Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bile su skoro u oglasima 16" sa coupe-a za samo 140e,one sa 4 kraka....i ne uzeh....a te sam hteo, pa kao ako ne budu dovoljno,kasnije bi uzeo 17"...mada za 17"me odbija cena guma!!!!!

Sad se kajem. Cini mi se da je bila dobra cena....jbg...sto rece poslovica" ko pre devojci,njemu devojka"...hahahaha...sto volim ove narodne....

@Ivanbg

Ma svasta je u planu,od ciscenja motora i kabine,sedista i tapacirung vrata...do tuninga...a sto se prepravki tice, to su igre bez granica. A ja i ne tezim udobnijem autu.... jedino resenje za to je kupi bolji auto(i skuplji).

Tako da ce HGT biti za sredjivanje a ako sve bude kako treba neki drugi(npr. novi bravo), za porodicu, ubijanje kilometraze i nizu potrosnju...

Imao sam pre ovog auta Kiu pro_ceed i to je auto bas takav ali nisam uzivao ni deseti deo kao kad vozim HGT....

Sa HGT-om potpuno podetinjim,kao tinejdzer,(inace imam 38) i uzivam da ga vozim....

Vozim od 18 godine, znaci punih 20, i svasta sam vozio,probao ali HGT OBOZAVAM !!!!!  :unworthy: 

E kad ih sredimo,felne i ostala cuda...slikamo ih!!!!!  :thumbsup:

Pa i ja volim tvrdje automobile,nego mozda meni ne ide uz ovaj motor dizel ta tvrdoca,to ide uz zvuk hgt-a :laughing: Samo lagano sa prepravkama,one iziskuju jako puno para kad se sve sabere :) Za nova kola se slazem,nemaju dusu,to je kao prevozno sredstvo od tacke A do tacke B,nista vise...Ih ja rek'o da si ti mladji,cim si tek uzeo hgt-a (mladalacki auto),kad ti "penzos" sa duhom omladinca,svaka cast,tako treba,ostati mlad u duhu :thumbsup: Meni palo na pamet pre neki dan,(usijana glava),da vidim da zamenim ovaj jtd za nekog hgt-a,a da nije krsina,ali kad sam se malo ohladio od slusanja zvuka na youtube-u,shvatio sam da gu opet imati puno ulaganja a para se nema za tako nesto :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas ti je dobar bravo,nikad nebih rekao da je 96god,pre bih rekao da je 97  :D zezam se malo.Bas je ocuvan a i ako je gledati na kilometrazu nije ni cudo.Sve u svemu da te lepo sluzi i da se navozas sa njim.Ssto se tice felni ja bih na njega najpre stavio neke 15-ice eventualno 16 kao i na moj sto sam planirao.a ako gledas na estetiku i da zanemaris udobnost onda definitivno 17-ice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola994

 

Hvala,hvala. I na komentru i na savetima!!!   :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivanbg
Hahahahahah...."penzos"sa duhom omladinca... :clap: ..hahahahaha......e videces, nije to lako, zivot tera da se uklopis u stereotip...kao "stariji si", pa pocnes vise da zaradjujes, pa kupujes skuplje,ivece a onda vidis da tako mozes u nedogled a da ipak promasis pricu.....
Lako je biti mlad duhom kad imas 20, ali tesko zadrzati optimizam i entuzijazam kad imas 40,ili skoro....
Ja jos tako guram...tako i moj HGT. Do kad videcemo!!!!!  :thumbsup:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 bih ti preporucio na hgt-u samo ako uzmes neke lake felne tipa oz ultraleg. ili tako nesto jer ga 17ica dosta umrtvi, a njemu i ovako fali malo snage na niskim obrtajima kazu da sa 17" to dodje jos vise do izrazaja. Sa 16 se ne oseca razlika, kod mene je bila 195/45 guma i sve je bilo isto kao na 195 55 15.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivanbg

Hahahahahah...."penzos"sa duhom omladinca... :clap: ..hahahahaha......e videces, nije to lako, zivot tera da se uklopis u stereotip...kao "stariji si", pa pocnes vise da zaradjujes, pa kupujes skuplje,ivece a onda vidis da tako mozes u nedogled a da ipak promasis pricu.....

Lako je biti mlad duhom kad imas 20, ali tesko zadrzati optimizam i entuzijazam kad imas 40,ili skoro....

