Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mislim da su izbačeni iz upotrebe radari koji nemaju snimak. Ako ih možda i nisu izbacili, onda ti radari svakako moraju da imaju datim u vreme merenja, tako da on može na licu mesta da traži da vidi i te podatke (ili samo da obrati pažnju kada mu pokazuju brzinu) i da vidi koje trenutno vreme pokazuje taj isti radar. Po tome se može utvrditi da li je to njegova brzina (ako je mereno pre minut-dva) ili nečija druga (ako jem ereno pre 10-150-30 minuta). 

 

Što se sudskog postupka tiče, mislim da je odavno uvedena praksa da se ne podnosi prekršajna prijava bez slike (zato su i ukinuti radari koji ne snimaju) jer se relativno lako obara na sudu upravo iz tog razloga što policajac ne može da nedvosmisleno da dokaže da je izmerena brzina baš tvoja. 

 

Tako da, mislim da je lik zaustavljen samo jednom, da ga je emotivno pogodilo to što je 71km/h i sad pokušava da izvuče 70, kako bi prošao jeftinije. 

 

__________________________________________________

 

Evo i ja da izbacim jedno ozbiljno upozorenje svima koji koriste put Beograd-Pančevo u oba smera. Naime, kada se ide iz pravca Beograda najpre na silasku sa pančevačkog mosta pre prvog semafora kod Poljoprivredne škole treba znati da se taj deo puta tretira kao VAN naseljenog mesta. Ograničenje je 50km/h dato saobraćajnim znakom što znači da možete ići do 70km/h za 3000,00rsd, odnosno do 90km/h za 5000,00rsd. Policija na tom semafor zaustavlja sve preko 70km/h i piše prekršajnu prijavu za kod sudije za prekršaje kao da ste vozili U naseljenom mestu jer se za prekoračenje preko 20km/h u naseljenom mestu piše ta kazna. Dakle, umesto 3000,00rsd oni vam pišu sudiju za prekršaje i to 6-20 hiljada, obavezno meseca dana bez dozvole i ne znam tačno koliko poena. 

 

Nakon tog semafora pa sve do odvajanja za stari put (ka centru Pančeva) put se tretira kao naseljeno mesto i ograničenje je 60km/h saobraćajnim znakom. I tu stoje i tu pišu "normalne kazne". 

 

Međutim, nakon tog dela kada se ide i novim i starim putem ograničenje je 80km/h i tretira se kao put VAN naseljenog mesta. Naravno, oni stoje na oba puta i opet pišu "krive" kazne, tj. pišu sudiju za prekršaje za sve koji su preko 100km/h umesto 3000,00rsd za do 100km/h odnosno 5000,00rsd za do 120km/h. 

 

Delovi puta U i VAN naseljenog mesta su propisno obeleženi znakom za početak odnosno kraj naseljenog mesta i apsolutno nema nikakvog spora da li si U ili VAN naseljenog mesta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nismo pisali...
Danas kod komsije, limara, vidim pandurski Pezo 307, slupan napred, otvorim vrata, kad ono, vozacev pojas zakacen, samo bezveze, da ne pisti...i onda nas zaustave i drndaju zbog pojasa. :)
 
cxcv990660.jpg
 
cxcv990661.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Marko,znas i sam kakvi su ovi nasi.. :) Voze bez upaljenih svetala,pola sijalica im ne radi,tako da ni ovo nista ne treba da te cudi.. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nicija duznost da vozi neispravan auto pa ni njihova, jednostavno moze da kaze da nece da ga zaduzi ili da mu sef smene na svoju odgovornost potpise nalog, u tom slucaju kad bi se nesto desili taj isti sef ili komandir bi zestoko najebao...

Inace skoro zaustavim saobracajce posto su vozili na pozicijama i maglenkama nocu, znaci bez oborenih svetala, stanem pored i svirnem im i pokazen da spuste prozor, kaze SL sta je bilo, reko niste upalili oborena svetla, vozite na pozicijama, nasta on kaze da li se ti pitas da li mi rade oborena.....jbm te drzavo, za to bi meni bila napisana kazna a oni jos bezobrazno odgovaraju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kod komsije, limara, vidim pandurski Pezo 307, slupan napred, otvorim vrata, kad ono, vozacev pojas zakacen, samo bezveze, da ne pisti...i onda nas zaustave i drndaju zbog pojasa.

 

Pogledaj film A hard day, baš me podseti na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... a da ne pricamo sto zimi voze na letnjim gumama.

 

U vezi zimskih guma postojao je sistemski problem sa konstantnim obaranjima tendera, verujem da se ni njima ne vozi na letnjim po snegu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od svih državnih institucija, policija ima ubedljivo najgore održavana vozila, a najviše para imaju za tu namenu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pobednici definitivno .

 

cxcv990662.jpg

Ovi ne moraju da popunjavaju evropski izvestaj. Patrola odmah izasla na uvidjaj.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...