Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Darkos

Punto mk.1 55s - ECU i kontakt brava iz Punta mk.1 75? / ne radi kontakt brava

Recommended Posts

Pitanjce, mozda neko ima iskustva:

 

Hteo bih da zamenim set brava na vratima, kontakt bravu i imobilajzer na mom Puntu 55s ... Auto je kupljen sa samo jednim kod-kljucem ( razmisljao sam da "narezem" jos jedan .... ), a brave na vratima su ostecene, ocigledno "nestrucnim" obijanjem ... Sve brave su aktivne i zamena nije neophodna, ali ...

Ono sto mogu nabaviti je ceo taj set ( pa i ECU ) sa Punta 75sx ... Zanima me da li je moguce zameniti kontakt bravu i imobilajzer, a zadrzati originalni ECU?

Ili, ako mora da se menja i ECU ... da li je moguce i pod kojim uslovima ECU iz 75-ce ubaciti u 55-cu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto sam uspeo zakljjuciti je da ECU nisu iste ... tako da to ne dolazi u obzir. Ostaje pitanje da li su kontakt brava i imobilajzer "nezavisni" od ECU-a .... Ne tvrdim, ali koliko sam zakljjucio ... nisu ... tj. ECU i imobilazjer su, da se tako izrazim, zajedno kodirani ... i idu u paru...

Ako neko ima nekog prakticnog znanja i iskustva, molim za "prosvetljenje" ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Imobilajzer i ECU idu u kompletu. A svakako ti ne pasuje ECU 75 na 55 jer nisu sistemi ubrizgavanja isti. Oba jesu Marelli, ali je tvoj sa jednim injektorom i 75 sa cetiri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz svima

 

treba mi pomoc :(

Danas krenem kuci sa posla i probam da upalim Punta 1, okrenem kljuc, odradi pumpa svoje, pogase se lampice, krenem da verglam i nista.Ne vergla  a upaljena lampica za akumlator. Vratim kljuci u pocetni polozaj, nesto mnogo lako ide...lampica akumulatora i dalje svetli. Vrtim kluci po bravi, nema nikakvog otpora. Lampica akumulatora i dalje svetli. Izvadim kljuci iz brave lampica akumulatora i dalje svetli.

Kontam da mi je crkla brava. Skinem klemu sa akumulatora i reko da idem kuci. Kad kolege predloze da ga upalimo na gurku. Vratim klemu akumulatora, sija lampica akumulatora i u levom cosku pise CODE. ubacim kljuc...probamo na gurku da ga upalimo ali nista.

Okrenem se i krenem kuci :(

Auto ostade na parkingu.

 

Dajte neki savet kako da resim kvar i gde to da uradim?

Googlao sam po netu ali slaba vajda. Meni izgleda nije crkao ulozak brave vec cela brava.

Ko za baksuz Subota je, proslo 17h i radnje ne rade pa ne mogu ni da zovem da pitam imaju li bravu.

 

Hvala unapred svima na odgovorima.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti svijetli CODE onda je problem u čitanju koda sa ključa. Nećeš ga upalit nikako ...

 

Problem je u ključu ili u čitaču koda kod brave. Probaj prvo sa rezervnim ključem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...