Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav drustvo,pratim vas vec neko vreme, pa razmisljam, nije kulturno a da se ne predstavim... :D

U pitanju je  bravo HGT, godiste 1996. Vozim ga vec 4meseca. Presao je (po satu) nesto manje od 90.000 i mislim da jeste. Naime, pre 10ak godina sam vozio bravo 1.6 16v (1998.god)pa cu dati slobodu sebi da kazem imam iskustva :geek: ....

Inace auto je izuzev srednjeg i zadnjeg lonca, u fabrickom stanju. I za razliku od svega ostalog u oglasima izgleda "kao nov",ako se to moze reci za auto tih  godina !!!

Dosta pazen i malo vozen,garaziran sve do dolaska u moje ruke. I za ovo vreme dobio vise ogrebotina i udaraca po parkingu(4 meseca) nego za ceo prethodni period!!!!!

Koristi se na normalan nacin svaki dan, dok se ne kupi nesto novije,a onda ce, nadam se, ovo postati moja (samo moja,sad vozi i lepsa polovina)vikend igracka......

Sta jos reci,ide dobro,cuje se jos bolje, trosi JOS vise!!!! Grad 13L......otvoreni put, oko 7....ali i to sve zavisi od vozaca do vozaca.Meni na primer punto 1.2 u gradu trosi 9.5, mom ocu 6.5.....jbg  :rolleyes:

 

 

  Jos samo da nakacim slike,  :w00t: pa ce te me razumeti !!!! :crazy:        Pomoc??? Ubih se al da ukapiram JOK!!! :wallbash:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC05265.jpg  DSC05266.jpg

DSC05267.jpg  DSC05268.jpg
 

DSC05272.jpg  DSC05273.jpg  DSC05277.jpg



 @SikterBre   

Hvala na brzoj pomoci!!!!  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da, prvo ce ici opruge a onda 17'.....mislim da sto se dorada spolja tice,vise i ne treba....mozda rucke na vratima od alfe 147. To je maximum....

Ja cu bar biti zadovoljan....

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bravo, ne mogu da verujem da je '96godiste, a tek da je hgt '96god i ovako dobro izgleda :clap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odličan je, vidi se po unutrašnjosti da je očuvan i da nije puno vožen... kakvog loma ima u ponudi, mislim da bolji primerak nisi mogao da ubodeš :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,drustvo...tako sam ga i ja dozive kad sam ga video...i sobzirom da sam dobio dobru ponudu,odlucim da ga uzmem a nisam ni planirao!

Svi su me odgovarali, kao "ma hgt-i su svi razvaljeni i polu mrtvi" medjutim majstor koji me je odvracao kad ga je pogledao kaze UZIMAJ!!!!

I definitivno godiste ovde i ne igra neku ulogu. Par godina gore-dole,ne znaci nista...

Videcemo kako ce se pokazati, i da li ce istrajati za neki tuning...

Ja volim tuning ali kad znam kako su ostali na trzistu radjeni i prepravljani, drago mi je sto je u fabrickom stanju....Da imam i ja cim da se zanimam .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zvuk cu se potruditi....da nahvatam dobar uredjaj...pa ce biti...

Inace u pitanju je prava grmljavina...nekad mi je i previse pa krstarim na ispod 2.000 rpm....jos da imam 20 godina manje i ne bi bio blam....hahahaha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuk? Pa sobzirom da ima protocni i prednji i zadnji lonac, ubitacan,nekad zarazno dobar a nekad se smorim pa vozim kod penzos na ispod 2.000 rpm.....

Ja sam vozio 1.6 16v i kajao se sto nisam uzeo HGT,ali tad je bio skup (pre 10ak godina)...vozio svasta...i eto me sa prvom ljubavi..hahaha....

Ovaj se cuje kad ga zgazis na preko 4.000rpm bar na kilometar......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je. Prava lepota, ocuvan je brutalno, samo felne ga kvare, al sredice se i to verujem. Da te sluzi dok god ti zelis da te sluzi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,hvala....sto se felni tice, nikad dovoljno...razliciti su stavovi po pitanju velicine...ja sam hteo neke 16" ali sam odustao dok ne nadjem 17".

Ali i tu sam tezak,pa ne mogu bas svasta....

Sve u svemu dobar je materijal za sredjivanje...

Ali pored love treba imati i strpljenja i vremena...kad se sve skocka eto me sa novim slikama!!!!!!

Evo danas i prvog ulaganja,posle malog servisa i svih ulja(kad je kupljen).

