Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

I u ovom slučaju je - 10 % sa 62 000 i preko palo na ispod 50 000. Tako da svako povećanje zvuči smešno , tužno. Bolje da se vrati na pređašnje stanje i ne mora ništa da povećava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dok Vučić vodi ovakvu politiku nikada i neće biti povećanja pa čak ni vraćanja na pređašnje.To je stvaranje lažne slike,smanjene plate i penzije prave "višak" u bužetu i samim tim u strane banke ide više našeg novca koji ima ulogu depozita.Samim tim nam se povećava kreditna sposobnost i MMF daje nov aranžman.Dobije se prividna slika da nam je krenulo,al narod to ne oseća,od inostranih kreditora se dobije novac kojim se zakrpe rupe i plate kamate i onda kad  se isprazni kasica na red dolazi novo smanjenje plata i penzija ili povećanje akciza na gorivo recimo.

 

Kad bi se plate i penzije vratile na staro Vučić bi se vratio na početnu tačku i džabe je krečio.

 

Da bi došlo do povećanja mora da proradi privreda i da ona puni budžet.Ako se ovako nastavi sledeće zime opet sledi smanjenje plata i penzija,ako preko leta ne skrešu broj ljdi zaposlenih u javnom sektoru i to drastično.

 

Politika dok jednom ne smrkne,drugom ne svane  :help:

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima spasa da se prežale propale fabrike i da se bez mnogo sentimetalnosti njihovo pitanje reši.A ne da se mrcvare zarad jeftinih političkih poena.

 

Nama železara ne treba,naše potrebe za sirovinama su takve da je jeftinije kupiti već gotove sirovine nego iste proizvoditi,a za plasman na inostrano tržište nemamo kapaciteta niti možemo kvalitetom da pariramo ozbiljnim gigantima iz te oblasti.

 

FAP da prestane sa komercionalnom proizvodnjom i da se okrene vojnoj indsutriji gde još uvek može da bude konkurentan i da se spoji sa namenskom industrijom.

 

Telekom modernizovati i da postane konkurentan stranim operaterima,nikako prodavati.

 

I razviti selo,koje je komunističkom industrijaliacijom bačeno na marginu i potpuno uništeno.

 

Nas uništava to što za sobom vučemo treret iz doba komunizma,a komunisti u Jugoslaviju su hteli sve i auto industriju i železare i privredne kombinate i tekstilnu industriju,pa danas ima brdo propalih firmi koje imaju totalno suportne delatnosti i nikokao ih ne možeš udružiti da zajedno nešto proizvode.

 

Dakle naći neku granu industrije koja je najrentabilnija za nas i fokusirati se na nju,a poljporivreda terba da zauzme mnogo veći udeo u proizvodnji nego što je to sada situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo zeni cestitam povecanje plate od 1600dinara a tastu penzije od 500 dinara. Široko..

ja i nemam sta da cestitam zeni.....u grupi je koja nije dobila povecanje......a vala ovoliko povecanje cu ja da joj doniram  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam pojma sad kako cu da raporedim tih 2x800 din, da l' da orocim da l' da prebacim u € ili mozda nesto trece? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta deda mi bogatiji za 300 dinara  :laughing: nece moci on to sam da potrosi,moram da mu pomognem  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaustavlja pandur moju zenu koja je preticala bus/kombi.....Znate sta ste uradili, Znam, sta cu, zurim dete do doktora pa u vrtic pa na posao Gde radite?  u ministarstvu. Eeeee nama su povecali platu vama nisu hehehe, ajd vozi.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ako je preticala bus/kombi od kad je to zabranjeno?

 

Doduse ostavio si 3 tacke,nisi dovrsio u kojim uslovima,kojom brzinom itd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...