Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Neko uzima 50, neko 100e za rad. Neki delovi su 120e neki su 200e, sve zavisi ko sta kupuje i gde radi. Tako da veliki servis za ovaj auto moze da kosta i 170e i 300+ eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj što uzme 50€ za veliki servis na ovom autu, proklinje dan kada se rodio i Fiata i veliki servis i sve po redu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam da se cifre za ruke kreću 100-150eur., ali opet ima tu drugara, familije, udruženog rada i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,

moje poslednje javljanje na ovoj temi. Auto je ipak morao da se proda,zbog kupovine stana.

Ostajem na forumu da pratim vas a ja se javljam sa nekom novom spravom.

Posle trogodisnjeg druzenja da kazem da sam bio prezadovoljan autom,da me dobro sluzio

i da sam za ove tri godine imao samo jedan ne planirani odlazak u servis. To je bilo zbog otkazivanja cilindra kvacila. Tome sam

i ja dobrineo jer sam 2 meseca ignorisao veoma tvrdo kvacilo.....

Da ne duzim,da nije bilo ovog mnogo bitnog razloga za prodaju,bravo bi sigurno jos dugi niz godina bio moj verni drug.

Ovako se nadam da ce novi vlasnik,biti zadovoljan njim bar kao i ja i da ce uzivati vozeci se kao i ja.

A to je bio apsolutno svaki prevezeni kilometar.

Do sledeceg javljanja,pozdrav svim pratiocima teme i svim forumasima !!!!

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihhh breee.

Al nemoj da ti bude krivo, bitan razlog je bio, i ja bi zbog istog isto uradio.

Ako nije tajna za koliko je otiso i u koj kraj? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Buco?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode u Žarkovo. Bravo je bio u super stanju za svoje godine, vozio sam ga 2 puta,poslednji put prošle nedelje, stvarno je dobar. Milina za vožnju, jedino smara veća potrošnja u gradu, al jbg, sve ima svoje.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,pozdrav.

Nije me bilo dugo na forumu,tacnije cele 3godine.  Vreme da malo obnovim temu.

 

Pocecu tako sto sam HGT-a,nekad zvanog "Bravko",ponovo sreo zahvaljujuci sadasnjem vlasniku Ivanu, izahvaljujem mu se na malom subotnjem okupljanju.
Inace  Bravko je u dobroj formi,vlasnik zadovoljan i nece da ga proda nikako. Inace redovno mu dosadjujem...
Osim tekuceg odrzavanja i nekih sitnica...sluzi odlicno i vozi se redovno...

Malo slika u prilogu da potvrdi pricu.

 

Ono sto je najbitnije...zvuk je i dalje opijajuci i vrhunski. Dosta tisi nego sto pamtim a auto dosta udobniji nego sto pamtim. Deluje i dalje utegnut i unutra nista ne zvecka,suska,krcka i slicno....ja sam pod utiskom....dosta je vremena proslo definitivno. Pune 3 godine...

 

IMAG1358.jpgIMAG1359.jpg

IMAG1360.jpgIMAG1361.jpgIMAG1363.jpg

Inace u medjuvremenu....

 

Kupio sam alfu 156 2.0 jts 2003/4,i kod mene je vec 2 godine. Kao hocu da je prodam ali i ne mora...i tako...verovatno je vecini prica poznata....:lol:

Trenutno se vprovoza vikendom...ako ne ode ,mozda saceka bolje vreme,pa se sredi po mom ukusu...sad je fabrika.

E ako se neko pita,sto se vozi samo vikendom.... Pa u mom posedu je i PUNTO 2018 1.2  69ks (nekad zvani GRANDE) i on se "aka" tj "jebava" (verovatno kapirate sto takav izraz,jer na sta drugo lici svakodnevna voznja po BG),

po gradu svaki dan....

 

i jedan i drugi dobri i losi na svoj nacin...ali Bravo,posebno mesto drzi....
Mogu za zainteresovane izneti poredjenja sva tri auta....vec sam pisao o GRANDE PUNTO protiv Bravo, na ovoj temi.

Verovatno cu predstaviti oba auta ali voleo bi kao nastavak ove price uporedo o sva tri auta ako admistratori to dopuste....

Za sada nekoliko slicica...

 

Prednost imaju dame. Prva,prelepa italijanka...

 

IMAG1341.jpgIMAG1343.jpg

IMAG1345.jpgIMAG1346.jpg

IMAG1347.jpgIMAG1349.jpgIMAG1350.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sad gradski, vredni i poslusni i ne zahtevni radnik 

 

IMAG1323.jpgIMAG1324.jpgIMAG1363.jpg

IMAG1326.jpgIMAG1327.jpgIMAG1329.jpg

IMAG1366.jpg

 

Sto se nekih velikih planova tice, nema ih...
Volim fine dorade na auto ali 

HGT vise nije moj  :rofl:

punto mi se ne budzi,pa da izgleda napucano,pun snage a ispod haube 69 ks je 69ks,

a alfa idealna za sredjivanje,mnogo delova,dobrih ozbiljnih,naravno po inostranstvu,ali sve to kosta vise nego auto....

Inace pod sredjivanje mislim samo na ogibljenje,izduv,usis i eventualno na kraju farbanje("200" ogrebotina i udubljenja i tih gluposti)...

 

  Za zadnjih 3-4 godine sam naucio da nema plana koji ne moze da propadne....

  Pa idemo kako se okolnosti nameste.

