Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Moj drugar radi pri železnici, zaboravih kako se sad zove njihov ogranak, ali to je ekipa koja vraća ispale vagone i lokomotive na prugu. Elem, pre nekoliko godina je još pričao kako je pitanje vremena kad će se desiti neka veća havarija, mada ih je o tada bilo, al se zataškavalo. Znam da je svako malo išao na teren da interveniše oko ispalih vagona. Sad je to još češće. Ima tu dosta do same pruge ali i neispravnih vagona.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola života sam proveo tik uz prugu, pored Goše koja je tada pravila najbolje vagone na svetu...

Mislim da je najveći problem stav našeg naroda (a i narodnosti) o železnici. Svuda u svetu je to dobar, ekonomičan i efikasan sistem, dok je, imam taj utisak, još u doba SFRJ železnica smatrana za prevoz sirotinje (iako je komfor u vožnji neuporediv)... Mislim da je to jedan od problema, neulaganja dugogodišnjeg. Drugi problem je stav ljudi koji tamo rade. Nisam nigde video toliko nemara prema firmi/delatnosti koja im donosi "hleb na sto" od železnice. Moja poslednja dva putovanja vozom su bila u ovim novim crvenim i tu videh vrata od prostora za mašinovođu poduprta nekom letvom, videh konduktera koji ni da opomene kliniku koja je digla noge i prlja sedišta, koji prolazi pored papira od doručka koji je neko ostavio i ne pomišlja da ga baci, pa sve do železničara u uniformi koji je za sobom ostavio gomilu opni od semenki koje je grickao, što ma stolu, što na sedištu, što na podu...

Pruga Palanka - Mladenovac je obnovljena 2003. kada je obnovljena i stanica i prostor oko nje, danas posle dvadesetak godina izgleda sve kao Bejrut!

Bio sam prisutan kada se neka Amerikanka krstila i levom i desnom na stanje i miomirise u vagonu (proputovala pola Evrope)...

Katastrofa!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Železnica i šinski nezavisni transportni sistem su ubedljivo najbolji i najkomforniji vid masovnog transporta.

 

Apropo odnosa prema železnici i preduzeću... Tamo negde 2008-2009 smo organizovali sindikalnu prodaju za područje Sombora, Kule, Vrbasa i tog kraja. Jedan od sindikata potpisnika je bila i železnica. Od vozača službenog automobila sam čuo sledeće: ako im npr crknu 2 neonke u kancelariji, onda se pali auto i ide iz Sombora za Beograd u magacin po te dve neonke. Nije bitno što troškovi puta 50 puta pređu vrednost te dve neonke. A ni u razmatranju nije da te dve neonke pošalju nekim svojim vozom.

Samo mogu da nagađam kako se još sve arčilo državno...

 

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Železnica i šinski nezavisni transportni sistem su ubedljivo najbolji i najkomforniji vid masovnog transporta.

 

jeste ali u normalnom svetu

kod nas sve to ide u korist akciza jer ti sa autom mnogo vise doprineseš državi nego sa vozom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam cuo, eurokrem se vise ne pravi po italijanskoj licenci, nego nesto muckaju sami. Jos pre par god sam provalio da to nije vise isti ukus kao sto je bio i ne kupujem ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 jedino sto najvise lici na stari eurokrem je V krem

64552437_548805152319093_840213152916517

nema ga svuda u trgovinama a mi smo ga ranije kupovali na pijaci i to po nekoj smesnoj ceni ali stvarno lep krem ko god ga je probao konstatovao je isto

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

 jedino sto najvise lici na stari eurokrem je V krem

64552437_548805152319093_840213152916517

nema ga svuda u trgovinama a mi smo ga ranije kupovali na pijaci i to po nekoj smesnoj ceni ali stvarno lep krem ko god ga je probao konstatovao je isto

Hm, ovo nigde ne videh, ali ako naletim kupicu obavezno. Obozavao sam stari eurokrem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MiloshBg said:

Hm, ovo nigde ne videh, ali ako naletim kupicu obavezno. Obozavao sam stari eurokrem. 

I na garaza forumu se pisalo o ovom kremu i pohvalili ga, ja sam saznao od nekih drugara a covek na pijaci koji drzi radnju mi je rekao da se bas prodaje, e sad nisam ga kupovao mislim od pocetka korone i skoro pomenuh zeni da vidi jel ima kad ide do pijace, oko 220din je bila kantica 800g ako se ne varam....u ovim vecim trgovinama ga nisam vidjao.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MS PK said:

Ja vise volim euro krem od nutele :D

+1 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tehnolog iz Takova već 15ak godina ima svoju proizvodnju krema, zove se Krem Krem, nekada je izvozio 99% proizvodnje u Sloveniju. Taj Krem Krem ima ukus pravog Eurokrema, nekada davno sam iz KVa išao u Gornji Milanovac samo da bih ga kupio. Kasnije znam da je imao svugde da se kupi, ne znam u zadnjih 5 godina kakva je situacija. 

IMG-20191002-WA0001-3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cipiripi zakon , bar dok je bio pod nestleom sad ne znam ko je preuzeo ali u vojsci smo za marendu imali isti i bio je vrh 2007 bese , tad je bio pod nestleom po novoj ambalazi se secam posle ko je preuzeo da ga 'ebem ... poceli kremovi i cokolade da smetaju ili zbog alergena nekog ili nesto , fazon ogranicen sam na 2 do 4 kockice dnevno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio najranjje tad je bio cipiripi blok pod okriljem nestlea , najukusniji vojni rok :D jos mi dodelili kafedzinicu :wub: smorim se posle nekog vremena pa se vratim u grmlje i zbunje :D plava beretka 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...