Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

sede na `ladan beton ... mene cale nije morao mnogo fizicki da vaspitava, sva trojica smo normalno vaspitani, normalno vise uz pricu i konkretne primere nego uz dranje i samaranje

 

najbolji ili najgori primer mi je bio kad je cale rekao da ce da me ispise iz osnovne u 8 razredu jer par dana nisam isao u skolu, a nije moglo da se opravda, pa mi je uvek pominjao nekog lika koj je posle 6 razreda napustio osnovnu skolu ... hoces da budes kao on ... sa 14 godina da radis na mesalici i da guras kolica, ok ajde idemo u skolu da te ispisem i onda si slobodan ... ali sutra kad treba da budes covek trebace ti nesto i u glavi ... i tako nekako napravi coveka od mene :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzoni _m tvoja reakcija na tekst gospodje Ivone je u najmanju ruku jadan.
Procitao si prve 3 recenice i zakljucio da je tekst cista glupost plus etiketiras zenu da je bolid.
Tvoje objasnjenje na pitanje zasto je zena bolid, je zato sto se ti ne slazem se sa njom.
To sto ti mislis drugacuje, ne daje ti za pravo da vredjas neistomisljenike, ali to je u stvari dobro, jer govori o tvom vaspitanju sto je ovde jedna od tema.
Kuda ide ovaj svet ako ljudi kao ti ostrvljeno napadaju ljude koji imaju drugacije misljenje.
Da li mi drugi treba da nosimo zute zvezde na reverima ili mozda neko drugo obelezje radi lakseg uocavanja.
Ti bi druze bio primeran skojevac, steta sto si rodjen par decenija kasnije.


@Zvezdo, 100% se slazem, doticni je gotov proizvod.

Kolaga Sikter, toga ce biti sve vise, ljudi su hipnotisani raznim bajkama, kreditima, televizijom, tako da svoju decu i ne dozivljavaju kao decu, vec kao na neka smetala koja ih usporavaju u zivotu.

Uvazeni gosn' mladji referente beli_Punto, pa ti si bre buntovnik bez razloga. Veliki pozdrav za tvog oca, tako se ponasa i razmislja roditelj.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Beli, i nama u Pk su roditelji isto tako pricali za jednog njihovog vrsnjaka koji je napustio osnovnu skolu, kao "hoces kao on da budes sutradan".....I dodje sutradan a on najaci covek u Pk, finansijski naravno :D , a ovi njegovi skolovani vrsnjaci pukli nacisto, stale firme, SEKA itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

pa to prolazi kod ljudi kojima je komunizam i lezi 'lebe da te jedem jedino uredjenje koje bi im odgovaralo jer zamisli za sve drugo treba da se digne dupe i radi nesto.

 

 

Molim te, ne diraj u komunizam. Zaista nemaš pravo da pričaš loše o sistemu čije tekovine rada i dan danas sisaju ovi paraziti političari i BIZMISMENI.

Alo bre, 30 godina se rasprodaje i uništava ono što je KOMUNIZAM stvorio, a i dalje ima još po nešto da se proda i uništi.

Nema nama života dok se Broz i drugovi ne vrate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lalicu ovde je politika zabranjena, ali istorija nije.

Za vreme Jugoslavije u republici hrvatskoj su ziveli hrvati, u republici sloveniji su ziveli slovenci, jedino u republici Srbiji su ziveli jugosloveni. Toliko o tome ko je stvarao a ko ziveo u blizoj nam istoriji.

 

 

Alfa, beta, gama...

 

 

Među sisarima koji žive u čoporu, postoje alfa, beta, gama i delta primerci. Alfa primerci su dominantni mužjaci, koji brane zajednicu i to ne na osnovu nekakvog rezona, već zahvaljujući adrenalinu i testorsteronu, kojim ih je priroda obdarila više nego druge primerke vrste. Isto tako, alfa primerci su u permanentnoj borbi za primat, jer se stalno pojavljuju mladi mužjaci, te se položaj ne osvaja jednom za uvek, već se mora stalno iznova braniti.

Alfa primerci imaju privilegiju da prvi pare ženke, a ostalima šta i ako pretekne. Time se obezbeđuje da se najbolji geni penesu na sledeću generaciju i time se vrsta popravlja, ili bar održava na istom nivou.

Među ljudima, u srećna vremena, važi manje-više isti princip, uvijen u tanke obloge morala i apstraktne pravičnosti. U Srbiji, do pre samo jednog veka, ono što nije bilo zdravo i pravo, moglo je da računa da će se pariti samo sa sebi ravnima. Mlade i mladoženje su se birale kao što se bira rasna stoka i duboko se zavirivalo u porodični rodoslov, što u seoskim uslovima i nije bilo teško, jer je svak svakoga poznavao.

Čak i u uslovima savršenog telesnog zdravlja, lako se moglo desiti da postojanje nekog ludog ujaka, ili radodajne babe, trajno izbaci kandidata za brak iz kruga alfa primeraka. Time se, ma kako to nedemokratski izgledalo, obezbeđivalo, sasvim ispod praga svesti, da biološka masa jednog naroda bude na veoma visokom nivou.

Napretkom demokratije i medicine, došlo je do biloškog osipanja. Pronalazak apstraktne jednakosti i nemogućnost da se u gradskim uslovima ostvari uvid u rodoslov, učinilo je upit o telesnom i duševnom zdravlju kandidata politički i moralno nekorektnim. Medicina je, spasavajući sve ono što bi u prirodnom stanju umrlo, ili bilo diskvalifikovano iz parenja, onemogućila da se slabi geni prenose na sledeće generacije.

Na nivou društva, demokratija je donela još jednu novinu: potiskivanje alfa mužjaka iz političkog života, od strane bolje organizovanih beta i gama primeraka. Alfa je, po prirodi stvari, individualac i nema šansu protiv ekipiranih subdominantnih primeraka.

Aj`mo konkretno: kako ćemo, u opštoj kakofoniji i odurnom samoreklamiranju, prepoznati alfa primerke? Mediji su čudo: od splačine naprave poslasticu, a partijski poslušnici našeg doba se utrkuju u pevanju oda partijskim glavonjama, što vara i optički, i misaoni sklop publike, jer ih navodi na pomisao da su oni prvi alfa primerci.

 

Muka je što su svi, osim alfa primeraka, u skladu sa prirodom i sposobnostima, prinuđeni da budu sluge, koje mogu da menjaju gospodare, ali svoju slugeranjsku prirodu nikako. Mala ilustracija: da li vam se čini verovatnim da su se ženke interesovale za beta, gama i delta primerke, dok se nisu dočepali love i moći? Ili, obrnuto: da li bi, bez love i moći, ovi gama i delta primerci, ikad saznali da i druge žene imaju što i njihove?

