Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 Evo ljudi ikod mene nesto novo!!! Konacno.

Uz zamenu plocica viljuske i spone(kriva je jedna zesca rupa pod vodom), resih da konacno ugradim eibach .

Kupio sam ih preko oglasa(polovne narvno)pre par meseci od jednog momka koji je skinuo sa svog HGT-a(kaze bio mu mnogo nizak).....

     Prvo zapazanje je da je auto utegnutiji,apsolutno nije ne udoban ali ipak za 10-20% tvrdji na jace neravnine. Ono sto mi je veoma zanimljivo, da na male, sitne neravnine deluje cak i meksi. !?!?!? Cudno ali i istinito.

Ali ono sto je naj bitnije da lezi APSOLUTNO VRHUNSKI.....UOPSTE NEMA NAGINJANJA U KRIVINAMA,mislim naravno na ozbiljne manevre gde gume vec popustaju....

I sigurno vas zanima koja je razlika u visini!?!?

Pa ja sam se malo iznenadio ali opet citajuci po netu to su opruge od nekih -40mm ali u odnosu na "obicni" BRAVO...Sobziorom da je ovaj "neobicni" tj HGT,mislim vec oko -20mm u odnosu na prvog spomenutog,(ispravite me,nagadjam,nisam bas nesto za te suvoparne teoretske informacije...), spustanje je malo primetno,nekih 20mm MAX....Ocekivao sam da ce da "lupi o patos"  :laughing: ali na svu srecu nije!!!!!!!!!!!!!!

Veoma zadovoljan.....sutra cu napraviti neku sliku pa kacim!!!! Moram prvo da operem auto,red je!!  :blushing:

 E da , na red dosle fellne!!!! Ipak sam se sad odlucio za 16" tj ne mogu naci odgovarajuce oku i novcaniku one od 17" o kojima sam toliko pricao pa nekako naspram ponude presekoh na 16"....

 

Nasao sam 16" od kupea sa 205/50 zimskim gumama za150e, verovatno bi gume prodao- odlicno mu stoje....

i 16"  OZ RACING ima ih na oglasima za preko 200e.

Nego zanemarite cenu,dajte komentar, sta bi vi pre uzeli????  Vizuelno su mi kupeove ekstra ali OZ je super felna...STA MI JE CINITI ?????    :question:

Oooo ja rek'o tebi tema umrla :D Zanimljive novine,ali ako sad pogodis tako neku "rupu pod vodom" odmah ide 100e stete :D Za felne nemoj da se razmisljas na bravu mnogo lepse stoje OZ ako mislis na GT model svakako mnogo lepa kombinacija sa bravom :) Najlepse leze na crvenom bravu u beloj "wrc" verziji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju superturismo gt nema sta da se razmisljas, jednostavno prelepa felna, a cini mi se i jedna od jacih tj izdrljivijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je u pitanju superturismo gt nema sta da se razmisljas, jednostavno prelepa felna, a cini mi se i jedna od jacih tj izdrljivijih.

u "WRC" varijanti (beloj) i malo cvrsceg dizajna je odlicno resenje za nase puteve izgleda fantasticno na bravu...Lepo stoje i ove sa coupe-a ali za klasu su bolje OZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da narode i ja to mislim,al jos balavim za 17".........
Sto se tice izdrzljivosti apsolutno moram uzeti u obzir jer sam ove moje iskrivio,ladno su bile krive i leva i desna, pri tom udarcu kad sam zeznuo trap.
Nosio sam ih na ispravku ali na 130 i preko tresu....uzasno me nervira!!!!!
Kapiram da probam da ih ostavim za zimu a za letnje da uzmem ove o kojima pricamo....
Ali da li je moguce da mi nisu dobro ispravili,video sam na masini kako blago seta unutrasnja ivica. Mislim da to nije problem za ispravljanje, nije bila unistena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si pitati majstora,imaju neka ostecenja felni koja ne mogu 100% da se isprave,ali po tome sto si ti ispricao mislim da ti ipak nisu dobro odradili ali opet ne mogu nista na slepo da tvrdim...Bas iz tog razloga ti mnogi od nas ne preporucuju 17tice...Ja na BMW-u mom imam Rial Flair R16 i jako su cbrste konstrukcije,svakakvi majmuni su pre mene vozili ovaj auto po rupama ogromnim i nisu mnogo bile krive kad sam ih nedavno nosio na balansiranje,nedavno sam i trap odneo na balansiranje,auto je sad kao strela,u jednu ned uvece sam ga zgazio potez gazela genex oko 2 glave i odusevio sam se kako drzi pravac,dok mi je na bravu u istim uslovima centriran trap itd,itd hteo da ispadne volan iz ruke cim predjem 150kmh moram da ga korigujem stalno...Tako da ti nije mozda to preko 130kmh mozda tresenje samo zbog felni vec moguce da i trap nije lepo odradjen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da nisu lepo ispravili. desava se.
Superturismo wrc definitivno. najlepsa felna za bravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trap skroz sredjen balansiran....mislim da mi ovi nisu sredili felne dobro, a ja naivan nisam trazio da pokazu ponovo na masini...jbg,covek se uci dok je ziv....nosicu na drugo mesto na proveru,pa ih ostavljam za zimske gume!!!!