Zamenjeni zadnji amortizeri,inace bili su fabricki. Procureo je jedan,osecalo se malo lupkanja i zvakanja,pa sam isao na proveru.

Prednji na 83 i 84% a zadnji na 61 i 62%....

Mozda ce nekome koristiti,uzeo sa Bilstain B4 u Beogumi kod Gazele.

Cena 3597,00+ugradnja 1250. Cene su po komadu!!!!

Zelje su bile Bilstain B6 koje sam imao nekad na bravu 1.6,sa kracim oprugama i to je vrhunska kombinacija...Nisam ih uzeo jer kod nas ih nema i niko ih ne uvozi. Jecino kupovina preko neta...Nije se imalo vremena,posluzice i ovi.

Uvek sam se cudio ljudima koji se zale na tvrde spustene aute.... Ti B6 su za 100% preporuku....

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep autic, mali savet nemoj 17  cola da stavljas govirim ti iz iskustva   ;)))  nekako  215/40/16 ti je granica, sve ostalo ti je ubijanje bravca barem po srpskim putevima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za to što si isterao svoje. Auto je kao lutka, samo ga felne kvare, što je već rečeno.

Koliko ulja troši motor? Znam da ti 2.0 20v troše ulje fabrički, zanima me koliko. Meni je Lybra 2.0 SW velika želja :), pa reko da pitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za felne se slazem ali samo ovo da ga kvare...hahaha...meni su ove i za zimski komplet premale....ali sobzirom da imam skoro nove zimske...verovatno ce ostati za tu namenu...

A ulje za sad ne trosi...presao od servisa oko 3.000km....videcemo kako ce biti dalje.

"Kazu ljudi"  :o ....da prvih 5.000 je tako a posle.....videcemo :rtfm: bice zabelezeno....za sad ne cuvam rezervnu kanticu sa uljem.. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ja na bravu vozim 205/45 R16. bez ikakvih problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miske 17

Jesu li te sa slike , sestokrake 16"...izgledaju skroz dobro!!!!

Mislim da uz krace opruge -30 ili -40mm ima 17 " da "cucnu" extra !!!!!

 

Za prethodni auto sam kupio 17" a mogle su i 18" i pogresio... Los kompromis, hoces da budzis ali....to ne valja. Ili ne diraj ili uradi kako treba...

HGT ce dobiti 17" ili ce ostati ovakav, a nece ostati ovakav  :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa nek ti je sa srecom kolega,da se navozas jos 1 000 000km :cheers::laughing: Uzgred ista boja kao moja,samo sto je moj i ako mladji 4 god u dosta losijem stanju bio i sada je....Nikad ne bih rekao da je auto 96',retko ocuvan,stvarno si dobro prosao sto se toga tice!Ah taj 20v motor,ja htedoh da kupim hgt tj menjam za prosli auto (ford ka),hteo samo neki covek,bio crveni hgt,ali ispade da je motor u dosta losem stanju,tako da sam ipak odustao,pa sam uzeo JTD 105,nije los motor i ako je dizel,jbg sa time jedino mozes da se vozas u ovoj zemlji...Vidim predhodni vlasnik mu je stavio farove od mareje,to ti je jedan veliki +,inace meni je taj hgt lep tako fabricki kako jeste (sajtne i branik) koje i ja nameravam da stavim na moj.Sto se spustanja tice,ja ga ne bih spustao zbog puteva a felne max 16tice,sem ako neces da ispravljas 17 svake nedelje,menjas trapove i dajes 100e za jednu gumu,lepo jeste ali nije za ove oranice od puteva i nasu zemlju uopsteno :p Vidim da smo komse (Nbg) pa bi mogli nekad da napravimo neki photoshooting,jos su i iste boje (823) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivanbg

Hvala na lepim zeljama,komsija....sto se motora tice cuo sam naj, i lose i dobro. Sredine nema !!! Potrosnja jeste velika, za sad mi nije frka... Auto ide odlicno i dovoljmo brzo, za moj ukus i potrebe...

Da farovi su od maree pa mozda i uskoce xenoni...videcemo.

A za spustanje? Vozio sam, pune 4 godine,bravo 1.6 na -40mm i nikad nisam imao problema. Ni krivih felni, ni unistenih trapova....za 4 god zamenjene 2 viljuske(tad ukupno nekih 120.000km na satu). Ali sam pazljiv prema autima,mozda je i to razlog..

Slazem se za cenu guma, to mislim da je naj naj trosak.....

