Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

On 9/21/2022 at 11:47 AM, knezevic76 said:

A onaj snimak gde preskače crnca da se pozdravi sa njim!?

Pa oni su izmislili rasizam, pre njih svi ljudi svih boja kože i oblika očiju su normalno živeli jedni sa drugima. 

Na primer u otomanskom carstvu, čitavom bliskom istoku, danas u rusiji. 

Robova je bilo svih boja kože, jer je takav sistem bio. 

куда иде овај свет, мислим да сам давно дао мишљење, тада можда смешно, идемо равно у катастрофу, ово сада је инерција, још увек роба иде, стаће све. 

Imate li drva i peć, imate li akumulatore i led trake, 12 na 220 v trasnsformatore, trebaće za gasne kotlove, tv ko voli gledati. Spremite se na vreme. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ,nisu prvi put, vec su vecno samo su promenili brend , kokakolu u pepsi ali u toj ambalazi smece ostaje zauvek smece. Totalna kontrola i dikatura , drago mi je sto sam napustio zemlju i trosim tamo gde se gradjanin i gradjanska prava postuju. U RS se nista od toga ne postuje, postoje zakoni o kontroli sadrzaja i medija , privatnost podataka i licnosti,  nista od toga se kod nas ne postuje - ceka se privatna tuzba da bi istu oborili spakovali u budzet i cao zdravo. Moderna diktatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad se vratio sa popisivanja….istrošila mi se baterija na laptopu…:rofl:

Ima 66 popisnih mesta u toj ulici i baterija izdržala 25….

Velika većina je bila u fazonu šta su digli toliku frku kada tu nema ničega…i svi se izjašnjavali na pitanja na koja nisu morali…

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nemanja84bg said:

...drago mi je sto sam napustio zemlju i trosim tamo gde se gradjanin i gradjanska prava postuju.

Gde tačno?

Ako je zapad - eto, tamo su npr. pre više od 6 meseci blokirali svaki mediji koji ne gura njihovu priču, svaki sajt. Gde su tu tvoja prava da budeš informisan?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct sad gde sam trenutno je nebitno ono sto je bitno jeste primer iz francuske kad su napali drugu veroispovest "charli hebdo" ili tako neki list ako se neko seca, da vidis kako su odma ugusili to na osnovu gradjanskih prava i kontrole medija, vikali par dana i tajac , e tako se to radi. Migranti idu tamo gde valja nece sigurno tamo gde je mutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam , nisam njihov drzavljanin jos uvek ;) ali ne bih cinio sigurno nekom ko me proterao iz zemlje onako indirektno kao i vecinu , ionako ce da nabudze te podatke tako da ne vidim razlog gubljenja vremena mog i njihovog.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, nemanja84bg said:

charli hebdo" ili tako neki list ako se neko seca, da vidis kako su odma ugusili to na osnovu gradjanskih prava i kontrole medija

Charlie hebdo radi punom parom, da si ti meni živ i zdrav! Evo pre desetak dana karikature budista koji siluju!

Kad postaneš, daće Bog što pre, državljanin te rajske države, javi nama neprosvećenima kako se organizuje popis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda jedan jedini koji bi drugi smeo :D 

@bane1321 ma bas me briga , ionako ce tu dosta neispravnih podataka biti, a bice i u relalnosti sa njihovih izvora tako da je nebitno zar ne? Ali bitno je da se ocisti smece iz magacina za malo tapsanja po ramenu i koji musav dinarcic :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dach@ said:

U medjuvremenu pojavilo se još jedno pitanje 70-to Gledate li zadrugu ?

Secam se ranijih godina nekada onako ne tako davno , jedna poznata firma trgovina velika lepa jaka, i tako nas 30oro sedimo kao u amfiteatru i taj kao predavac , sef ili kako vec pita "izvinite jel gledate farmu? " ko grom iz vedra neba  a svi cute kao tele u sarena vrata hahahah :D ljudi dosli u IT da se bave cime god a onda usledio sok :D skupio smotao kablove i neka neka ima i moze bolje :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry to je bila jedna onako bas smesna situacija , bukvalno tajac ni muva se nije cula hahaha :D  "jel gledate zadrugu" volume down : -150db :D  ljudi dosli da rade jadni istroseni neispavani a ono pitanjce ko grom iz vedra neba :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite eksperiment. Kad bude ulazak u neki od tih rijalitija, koje niiiiko ne gleda, krenite po zgradi/komšiluku da pozajmice malo kafe, lupam, pa onda pričajte kako to niiiiko ne gleda! My ass! 

Pre par godina, bio kod kuma, letnje vreme, svima svi prozori otvoreni... Ulica od 500 metara, uska, slušao sam stereo Zadrugu/Parove/Farmu/Brata... Nisam mogao da verujem, sa obe strane! I to ljudi svih generacija i obrazovanja! Znači to što javno niko ne priznaje da gleda, to okačite mačku o rep!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vreme Slobe gorivo 35din/l  ima od blata da ga pravite, a bane sto kaze u ovoj zemlji samo invalidi ostali isprane glave, drzava sa najvise poremecenih slucajeva, gde god cujem da vristi ruzicasta televizija dobro skeniram profil coveka i odgovor je uvek isti minimum 90% psiholoskog invaliditeta , koliko od vas jede medelu i ravanicu ? Ili pre jedes milku sa keksom ? To da je najgledanija televizija je glupost ljudima dekoder ostane upaljen i ispada tako ali u efektivi nije jer dodje normalno dete i promeni kanal , penzos poremeceni i dalje ostavi upaljen sto ne znaci bas nista ta analitika. Dakle ta igra je uvek namestena , soljica kafe i jedan kinez cuda cini. To su ljudi koji trce za sargarepicom u nadi da ce ziveti bolje pobegli iz nerazvijenih delova misleci "bice bolje" ispranog mozga na samom rubu egzistencije hvatajuci se za poslednju slamku a ovi meckice benkice 100k 200k

click-farm-lady-1.jpg

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ ko odlazi, a ko ostaje.
https://pescanik.net/izvoz-rada-ili-odliv-mozgova/

Međutim, statistička i ekonomska definicija odliva mozgova je precizna – da bismo govorili o problemu odliva mozgova, potrebno je da obrazovna struktura emigranata bude bolja od obrazovne strukture onih koji ostaju u zemlji. Taj tehnički definisan odliv mozgova Srbija nema, za razliku od većine drugih emigracionih zemalja. Naših ljudi najviše ima u Nemačkoj i Austriji, i u obe te zemlje i dalje dominira naša srednje i niže kvalifikovana radna snaga.

 

Slobu da pravimo od blata? Srecan nastavak zivota u novoj drzavi!

Edited by shell

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je logicno, nece da ti priznaju bilo kakvu diplomu , i ja sam nkv sta sad iako sam vkv nista novo. Ali imam za sve sto nisam imao u rs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...