Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ma koj ce ti to,ne ides na drift sa tim autom,samo ce ti smetati ta rucica ima se nabadas na nju :D proveri kljesta kakvi su klipovi,trebao bi da hvata kao lud sa diskovima...Meni nije rucna hvatala imao sam puno problema sa levim dobosem,doslo je do toga da sam hteo da stavim diskove i da resim problem,ali uz 6000 din koje je tvrdoglavi cale dao 2x za neki glupi deo (made in fiat) koj vraca paknu nazad i jedan kocioni klip resio sam taj problem napokon,tako da sad rucna hvata kao luda na 3 zub,ali ja ne driftujem iz ekonomskih razloga (kloca fzn) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ IvanBg

 

ma kazem na 1.6 sa dobosima je to bila perfekcija,pa u cudu sta je sa ovim....a ova rucna moze da se montira i ovako i horizontalno!!! ...ali da diskovi  treba da cupaju,treba...

Mada sama poluga rucne mi je nesto teska za potezanje...jbg..ne znam sta je... :thumbdown:

Na bravu 1.6 nije bilo problema ali na pro_ceed-u je posle nekoliko okreta,rucna se podizala nekako "hrapavo" izgleda sajla se sjebala!?!?!? :blushing:

Inace videh ti auto tamo gde stanujes...prepoznao sa foruma... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato ti ja kazem nesto tu nije kako treba,pogledaj ti te cilindre od kvacila ili kako je to vec reseno,mozda ne nabija dovoljan pritisak ulja pa ne stiska kako treba,jos je bravo lagan pozadi to bi trebalo da grize kao ludo...Onda je to zanimljiva investicija ali naravno ako imas visak para i da je auto ostalo u top stanju :) Ma sva ta nova kola su konfekcija,za 10tak godina ima da se raspadnu,nece doziveti ni pola god kolko sad imaju e30 peugeo 306,205,vw corrado itd,jednostavno se sve pravi po konfekciji ("ne isplati se praviti nesto sto ce da traje"),prodali su svoj imidz gradjen u nekim fabrikama i po stotinak god samo zbog para...tako da o tome ne vredi raspravljati :thumbdown:
Bravisa je sad stao sa ulaganjima jer je caletu pre neki dan otisao menjac (vise nece da ide rucica u 4 brzinu a i malo teze ulazi u ostale),ulje sam menjao nema 400km,ma smorio sam se vise sa ulaganjem,ima i nosaci motora i set kvacila,plivajuci,mozda i amortizere jer lupa preko rupa kao da nema vesanje i jos par sistnica ukupno od oko 150e,jos sad i taj menjac koj nece biti ispod 100e ukupno sve sigurno,nemam  para niti zivaca tako da gledam da menjam za neki stariji auto u top stanju i da ga odrzavam kako treba i da uzivam u pravom kvalitetu (neki e30 pa da ga uradim u "DTM" stilu,e36,306 peugeot,corrado ili neka hondica prelude bb3 ili toyota celica,a jurio sam bas nedavno i neku meckicu 124 300 ce kao iz fabrike sa motorom 2.0 90ks iz 190tice,mada lik trazi doplatu a ne pada mi napamet da doplacujem za 88' makar bio i "ferrari")...Imam nekog zuti Seata Ibizu 00' tu u kraju ima ga na polovnim automobilima,sto hoce zamenu ali je u malo losijem stanju nesto malo trokira i losije ide na plinu a sekvent je,ima i dosta estetskih ulaganja tako da ne znam sta mi je ciniti :help::(



E da i nedostaje ti maskica bez znaka :harhar:

Edited by IvanBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno cu da promenim za punto 1 onaj sa 1.1 motorom,pa nek se kvari svake nedelje ako hoce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg

Pa vidim na forumu da se razmisljas o prodaji...razumem te. I ja se smorim od gluposti,tj.kvarova a sa druge strane u opremu ne zalim para( naravno kad ih imam) :laughing: ...

 A sto rece @MS PK uzmi punta i udri.... e da si se ranije javio,imao sam jednog zutog puntica....prodao ga za 1.000e!!!!

