Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

http://rs.n1info.com/Biznis/a670049/Slucaj-ves-masina-posle-Vucicevog-kabineta-stigao-i-do-Brisela.html

Beograđanin Dejan Beatović, koji je pažnju javnosti privukao nakon što je portal N1 objavio priču o njegovom višemesečnom nastojanju da dokaže da veš-mašina koju je platio 50.000 dinara ne pere veš na temperaturama koje garantuje proizvođač, odlučio je da ode korak dalje, pa se obratio i evropskim organizacijama za zaštitu potrošača.

Da li je mašine za veš koja pere veš na 35 stepeni na programu od 60 stepeni ispravna?

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, neshtry said:

http://rs.n1info.com/Biznis/a670049/Slucaj-ves-masina-posle-Vucicevog-kabineta-stigao-i-do-Brisela.html

Beograđanin Dejan Beatović, koji je pažnju javnosti privukao nakon što je portal N1 objavio priču o njegovom višemesečnom nastojanju da dokaže da veš-mašina koju je platio 50.000 dinara ne pere veš na temperaturama koje garantuje proizvođač, odlučio je da ode korak dalje, pa se obratio i evropskim organizacijama za zaštitu potrošača.

Da li je mašine za veš koja pere veš na 35 stepeni na programu od 60 stepeni ispravna?

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

 

Iskreno, pošto sam u branši, znam i pomenute ljude, nekako ne znam kako da se postavim u celoj toj priči.

Čovek zaista treba da dobije ono što je platio.

Sa druge strane, svi proizvođači su prinuđeni da prave "Eco Frendly" urđaje i onda varaju.

 

Ovlašćeni servis nije u mogućnosti da ispravi fabričku grešku, a pritisak je na njima. Da sam ja bio u toj situaciji, ja bi napisao izveštaj da mašina nije ispravna i da mu se dostavi druga. Drugi model, drugog proizvođača, nije bitno.

Po cenu i gubitka, tako se čuvaju korisnici, ugled firme i sl.

 

Opet, pitanje je da li će i ta druga da radi kako je napisano.


Pitanje je da li se isti uređaj prodaje i na tržištu EU ili je specijalno "dizajniran" za treća tržišta... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Keva kaže da Nemcima nije strano da tuže proizvođača ako uređaj nije u definiciji,tako da verujem da je to kvalitet za naše tržište.
Rođaku moje supruge u Nemačkoj, Golf 8 nije hteo 3 puta da upali ujutru, otišao u prodajni salon da im keve nahebe i vratio se iz salona S Line Audijem A4....

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vidim šta bi u ovom slučaju bila razlika za naše i EU tržište... Specijalni grejač vode koji ne razvija potrebnu temperaturu? Ili specijalna elektronika koja ga sputava u tome?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da radi u definiciji ili se ne prodaje na tržištu.

Ako je A+++ mora da je A+++,ako je 60 stepeni,mora da je 60 stepeni.

Ako nije, to se napiše i prodaje kao takva,za upadljivo manje novce.

 

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja to, ali se pitam da li postoje specijalni delovi koji se ugrađuju u uređaje za tržišta van EU.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne specijalni delovi, ali postoji nešto što se zove kontrola kvaliteta (QC) i uveravanje u poštovanje zadatih okvira (quality assurance, QA).

Mašine koje ne prođu zadate testove/parametre unutar tolerancije mogu da budu odbačene, ostavljene sa strane za dopravku i popravku, ili... poslate na tržišta gde će biti prihvaćene kakve god bile :) 

Edited by McSteel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da...
Ameri i Nemci imaju jako uticajne građanske organizacije potrošača (seti se VW u dizelgejtu),a kod nas zavšavaju uređaji koji nezadovoljavaju standard.
Kupovao sam jedno vreme u Hrvatskoj,u Osijeku,kod njih je još gori kvalitet,to mi je i trgovac rekao,iako su u EU...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bar pre koji mesec, kad su bili protesti, nisu onako pederski cutali... ispali su supci malo:) 

 

Al steta je realno, kod nas ce potpuno zavladati jednoumlje :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/21/2020 at 4:49 PM, The Punisher said:

*klip*

Čitajte komentare kako botovi brane Beograd na vodi

 

Meni nije jasno otkud im i žuto i zeleno listopadno drveće u isto vreme. Pravi su mađioničari, sprdaju se sa narodom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...