Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Kuda ide ovaj svet?

Recommended Posts

Ako si dobro prosao na licitaciji, sta ti je jos malo da podmazes ostatak ekipe :D :lol:

 

https://www.subotica.com/vesti/muke-stanara-tri-zgrade-na-radijalcu-id24566.html

 

Long story shot, lik izgradio zgradu, prodao (neke) stanove, i uzeo novi kredit za koji je dao kao hipoteku zemljiste na kojem je zgrada - klasicna mucka. Naravno, puko je, i sad banka potrazuje svoje od stanara, koji su legalno kupili i uknjizili svoje stanove :D Dakle vidno propust banke, koja je dopustila pogresnu hipoteku, ali nista to ne pomaze, sve ide preko ledja stanara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banke u trci za profitom (od SEKE pogotovo, a otp se i poklapa period) sve manje i manje idu u sitna crevca za odobravanje kredita, sve je manje i manje provera. Zato se i desio "propust".

O katastrima i svim ostalim obavezama države oko ovih stvari neću ni da trošim reči.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Woodoo said:

Državna plata je državna plata....

 

 

Ko god se lozi na markirane i skupe stvari zna da moze da se zavrsi dobra kopija za male pare :)

Cela ova lazna estrada maltene nosi kopije, od bivse koleginice brat drzi butik na nbgd gde dolaze poznati i kupuju ovakve torbice za 100e, majice, haljine, naocare.. itd itd..

Beograd je jedna lazna sredina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najjači su mi "poštovaoci" i "modeli" Philipp Plein kreatora, sa sumanutim cenama i diskutabilnog dizajna.
Ni jedan od tih "poštovaoca" ne zna da se izgovara Plajn (pošto je kreator Nemac), već svi izgovaraju Plejn.



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dekirs said:

Ko god se lozi na markirane i skupe stvari zna da moze da se zavrsi dobra kopija za male pare :)

Cela ova lazna estrada maltene nosi kopije, od bivse koleginice brat drzi butik na nbgd gde dolaze poznati i kupuju ovakve torbice za 100e, majice, haljine, naocare.. itd itd..

Beograd je jedna lazna sredina :)

U ovo verujem 100%, međutim ovde se ne radi o estradi već o krvopijama kojima plaćamo veoma skupu toaletu. Sigurno preCednik ne dozvoljava sebi da se oblači u tom butiku kao i savetnica mu.

 

117595257_3310551872334529_2809828321752

Share this post


Link to post
Share on other sites

On sigurno ne, ali on misli samo na sebe, jer je on taj u koga gledaju svi. Iskreno, ne verujem da su ovo original stvari na njoj, bez obzira na sve. Kapiram te sta hoces da kazes, ali i to je jedna vrsta estrade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje viđenje stanja...

Sve su to deca nekadašnjih komunjara koji su promenili košulje u demokratske a danas se "kriju" iza ove strukture.

Mi smo jedna velika vnago jer nam ništa nije sveto.

Pun mi q... ovih novinskih i životnih zajebancija, kako građanima zadati temu za razbibrigu dok lisice ...

Nabijem ih sve na ... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su oni iz iste ulice, išli u istu školu, imali istu učiteljica i druže se godinama. Na tim njihovim sastancima smišljaju razne priče i lepo sarađuju u dogovoru kako da j. Ebu ceo narod a posle kao šakali da razgrabe plen. 

Ubacuju razne poslušnike da uvako uteruju strah kako niko ne bi digao glas. I uspeva im. 

Svi su oni uvezani I povezani. 

To što neko kaže da nije znao debelo laže jer se sve dešava uz njihov blagoslov. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nismo u socijalizmu da dobijes procenat :D Iskreno, ovo je i super, ja kad sam bolje radio od drugih dobio sam samo kritike od kolega sto im "kvarim" prosek, a sefovi nisu bili zadovoljni jer misle da to moze bolje...

 

Bio sam u prilici da uradim mislim 6 puta vise od drugog i sef nije bio zadovoljan jer sam ja obecao da cu uraditi 12 puta iako mi je oduzeo pola radnika nakon dogovora... Cak ni to 6 puta vise sto sam uradio meni nije islo u korist jer sam trebao da radim do zavrsenog posla, a plata je bila fiksna dok se radi :D Na kraju sam dobio/dao otkaz i nije mi isplaceno pola plate jer sam pokazao/ostetio da ono sto je 6 puta sporije uradjeno nije bezbedno za koriscenje. 

 

 

Tako da rado bih popio sokic i pojeo kolac :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije za procenat, ali bonus/regres/povisica/13. plata, bi trebali da budu preferirani vid cascavanja u ovakvim slucajevima :)  

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U doba socijalizma uvek su bili nagrađivani a slike udarnika kačene na sva vidna mesta kolektiva.

A priča ima ružnu stranu, kvantitet na uštrb kvaliteta. Priča je iz Rakovičkog 21 maja DMB gde su od radnika tražili za praznik rada više od norme. Mana cele priče je što su dobili kompjuterizovane strugove za obradu delo koji su već bili podešeni na optimalan rad i onda se od radnika tražilo da sve to zeznu i ubrzaju  obradu. Delovi su izlazili daleko lošiji ali koga to briga kad je norma prešišana.

I posle toga nije više bilo povratka na staro .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...