Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Izvučen je voz RVR 412-005 iz tunela koji je pre par dana imao sudar.

IMG_3307.jpeg

@neshtry

:blink: kad, kako i gde, tj u kom tunelu? Uopste nisam u toku, neko mi ovih dana spomenu negde da je bio neki udes na zeleznici... ali pojma nemam gde!?

Jedan putnički i jedan tereni voz sudarili su se u tunelu između Vukovog spomenika i Pančevačkog mosta u Beogradu.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/sudar-vozova-u-tunelu-kod-pancevackog-mosta-oglasile-se-zeleznice-srbije/71txljq

Uzas...hvala Bogu pa nema nastradalih. I ovu muku ce najvise osetiti narod jer eto, jos jedna rvr lokomotiva manje. 

Posted (edited)

Mašinovođa i kondukterka su teško povređeni. Izlomljeni  i sa teškim povredama unutrašnjih organa.

Mediji i nadležni su sudar banalizovali još u prvom satu. "Nema teško povređenih i ljudska je greška". Nova vest kao senzacija je bila da se prikaže kako su pripremljeni spasioci i da se objasni gde su sve specijalni evakuacioni izlazi. Za to vreme ljudi su bili zarobljeni u vozu.

Sreća u nesreći, u vozu je bilo 9 putnika, svi su izašli ranije na Vuku.

Edited by stex_pb

Kontrola medija. Ono sto im je u interesu max ponavljaju i preteruju. Ono sto ne treba da se rasiri, elementarne informacije, sve ok..... Nista strasno se nije desilo. Nit postoji krivac... Istraga ce utvrditi... Jednog dana..

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Neće nikad. Ako bude suđenje, biće do u nedogled, zastariće, pogubiće se dokazni materijal, nestaće par minuta snimka, vremenski uslovi će uticati u tunelu i td. Tužna smo mi država, svi koji ukažu na neke mahinacije, kriminal, korupciju, treba da se plaše, a kriminalci su nedodirljivi .

Poslato sa RMO-NX1 pomoću Tapatoka

Juče sam na nekoj proslavi video tetku koja je radila u konktrolnoj sobi u Prokopu svojevremeno baš na usmeravanju i kontroli prolaska vozova kroz Beograd, zaboravio sam da je pitam za ovu situaciju. Ranije mi je pričala koliko je njima dolaskom ove vlasti bulja u procepu jer traže da potpišu raznorazne situacije kao što je npr prolazak opasnih materija a ko ne poptiše susreće se sa otkazom. Sada je srećom u penziji bez mrlje u karijeri.

55 minutes ago, Woodoo said:

bulja u procepu jer traže da potpišu raznorazne situacije kao što je npr prolazak opasnih materija a ko ne poptiše susreće se sa otkazom.

Koliko glup treba da budeš i da potpisuješ takve stvari!? 

@ortakov
Ti mora da radis u privatnoj firmi, gde nema partijskog pritiska.

Davno mi je rodjak radio kao inzenjer na zeleznici, odgovorno lice, pa mu poture da potpise nesto sto ne ide. Pa on odbije, pa ga drugi pritiskaju, i to odbije. Pa razovor sa direktorom, kao nije to nista, nece nista da se desi, a on mu odgovori, pa slobodno vi potpisite, i vi ste ovlasceno lice... Kad nista nece da se desi. .. E tad muk, tisina...

I tako, u krug, jer sredstava nema za sredjivanje, a "mora" da radi...

Nahebaće neka sitna boranija i teramo dalje...

@shuxx

Da, radim u privatnoj firmi.

Ne znam, ništa meni nije jasno. 

Danas su 3 puta mogli da me udare na pešačkom prelazu i svaki put, niti su usporili, niti su registrovali, ništa, kao ćurke. Pri svemu tome, kazne nisu uopšte blage, naprotiv, kazne su prilično stroge, pa opet ništa. 

Suština je nešto drugo, ne u visini zaprećene kazne, već u izvesnosti da ćeš biti kažnjen ukoliko uradiš nešto loše / zabranjeno. I onda se to preslikava i na ovo što ste pisali, moraš da potpišeš da je nešto bezbedno čak i ako si siguran da nije!? Pa kako spavaš, jbm mu mater.... 

