na stazi Sakri. Pored aktuelnog šampiona na podijum su se našla i oba vozača Lotusa, drugi je bio Kimi Rajkonen, a treći Roman Grožan. Vozač Red Bula je startovao sa druge pozicije, iza Nika Rozberga u Mercedesu, uspevši da odbije i silovit napad Fernanda Alonsa u Ferariju. Već u trećem krugu Fetel obilazi i Rozberga i do kraja trke (57 krugova) njegova liderska pozicija nijednog trenutka nije dolazila u pitanje. Uspeo je čak svetski šampion da izveze i najbrži, 55. krug.
''Znao sam da je veoma važno da vrlo brzo izbijem na čelo karavana. Izdržao sam dobar napad Alonsa, a kada sam obišao Rozberga znao sam da mi preostaje samo da obratim pažnju na gume. Bolid je bio sjajan, taktika ekipe odlična i ovo je bio jedan fantastičan vikend za nas'' rekao je Fetel.
Ovogodišnji šampionat Formule 1 nastavlja se Velikom nagradom Španije na stazi Katalunja 12. maja.
 
Rezultati trke za Veliku nagradu Bahreina:
 
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul 1:36:00.498
2. Kimi Raikonen (Finska) Lotus + 9.111
3. Roman Grožan (Francuska) Lotus + 19.507
4. Pol di Resta (Velika Britanija) Fors Indija + 21.727
5. Luis Hamilton (Velika Britanija) Mercedes + 35.230
6. Mark Veber (Australija) Red Bul + 35.998
7. Serhio Peres (Meksiko) Meklaren + 37.244
8. Fernando Alonso (Španija) Ferari + 37.574
9. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes + 41.126
10. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren + 46.631
 
11. Pastor Maldonado (Venecuela) Vilijams + 1:06.450
12. Niko Hilkenberg (Nemačka) Zauber + 1:12.933
13. Adrijan Zutil (Nemačka) Fors Indija + 1:16.719
14. Valteri Botas (Finska) Vilijams + 1:21.511
15. Felipe Masa (Brazil) Ferari + 1:26.364
16. Danijel Rikardo (Australija) Toro Roso + jedan krug
17. Šarl Pik (Francuska) Katerhem + jedan krug
18. Esteban Gutijeres (Meksiko) Zauber + jedan krug
19. Žil Bjanki (Francuska) Marusja + jedan krug
20. Maks Čilton (Velika Britanija) Katerhem + jedan krug
21. Gido van der Garde (Holandija) Katerhem + dva kruga
 
odustao:
 
Žan-Erik Vernj (Francuska) Toro Roso
 
 
---------------------------------
 
Rozbergu nije zabavno
 
rosberg.jpg
 
Niko Rozberg je bio besan posle trke u Bahreinu gde je zauzeo tek deveto mesto. Ne bi mu možda bilo toliko teško da nije startovao sa prve pozicije, koju je izborio u subotu.
''Bio je ovo veoma težak dan za mene. Koliko god je bilo lepo startovati sa pol pozicije, nije bilo nimalo zabavno završiti deveti. Nisam se danas osećao komforno u bolidu i zaista se nisam zabavljao, a to je veoma bitno. Imali smo lošiju strategiju, odlučili smo se i za pogrešne gume na kraju… Nadam se da ćemo izvući pouke pred start evropske turneje.''
Rozberg je deveti i u generalnom plasmanu sa samo 14 bodova, a Mercedes je ukupno treći u šampionatu konstruktora sa 64 boda.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bahrein se vozi noću?

 

74081-f1%20bahrein.jpg

 

Od sledeće sezone, trka F1 šampionata u Bahreinu mogla bi da se vozi pod reflektorima. Na toj stazi su tokom vikenda obavljeni testovi i vožena je trka ''endurance'' šampionata pod reflektorima i ako rezultati budu pozitivni, 10. ljubilarno izdanje VN Bahreina bilo bi pod reflektorima. Zakazana je za 6. april 2014. a svi se nadaju da će osim reflektora, proći i bez političkih problema koji su je ugrožavali prethodnih godina.

 


 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...