Reci mi,cini mi se da si ti na forumu rekao kako znas nekog majstora na zvezdari,dobrog,koji radi HGT !?!????? Il sam pogresio....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg ,sto mi se ranije nije pokvario menjac :horse::laughing:
Pa kad smo gledali nekog HGT-a cale oterao kod tog lika,sto ga zna njegov ortak,kaze covek je tata za fiat,posebno za hgt-a i kaze da je svako ko vadi motor da uradi veliki servis hgt-u pekar a ne majstor,ja ga licno nisam upozao ali cale bio kod njega,mogu da probam da ti nabavim broj ili pitaj nekog ko je tu sa foruma a zivi na Zvezdari verujem  da zna za njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze sta se desava sa bravom,tema ti zagorela :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hgt, broji kilometre, vozi se svaki dan po bar 50-60km.....nema se vremena,za zezanje ali su nabavljene krace "eibach" opruge...

Kad "zalegne" eto slika. Ali sad se uzdrzavam zbog snega...a i sa vremenom sam u frci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo,lepo,sacuvaj te opruge za prolece...Sta bi sa onim kacketicem,jel si ga na kraju stavio nazad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg:

Da te nije opet uhvatila želja za Bravom :D Smorio si se od BMW-a?

Inače, kako služi Benkula, da li si je doveo u pristojno stanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da me uhvatila zelja kad sam sad mehanicki skoro sredio benkicu,zamenio sam neki TP senzor i sad ide kako i treba da ide 150ks (bilo mi je cudno gde su tih 150ks pre toga),a tek kad sam cuo da je ovaj prevarant iz loznice sa kojim sam se menjao za bmw-a uvalio auto bez papira coveku koj me bas danas zvao da se pozali MENI i da mi trazi da mu napravim prenos,koj naravno nece dobiti bez 300e,jer sam za papire od bmw-a morao da jurim i nerviram se mesec ipo dana+ da vrtim dug 150e od tog prevaranta iz loznice koje je dugovao nekim momcima kojima je uvalio nekog golfa dvojku krsinu i u dete se zakunuo da ce im doneti preostalih 150e od 800e koje je doplatio za tog bmw-a,teska slinamnajgore smo cela porodica radi zajedno na prevarama 100-150e,covek me zvao i krenuo da mi kuka,prevario ga na slican fazon kako je pokusao mene da prevari da ima papire od auta,covek  zamenio turbinu koja je otisla i jos Bog zna sta,malo mi ga zao ali sta cu mu ja,moj troskovi za sve to su bili oko 200e+mesec dana jurnjave,unisteno pola leta i nerviranja i zvanja 1000 brojeva preko glave,tako da sam mu rekao da ispod 300e nista necu raditi,tako da ti mogu iskreno reci,nikako me nije zelja... :harhar: BMW sluzi super,nemam mnogo problema sad da upali i ako je hladno,plin radi super a potrosnja mi nije jasna,vozim ga normalno i za 1500din se vozim cele nedelje,jos sam mu i visco stavio sad nov a onolke price o potrosnji "20L" i slicno su me plasile...nema srbi su neverovatan narod,toliko lazova,lopova,prevaranata,losih ljudi na ovako malu zemlju je stvarno rekord... Bavarishen Motor Werke je vrh autic,jos da su mu limariju uradili bar kao na kocki sto je bila,bio bi jos bolji auto,svaki put kada dodam gas i predje 4500 obrtaja osmeh je sigurno na licu,hteo to ja ili ne,jos kad legne neki protocni nazad i otvori se katalizator... :unworthy: Ostalo mi je da mu zamenim prednje amorte,neke kayaba gasne da mu stavim kao i nazad,silen blokovi da se vide i solje zadnjih amorta,da se pregleda sekvent,imam i nesto limarije da sredim ali posto je drugar sa posla od mojih matoraca limar jako dobar,uradice mi tu limariju sad i zastitit ga jer bice zime i soli,a sve to ce me izaci ni 100e :smoke: Kad sredim tih par stvari bice bombonica,pa ce moci i da se krene polako sa ozbiljnijim estetskim doradama,planiram da ga bas doteram do nekog slicnom M3 izgleda :) Stavio bih slike na temu,bas sam dosta stvari uradio,ali stvarno mi idu na q*** poneki arogantni i bezobrazni clanovi ovog foruma...Avaj da decku ne trujemo temu :)