  U svakom slucaju,eto mene na forumu ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/26/2018 at 9:37 PM, bravo_rej said:

Verovatno cu predstaviti oba auta ali voleo bi kao nastavak ove price uporedo o sva tri auta ako admistratori to dopuste....

Može...al' da stavimo u naslov teme sve aute. :D 

 

Evo malo ideja za sređivanje Alfe...sad se setih slika još od davno kad sam slučajno naleteo na ovu Alfu 156, pa popričali malo sa vlasnikom.

Dizelka je, ali ima stilskih detalja koje možeš preslikati ako ti se dopadaju. B)

Lip napred...garant je od Seata, oni mu dođu kao univerzalni. :D Farovi, LED maglenke, pozadi spojler na gepeku, malo veći točak...

 

IMG_20180408_183805.jpgIMG_20180408_184021.jpg

IMG_20180408_183857.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za naslov teme se slazem :-)

 

Neverovatno,ali je ovaj lip promenio izgled branika.

Felne,uh na to sam slab,video sam jednu na netu sa 18" i eibach oprugama...ako bude alfa radjena to ce biti moj izbor!

A ovaj spojler na gepeku je za 156-icu,bas prava mera...

Ako alfa opstane kao drugi auto na duzi rok,a cini mi se da hoce,i po mojoj zelji da je zadrzim a i po broju ljudi koji hoce da je kupe...hahaha...za sad nula, opruge i felne su spoljne obavezne promene.

Lepo je sto delimo stilska ubedjenja  ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo prvih 1000 km,pa da rezimiram...
Sobzirom da sam vec imao iskustva sa prvom generacijom Grande punta,tj,verzije pre zatezanja bora,

veoma veoma,zadovoljan kupovinom.

Naravno 1.000 km je nista ali eto to je za prvu hiljadarku.
Jedino sto ne moze ali sam ja to shvatio kao korektan kompromis,  je zestok start...ne treba ni pokusavati..hahaha

Inace,snage nema ali ima srca za "gradsku borbu" :respect:, ja cu se  utesiti sa onom cuvenom:

"Boj ne bije svijetlo oruzje, vec boj bije srce u junaka"

Sad  mi pada na pamet,mozda bi i naziv teme mogao da zvuci...npr kao prethodna recenica.:rofl:

 

Evo da brzinski uporedim Alfu(vozio sam je danas posle vise od mesec dana):

156 vs PUNTO

ogibljene                         veoma udobno                                -        sirovo,ne sofistiarno

ubrzanje,start                  vise nego dovoljno                           -        slabo

kocenje                           odlicno                                            -        odlicno

lezanje                            odlicno                                           -        odlicno 

ESP                                kolje,grubo,uzas                               -        umereno skoro neosetno 

karoserija                        meka,plese ljulja                              -        tvrda,kompaktna,ja prokomentarisah danas nekome"kao da je isklesan iz stene"

ergonomija,vozac             sediste visoko                                  -        nije ekstremno nisko ali u odnosu na volan odlicno

                                      volan daleko                                    -        volan moze bas blizu  i bas visoko, kako treba relijaski

                                      papucice preblizu-medju gas hahaha  -        papucice daleko,noge poluopruzene vrlo dobar 4-moze medju gas

                                      *vozac visine 193cm/tezina oko 95kg

zvuk                               tiha,ima sumova od vetra                  -       veoma tih do 130(za sad 130 a kad se bas zaletim recicu vam kakav je na 145)    :rofl:

                                      veoma udobno i tiho  ogibljenje         -       ogibljenje bucno preko neravnina

subjektivni osecaj             teska                                              -        lagan,zivahan,okretan

                                      volan malo tezak                              -        volan manje osecajan, malo lagan pri vecim brzinama 120km/h,trazi sitne korekcije

                                      ali dobro oseca podlogu,

                                      nagibe na putu     

potrosnja/grad                 oko 11 ne nadam se za manje           -        od 6- 8 po bordu/stvarno od 6.5-8.5 -nadam se da ce sa kilometrazom malo da spadne         

stanje                             dobro odrzavan                                -         novo,nista se ne cuje,ne suska,krcka,skripuce...miriseeeeee na fabriku

                                      ali uvek ima neka sitnica

                                     (bar za ludaka kao sto sam ja)

 

 *Svi opisi su u poredjenju sa ovim drugim autom, tj. subjektivni osecaj kad se iz jednog predje  u drugi....

   Ako nekoga zanima moze i po stavkama opsirnije;)

 

Sve u svemu, sa PUNTOm sam dobio bas ono sto sam ocekivao i sto mi treba a to je vozilo za koriscene u gradu.
Dovoljno komforan,udoban,opremljen...za gradske uslove na koje ja trosim bar 95% kilometraze,pun pogodak.

Za sada sam zadovoljan 100%...videcemo dalje...

 

ALFA odlicna za otvoreni put,ko je prosecne visine extra,

za normalnog vozaca vise nego brza,ali kod mene nije uspela da zameni bravo HGT,koji je 

iako realno losiji auto,t.manje opremljen,sporiji,losije lezi na putu....ma svega ima manje nego alfa,osim jedne stvari.

Tj. dve !

STARST i ZVUK.....tu ne mogu da se porede ali uopste.

Ko kaze suprotno ili nije vozio oba,ili ih nije vozio kako treba ili laze...cetvrto nema.

IMAG1366.jpg

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bas...fali mu 100ks !:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:respect:

ALi moze 160. Provereno.

Vrti se na 5.ooo o/min

:ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...