Ja jos tako guram...tako i moj HGT. Do kad videcemo!!!!!  :thumbsup:

Salim se ja malo :thumbup:  Sve pohvale inace za optimizam i entuijazam u tim godinama,kada shvatis u kojim uslovima zivis i gde su ti propale najlepse godine,treba preci preko toga i ostati pozitivan :unworthy: inace ja do tvojih godina imam skoro pa jos ceo moj zivot,tako da verujem da ce se nesto promeniti do tada,naravno na bolje :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dellas
Bas to i gledam jer je razlika inace u tezini izmedju 15" i 17" poprilicna, tako da se slazem sa tobom da bi mogle samo neke lakse... inace
ultralagera su mi favorit. Ali gde naci polovne jer su nove zestoko skuplje....komplet novih +gume, vise nego moj HGT...
Ako dodje vreme da se pojavi visak para na racunu...a bilo je i toga....svasta moze da se kupi....

A i imam resenje za rupu u snazi....ne spustam ispod 4.000 rpm... :thumbsup:  .....ozbiljno govoreci,imam panel K&N i otvoren izduv pa je cini mi se ta rupa jos izrazenija. Mislim da bi taj obrtni moment prepeglao chiptuning....

Ali sve to mi ne smeta uopste, do 4.000 vozi se skroz kul mozda i do 3000-3500 a posle krece zurka....

Tako da kao da imam dva auta u jednom.... :clap:

@Ivanbg

Drzim ti palceve da kad budes imao godina ko ja....zadrzis mlad duh kao sto imas sad  :thumbup:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chip tuning je na atmo benzincu klasično bacanje para.. Za peglanje iz nižih obrtaja je jedino rešenje konverzija u turbo, što je dosta skupa investicija, a i pitanje koliko bi motor sve to izdržao, bolje je naći neki motor iz Coupe-a 2.0 20vt+ od 220ks, tu već imaš prostora za igranjem sa pritiskom turbine i sl... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ta rupa u obrtnom momentu postoji ako si lenj na menjacu ili ako si navikao da ganjas dizel, pa oces da stisnes gas sa 1500rpm(a to nece ni turbo dizel-oce malo vise).

Bez zezanja, ako oces da gazis GAZI i drzi obrtaje gde tvoj auto kida...

Hgt je na 3500 vec lepo ziv a iznad 4000 pokazuje sta moze a sobzirom da ja imam i K&N i otvoren izduv shiba u 7000 dok trepnes(sto inace ne forsiram ali probalo se)....

@SikterBre

Bacanje para? Pa zar nije svako ulaganje na koje se mi ovde "lozimo"....jel mogu te pare da se vrate? Nema sanse.....

Za prethodni auto sam kupio Kosei 17" i Michelin pilot exalto, platio oko 1650e,sve novo....

Znas za koliko sam prodao?(vozeno 7-8.000km...bez ogrebotine).....oko 450 posle godinu dana.......

Ali........

Zadovoljstvo nema cenu.....mi na aute...neko na pice,kocku....itd....

Da li se isplati?

Ako gledas kroz novcanik NE ISPLATI SE ako gledas kroz zadovoljstvo DA !!!!!

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju nebih dao vise od 400e za felne,kakve god da su,jer prvenstveno ti kolko vidim drzis na parkingu (kod arene),a ja ne bih mogao da zaspim uvece jer bi sigurno sanjao auto na ciglama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo se razumeli, chip tuning na atmosefrskom benzincu nema skoro pa nikakvog efekta, a košta poprilično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogao bi malo da mu mu poboljsa nize obrtaje,ali Mislim da bi to bilo jedva primetno s obzirom na cenu od 300-350e...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Rej imam jedno pitanje,jel te sajtne na hgt-u imaju onaj produzetak tj stitnik za one cevi od kocnica kao sto imaju ovi obicni ona plasticna krilca koja su u sklopu te zastite?Meni su ta krilca izlomljena pa rek'o odm'a da stavim te sajtne od hgt-a jer sam to i planirao u buducnosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Rej imam jedno pitanje,jel te sajtne na hgt-u imaju onaj produzetak tj stitnik za one cevi od kocnica kao sto imaju ovi obicni ona plasticna krilca koja su u sklopu te zastite?Meni su ta krilca izlomljena pa rek'o odm'a da stavim te sajtne od hgt-a jer sam to i planirao u buducnosti...