Red je ovakav: alfa mužjaci služe čoporu, beta sebi, pa čoporu, gama samo sebi, a delta samo gama primercima. Dok je sveta i veka, biće tako. Time što smo porekli biologiju, nismo je ukinuli, ona i dalje nevidljivo vlada nama.

Mi živimo u vreme trijumfa čopora nad alfa primercima. Pogledajte oko sebe: sve ono što je u vašoj školi, pre deset, ili dvadeset godina, dobijalo zauške od lepih, krupnih i samosvesnih momaka, danas je na položaju i ima lovu. Sve one izdajice iz prve klube, štreberi i uvlakači, smeše se sa bilborda i rugaju nam se, sveteći nam se za sve ono što nikad ne bi postigli bez svoje partijice. Bez partijice ne bi bilo moći, ne bi bilo ni lova, a bogami, teško da bi bilo i parenja.

Alfa mužjak će naći partnerku i za seks u „Fići“, ovi ruzmarini bez „Audija“ nemaju čemu da se nadaju. I-oni to znaju.

Zato patološki mrze one iz „Fiće“. I još nešto: oni iz „Fiće“ su privodili samo ženske.

Što se grbo rodi, vreme ne ispravi.

 

 

Radoslav Vidaković

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na stranu politika, religija... Mislio sam isključivo na ekonomiju.

Nakon II svetskog rata komunisti su izgradili Crvenu Zastavu, FAP, FAMOS, TAS, Trepču, Kolubaru, Mostogradnju, TENT, Đerdap, Litostroj, Kombinat aluminijuma Podgorica, Agrokomerc, NIS, EPS, JAT, Ivan Milutinović, Železaru Smederevo i mnoge druge gigante, sisteme koji su upošljavali desetine hiljada radnika ponaosob. Mogao bih da nabrojim još bar 20 velikih firmi, ali slaba vajda od mog nabrajanja.

Ti isti komunisti napravili su i putnu mrežu koju i dan danas koristimo. Sreća pa "drugovi" nisu pravili tolike "uštede" na materijalu kao ovi danas, inače ne bi imali gde da vozimo.

Takođe, dobili smo besplatno obrazovanje i zdravstvenu negu. Imali smo mi još mnogo drugih stvari tada koje nismo znali da cenimo...

Edited by lalic1709

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzoni _m tvoja reakcija na tekst gospodje Ivone je u najmanju ruku jadan.

Procitao si prve 3 recenice i zakljucio da je tekst cista glupost plus etiketiras zenu da je bolid.

Tvoje objasnjenje na pitanje zasto je zena bolid, je zato sto se ti ne slazem se sa njom.

To sto ti mislis drugacuje, ne daje ti za pravo da vredjas neistomisljenike, ali to je u stvari dobro, jer govori o tvom vaspitanju sto je ovde jedna od tema.

Kuda ide ovaj svet ako ljudi kao ti ostrvljeno napadaju ljude koji imaju drugacije misljenje.

Da li mi drugi treba da nosimo zute zvezde na reverima ili mozda neko drugo obelezje radi lakseg uocavanja.

Ti bi druze bio primeran skojevac, steta sto si rodjen par decenija kasnije.

Ne. Njeno pisanje je jadno. Kada ja kazem da neko bulazni onda ja "ostrvljeno" napadam, a kada neko svojim idiotskim tekstovima vredja zdrav razum onda on "samo ima drugacije misljenje". Alo bre zena pise o tome kako su vakcine glupost!!! Pise kako patogeni virusi ne postoje. Pise kako teorija evolucije nije tacna. Znas li ti da je to prepoznato kao pretnja i da je Savet Evrope doneo dekleraciju koja upozorava na takva pisanja koja osnovne naucne postulate pokusavaju da BEZ DOKAZA opovrgnu i nametnu kvazi ucenje? Sreca je sto u Evropi postoji naucna elita koja nije marginalizovana "slobodama" kao u USA npr pa da imate situaciju da dvoje dece umre od obicnih prehlada koje su se iskomplikovale jer roditelji veruju da ce ih neki bog izleciti? To sto ona mlati za finansijske tokve i ajde de. Svaki ekonomista ce vam reci da lupeta i da to nema veze sa zivotom. Teorije zavere opet ni to nije strasno jer svako sa 2 cuke u glavi shvata da su to bajke. Ali ovo prethodno sto sam naveo je strasno. To da "treba pustiti" mozda i treba, ali zasto onda ne pustimo i da se pisu hvalospevi o fasizmu? Mozda o slobodi pedofila? Zasto da ne, oni imaju samo drugacije misljenje......Dakle zena lupeta i njeni tekstovi su puni gluposti. Moje vaspitanje nema nikakve veze sa cinjenicom da kazem ono sto mislim. Njene tekstove citaju ljudi gladni senzacije i oni koji ne zele da prihvate svet kakav jeste. A pravila igre su jako jednostavna.

To sto se vi zalite kako "se nema vremena" nije tacno. Sistem vas tera da radite vise ako hocete vise. Ako necete niko vas ne tera. Problem je sto vi hocete 70-te i 80-te u exYU da se radi od 7-15 sa pauzama koliko vama odgovara ali da su plate tolike da mozete sebi da obezbedite i kucu/stan, i da se ode na more i da se kupuje auto itd.

 

 

pa to prolazi kod ljudi kojima je komunizam i lezi 'lebe da te jedem jedino uredjenje koje bi im odgovaralo jer zamisli za sve drugo treba da se digne dupe i radi nesto.

 

Molim te, ne diraj u komunizam. Zaista nemaš pravo da pričaš loše o sistemu čije tekovine rada i dan danas sisaju ovi paraziti političari i BIZMISMENI.

Alo bre, 30 godina se rasprodaje i uništava ono što je KOMUNIZAM stvorio, a i dalje ima još po nešto da se proda i uništi.

Nema nama života dok se Broz i drugovi ne vrate...

Imam pravo. TO sto su napravili su prvo pokupili od onih koji su imali, pa su "ravnopravno" delili. Samo su neki bili ravnopravniji.

 

 

Na stranu politika, religija... Mislio sam isključivo na ekonomiju.

Nakon II svetskog rata komunisti su izgradili Crvenu Zastavu, FAP, FAMOS, TAS, Trepču, Kolubaru, Mostogradnju, TENT, Đerdap, Litostroj, Kombinat aluminijuma Podgorica, Agrokomerc, NIS, EPS, JAT, Ivan Milutinović, Železaru Smederevo i mnoge druge gigante, sisteme koji su upošljavali desetine hiljada radnika ponaosob. Mogao bih da nabrojim još bar 20 velikih firmi, ali slaba vajda od mog nabrajanja.

Ti isti komunisti napravili su i putnu mrežu koju i dan danas koristimo. Sreća pa "drugovi" nisu pravili tolike "uštede" na materijalu kao ovi danas, inače ne bi imali gde da vozimo.