Inace sam probao bas pre tog kobnog sahta, na preko 190km/h nije bilo vibracija ni malo. Dan pred udarac....kad oce,oce!!!  :vava:

 

 

WRC,WRC,WRC........ :scooter:  :thumbsup:  :clap:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na srbiju i ovo smece od "ljudi" nikada ne mozes da se naviknes (ako si normalan)...Ja sam balansirao nedavno tamo kad se ide torinim bunarom pa kad se dodje tamo kod onog kruznog tokica,sto se pravo ide u vinogradsku,al skrenes prema bezaniji gore desno i odma na skretanju tu sa desne strane ima vulkanizer,meni su odlicno uradili ispravili mi felnu sto je bila kriva malo na rubu i izbalansirali sve 4 od tada tih problema nemam a presao sam sigurno 3000km ovde po srbijan stajl putevima :p
Sta sam ti ja rekao odmah WRC OZ su najbolja opcija :)

 

Da li si mozda razmisljao o ovim felnama,to su kopije OZ sto su isle na integralke fabricki zaboravih ime fabrike,ali na mnogim automobilima dobro stoje,jednostavno lepa felna :)

 

cxcb10075.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te felne sto su isle na Deltu integrale su cista perverzija, ali mislim da je 17 malo previse za Brava, 16 je maximum po meni ali ukusi su razliciti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da li ste sigurni da su kopija oz-a.

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znate sta je problem kad spustite auto? Sto onda, na bravu npr.ove 15" koje su izgledale bar normalno male,sad izgledaju kao da sam stavio tockice od decijih kolica :laughing: , ali stvarno,deluju zabijene pod blatobrane i mnogo male. Pragovi tome jos doprinose. A sa abartovim pragovima koje sam imao na nekad 1.6 sve to deluje smesno!!!!!
A previse moze da bude samo zbog tezine,osim ako su neke olaksane felne pa dodje na isto..... I naravno zbog cene....

Vizuelno je to sa kratkim oprugama sve "taman"!!!! :thumbsup: Mislim na 17".....

Eto jos ne slikah auto, a hteo sam ono, pre i posle, ali "ponelo me" pa ne stigoh!!!! Bice samo POSLE!!! :blushing:

Moj izbor,kad se ne bi obazirali na cenu,je oz ultraleggera, definitivno ali i neke iz kolekcije KOSEI (imao nekad 17")  ili npr.  RAYS to mi je bas po mom ukusu...

 

A ove gore sa slike su odlicne ali gde naci, pa jos po normalnoj ceni,pa da su u bar normalnom stanju a onda da su 4x98 ili bar 4x100 pa centralna rupa ......pa nemoguca misija.... :vava:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znate sta je problem kad spustite auto? Sto onda, na bravu npr.ove 15" koje su izgledale bar normalno male,sad izgledaju kao da sam stavio tockice od decijih kolica :laughing: , ali stvarno,deluju zabijene pod blatobrane i mnogo male. Pragovi tome jos doprinose. A sa abartovim pragovima koje sam imao na nekad 1.6 sve to deluje smesno!!!!!

A previse moze da bude samo zbog tezine,osim ako su neke olaksane felne pa dodje na isto..... I naravno zbog cene....

Vizuelno je to sa kratkim oprugama sve "taman"!!!! :thumbsup: Mislim na 17".....

Eto jos ne slikah auto, a hteo sam ono, pre i posle, ali "ponelo me" pa ne stigoh!!!! Bice samo POSLE!!! :blushing:

Moj izbor,kad se ne bi obazirali na cenu,je oz ultraleggera, definitivno ali i neke iz kolekcije KOSEI (imao nekad 17")  ili npr.  RAYS to mi je bas po mom ukusu...

 

A ove gore sa slike su odlicne ali gde naci, pa jos po normalnoj ceni,pa da su u bar normalnom stanju a onda da su 4x98 ili bar 4x100 pa centralna rupa ......pa nemoguca misija.... :vava:

Moguce da ima na nekom fiat,alfa lancia otpadu jer tih otpada ima bas puno.Supperlagera nisu za nase puteve jer nisu bas cvrste,tanki i siromasni krakovi ne obecavaju bas puno...

I da li ste sigurni da su kopija oz-a.