@IvanBg

Nemam pojma ni da li sam te dobro razumeo!?!?! Mogu da ti slikam iz nekoliko uglova ili mi ti slikaj tacno sta pa da slikam i ja!?!? Ima li logike??? Hahaahahah...udarilo danas sunce uglavu....hahaha

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazes da si imao 1.6 bravo pre ovog hgt-a,na ostalim modelima koj nisu hgt ijaju na sajtnama ispred zadnjeg tocka ona kao krilca plasticna koja su iz jednog dela sa plasticnom zastitom za prikljucke za creva kocnica ispod auta,pa je logicno da ako bi stavio sajtne od HGT-a morao bih da skinem ta krilca a sa njima i tu zastitu,pa me zanima jel hgt ima uopste neku zastitu ispod...ako kapiras,ako ne nema veze,necu da te davim,samo sam hteo nekoga ko ima hgt da pitam kako je to reseno na tom modelu jer planiram da stavm sajtne od hgt-a... :smoke:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Ok,nov sam na forumu,pa malo "kupusam"....hvala na pomoci!!!! Oko kupusa....hahaha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kazes da si imao 1.6 bravo pre ovog hgt-a,na ostalim modelima koj nisu hgt ijaju na sajtnama ispred zadnjeg tocka ona kao krilca plasticna koja su iz jednog dela sa plasticnom zastitom za prikljucke za creva kocnica ispod auta,pa je logicno da ako bi stavio sajtne od HGT-a morao bih da skinem ta krilca a sa njima i tu zastitu,pa me zanima jel hgt ima uopste neku zastitu ispod...ako kapiras,ako ne nema veze,necu da te davim,samo sam hteo nekoga ko ima hgt da pitam kako je to reseno na tom modelu jer planiram da stavm sajtne od hgt-a... :smoke:

 

 

E totalno,nemam pojma...od ponedeljka sam u bg, pa ako te ne mrzi mozes negde pogledati,inace taj 1.6 je bio sa kompletnim abarth spojlerima i pragovima pa i to nemam pojma!!!!! :wallbash:   hahahaha...blam ...

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno,nema veze kad budes slobodan jedan dan cu doci do tebe pa cu da pogledam nije frka blizu smo :) Nego vidim nesto te zeza tvoj bravisa,izgleda motor nije u stanju kao karoserija,mada moguce je da je neka sitnica :clover::whistle:


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ IvanBg

Dogovoreno za vidjanje....  Sto se motora tice nisam ocekivao ali iskreno za 16godina star auto.....ma kako god...sredice se..jbg...kupio ga za smesne pare pa je red da malo i upumpam...i dalje se nadam da cu uzivati duzi niz godina, vozeci ga, bez obzira sta pored njega bude u "garazi"..........

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ce te lepo sluziti,jer ako je onako bio ocuvan spolja ne moze biti los puno ni motor :) U svakom slucaju HGT vredi ulaganja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde su slike,neki radovi,nesto???!!! :laughing: Daj makinu na videlo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@IvanBg

Hahaha.... :clap: 

....u nekoj sam guzvi...malo na putu. Malo vise...1500km/10dana

Ali eto nabavio abarth kacket,pa cim prodje frka,bacam se na posao  :D .

Nego sam sve u tripu da skupim jos stvari pa odjedno....videcu...

Ganjam felne i krace opruge a to bas i ne moze na brzinu!!!!

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sto bih ja voleo da sam na putu sa hgt-om :laughing: Ma ja sam vise za opciju jedno po jedno po jedno bez zurbe,a ako te sve strefi odjednom,samo ces se iznervirati,neces stici sve da odradis a izgubices dosta vremena,tako da samo laganica,kupis jedno pa odradis kad imas vremena,sem toga nije auto tebe kupio ;) Sto se felni tice,samo polako,bez zurbe,ako imas opciju probaj ih pre kupovine pa vidi kako stoje :) Ja bih voleo da nadjem negde one borbet sa ravnim poklopcima velikom jotazom 15',moze i 16',stoje strava na bravu,u svakom slucaju juricu kad budem imao para neku vecu jotazu i razmisljam malo da spustim zadnji kraj,pa ako se onda izdigne prednji da skratim prednje opruge za neki minimalac,a tu jos kad legne neka visoka jotaza i nesto uze gume bice hellaflush,mada je to sve jos uvek u fazi "snova" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMAG1725.jpg IMAG1727.jpg
 
IMAG1728.jpg IMAG1934.jpg
 

 

Samo da se javim!!!!  :thumbsup:

Sve i dalje u istom izdanju. Broje se kilometri,evo od kupovine i prvih 5.000.

Palo preseljenje,pa se radovi malo odlazu.....

:welcome:



Meni nesto slaba rucna pa nista od okretanja sa rucnom....neverovatno ali ne uradih ni jednom ko covek. Mozda po mokrom ali na suvom ne moze da uhvati ni pod razno....sa nekadasnjim 1.6 je to bila redovna spontana reakcija... :guitar:

A videh ovo po netu...sta mislite...kako je ovo za ugraditi???? Mnogo zajebancije ili ne????

 

Hydraulic_Handbrake_Assembly.jpg new_handbrake_LRG2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...