Takođe, dobili smo besplatno obrazovanje i zdravstvenu negu. Imali smo mi još mnogo drugih stvari tada koje nismo znali da cenimo...

Sve to sto si nabrojao je bila PLANSKA ekonomija, tj fabrike su otvarane i pravljene ne zbog toga sto su bile potrebne, vec sto su drugovi tako hteli. Imale su svoj mali svet gde im je posao pripadao jer su za to i stvorene. Da si pustio slobodnu trzisnu utakmicu propale bi u roku od odmah, u stvari odmah i jesu bile propale. Bile su velike, neefikasne i radile su po direktivi.

Samo da te podsetim da pogledas moju lokaciju u profilu. Upravo radim u drzavi gde taj sistem jos uvek funkcionise na isti nacin kao i u exYU. Dakle sve ono sto sam ucio na fakultetu kao lose strane dirigovane ekonomije vidim sada svojim ocima. Ne moze niko da me ubedi jer vidim, osecam, zivim u takvom sistemu. O katastrofalnom ucinku koji taj sistem proizvodi citam i gledam svaki dan. Cak i obrazac ponasanja ljudi identican. Identican. Tako da slobodno mogu da kazem da je to rak koji unistava jedno drustvo. Retki su oni koji su se iz toga iskobeljali. Poljaci su dobar primer.

To oko obrazovanja i zdravstva, NISTA NIJE BESPLATNO! Shvati da se to finansira iz budzeta koji TI punis iz poreza i davanja! Dakle to nije BESPLATNO. Vise bi voleo da imas besplatno zdravstvo i nekvalitetno (kao sto je uvek bilo) i da za svaku dodatnu intervenciju moras da izvadis pare iz dzepa ili bi voleo da ti je odbitak od zarade manji ali ti da placas osiguranje gde ti zelis i da posle toga biras ko ce ta te leci, da ne moras da zakazujes vec da te sa postovanjem i paznjom neko primi i pregleda?

Dakle, mislim da je zakljucak na pitanje "kuda ide ovaj svet" veoma jednostavan: ide tamo gde ga vi u vasoj glavi stvorite. Ako vam je u zivotu cilj provod, zezanje i opusten zivot, bez problema mozete tako da ga zivite. Ako zelite uspeh, moracete da dobro zasucete rukave, ili krenete alternativnim putem koji ima neke svoje posledice. Napravite balans. Ne ocekujete neko drugi da to uradi za vas. Mogucnost izbora je velika. Tehnologija, je tu da pomogne i odmogne. Opet po izboru.

Svaka generacija kada dodje u neke godine pita se: kuda sve ovo vodi. Pitali su se to i nasi roditelji. Koliko vidim, svet nije ni bolji ni gori. Isto ce tako biti i u buduce. Nemate ratove svetskih razmera. Mislim da je samo to dovoljno na ovom stupnju razvitka.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ slažem se sa tobom u ovom poslednjem pasusu, u ove ostale diskusije ne bih ulazio...

 

Smatram da je i nekada bilo izopačenosti, samo što su se ljudi krili i ako su imali neke umobolne ideje to nije niko sem njih znao, a sad je neko npr. gej i bori se da bi to svi trebali da znaju, a meni to opet nije normalno nikako i ne bih želeo da sutra dan objašnjavam svom detetu zašto se one čike na klupi drže za ruke, ipak smatram da bi sve te izopačenosti trebale da ostanu po strani, a ne da to uhvati maha kao recimo u SAD-u gde je to normalno... Evo prepričava mi recimo devojka kako neka njena drugarica sa faksa to podržava i kao ona bi volela da sutra dan njeno dete bude gej... Opet u Ts-u iznad mene živi mlada doktorka koja je bila u braku celih godinu dana i koja sad svoje muško dete, koje ima oko 3 godine, oblači u žensko odelo i plete mu kikice i stavlja mu ženske šnale u kosu, meni to nije normalno niti mislim da roditelji tako trebaju da vaspitavaju svoju decu, ako je normalno, hajde onda da svi budemo gej i da izumremo kao vrsta... 

To je samo jedan primer zašto mislim da ne bi smo trebali da živimo po tom načinu života koji nam zapad, konkretno SAD nameće...

Sledeća priča, klinac isto iz Ts-a, srednjoškolac, Skins još od osnovne, nosi martinke, ošišan na ćelavo i propagira Srpstvo, drogira se, ide na sve mitinge Obraza, njihov je član i kada god su demonstracije on prvi ide da se bije gde treba, naravno nisu mu "posečeni rogovi" od strane roditelja na vreme i evo sada je došao iz Laze Lazarevića, a razlog zašto je otišao je taj što je prebio majku i vadio se na ludilo... Koji si mi ti Srbin i kog Srbina glumiš, a osnovno si prekršio - da digneš ruku na roditelja  koji te je podigao... Naravno ne želim ni to sutradan da me snađe...

Sledeća priča, u petak u centru Ts-a prošli neki likovi motorima kroz šetalište i uplašili dete od neke budale... Lik ušao u gvožđaru i pošto ima mnogo para, a bio je pripit, kupi 4 sekire i poređa ih na sto... Naša policija prođe nekoliko puta tuda i niko ga ne legitimiše i ne upita zašto njemu stoje 4 sekire na stolu.. Dođe čovek, poznati ugledni zubar u gradu, isto Fiatista, skuterom da pokupi ženu koja je sedela tu i ovaj skoči na njega "Alo ti majmune što se voziš sa motorom po centru" ovaj kao šta je bilo i čovek mu sekirom udari u skuter, ovaj počne da se gura tu sa njim, ovaj ga oštrim delom sekire zakači u vrat, ali ga ne iseče, tu uleti neki što je sedeo i ovaj ga držalicom udari i razbije mu arkadu... Da li je to pravi način da objasniš detetu koje sve to gleda da tako treba da se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da je i nekada bilo izopačenosti, samo što su se ljudi krili i ako su imali neke umobolne ideje to nije niko sem njih znao, a sad je neko npr. gej i bori se da bi to svi trebali da znaju, a meni to opet nije normalno nikako i ne bih želeo da sutra dan objašnjavam svom detetu zašto se one čike na klupi drže za ruke, ipak smatram da bi sve te izopačenosti trebale da ostanu po strani, a ne da to uhvati maha kao recimo u SAD-u gde je to normalno... Evo prepričava mi recimo devojka kako neka njena drugarica sa faksa to podržava i kao ona bi volela da sutra dan njeno dete bude gej... Opet u Ts-u iznad mene živi mlada doktorka koja je bila u braku celih godinu dana i koja sad svoje muško dete, koje ima oko 3 godine, oblači u žensko odelo i plete mu kikice i stavlja mu ženske šnale u kosu, meni to nije normalno niti mislim da roditelji tako trebaju da vaspitavaju svoju decu, ako je normalno, hajde onda da svi budemo gej i da izumremo kao vrsta...

