Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

5 hours ago, igor0511 said:

Da se razumemo, kari wurst vole ljudi samo zato sto za 2-3e dobiju 200-300gr nekog nazovi mesa :) Sto se ukusa tice to je bukvalno poveca virsla.

 

Ali taj ceo pokret da se ljudi posle 2 milenijuma nauce sta je bolje po njihovo telo mi prilicno ide na onu stvar.

 

Bavio sam se poprilicno treningom i ishranom i sasvim je dovoljno slusati telo sta mu treba. Npr nekada sam unosio po 300-400gr proteina, a sad mi prija 150-200gr i ne treba mi vege guru da mi to kaze.

 

Sa druge strane ljudi postaju vegeterijanci ili vegani jer je to kul, pa posle nastrada krvna slika, pa krenu da piju soja protein, pa ode estrogen u nebo (i onda muskarac zavrsi sa ginekomastijom, a zena sa 20kg viska najcesce) i posle se cude sto se razbole.

 

Ili sto bi Niče rekao :) :

 

God remains dead. And we have killed him. How shall we comfort ourselves, the murderers of all murderers?”

image.thumb.png.746df2bf2a2bf35ba50abe75b00615cc.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kari vurst top. Doduše fakat je đubre od hrane. :D A u pekaru bolje ne ulaziti, međutim kad se uđe, treba izaći sa burekom, kakve bre hrono budalašine, koje eto nisu 100% belo brašno nego 95%.

 

Ko vodi stvarno računa o zdravlju i o svojoj ishrani, taj ume i da spremi, i zna šta treba da spremi. Uz to je fizički i mentalno aktivan. Zdrav hleb je smešno lako napraviti, a svaki drugi hleb koji god da uzmete da napravite, i kao početnik, biće 5x ukusniji nego onaj iz pekare. Ja ne znam kako naprave onakvo biiip od proizvoda, treba i to znati.

 

Kakve bre pekare i zdravlje, uopšte krkanje sa kioska s'nogu, ne zajebavajte. To ne postoji, u najavi šaka lekova posle 50te.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nidza said:
Meni kari vurst top. Doduše fakat je đubre od hrane.

I meni isto, a i slažem se da je upitnog kvaliteta i sastava.

 

Ja sam preko nemačke veze obezbedio i:

 

20210811_160627.thumb.jpg.f1916fa0da66c52602b37b4255a4bff7.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Škoti mi ne deluju kao narod gde će ovo proći.

Ja samo žalim što ne proživeh život još ranije, pa da sad ne postoji mogućnost da ovakve stvari dočekam.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bane1321 said:

Svaki komentar je suvišan!

B92: Škotska: Deci od četiri godine dozvoljeno u školi da biraju pol http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2021&mm=08&dd=15&nav_id=1907273

 

 

image.thumb.png.8e76da304c7e90c0e6c4fb3b34a38687.png

 

Tone ovakvih anketa sve pokazuju isto: Ta priča je nametnuta od strane lobija i nije odraz javnog mnjenja. Ako se zaista i sprovede u delo, verujem da će biti neredi na ulicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tone ljudi potpisuju peticiju protiv Jale i Bube, pa im koncerti puni, a YT na hiljade pregleda... Niko Farmu i Parove ne gleda, a milioni glasaju...

Proći će i te gadosti, polako ali sigurno - na žalost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog zasto je nas skolski sistem i dalje dobar je sto deca tek sa 18godina biraju “sta zele da budu”, tj fax. I tada je dobar deo nezreo.

 

Nemce unisti sto isto rade sa 12-13.

 

I sad bi neko da deca biraju pola sa 4. Uzas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima svašta na ovom kanalu, izgleda da mu je elon musk dosta pominjan lik

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, igor0511 said:

Razlog zasto je nas skolski sistem i dalje dobar je sto deca tek sa 18godina biraju “sta zele da budu”, tj fax. I tada je dobar deo nezreo.

 

Nemce unisti sto isto rade sa 12-13.

 

I sad bi neko da deca biraju pola sa 4. Uzas

Gura se agenda depopulacije u razvijenom društvu bez ratova (ratovi su za zemlje trećeg sveta), feminizam, LGBT, menjanje pola, razbijanje porodice kao osnovnog stuba društva i preuzimanjem države uloge "vaspitača". Da ne pominjem preterani hedonizam gde se imanje dece doživljava kao izlazak iz zone komfora.

 

Zlo i naopako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali da ne vidimo sve tako crnim, znate sta je jako zanimljiva stvar: Zivimo u dobu kada je rekordno mala stopa umiranja od siromastva, zivotni vek nikada nije bio duzi i standard zivota nikada nije bio veci (ne pricam o politickim forama i plati od 500e prosecno, vec o tome koliko ljudi ima svoj krevet i gde da zivi).

 

Do pre 200 godina je ziveti preko 30e godine bio uspeh, pogotovu za muskarce. Ratovi, porobljavanja, opasni poslovi, kriminal.. sve je uticalo na jako kratak zivotni vek. I onda napunis 12-13, nadju ti zenu, ako imas srece napravis dete i u rat / na posao i moli Boga da dodjes kuci ziv da vidis dete do sledeceg rata.

 

A razlog zasto se svi osecaju lose je:

 

1. Paznja nam odlazi na hiljade stvari od kojih ce neke biti logicno uzasne

2. Dostupnost informacija nikad nije bila veca

 

Ne kazem da je sad sve sjano, ali istorijski gledano smo mogli i dosta gore da prodjemo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Iskreno ne znam, ali da imaju zemlje treceg sveta i dalje vise dece od nas "civilizovanih" sam se i licno uverio.

 

Na jugu Afrike je bas tesko izdvojiti zensku osobu koja posle 21-22 godine nema barem jedno dete i brak iza sebe. Ima tu i do upotrebe kontracepcije, drustva i svacega jos, ali bas je razlika u odnosu na Srbiju.

 

Kod nas do 22-23 razmisljas kako da zavrsis fax, pa posle gde da nadjes posao i skucis se, a kad se sve to (donekle) zavrsi, onda se ceka idealna situacija za decu, koja kod dobrog dela ne nastupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek trend rasta životnog standarda prati i pad nataliteta, kao i obrnuto.

 

edit: pritom ne trebamo da se poredimo sa Afrikom, jer nam nije tu mesto, već sa Evropom, a tu se katastrofalno loše kotiramo. Potpunim potcenjivanjem ulaganja u kulturu, znanje, nauku, umetnost, što je svrha postojanja valjda, pored razmnožavanja, tekuća garnitura vlasti, valjda polazeći od sebe i svojih kapaciteta, nam pravi dugoročan problem kompetentnosti u okruženju. 

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako a sve u prilog negodovanja sličnih odluka iz posta koji je i pogurao raspravu, dolazimo do apsurda opstanka civilizacije.

Odnosno, iz moje pozicije ne mogu jasno da sagledam namere ovih nakaradnih trendova sem da su pogubni.

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to: "Give the people what they want"!

Ljudi danas žude za senzacijama, žive brzo često bez razloga, te im internet zajednice menjaju realnost. A čije koje vuku konce to dobro znaju, te im to i daju. Forsiraju se teme i dešavanja koja će pobuditi ekstremne reakcije, a posle bitke na društvenim mrežama pastva legne mirna u krevet i daje kredibilitet tim čikama!

Btw, peticija je uspela: Jala i Buba nastupaju na nekom festivalu usred Beograda, na Ušću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć kod mene u komšiluku…Sreća vatrogasci brzo stigli

5A1C7C01-8FC3-4441-A3A0-E9BCA9C1599A.jpeg

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...