Послато са GT-S7562 уз помоћ Тапатока

Da,oz vec dugo vremena ne pravi taj model (sa slike) ali firma koja jos pravi tu kopiju se zove nesto TPR ili tako nesto znam da ima 3 slova i da je pocetno T...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Konacno uradih neku sliku na brzinu!!!

To je visina sa crvenim eibach oprugama!!! Nista extremno,zar ne!???

 


DSC05653.jpg

 

DSC05654.jpg

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm...kao da nije spusten ? Generalno mi svaki hgt fabricki izgleda tako.

 

Meni je nakon stavljanja zutih opruga izgledao ovako.

i53w.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Konacno uradih neku sliku na brzinu!!!
To je visina sa crvenim eibach oprugama!!! Nista extremno,zar ne!???
 

DSC05653.jpg
 
DSC05654.jpg

 

Fale ti maskica bez znaka i abarth kacketic :harhar: I kljesta si trebao u crveno da farbas :) Inace masina je superiska kao iz fabrike da je juce izasla :) Daj neke slike unutrasnjosti,da ti dam smernice :)

Slika003.jpg

 
Slika010.jpg
 
Slika011.jpg
Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SikterBre Ma ako cemo iskreno,fale mu dobre felne! Nego jedno po jedno...bolje da se obradujem vise puta...hahaha

@Dellas Pa sa zutim -20mm u odnosu na moj sa crvenim... ali su ove dosta tvrdje. Nekad na bravu 1.6 sam ima zute i uopste nije bio tvrd. Ovom poprecne neravnine, uopste ne prijaju. Ali u slalomu nema iskretanja ni malo, a fabricki je ljuljao za moj ukus bas mnogo. Sad osetis kako u krivini odmah napregne gumu a ne ogibljenje......

@IvanBg Covece ti si mi naj vredniji pratilac teme,iako ne odrzavam temu bas nesto intezivno....Sa kacketom me mrzi da se cimam i da farbam i ostale zajebancije, a klesta su mi ofarbana u plavo! Ne znam da li je to fabricki? Na netu sam video brembo za bravo i to bi bilo naravno crveno,nego skupo....ovako je ok.......mastam o 2.0 20VT. Samo mastam, verovatno nikad ne ostvarim....

Enterijer mi je fabrika skroz..... jedino sto cu da menjam je:

1. volan -onaj rally fazon jednostavni tipa sparco ili omp,duboki....

2.sedista- sparko,momo,omp ali trkacke kade.....

3.Pojasevi-trkacki

Odem u petak da vidim felne da li su centrirane i da sidjem sa onog kanala zapne mi branik sa desne strane i fala bogu ovaj auto to ne oseti ja jos manje a kad sam cuo, bilo je kasno.... otkinem dve zabice,metalne koje drze spojen branik i blatobran. Otkacila mi se i ona plastika sa unutrasnje strane.....

I gde sad to da budzim ????? Sto me te gluposti nerviraju,ljudiiiiii...

I ja sad to ne znam gde cu a genijalno smislio da ubacim turbo.....hahahahahahahahaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni su opruge bile strasno tvrde, neravnine nije voleo auto uopste ali zato krivine kada je dobar put....kao na video igrici :)

 

Pozadi se vidi da je pao, jer su generalno visoki, ali napred ti izgleda kao moj dok je bio na fabrickim oprugama, to mi nije jasno...Mada ako dobro drzi krivinu to je korisno, sta ce ti previse nizak auto, na mom bravu je 3 puta probijen karter nakon sto sam ga prodao, mislim da ce ti ovde biti jasno zasto

 

pp20t.jpg

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas To ti je dobro poredjenje,kao u video igrici...hahah....bas tako.Ma ja sam se obradovo kad sam video da nije mnogo pao,bas iz tog razloga sto bi imao muke kao i ti..... A sto postoji ta razlika u visini pojma nemam,ali dobro mi je ovako. Jos felne,da malo popune blatobrane i to je to.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo kad je na sportskim oprugama i niskim gumama stvarno dobro drzi nema price. Jedini auto koji sam vozio, a da fabricki drzi bolje od njega je xsara vts, ona se malo naginje (jer je na fabrickom vesanju) ali drzi cak bolje nego spusten hgt, kako nemam pojma, valjda zbog torzije, samo ti lagano izbacuje zadnji kraj kad preteras ali ga je mnogo lako kontrolisati.