Izvini ali zbog ovakvog stava bi trebali da se pitamo kuda ide ovaj svet. Ne zbog toga sto neko slobodno iznosi svoje stavove, vec zbog toga sto slobone stavove branimo i smetaju nam. Apsolutno tebe nijedan gej ili lezbo pojedinac nece ugroziti. Njegovo seksualno opredeljenje je njegova stvar i ima pravo da ga iznese javno. Problem je sto to tebi (i mnogim drugima) smeta. Vidis cim ti smeta, dakle on je ugrozen. To je prosto. Cim prestane da ti smeta (tj gledas ga kao ravnopravnog sto on i jeste) nema problema i on\ona nece protestovati jer imaju ista prava kao ti. To nije izopacenost niti bolest i ti i mnogi drugi koji tako nesto kazu mozete da se busate do prekosutra, WHO (svetska zdravstvena organizacija) to odavno ne tretira kao bolest i to nije bolest vec opredeljenje.

E sada da ti objasnim zasto ja podrzavam gej i lezbo populaciju: zato sto sam i ja mozda u necemu razlicit. Npr imam problem sa vidom pa nosim naocare i\ili kontaktna sociva. Kao sto vidis po opredeljenju sam liberal, i naravno "najveca izdaja srpstva" ja sam ateista. E sad sta ce spreciti neke celave mamlaze (da se celavi i kratko osisani ne vredjaju i ja sam osisan na 0) da krenu da biju "nevernike", ljude sa naocarima? Zakon. Eto to ce spreciti. Zakon koji kaze da su slobodni stavovi i opredeljenja i iskazivanje istih dozvoljeni i da niko ne sme da vrsi diskriminaciju a kamoli da fizicki ugrozi te ljude. Izvini ali to je pravi smer u kojem ovaj svet ide.

Naravno, sada se postavlja pitanje koje sam ja gore postavio: zasto ne dozvoliti propagiranje fasizma? E pa to je jako prosto, sama ideja ugrozava slobodu pojedinaca. Isto kao i prethodni primer da li ne tuziti i ne oduzeti decu roditeljima koji nisu vodili dete kod lekara vec su cekali da ga bog izleci? Ne, ne treba ih pustiti, vec spreciti takve stvari. Opet ugrozavanje zivota jedinke koja nije sposobna sama da donese odluku. Mislim da ljudi koji su zbunjeni danasnjim "grozotama" u stvari ne zele da prihvate razlicitost. Problem je sto mnogi jos uvek hoce na silu da nametnu svoje misljenje (primer verskih ekstremista) i ne prihvataju slobodnu volju. Svet koji ide ka tome da se svako moze da iskaze svoje misljenje bez da ugrozi nekog drugog je svakako svet u kojem bih voleo da zivim. Zovi te me budalom ali ja mislim da ide u pravom smeru. Problem su zaostali krajevi nase planete koji se, na zalost, ne razvijaju tako brzo.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije izopacenost niti bolest i ti i mnogi drugi koji tako nesto kazu mozete da se busate do prekosutra, WHO (svetska zdravstvena organizacija) to odavno ne tretira kao bolest i to nije bolest vec opredeljenje.

Svetska zdravstvena organizacija je stvorila paniku svinjskog gripa i preporučivala vakcine za koje se ispostavilo da em nisu potrebne, em su štetne.

Njihovo mišljenje se ne vodi uvek "ispravnim" razlozima već često finansijskim i nekim drugim.

 

Što se mene tiče gay populacija nije bolesna u klasničnom smislu ali da je to neka vrsta poremećaja sigurno jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woodoo taj ad hominem pristup na rad WHO uopste ne doprinosi konstruktivnoj raspravi. Istrazivanja koja su se bavila time da opovrgnu ranije radove koja su dokazala da homoseksualizam nije bolest, nisu uspela u tome. Jednostavno, to je opredeljenje koje tebi i meni moze slobodno da se ne svidja, imamo pravo da kazemo da nam je to gadno imamo pravo i da okrenemo glavu kada ih vidimo kako se drze za ruke, ali nemamo pravo da im to branimo, nemamo pravo da ih ne zaposlimo zbog toga, nemamo pravo da im branimo da osnuju zajednicu, da ih prebijemo na ulici, da im zabranimo da se setaju itd. Ponavljam, ko ce da donosi odluku sta je dobro ili lose? Sta ce spreciti sutra nekog da krene da bije sve koji voze Fiat (mislim uzimam glup primer)? Razlog koji ce oni da nadju za opravdanje jednako je glup kao i ovaj u slucaju gej populacije.

Ako je neko hteo da pita "kuda ide ovaj svet" trebao je o ovome da razmislja a ne o tome sto grupa na sedeljci kaci fotke palacinki koje krkaju. Osnovna ljudska prava + pravo privatne svojine su dve stvari koje moraju biti temelj danasnjeg drustva. Nazalost ona se najcesce krse. Samo gledam ovde u Belorusiji. Cim gospoda provale da je neki mucenik krenuo ozbiljno sa poslom i da je razvio beznis, hapse ga odmah. Optuzbe su smesne, ima dve opcije: pustamo te, dobijas jos posla, zastitu od drzave, za uzvrat podrska brkatom, par % odredjenim strukturama, ili oduzimamo sve i proglasavamo za izdajnika. Pogadjate rasplet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se ja za to što si napisao u vezi njihovih prava. Samo sam naveo gore deo za koji se ne slažem. Da li su ljudi koji vole seks sa životinjama "bolesni" ili imaju poremećaj? Da li oni ističu svoja prava ili to kriju? Neko mene ne bi zaposlio zato što mu se ne sviđam iz bilo kog razloga i tu se ne bi digla frka, a ako neko ne zaposli gay-a zbog seksualnog opredeljenja onda je to problem. Mislim da se ljudi više bune zbog tog njihovog potenciranja da nemaju prava nego zbog samog njihovog seksualnog opredeljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je to u pitanju. Stvarno ne znam koja to prava oni nemaju a koja ostali imaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_m

Sad si vec pobrkao babe i zabe. Tvoja prica ima donekle rezona ali izvlacis iz konteksta ono sto ti odgovara. Ako u  primeru uporedjujes gej populaciju sa Fiat-om ili bilo kojim proizvodom (namerno kazem proizvodom jer to i jeste) a logicno da svaki proizvod ima svog kupca ali se marketingom povecava broj potencijalnih kupaca. Onda je i gej populacija proizvod a marketingom se povecava broj "potencijalnih kupaca". E, to nama malo smeta! Ne smeta nikome onaj ko je gej jer ih je bilo "od kad je sveta i veka" vec ljudima smeta marketing oko toga. 