Edited by IvanBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da me uhvatila zelja kad sam sad mehanicki skoro sredio benkicu,zamenio sam neki TP senzor i sad ide kako i treba da ide 150ks (bilo mi je cudno gde su tih 150ks pre toga),a tek kad sam cuo da je ovaj prevarant iz loznice sa kojim sam se menjao za bmw-a uvalio auto bez papira coveku koj me bas danas zvao da se pozali MENI i da mi trazi da mu napravim prenos,koj naravno nece dobiti bez 300e,jer sam za papire od bmw-a morao da jurim i nerviram se mesec ipo dana+ da vrtim dug 150e od tog prevaranta iz loznice koje je dugovao nekim momcima kojima je uvalio nekog golfa dvojku krsinu i u dete se zakunuo da ce im doneti preostalih 150e od 800e koje je doplatio za tog bmw-a,teska slinamnajgore smo cela porodica radi zajedno na prevarama 100-150e,covek me zvao i krenuo da mi kuka,prevario ga na slican fazon kako je pokusao mene da prevari da ima papire od auta,covek  zamenio turbinu koja je otisla i jos Bog zna sta,malo mi ga zao ali sta cu mu ja,moj troskovi za sve to su bili oko 200e+mesec dana jurnjave,unisteno pola leta i nerviranja i zvanja 1000 brojeva preko glave,tako da sam mu rekao da ispod 300e nista necu raditi,tako da ti mogu iskreno reci,nikako me nije zelja... :harhar: BMW sluzi super,nemam mnogo problema sad da upali i ako je hladno,plin radi super a potrosnja mi nije jasna,vozim ga normalno i za 1500din se vozim cele nedelje,jos sam mu i visco stavio sad nov a onolke price o potrosnji "20L" i slicno su me plasile...nema srbi su neverovatan narod,toliko lazova,lopova,prevaranata,losih ljudi na ovako malu zemlju je stvarno rekord... Bavarishen Motor Werke je vrh autic,jos da su mu limariju uradili bar kao na kocki sto je bila,bio bi jos bolji auto,svaki put kada dodam gas i predje 4500 obrtaja osmeh je sigurno na licu,hteo to ja ili ne,jos kad legne neki protocni nazad i otvori se katalizator... :unworthy: Ostalo mi je da mu zamenim prednje amorte,neke kayaba gasne da mu stavim kao i nazad,silen blokovi da se vide i solje zadnjih amorta,da se pregleda sekvent,imam i nesto limarije da sredim ali posto je drugar sa posla od mojih matoraca limar jako dobar,uradice mi tu limariju sad i zastitit ga jer bice zime i soli,a sve to ce me izaci ni 100e :smoke: Kad sredim tih par stvari bice bombonica,pa ce moci i da se krene polako sa ozbiljnijim estetskim doradama,planiram da ga bas doteram do nekog slicnom M3 izgleda :) Stavio bih slike na temu,bas sam dosta stvari uradio,ali stvarno mi idu na q*** poneki arogantni i bezobrazni clanovi ovog foruma...Avaj da decku ne trujemo temu :)

izvinjavam se malo off-a :) ivane koliko ti trosi bmw na 100km ako ga upires?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kazem,uopste ne volim taj stil voznje,ne vozim kao penzos ali vozim normalno i po nekom odokativnom broju,trosi mi oko 13-14L plina po novom bg,po starom gradu pod uslovom da nije zagusenje bi mi trosio oko 16L plina pri istom stilu voznje,a na svakih 200km sipam benzina za 500-1000din,jer ga nekad malo izduvam od plina na autoputu i pokrenem pumpu za gorivo,NAPOMENA ovo je moja odokativna procena,koja najverovatnije i dosta blizu istine,jer jos nisam testirao potrosnju,jer nemam ni potrebe za time :) Odg mi u PM ako budes pisao nesto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vi  pricajte i onako mi je tema,mrtva...hahahah...ozivite je malo.

Sto se kacketa tice stoji i ne usudjujem se da krenem u to jer cu onda poceti da jurim komplet branika i pragova i onda nikad kraja... sad sam fokusiran na trapove. Opruge i amortizere a mozda i nezto vise ako bude trebalo(ne znam koliko ce izdrzati ovi trapovi po nasim rupcagama)....

I jos da se otvorim za 17" felne....uffff bice mi dovoljno,stvarno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li razmislja o stelujucim amortizerima? neki nagib na tocak :D ? pa neki bbs rs :D ? pa neke bezobrazne falceve i strecovane gume i da gledas falceve u retrovizore :D

meni je ovo top i mislim da ne bi nista slabije izgleda ovaj tocak na brava... svidja mi se sto je ova marea komplet sa fabrickim branicima samo je spustena, bbs, nagib i to je to, drugi, jebacki auto :)

205099_10150138339759197_641259196_61814

 

marea2v.jpg

 

marea3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha...nema jaci....meni je dovoljno sto mu vidim zadnje blatorane u retrovizoru,onaj deo ispod prozora ;-)

A felne,pa vise volim veci precnik,ne bi ispod 17" ali su gume skupe. Na kratke opruge,nece to biti previse. 16tice samo ako "moram",tj ako novcanik bude tanak......