 

Vidim da imas dilemu i oko felni, moje iskustvo je da su 17ice previse za brava. 16" je mera, samo neke malo sire felne i nemas problema sa izgledom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bravo_rej E pa onda super,ne znam jel si nam sakrio taj enterijer :D I ja sam hteo da metnem OMP ili Sparco bas taj duboki od prevrnute koze za rally ali kad sam video cene zgrozio sam se,a pomovni u ponudi se odma razgrabe...Kadice su super ali znaju da smore,a kolko sam video ti planiras i duze puteve sa njim tako da to i nije bas dobra opcija eventualno neke polu kadice ali da imaju preklop ako planiras na obe strane,jer ce ti ulazak nazad biti laksi kroz gepek nego kroz prednja vrata :) Slazem se sa tim spustanjem donekle ali bravo je i fabricki nizak,tako da ga ne treba spustati toliko jer su im karteri postavljeni jako nisko pogotovu kod jtd-a,zato sam ja i odustao od spustanja mog a zamalo da uzmem opruge...Eventualno neki bolji amorti i ici na to da opruge budu tvrdje a ne krace...Najveci problem kod brava je taj kad sednes u njega kao da si seo u neku igracku nekako se sav uvija zato sto je stedjeno na cvrstini karoserije,meni je soferka naprsla i sve vise i vise je isla prilikom malo naglijeg ulaska u krivine,znaci uzmi u obzir da dosta mozes dobiti ojacanjem karoserije ne samo oprugama...Ja kad sam seo u bmw,tad je imao lose amorte poprilicno kao i losiji trap odusevio sam se cvrstinom karoserije,preciznoscu u krivini i ne naginjanju,kao pegla je lezao auto star 23god u tom stanju i udaran vise puta,a sad sa sportskim amortima napred i kayabom nazad sa fabrickim oprugama kad udjes u krivinu pogotovu dugu prosto ti izmami osmeh na lice...Tako da vise obrati paznju na ucvrscivanje karoserije ne znam ko je poradio sa foruma na svom bravu cak je i temu napravio za to,decko je iz BG i bravo je teget sa motorom 1.2 ja mislim...Nego jel si radio nesto na izduvu,na 20v je greotaa da se ne cuje taj prelep zvuk petaka?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg

Slazem se za enterijer,to je u planu kad ostane kao 2.auto u kuci,sad ne mogu,sto kazes da se ne bi ulazilo kroz gepek...

Da treba mu cvrstine i trebalo bi ga ojacati i napred,mogla bi "koska" da pomogne ali nemam pojma sta nazad. Mozda kad upadnu kadice,da se izbace zadnja sedista...nepotrebna tezina....i da se stavi bar polu rollbar,da se ucvrsti nazad....i ja imam utisak da je slabasan karoserijom i da malo "radi" kad se napregne..... ALI GDE TO SVE IZVESTI??????

A BMW je druga prica,vozio sam ih nekoliko....sta reci...od fiata ne mogu napraviti BMW... :no

Izduv je skroz otvoren bez katalizatora,nema onaj dupli zadnji lonac, nego jedan protocni.....cuje se ekstra! Kad ga navijem preko 4.000 izmami mi osmeh na lice. Ali svaki put....

Imam i panel KN filter,pa kad vozim sa malo otvorenim prozorom cujem ga kako "srche" vazduh. Dok ga auspuh ne nadjaca.....Motor se ne cuje nikad.Ali ne zbog ove buke,nego je jednostavno tih i uravnotezen skroz...nema nikakvih vibracija....

 Znaci cuje se maximalno!!!!  :blushing:

@Dellas

Pa s'obzirom da mi auto nije lupio o patos kao tvoj,mislim da ce mi biti dovoljne i 16",samo da izadju malo napolje da popune rupe,tj.praznine u blatobranima,....posebno za budzet! Pre bi uzeo nove gume nego polovne,a onda to sve kosta....

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja planiram da uzmem Suzuki Maruti za jedno 700-800e kao drugi auto i to po mogucstvu sa plinom da me voznja bude bas za dzabe,a ovo kao drugi auto ce biti super jer planiram da poskidam sve sa njega cak i tapacire vrata zveknem 2 kadice hidro rucnu,omp volan duboki,bukvalno da mu skinem 200kg svega ne potrebnog i da ga vozim 2 puta nedeljno ali to je sve jos u planu za dalju buducnost kad nadjem neki ozbiljan posao...Sto se izduva tice to i ja planiram da uradim,granu necu da diram jer je kod e36 fabricki prohromska grana od motora do zadnjeg lonca,tako da cu da odradim isto sto i ti i to kroz mesec dana max :) Reci mi jel znas gde bi mogao naci panelni BMC filter za moj auto,sere mi se od K&N-a da izvines,pa gledam to da stavim a cuo sam da je i jeftiniji od K&N-a?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg

za BMC ne znam,pokusao sam na netu da nadjem ali nista,ako saznam javljam ti. Cuo sam po nekim komentarima da su dosta bolji od K&N filtera...


Evo jos jedne slike mog Brava

DSC05661.jpg

 

Nasao sam slike felnikoje sam nekad imao. U pitanju je KOSEI K3 17"

Kako bi legle na bravo!?!? Sta mislite???

DSC05139.jpg
 
DSC05140.jpg
 
DSC05144.jpg
Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...