U nekom od prethodnih komentara si pomenuo da je neko "bolid" sto ne veruje u Darvinovu teoriju evolucije. Pa evo ni ja ne verujem! Ukoliko "naucnici" tvrde da je teorija tacna zasto je ne dokazu primerom tako sto bi napravili od majmuna coveka a ne da nas svakodnevno prave majmunima. Kad su to postojali dinosaurusi? Ko ih je video pre par miliona godina? Jedan je bio Zil Vern a sada njegovi imitatori pisu istoriju. Ma 'ajte molim vas! Evo primera na ateriranju na Mesec pre vise od cetrdeset godina i aktuelnoj prici o Marsu. Da je to istina zar ne bi deca danas isla na ekskurziju na Mesec? Ko od malih nogu zivi u lazima taj i ne moze da vidi realnost pravim ocima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko mene ne bi zaposlio zato što mu se ne sviđam iz bilo kog razloga i tu se ne bi digla frka, a ako neko ne zaposli gay-a zbog seksualnog opredeljenja onda je to problem. Mislim da se ljudi više bune zbog tog njihovog potenciranja da nemaju prava nego zbog samog njihovog seksualnog opredeljenja.

Pa naravno, ako ne zaposli zbog sekusalnog opredeljenja onda to jeste diskriminacija i ima sva prava da se buni. To sto tebe ili mene poslodavac ne zaposli zato sto mu sklop licnosti ne odgovara je potpuno drugi par opanaka i to je OK. Procenjuje da mu takva osoba nije podobna i to je to.

Pazi, ja shvatam zasto se ljudi bune, ali cim se ti bunis i kazes "sta bre on ima da se seta" i trazis da mu zabranis setnju, ti si uradio upravo ono sto je zabranjeno. I onda oni jesu u pravu. Naravno da im treba dozvoliti. Kada se to prihvati kako treba, oni to vise nece raditi jer imaju sva prava kao i ne-gej populacija.

 

@Dzoni_m

Sad si vec pobrkao babe i zabe. Tvoja prica ima donekle rezona ali izvlacis iz konteksta ono sto ti odgovara. Ako u  primeru uporedjujes gej populaciju sa Fiat-om ili bilo kojim proizvodom (namerno kazem proizvodom jer to i jeste) a logicno da svaki proizvod ima svog kupca ali se marketingom povecava broj potencijalnih kupaca. Onda je i gej populacija proizvod a marketingom se povecava broj "potencijalnih kupaca". E, to nama malo smeta! Ne smeta nikome onaj ko je gej jer ih je bilo "od kad je sveta i veka" vec ljudima smeta marketing oko toga. 

U nekom od prethodnih komentara si pomenuo da je neko "bolid" sto ne veruje u Darvinovu teoriju evolucije. Pa evo ni ja ne verujem! Ukoliko "naucnici" tvrde da je teorija tacna zasto je ne dokazu primerom tako sto bi napravili od majmuna coveka a ne da nas svakodnevno prave majmunima. Kad su to postojali dinosaurusi? Ko ih je video pre par miliona godina? Jedan je bio Zil Vern a sada njegovi imitatori pisu istoriju. Ma 'ajte molim vas! Evo primera na ateriranju na Mesec pre vise od cetrdeset godina i aktuelnoj prici o Marsu. Da je to istina zar ne bi deca danas isla na ekskurziju na Mesec? Ko od malih nogu zivi u lazima taj i ne moze da vidi realnost pravim ocima.

Fiat je bezvezan primer, ali sam naveo pretoga i pravi (kratkovide osobe, osobe sa invaliditetom, duga kosa i sl). Nema tu marketinga. Oni marketingom skrecu paznju na svoje probleme. Nece niko da bude gej zbog marketinga. Sa tim se radjas.

Molim te nemoj da pocinjes sa tom pricom da "ne verujes u teoriju evolucije". Ne zelim da te smatram za budalu jer verujem da samo ne znas o tome jer si napisao tipicnu gresku "covek postao od majmuna" nije tako vec imaju zajednickog pretka. Velika razlika. TE je jedini naucni postulat (zajedno sa gravitacionom teorijom) koji sam sebe potvrdjuje svakog dana. Lekovi, metode lecenja, kompletna medicina se zasniva na TE. Mnogi su pokusali da je ospore (posebno kreacionisti) i propali su slavno. Procitaj, korisno je: http://www.teorijaevolucije.com/uvod_u_evoluciju.html

Sto se tice fosila, nema sta da se "vide" postoje fosili, potvrdjeni, pregledani, istrazeni. Ti si izleda tipican "slusalac" za razne blesave teorije zavere. Sta je sporno u sletanju na Mesec? Hoces da mi prodas pricu o laziranom snimku? Neozbiljno.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Propagandni štabovi u svim društvenim mrežama

 

 

Beograd – Do pojave interneta privilegiju da javnost informišu, ali i protumače „da li je čaša dopola puna, ili dopola prazna“, imali su samo predstavnici medija. Danas, u gotovo svaki tekst na internetu, čitaoci mogu aktivno da se uključe – prokomentarišu, ocene, ali i podele na ostalim društvenim mrežama.

Velike društvenopolitičke teme na portalima su zatrpane komentarima. Najveći broj dolazi iz organizovanih „kuhinja“, koje su zadužene za kreiranje javnog mnjenja. Medijski timovi političkih partija, velikih kompanija i interesnih grupa aktivno su se uključili u ovakvu medijsku promociju.

Praksa je pokazala da je malo neutralnih čitalaca, koji sa nekoliko rečenica iskazuju svoj lični stav o napisnoj temi, a koja se lično njih tiče.

„Posmatrajući tekstove koji su najviše komentarisani, prepoznaju se jasni i vidljivi rukopisi i timovi koji ih šalju“, objašnjava Cvijetin Milivojević, direktor agencije za odnose sa javnošću „Pragma“.

„Zna se da postoji nekoliko stranaka koje imaju ozbiljne propagandne štabove, gde grupa mladih ljudi u okviru sektora za komunikacije, pozitivno komentariše istupe svojih partijskih lidera ili negativno ocenjuje političke suparnike.“

Prema Milivojevićevim rečima, ovaj vid propagande u Srbiji još nije uticajan, jer se samo trećina stanovništva aktivno informiše preko interneta.

U ratu komentarima ne učestvuju samo politički činioci, već je u borbi za tržište učestalo kršenje poslovnog fer-pleja. Udaranje ispod pojasa čest je slučaj u auto-industriji, prehrambenoj, konditorskoj, proizvodnji nameštaja…

„Ova oblast kod nas je velika džungla. Uopšte nije uređena, ovde niko ne odgovara za objavljenu klevetu i laž. Otežavajuća okolnost je što se 99 odsto tih komentatora krije iza maske anonimnosti, potpisujući se pseudonimom „, kaže Milivojević.