O podesavajucim oprugama ne razmisljam jer sam vec nabavio komplet kracih,pa za neko vreme to je to....

Inace ova marea izgleda bas dobro....

Naj vise sto bi radio bio bi turbo motor iz coupe-a...ali to je trenutno u sferi maste. Motor je verovatno ne moguce naci posebno jer je tesko naci i ceo auto a jos majstore koji ce odraditi to...ihihiiiiii....

A da li neko zna, mogu li kocnice od coupe-a 2.0t na bravo hgt. Znam da su vece i da ne mogu na ove 15" felne ali kad se otvorim za 16 ili 17" taj problem je resen..... Ne znam da li ima jos neka prepreka?

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel nudis znanje i uslugu, da te imam u vidu ako se sloze kockice? :-)

Ili znas nekoga ko to voli,moze i naj bitnije zna??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim sto bi ojacavao kocioni sistem ako nemas jaci motor,ta postavka na HGT-u fabricka je odlicna za te performanse i tu karoseriju,ja kad sam sredio kocnice na jtd-u koj ima nesto vece od standardnih jer je bio u GT opremi,i ako je imao dobose pozadi,zabadao je ako stisnem kocnicu thele oci da mi ispadnu u krilo :laughing: Ali ako bas zelis da stavljas sa hgt-a od prilike,ovo ti je potrebno,diskovi,kljesta i da ti bravar napravi produzetke nosaca kljesta,koj moraju da budu jako dobro i precizno uradjeni,sad ne znam jel treba drugi kocioni cilindri i tako to,u svakom slucaju mislim da nema potrebe za tim na stock motoru,bolje skupljaj pare pa ono sto mastas (turbo+ motor) pretvori u stvarnost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK

Uf,uf, to lepo zvuci. Dobra info...ako bude nesto od toga,kad bude....javljam ti se. Jel to negde kod tebe u kraju????

Ma ustvari kad se odvoji kinta nece biti problem nista ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Evo ljudi ikod mene nesto novo!!! Konacno.

Uz zamenu plocica viljuske i spone(kriva je jedna zesca rupa pod vodom), resih da konacno ugradim eibach .

Kupio sam ih preko oglasa(polovne narvno)pre par meseci od jednog momka koji je skinuo sa svog HGT-a(kaze bio mu mnogo nizak).....

     Prvo zapazanje je da je auto utegnutiji,apsolutno nije ne udoban ali ipak za 10-20% tvrdji na jace neravnine. Ono sto mi je veoma zanimljivo, da na male, sitne neravnine deluje cak i meksi. !?!?!? Cudno ali i istinito.

Ali ono sto je naj bitnije da lezi APSOLUTNO VRHUNSKI.....UOPSTE NEMA NAGINJANJA U KRIVINAMA,mislim naravno na ozbiljne manevre gde gume vec popustaju....

I sigurno vas zanima koja je razlika u visini!?!?

Pa ja sam se malo iznenadio ali opet citajuci po netu to su opruge od nekih -40mm ali u odnosu na "obicni" BRAVO...Sobziorom da je ovaj "neobicni" tj HGT,mislim vec oko -20mm u odnosu na prvog spomenutog,(ispravite me,nagadjam,nisam bas nesto za te suvoparne teoretske informacije...), spustanje je malo primetno,nekih 20mm MAX....Ocekivao sam da ce da "lupi o patos"  :laughing: ali na svu srecu nije!!!!!!!!!!!!!!

Veoma zadovoljan.....sutra cu napraviti neku sliku pa kacim!!!! Moram prvo da operem auto,red je!!  :blushing:


 E da , na red dosle fellne!!!! Ipak sam se sad odlucio za 16" tj ne mogu naci odgovarajuce oku i novcaniku one od 17" o kojima sam toliko pricao pa nekako naspram ponude presekoh na 16"....

 

Nasao sam 16" od kupea sa 205/50 zimskim gumama za150e, verovatno bi gume prodao- odlicno mu stoje....

i 16"  OZ RACING ima ih na oglasima za preko 200e.

Nego zanemarite cenu,dajte komentar, sta bi vi pre uzeli????  Vizuelno su mi kupeove ekstra ali OZ je super felna...STA MI JE CINITI ?????    :question:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...