Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

A kod nas firme koje su uzimale pomoć od države (3 plate) a radile normalno, neki čak imali promet veći nego pre, su isplaćivali redovno platu, tj dodavali samo razliku do pune plate. Bilo je i firmi koje su isplaćivale regularno plate + minimalac od države, mada je takvih bilo manje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, djomla said:

dodavali samo razliku do pune plate.

Da, da, a na TV-u usta puna "pomoć zaposlenima" 

Tačno se vidi da nema plana već samo populizam. Videlo se koje su profesije najugroženije pa njima pomoći a ne svi podjednako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje neki privatni razlozi oko kojih ne bih na forumu, ali ono sto je presudilo je sto kako god da odgajam svoju decu u danasnje vreme, smatrao bih sebe losim roditeljem. Da ih odgajam da se uklope u danasnju filozfiju sveta se kosi sa nekim mojim principima, a postovanje mojih principa ce verovatno voditi u disfunkcionalnu porodicu posto ako se budu slagali sa mojim principima bice na istom mestu gde sam i ja sad, a ako se ne budu slagali sa njima, nece verovatno ni sa mnom.

 

Red, rad i disciplina nije nesto sto se ceni danas. Ne kazem da ne mogu da se predomislim ali s obzirom da sam se na to odlucio nakon zelje da imam petoro dece, mislim da sanse da se sve poklopi su krajnje minimalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa
Totalno si omašio poentu roditeljstva,oni su svoji ljudi,sa svojim osobinama i svojom ličnošću,tvoje je samo da pomogneš da se razviju najbolje što mogu...a svako je ludak na svoj način,fala Bogu...
Pazi mog prvenca,to ludo koliko je teško...Ona manja još bolja.... Screenshot_20201019-132654.jpg

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sve vise ljudi se odlucuje da nema decu, a toj odluci sam se i ja pridruzio pre nekoliko godina.
Sve više ljudi nema pojma ništa, zbog čega je planeta u q.

Pozdravljam jedino ljude koji imaju u porodici neke opasne nasledne bolesti, ili smatraju da su nesposobni ljudi. Bolje da nema decu nego da napravi idiota.


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, neshtry said:

@YUgisa
...tvoje je samo da pomogneš da se razviju najbolje što mogu...

To je i poenta cele price, ako ja svoju decu razvijem najbolje sto mogu, mislim da se nece uklopiti gde je ova situacija:

51 minutes ago, nidza said:

Sve više ljudi nema pojma ništa, zbog čega je planeta u q.

 

Posto je autobilski forum, dacu primer iz svog hobija, sada posla u poslednjih 15 godina. Pre 15 godina raspravljao sam se sa ljudima da li je nesto bolje ili ne oko stvarih koje su nama bile tesko da izmerimo jer nemam dostupnu specijalizovanu aparaturu, ustanove itd... Pre 10 godina raspravljao sam se sa ljudima oko stvari koje su bile u fazonu pa uzmi druze izadji napolje pa pogledaj, uzmi metar pa izmeri, a poslednjih 5 godina imam osecaj kao da se raspravljam oko stvari u koje gledamo, da li je crvena stvarno crvena ili je zelena boja... U poslednje vreme se ljudi raspravljaju sto imam svoje misljenje cak iako ga nenamecem. Za 5 godina ce valjda biti problem sto trosim kiseonik...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom okruženju ne znam nikoga ko se odlučio da nema decu, mislim na parove, al me ne bi čudilo da i to postane trend. Svako ima pravo na svoj sud i nikoga ne treba stavljati na stub srama zbog ličnih odluka.

Sa druge strane znam dosta ljudi koji žele decu al ne mogu da ih dobiju.

 

 

PS , ja kao roditelj a i moja porodica, doživeo sam tragediju kakvu nijednom roditelju ne bih poželeo, pa i nakon svega toga nemam pesimističke stavove, jednostavno je do čoveka i ličnosti, dal će pustiti da ga savremeni trendovi slome ili ne.

 

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa apsolutno svako ima pravo na svoje mišljenje, čak i da ga promeni, jer se stvari menjaju, nauče se neke nove stvari. Kao što ti nesumnjivo imaš na svoje, imam ja na svoje, a i da ga ovde javno izrazim. Ono što ja lično mislim, kao neko ko je u okruženju kvalitetne dece, da ti iz prve ruke kažem da ti je argument jako slab, da ne kažem netačan.

Svako vreme je nosilo određene izazove, sa kojima su se deca uspešno izborila, očigledno.

U redu je imati svoj izbor, ali neka za to argumenti budu jaki.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kazem, postoje odredjeni privatni razlozi kojima nije mesto na forumu, a o tome sto pricam je samo "poslednji ekser" u odluci kao sto sam takodje rekao.

 

Nemam sta dalje da dodam niti da oduzmem sem sto vidim da sam pogresio sto sam izneo zapazanje iz svoje okoline, bolje da sam rekao da je sve sjajno i da mi nije jasno zasto sve manje dece ima...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde šta dižeš nos, niko ti ništa loše nije rekao, čak i naprotiv. Realnost je takva kakva je, mi smo ti koji je kreiramo i svako ima pravo na svoj izbor. Ja ne osuđujem nikog.
Bolje imati svoje stavove i razloge nego postati gej da bi se izbeglo pravljenje dece !
Šala naravno.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne dizem ja nos, ja znam kad bih ja rekao svoje misljenje u celosti da bi drugi 100% digli nos Tako da sto manje kazem to bolje.
Ma slobodno,tvoj je izbor,ali sam radoznao...
Moja supruga i ćerka su napr. dijabetičari,žena sa dijabetesom rodila i drugom..

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...