Profesor dr Miroljub Radojković smatra da ovakva komunikacija, još nije jako informaciono oružje u kreiranju javnog mnjenja.

„Postoji princip „1-9-90“, po kojem se korisnici informišu. Samo jedan odsto se zaista ozbiljno udubi i uključi u temu. Svega devet odsto njih pročita tekst, uz to mu da pozitivnu ili negativnu ocenu, ili ga podeli sa prijateljima na nekoj društvenoj mreži. Najviše korisnika, njih 90 odsto, letimično bace pogled na rubriku i nastave dalje „, objašnjava ovaj stručnjak sa Fakulteta političkih nauka.

Armija „analitičara“

Pojedine marketinške agencije, honorarno upošljavaju pravu armiju komentatora. To su uglavnom studenti ili tek svršeni akademci, koji su u obavezi da tokom čitavog dana budu „na vezi“. Posao nije težak, jer sa mobilnog telefona ili računara, treba svega nekoliko minuta da se ciljana informacija pohvali ili napada.

 

 

 

M. T. Kovačević

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_m

Prethodnim komentarom samo potvrdujes sto sam rekao, tj. da izvlacis iz konteksta ono sto ti odgovara. Ja uopste nisam rekao da je "covek postao od majmuna" vec postavio pitanje "zasto naucnici ne naprave od majmuna coveka?...". Takodje, pominjes "teoriju zavere", opet propagandno orudje. Ja to nisam rekao vec nesto drugo. Ako vec hoces da dojazes ateriranje na mesec sa naucnog stanovista onda odgovori na par pitanja:

1. Ako je za poletanje Apola 13 na Zemlji bila potrebna ogromna lansirna rampa i prateca oprema, kako je onda kapsula poletela sa Meseca?

2. Ako je gorivo za pokretanje Apola 13 bilo smesteno u modulima koji su se odvajali od kapsule nakon njegovog sagorevanja, kojim se to gorivom Apolo 13 vratio na Zemlju?

3. Ako je televizija vrsila direktan prenos sletanja na mesec sa tadasnjom analognom tehnologijom bez ikakvih smetnji, zasto danas sa digitalnom tehnologijom imamo smetnje u prenosu, recimo reportaze sa "Cvetkove pijace" u Jutarnjem programu RTS-a? Naravno, i nama koji smo zavrsili elektroniku objasni prostiranje elektromagnetnih talasa u prostoru?

4. Ako je Zikica Jovanovic Spanac 7-og Jula 1941 podigao ustanak u Beloj Crkvi pa smo svi djaci iz cele ex Jugoslavije isli na ekskurziju i nakon 40 godina od tog dogadjaja, zasto deca nikada nisu otisla na ekskurziju na Mesec?

5. Zar je Zikica Spanac napravio "veci korak za covecanstvo" od Nila Armstronga? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_m

Čekaj, nemoj da mešaš ljude koji nose naočare sa ljudima koji imaju poremećaj. Čoveku koji nosi naočare je čulo vida slabije i niko ga zbog toga ne smatra manje čovekom jer ćemo verovatno svi da ih nosimo jednog dana kada zađemo u godine, naočare su tu da čoveku nadomeste nešto što mu je genetski oslabljeno... 

Gej nije bolest, ali poremećaj psihe jeste definitivno i niko i nikakve organizacije ne mogu da mi dokažu suprotno...  Zna se za šta služi muški, a za šta ženski polni organ i čovek, niti bilo koja druga vrsta ne bi opstala ako bi se ukrštali muški sa muškima, a ženski sa ženskima, dok muška stvar ne uđe u žensku tu nema života, a ako oni žele da se razlikuju od normalnog, neka se kriju po kućama i neka rade te svoje stvari, ne moraju nama da to nabijaju na nos i iznose prljav veš u javnost...

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da te podsetim da pogledas moju lokaciju u profilu. Upravo radim u drzavi gde taj sistem jos uvek funkcionise na isti nacin kao i u exYU. Dakle sve ono sto sam ucio na fakultetu kao lose strane dirigovane ekonomije vidim sada svojim ocima. Ne moze niko da me ubedi jer vidim, osecam, zivim u takvom sistemu. O katastrofalnom ucinku koji taj sistem proizvodi citam i gledam svaki dan. Cak i obrazac ponasanja ljudi identican. Identican. Tako da slobodno mogu da kazem da je to rak koji unistava jedno drustvo. Retki su oni koji su se iz toga iskobeljali. Poljaci su dobar primer.

To oko obrazovanja i zdravstva, NISTA NIJE BESPLATNO! Shvati da se to finansira iz budzeta koji TI punis iz poreza i davanja! Dakle to nije BESPLATNO. Vise bi voleo da imas besplatno zdravstvo i nekvalitetno (kao sto je uvek bilo) i da za svaku dodatnu intervenciju moras da izvadis pare iz dzepa ili bi voleo da ti je odbitak od zarade manji ali ti da placas osiguranje gde ti zelis i da posle toga biras ko ce ta te leci, da ne moras da zakazujes vec da te sa postovanjem i paznjom neko primi i pregleda?

 

 

Delim neke od stavova sa tobom, kao i profesiju. Ako sam te dobro razumeo, po zvanju si ekonomist.

Konstruktivnoj raspravi i razmeni mišljenja nije mesto na forumu. Ali hajde:

 

Apsolutna istina je da je Ex Yu bila utemeljena na planskoj ekonomiji.

Tržište je bilo kontrolisano i zatvoreno.

 

Zašto?

Broz i društvo su vrlo dobro znali da je to jedini ključ opstanka ljudi na ovim prostorima.

 

Populacija na izlasku iz II svetskog rata beše mahom siromašna, neobrazovana i nekvalifikovana, privreda razorena.

Naši "saveznici" koji su i pre rata bili mnogo napredniji od samih nas, iz tog istog rata su imali višestruko više koristi. Naročito famozna USA.

U takvom odmeru snaga nismo imali šansu u otvorenoj tržišnoj utakmici.

Jedini put za obnovu i razvoj je bila planska ekonomija.

Čak i sredinom sedamdesetih, kada SFRJ beleži svoje zlatne godine, nismo imali šansu ako se "otvorimo".

Dobro informisani "Saveznici" su bili svesni toga više nego mi.

Počeli su malim parama da "otvaraju" tržište od 22 miliona ljudi odmah nakon Brozove smrti 1980. godine.

11 godina im je trebalo da ga otvore delimično, 20 godina i potpuno. Na koji način su to uradili, svi znamo. Po sistemu ZAVADI PA VLADAJ.

PLANSKE organizacije su se jednostavno izgubile u novoj situaciji koja im se nametnula.