Imao sam auto i sa 225/45 17" za 30.000km felne nove, bez ogrebotine....Iskreno, cudim se kad vidim izgrebane felne(ne racunam kad "overis"nesto ni kriv ni duzan)

Ne znam da li su nam auti za fotkanje,moj ce biti sa ovom doradom o kojoj pricamo, spustanje i 17" ali eto mozda bude prilike!

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš da pogrešiš ni ako se rešiš za 16", one su onako baš mera za njega, izgleda moćno i sa njima, a 17" mu možda bude previše, pa tu možeš dosta da izgubiš na udobnosti, no merak najčešće nema cenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivanbg

Hvala na lepim zeljama,komsija....sto se motora tice cuo sam naj, i lose i dobro. Sredine nema !!! Potrosnja jeste velika, za sad mi nije frka... Auto ide odlicno i dovoljmo brzo, za moj ukus i potrebe...

Da farovi su od maree pa mozda i uskoce xenoni...videcemo.

A za spustanje? Vozio sam, pune 4 godine,bravo 1.6 na -40mm i nikad nisam imao problema. Ni krivih felni, ni unistenih trapova....za 4 god zamenjene 2 viljuske(tad ukupno nekih 120.000km na satu). Ali sam pazljiv prema autima,mozda je i to razlog..

Slazem se za cenu guma, to mislim da je naj naj trosak.....

Imao sam auto i sa 225/45 17" za 30.000km felne nove, bez ogrebotine....Iskreno, cudim se kad vidim izgrebane felne(ne racunam kad "overis"nesto ni kriv ni duzan)

Ne znam da li su nam auti za fotkanje,moj ce biti sa ovom doradom o kojoj pricamo, spustanje i 17" ali eto mozda bude prilike!

Nema na cemu,nadam se da ces malo ocistiti i motorni prostor i ispolirati ili prefarbati deklu u crveno,pa da sve bude kompletno sto ocuvanosti tice:) E sad moram ti reci da se ne slazem sa tbom,ne mozes da poredis 1.6 i 20v jer je 1.6 laksi dosta a pritom su trapovi ostali isti,a za opruge vazi sledece,mislim ali nisam siguran da nesto oko amorta nije isto kao na 1.6 ali znam da je 20v nesto nizi fabricki,jer je moj jtd 105 u GT opremi tako da je isto nizak kao hgt,tako da ako bi ga spustio za 30-40mm mislim da bi bio jos nizi od tog 1.6 sto si vozio,pritom bi bio znatno veci udar na trapove,koj su vec pod naporom zbog tezine+niskoprofilnih guma,ali naravno na tebi je da probas pa vidis,mozda bude funkcionisalo...a mislim da su najbolje gume za bravo 15" 195 55,za 16 ne znam kako bi se ponasao,meni je bio previse ne udoban i sa tim promerom guma,jer je i fabricki bravo malo tvrdji auto...mada opet to je sve stvar ukusa :)

Moj je uvek spreman za fotkanje,cak i kad je ne opran :laughing: Ali mu fale felnice samo (nema se para),treba jos i limarija sutra da se radi+nosaci motora i set kvacila bez 250-300e necu proci :ermm:

Edited by IvanBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bile su skoro u oglasima 16" sa coupe-a za samo 140e,one sa 4 kraka....i ne uzeh....a te sam hteo, pa kao ako ne budu dovoljno,kasnije bi uzeo 17"...mada za 17"me odbija cena guma!!!!!
Sad se kajem. Cini mi se da je bila dobra cena....jbg...sto rece poslovica" ko pre devojci,njemu devojka"...hahahaha...sto volim ove narodne....

@Ivanbg
Ma svasta je u planu,od ciscenja motora i kabine,sedista i tapacirung vrata...do tuninga...a sto se prepravki tice, to su igre bez granica. A ja i ne tezim udobnijem autu.... jedino resenje za to je kupi bolji auto(i skuplji).
Tako da ce HGT biti za sredjivanje a ako sve bude kako treba neki drugi(npr. novi bravo), za porodicu, ubijanje kilometraze i nizu potrosnju...
Imao sam pre ovog auta Kiu pro_ceed i to je auto bas takav ali nisam uzivao ni deseti deo kao kad vozim HGT....
Sa HGT-om potpuno podetinjim,kao tinejdzer,(inace imam 38) i uzivam da ga vozim....
Vozim od 18 godine, znaci punih 20, i svasta sam vozio,probao ali HGT OBOZAVAM !!!!!  :unworthy: 

E kad ih sredimo,felne i ostala cuda...slikamo ih!!!!!  :thumbsup:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...