^ Sto veca riba, to laksi san. Jer naci ce se vec neko ispod (sitniji) da padne, tj da mu se namesti. Neki vozac, supervizor... ko god.

Kako se kod nas kaznjava javasluk na najvisem nivou? Prebace te sa ministra ovoga na ministra onoga, bas te onako kazne...

Posted (edited)

Nema roming. Ajd sto nije prvi slucaj... Nego sto nije poslednji. Pa ti saradjuj sa drzavom :)

edit: zar ovo nije krivicno delo, namerna prodaja kradenog predmeta (nije nehotice, tj nepoznato poreklo, sigurno MUP zna da je auto na poternici)?

Edited by ostoja

Posted (edited)

@Ivan opet sam izbegao drugu dimenziju :D da sam ostao na proslom poslu bio bih bas u tom , i drugar koji radi dalje pa se istim vracamo voli prvi vagon ... sreca prati hrabre, odvazne i pomalo sasave - death proof ;)

Edited by nemanja84bg

3 hours ago, neshtry said:

Zašto je isti proizvod skuplji u Srbiji nego u Nemačkoj

Čitao sam to, pa cenjenja Danica Popović je fino sve primetila ali je ponešto preskočila, možda namerno, možda slučajno, u svakom slučaju, propaganda.

Kada kupiš 1 kg mesa cena je xyz

Kada kupiš 1000 kg mesa cena je xy

Recimo, veće tržište, pa je logično i da ima veću potrošnju, pa su i cene bolje. To nije spomenula nigde.

Drugo je pitanje zašto mi nismo deo tog većeg tržišta. Možda nas oni i ne žele u svom društvu, možda mi nismo zaslužili, kako god, ali nismo i to je jedan od razloga.

A onda, pošto nismo deo tog tržišta, mi moramo imati neke svoje standarde za naše tržište, SRPS recimo, pa smo se uskladili sa CE itd. ali, postoje izvesna "prilagođavanja" proizvoda da bi taj proizvod mogao da se pusti na tržište Rep. Srbije. Da li je to fingirano prilagođavanje ili se stvarno proizvodi prilagođavaju, to je drugo pitanje, ali to sve poskupljuje proizvod.

Ja sam imao situaciju, da treba da uvezem Blutut tastaturu za TV. Mora da priđe standardizaciju u RATEL u. A standardizacija podrazumeva prevod proizvođačke specifikacije kod ovlašćenog prevodioca za Korejski jezik, naravno takse i sl. Pa onda štampanje uputsva na srpski jezik, deklaracije itd.

Da bi cena te tastature bila ista ili slična na tržištu Rep. Srbije kao na tržištu SR Nemačke ja bi morao da uvezem barem 10000 komada te tastature, a to se nikada u tom broju neće prodati u Srbiji. 

I tako je sa svakim proizvodom, samo to niko ne spominje. 

Naravno da postoji i sve ovo što je ona navela, samo mi je malo muka, ne želim da slušam Pink samo u ogledalu.

Da, ovo redovno poredjenje sa Nemackom koje je sigurno najvece trziste u Evropi i Srbije koja je jedna od vecih rupa. Poredjenje jedino validno bi bilo sa regionom i to najvise sa drzavama bivse YU. 

Imamo mi Bosnu,Makedoniju,Grčku,Hrvatsku za poređenje,manite se Nemačke koja ima snage da kompenzuje šta god hoćeš( kao što je rat u ukr)...

@ortakov poređenja radi, kod nas je rok trajanja zaleđenog mesa 2 nedelje duži nego u EU. Slučajno?

Možda zato što mi i još po neka zemlja i dalje imamo koliko-toliko svoju proizvodnju mesa. Ako čekaš da pola meseca ili mesec stigne od nekud brodom onda i nije čudno što kraće traje. 

A naravno, može da bude da isto meso stiže i nama i njima ali je naše bolje zaleđeno :D:D.

Kod nas su marze bitno vece. Odgovara trgovcima, vise zarade, odgovara drzavi, veca osnovica za PDV, vise para se sliva u budzet.
Pre puno godina sam se cudii kako je grand kafa i kiselo mleko iz Novosadske mlekare jeftinije u Ohridu nego kod nas, i to bar 20%. Ludnica od drzave