 

Da ne bude nesporazuma, lično nisam pristalica planske ekonomije, uvek sam za slobodnu utakmicu u kojoj će svako da pokaže koliko vredi.

 

E sad, ova moja pričica ima dosta dodirnih tačaka sa onom tvojom o ženi kojoj deca umiru jer se ista nada da će ih izlečiti Bog. Posledice tih ubeđenja su fatalne.

Jasno je da su to sulude ideje. Treba je sprečiti u tome.

 

Isto tako su bili ludi ti isti ljudi koji su vodili SFRJ nakon Brozove smrti, misleći da će zemlja opstati ukoliko se njena ekonomija bude temeljila na principima otvorenog tržišta.

Trebao ih je neko sprečiti u tome, jer je 22 miliona ljudi danas svedok fatalnih posledica njihove pogrešne paradigme.

22 miliona ljudi živi mnogo lošije, 22 godine kasnije. Velika većina ne može ni da zamisli kupovinu one kuće ili automobila na kredit koji si ti pominjao.

Dobar deo nema šansu da uopšte radi od onih 7-15h sa pauzama koje si ti pominjao...

 

Da se prosto izrazim, bez želje da uvredim narod kojeg sam i sam deo:

Broz je nakon rata vrlo dobro znao sa kakvom stokom od naroda ima posla. Na tim saznanjima je napravio režim koji je mogao da kontroliše tu istu stoku.

Ruku na srce, mi niti smo vredni kao Japanci, niti precizni kao Nemci. Generalno, imamo dosta mana. Danas, čini mi se, i više nego pre 30 godina. Ja prvi.

Kako ja kao takav da se takmičim sa nekim superiornim, a da pri tom nemam nečiju zaštitu ili pomoć?

Pomoć narodu SFRJ u utakmici sa superiornim rivalima je bio SISTEM vlasti i upravljanja koji je Broz stvorio.

 

E zato podržavam i branim stavove komunizma na ovim prostorima.

Edited by lalic1709

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_m

Prethodnim komentarom samo potvrdujes sto sam rekao, tj. da izvlacis iz konteksta ono sto ti odgovara. Ja uopste nisam rekao da je "covek postao od majmuna" vec postavio pitanje "zasto naucnici ne naprave od majmuna coveka?...". Takodje, pominjes "teoriju zavere", opet propagandno orudje. Ja to nisam rekao vec nesto drugo. Ako vec hoces da dojazes ateriranje na mesec sa naucnog stanovista onda odgovori na par pitanja:

1. Ako je za poletanje Apola 13 na Zemlji bila potrebna ogromna lansirna rampa i prateca oprema, kako je onda kapsula poletela sa Meseca?

2. Ako je gorivo za pokretanje Apola 13 bilo smesteno u modulima koji su se odvajali od kapsule nakon njegovog sagorevanja, kojim se to gorivom Apolo 13 vratio na Zemlju?

3. Ako je televizija vrsila direktan prenos sletanja na mesec sa tadasnjom analognom tehnologijom bez ikakvih smetnji, zasto danas sa digitalnom tehnologijom imamo smetnje u prenosu, recimo reportaze sa "Cvetkove pijace" u Jutarnjem programu RTS-a? Naravno, i nama koji smo zavrsili elektroniku objasni prostiranje elektromagnetnih talasa u prostoru?

4. Ako je Zikica Jovanovic Spanac 7-og Jula 1941 podigao ustanak u Beloj Crkvi pa smo svi djaci iz cele ex Jugoslavije isli na ekskurziju i nakon 40 godina od tog dogadjaja, zasto deca nikada nisu otisla na ekskurziju na Mesec?

5. Zar je Zikica Spanac napravio "veci korak za covecanstvo" od Nila Armstronga?

Ne izvlacim nista iz konteksta. Tvoje pitanje pokazuje da pravis tipicnu gresku. Postavio si pitanje polazeci od teze da je covek nastao od majmuna. Nije tacno, vec imaju zajednickog predka. Samim tim i odgovor na tvoje pitanje je ocigledan. Treba im taj predak pa da ti kroz generacije pokazu kako nastaju visi oblici primata. Mislim, za one koji "prihvataju" (ko da se takvi pitaju) naucni metod, to je vec odavno "nacrtano" kroz DNK mapiranje.

Na tvoja suvisla pitanja oko Apola 11 je izlisno odgovrati. Sve imas da nadjes odmah. Sa sve forumulama koje pokazuju da je gravitacija Meseca 1/4 one na Zemlji i koliko je malo goriva potrebno kapsuli da se vrati natrag jer koristi drugaciju trajektoriju i Zemljinu gravitaciju. Drugo, najbitnije, ljudi su postavili prizmu na Mesecu bas zbog nevernih toma. Ako imas dovoljno jak laser imas koordinate na NASA sajtu usmeri laser i izmeri za koliko se vrati. Eto ti razdaljine. Kako je to stiglo gore ako nisu bili? Daj bre tvoja pitanja su.....

 

@Dzoni_m

Čekaj, nemoj da mešaš ljude koji nose naočare sa ljudima koji imaju poremećaj. Čoveku koji nosi naočare je čulo vida slabije i niko ga zbog toga ne smatra manje čovekom jer ćemo verovatno svi da ih nosimo jednog dana kada zađemo u godine, naočare su tu da čoveku nadomeste nešto što mu je genetski oslabljeno... 

Gej nije bolest, ali poremećaj psihe jeste definitivno i niko i nikakve organizacije ne mogu da mi dokažu suprotno...  Zna se za šta služi muški, a za šta ženski polni organ i čovek, niti bilo koja druga vrsta ne bi opstala ako bi se ukrštali muški sa muškima, a ženski sa ženskima, dok muška stvar ne uđe u žensku tu nema života, a ako oni žele da se razlikuju od normalnog, neka se kriju po kućama i neka rade te svoje stvari, ne moraju nama da to nabijaju na nos i iznose prljav veš u javnost...

Odakle ti znas sta ce sledece ultranacionalistima da padne na pamet da je nepodobno? Npr ateisti? Zasto da ih ne isprebijaju? Mislim unistavaju Srpstvo. Shvatas da je boja koze banalan razlog a zbog toga su milioni bili tretirani kao stvar. Not ringing any bells?

To sto tebi nikakve organizacije ni WHO ne mogu da dokazu da to nije bolest ili meni, sve jedno, je bitno koliko i bulimija u Etiopiji. Na osnovu strucnih analiza se na kraju napisu zakoni koje ja i ti moramo da postujemo. A oni kazu da imaju apsoulutnu ravnopravnost. Dakle ako ti mozes sa svojom devojskom da setas ulicom i da se drzis za ruke mogu i oni. Kraj price. Ako pokusas u tome da ih sprecis u zemlji gde se zakon postuje bices tako zestoko zveknut po dzepu, pa posle jos par kazni koje mogu da uticu na tvoju krijeru i dalje napredovanje pa se ti slobodno nemoj slagati. Nema problema. Hteli to mi ili ne to dolazi. I Vikinzi su nekad bili divljaci, Englezi nista bolji, pa pre samo 60-70 godina Nacisti zamalo istebise jedan narod. Nesto mi sadasnji potomci istih ni malo ne lice na pretke. Vidis kako se uveo red.

 

 

Delim neke od stavova sa tobom, kao i profesiju. Ako sam te dobro razumeo, po zvanju si ekonomist.

Konstruktivnoj raspravi i razmeni mišljenja nije mesto na forumu. Ali hajde:

 

Apsolutna istina je da je Ex Yu bila utemeljena na planskoj ekonomiji.

Tržište je bilo kontrolisano i zatvoreno.

 

Zašto?

Broz i društvo su vrlo dobro znali da je to jedini ključ opstanka ljudi na ovim prostorima.

 

Populacija na izlasku iz II svetskog rata beše mahom siromašna, neobrazovana i nekvalifikovana, privreda razorena.

Naši "saveznici" koji su i pre rata bili mnogo napredniji od samih nas, iz tog istog rata su imali višestruko više koristi. Naročito famozna USA.

U takvom odmeru snaga nismo imali šansu u otvorenoj tržišnoj utakmici.

Jedini put za obnovu i razvoj je bila planska ekonomija.

Čak i sredinom sedamdesetih, kada SFRJ beleži svoje zlatne godine, nismo imali šansu ako se "otvorimo".

Dobro informisani "Saveznici" su bili svesni toga više nego mi.

Počeli su malim parama da "otvaraju" tržište od 22 miliona ljudi odmah nakon Brozove smrti 1980. godine.

11 godina im je trebalo da ga otvore delimično, 20 godina i potpuno. Na koji način su to uradili, svi znamo. Po sistemu ZAVADI PA VLADAJ.

PLANSKE organizacije su se jednostavno izgubile u novoj situaciji koja im se nametnula.

 

Da ne bude nesporazuma, lično nisam pristalica planske ekonomije, uvek sam za slobodnu utakmicu u kojoj će svako da pokaže koliko vredi.

 

E sad, ova moja pričica ima dosta dodirnih tačaka sa onom tvojom o ženi kojoj deca umiru jer se ista nada da će ih izlečiti Bog. Posledice tih ubeđenja su fatalne.

Jasno je da su to sulude ideje. Treba je sprečiti u tome.

 

Isto tako su bili ludi ti isti ljudi koji su vodili SFRJ nakon Brozove smrti, misleći da će zemlja opstati ukoliko se njena ekonomija bude temeljila na principima otvorenog tržišta.

Trebao ih je neko sprečiti u tome, jer je 22 miliona ljudi danas svedok fatalnih posledica njihove pogrešne paradigme.

22 miliona ljudi živi mnogo lošije, 22 godine kasnije. Velika većina ne može ni da zamisli kupovinu one kuće ili automobila na kredit koji si ti pominjao.

Dobar deo nema šansu da uopšte radi od onih 7-15h sa pauzama koje si ti pominjao...

 

Da se prosto izrazim, bez želje da uvredim narod kojeg sam i sam deo:

Broz je nakon rata vrlo dobro znao sa kakvom stokom od naroda ima posla. Na tim saznanjima je napravio režim koji je mogao da kontroliše tu istu stoku.

Ruku na srce, mi niti smo vredni kao Japanci, niti precizni kao Nemci. Generalno, imamo dosta mana. Danas, čini mi se, i više nego pre 30 godina. Ja prvi.

Kako ja kao takav da se takmičim sa nekim superiornim, a da pri tom nemam nečiju zaštitu ili pomoć?

Pomoć narodu SFRJ u utakmici sa superiornim rivalima je bio SISTEM vlasti i upravljanja koji je Broz stvorio.

 

E zato podržavam i branim stavove komunizma na ovim prostorima.

Sve 5. Samo ima jedan problem: nema sada ljutis jer je sada "sef Sale" ispostavio racun. Dakle moglo je kako si ti lepo opisao tj. kako je uradjeno, ili je moglo kako treba. Posledice jednog i drugog osecamo sada.

U principu sam krnji komunizam nije bio toliko strasan. Poljaci, Slovaci, Cesi, koji su tek bili nahebali se povadise pa i Rumuni i Bugari se polako dizu sa dna, nas problem je bio odvratni kancer zvani "samoupravni socijalizam". E to je udarilo ekser u koveceg. Bilo je svacije a nije bilo nicije, bez kontrole i najvaznije BEZ ODGOVORNOSTI. Opet, nazalost, gledam to svojim ocima, sva sreca iz kancelarije USA firme onako vise iz radoznalosti.

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzoni_m

Izgleda da nije dovoljno sto sam nacrtao, trebalo bi da obojim, a? :guitar:

Mislim, nemo se ljutis, al' si "leg'o k'o kec na desetku" na ovu temu pa bi sto bi! Ko razume, razume, ko s'vati, s'vati a ko ne onda nikom nista. :welcome:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi nisam ja od tih koji će da se biju sa njima na ulici, ja sam od onih koji će da se zgrožavaju takvom pojavom... Pa ako dozvolimo da nam nešto tako bude normalno, za par godina će verovatno da postane normalna i pedofilija, jer opet kažem, zna se ko treba da se ukršta, pa će verovatno čak i da postane normalno da naši unuci za partnera imaju npr psa ili neku drugu životinju, i sad sledi pitanje šta bi po tvom mišljenju trebalo da se preduzme, da li trebamo da se prilagođavamo tome ili da se borimo da do toga ne dođe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedofilija nece postati normalna jer ugrozava decu. Mislim da je Nesa pravnik (ili ima neke veze sa pravom), moze da ti objasni zasto to nikada nece moci.JEdnostavno dete nije dovoljno zrelo da odluci o tome. Zato ga zakon stiti. Da se razumemo, dete nije osoba adolescent od 15 pa na vise (ili koliko vec je po nasem zakonu), vec deca od 0-15 ili koliko je granica.

Sa druge strane veza dve punoletne, odrasle osobe istog pola je njihova privatna stvar i imaju pravo da "im bude lepo". Ti imas puno pravo da ti se gadi na to. Madjutim, moraces da se PRILAGODIS, ne da ti se manje gadi, vec da kada ti dodju da kupe nesto od tebe onako drzeci se za ruke ti se ponasas kao prema svakom drugom paru. Prosto. Naravno, postoje i druge varijante: odes u zemlju koja ta prava ne priznaje (npr majcica Rusija na koju vecina Srba sece vene, ili evo kod ovog brkatog u Belorusiji, i tako slicnim) i onda uzivas u "nepokvarenosti" :)

Edited by Dzoni_m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...